Pierwsze juz w brzuszku, warto było robic i czekać.
#gotujzhejto #pieczzhejto #gotowanie #chwalesie #jedzenie


Pierwsze juz w brzuszku, warto było robic i czekać.
#gotujzhejto #pieczzhejto #gotowanie #chwalesie #jedzenie


Zaloguj się aby komentować
Ale podrosły, zaraz się olej rozgrzeje i pójdą do gara
#pieczzhejto #gotujzhejto #gotowanie #chwalesie #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
W tym roku tłusty czwartek wypada we środę. Nawet anomalia wystąpiła gdyż w dorobiłem się robota planetarnego i nie musiałem ręcznie ciasta wyrabiać.
Nadziewane będą nutellą i marmoladą różaną którą robiłem w maju zeszłego roku.
#pieczzhejto #gotujzhejto #gotowanie #chwalesie #gownowpis



Zaloguj się aby komentować
Kto wstał dziś o wpół do piątej by trochę pograć, a potem zrobić pierogi i racuchy. No ja. Kto dziś po 14 będzie kurwił bo będzie nieprzytomny? No też ja.
Ale przynajmniej są za⁎⁎⁎⁎ste.
#gownowpis #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Oj zjadłbym taką pölsę. A Food Emperor, i te jego końcówki filmów to najwyższy poziom na YT.
https://youtu.be/Ah-5pd0hxD8?si=dFAEAs-DCBjbmJ35
#foodemperor #gotowanie #youtube #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Tak się zastanawiam odnośnie grilla panini. Czy nadaje się do upieczenia bardzo cienkich kawałków mięsa np. na kebab, z wykorzystaniem folii aluminiowej żeby się nie pobrudziło od tłuszczu? Czy to raczej przerost formy nad treścią? Bo ja chcę żeby od surowego było takie bardzo przypieczone chrupkie ale nie spalone. Głupi pomysł? Ewentualnie macie jakieś sposoby mniej głupie? #kuchnia #gotowanie

@Rimfire ja szukałem czegoś bardziej uniwersalnego, ale koniecznie z dużą mocą.
Wybór był w sumie tylko jeden - Concept:
Grill/panini/gofrownica. Być może w niczym nie jest najlepszy, ale z powodzeniem robił już za wszystko, łącznie z grzejnikiem
Da się go ustawić ba płasko, ma taki ten na spływający tłuszcz, płyty sie wyjmuje, więc myć można nawet w zmywarce, ma termostat i zero elektroniki. Steków nie robiłem, ale pljeskavice owszem.
Zaloguj się aby komentować
Bydzie jedzone
#gotujzhejto #kuchnia #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Cóż za przypadek. Tuż przed tłustym czwartkiem na półce sklepowej pojawiły się drożdże do słodkich wypieków oczywiście trochę droższe jak normalne drożdże.
W drożdżach alkoholowych czy tych do piwa jest różnica w przerabianiu zacieru czy brzeczki.
Czy jest różnica w tych do wypieków? Niech ktoś mnie poprawi bo dla mnie to skok na kasę typu środek przeciwbólowy junior. Czyli to samo co zwykły środek tylko że napisane że mniejsze dawkowanie i inne opakowanie.
#gotowanie #pieczzhejto #gownowpis #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #gotowanie #gotujzhejto #prl #zelmer #termomix

Zaloguj się aby komentować
Każdy facet powinien sobie od czasu do czasu popłakać.
#gotowanie #jedzenie #upomidora


Zaloguj się aby komentować
Jako że część z was przeczyta ten wpis już po śniadaniu to chyba mogę śmiało się pochwalić że na urlopie, w pięknym słońcu jem dużo owoców.
Na zdjęciu pyszny arbuz, papaja (do zdjęcia nałożyłem mało, jest cholernie dobra), marynowany banan, muffinka oraz szklanka dobrego sokuwieolwocowego.
#gotowanie #sniadanie #podroze

Zaloguj się aby komentować
Co można zrobić z dwóch przejrzałych bananów?
Na przykład drożdowe racuchy z bananami
Szybko zniknęły z talerza.
#jedzenie #gotowanie #gotujzhejto


Zaloguj się aby komentować
Trochę mi zeszło w kuchni,nie powiem,ale warto było.
#gotowanie #jedzenie #jedzzhejto


Zaloguj się aby komentować
To i ja się pochwalę swoimi zdolnościami kulinarskimi. Kuchnia to nie tylko gotowany ryż, smażony kurczak, tona przypraw. Kuchnia to także sztuka wynajdowania tego co zostało do zjedzenia (tak zwane "resztki" - przypis red.)
Z cyklu wiedza bezużyteczna: wiecie że @Trypsyna pozbywa się końcówek szynki i ich nie je? Przycina plasterki po obwodzie. W moim męskim obowiązku jest aby żaden gram białka nie zmarnował się w naszej kuchni. Dlatego umiejętnie wkomponowałem je w swoją dzisiejszą kolację. Mamy tutaj wszystko, znalazły się nawet witaminki z warzyw.
Jeżeli poczuliście się zainspirowani moją kompozycją to dla ciekawskich załączam także jej makro. Daje niezłego kopa, będzie siła na treningi.
#gotowanie #gotujzhejto #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Ravioli nam nie wyszło, ale i tak jest za⁎⁎⁎⁎ście. Zrobiliśmy oryginalne paszteciki faszerowane w sosie pomidorowym, podawane z serem
#gotujzhejto #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Pudełka do pracy na najbliższe dni zrobione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kurczak po koreańsku
#gotowanie #jedzenie #jedzzhejto

@Trypsyna odnośnie pudełek, to kiedyś popełniłem te, od gościa z YT - Policzona Szama. Różnią się one tym, że pojemnik jest z metalu. Stal nierdzewna, chyba. Jest w każdym razie materiałem reagującym z magnesem. Kurde, jaki to był game changer. To się w ogóle nie odbarwia, idealnie myje. I cholera nie mogę już takich znaleźć, nawet u majfrendów.
Zaloguj się aby komentować
Tradycji musi stać się zadość! Jest weekend? Jest Tatar! Chałka też była xD #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
#gotowanie #gotujzhejto
Dzisiaj dla odmiany kura, cebula, chestnut muschrooms i papryka przyprawiona sriracha z sosem chilli + ryż basmati z dzikim. We wrapie.
Kurde to już ostatnia paka kury z roboty. Nie tknę kury przez 2 tyg. Chyba xP

Zaloguj się aby komentować
Robicie coś z łodygi brokuła? Idzie to pokroić na plasterki, zamrozić a potem używać w mieszance warzyw na patelnię, czy nie da się tego jeść?
EDIT: skroiłam na plastry oprócz samego dołu, wygląda ciekawie, idzie do miksu warzyw na patelnię
#rozkminy #gotowanie


Zaloguj się aby komentować