Zespół ze #slask zdobywa Mistrzostwo #czechy w #hokej Na Lodzie piąty rok z rzędu!
Chciałbym napisać, że to absolutna dominacja Hutników ale tegoroczny tytuł to wyszarpali Pardubicom z gardła, kończąc sezon zasadniczy na niższej lokacie, przegrywając w półfinałach 3:0, ustanawiając rekord ligi w najdłużej rozgrywanym meczu (121 minut), a mecz finałowy wygrywając (przy stanie meczowym 3:3) dopiero w drugiej dogrywce, wręcz wpychając już krążek do bramki Jest to ich 6 tytuł mistrzowski. Z pewnością mają siłę smoka, jak głoszą reklamy na Czeskim Śląsku.
@GrindFaterAnona Jeszcze niech ino Górnik zdobędzie majstra w fusbal Szkoda trochę tego majstra dla Unii, ale zasłużyli hokej w Oświęcimiu zawsze był na wysokim poziomie.
Swojego czasu pracowałem w Czeskiej firmie - w HQ w Pradze mieli hokejowe "piłkarzyki" i normalne piłkarzyki, te drugie były wyciągane z szafy tylko jak Polacy przyjeżdżali na delegacje xD
Wołam @Panda bo byles zainteresowany a przy tej ilosci grzmotow mogles przegapic. Oraz grzmocących twoj wpis @szmakul @Augustyn_Benc-Walski @windows13
Nietypowa sytuacja miała miejsce wczoraj w ostatnim z serii połfinalowej meczu #hokej między Hutnikami z Trzyńca (Ocelaři Třinec) a Spartą Praga. Gol rozstrzygający mecz padł dopiero w 121 minucie meczu. Przypominam, ze mecz hokeja trwa normalnie 3x20 minut + ewentualne dogrywki. We wspomnianym meczu grano już 4 dogrywkę (!), więc ponad dwa razy nominalną długość meczu Sam gol całkiem ładny. Niezły wysilek dla zawodników, w wywiadach w przerwach pytano juz zawodnikow jak sobie z tym radzą, czy jedzą banany w szatni czy moze jakies energole xD . Zdaje się, ze w czeskiej lidze #ehl podczas playoffow nie znają karnych Dodatkowo z tego co zrozumiałem komentatorow, Tryniec jest pierwszym zespolem, ktory wszedł do finalu uprzednio przegrywając w serii 3:0. Z piekła do nieba. #sport #czechy
Czeski parlament przegłosował ustawę o zmianie definicji gwałtu
Obecnie w Czechach gwałt definiuje się jako przymusowy stosunek seksualny. Kiedy jednak nowe przepisy wejdą w życie, zostanie to zastąpione definicją stosunku płciowego bez zgody.
Zgodnie z nowelizacją rządu niezgodę można wyrazić także niewerbalnie, poprzez gesty, płacz lub przyjęcie postawy obronnej.
To stosunkowo istotna różnica, bo do dziś jako ofiara tej zbrodni musiałeś udowodnić, że ktoś użył przeciwko tobie siły – że zostałeś ranny, że doznałeś krzywdy. Dziś musisz udowodnić, że tego nie chciałeś, albo że zostałeś w jakiś sposób sparaliżowany.
Nowe ustawodawstwo ma także drugi ważny element. Akty seksualne z nieletnimi poniżej 12 roku życia będą teraz automatycznie objęte zarzutem gwałtu lub napaści na tle seksualnym, a nie dotychczasowym zarzutem wykorzystywania seksualnego.
Tylko jak to udowodnić? Gwałt ma to do siebie że jego definicja opiera się wyłącznie na braku zgody jednej ze stron, a sama czynność stosunku seksualnego nie jest przecież przestępstwem.
Gwałty to bardzo trudny temat, szczególnie że osoby zgwałcone często nie zgłaszają się na policję albo robią to za późno ponieważ temat jest bardzo wstydliwy.
Warto też zauważyć że nie tylko kobiety są gwałcone, a dla mężczyzn temat jest jeszcze trudniejszy choćby z obawy przed wyśmianiem. Zdecydowanie brakuje kampanii społecznych która uświadamiał aby że również mężczyźni mogą nie chcieć kontaktu oraz że ciała każdego z nas są naszą świętością i nikt nie ma prawa ich dotykać bez naszej wyraźnej zgody.
Jak bardzo takie wydarzenie niszczy zdrowie psychiczne wiedzą tylko ci którzy tego doświadczyli.
Czechy pod tym względem ciężko porównywać do Polski. Tam jest Praga i długo długo nic. Następne w kolejce Brno jest wielkości Lublina. Dlatego wielkie korpo inwestują głównie w Pradze, niewielka część w Brnie (bodajże Red hat ma tam biuro) i już. U nas za to jest więcej opcji: Trójmiasto, Aglomeracja Śląska, Wrocław, Poznań, Kraków...
@smierdakow nie wiem jak jest w Pradze i ogólnie Czechosłowacji, w Polsce największy problem to brak mieszkań na wynajem w sensownej cenie, a nie ich ceny. Bo to ogranicza ludzi do zakupu i uwiązania się kredytem i zabija mobilność.
"Do tragicznej pomyłki doszło w poniedziałek w Praskim Szpitalu Uniwersyteckim na Bulovce. Personel wykonał zabieg aborcji zdrowej kobiecie w czwartym miesiącu ciąży w wyniku pomylenia pacjentek – potwierdziła rzeczniczka prasowa szpitala Eva Stolejda Libigerová. Policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie."
Pacjentkami są rzekomo dwie cudzoziemki, które na stałe mieszkają w Czechach. Kobieta w ciąży udała się na rutynowe badanie kontrolne, druga kobieta miała zostać poddana zabiegowi lekarskiemu, który jest wykonywany np. w celu leczenia chorej macicy, ale może także służyć do przerwania ciąży.
Jednak doszło do pomyłki i kobieta, która przyszła na rutynową kontrolę, w rezultacie straciła ciążę . Według rzecznika prasowego szpitala płód miał 16 tygodni.
Matka: Marie z domu Mojžíšová (czyżby zatem kolejny delikwent z matką Żydówką,ergo "Żyd" wg. prawa żydowskiego ?)
-> Mimo ukończenia szkoły oficerskiej za komuny i dowodzenia spadochroniarzami rzekomo nie brał udział w żadnych akcjach związanych z reżimem - jak ? To jest akurat propaganda i bzdura. Ze źródeł czeskich wynika: członek partii i to szkolony na szpiega mającego działać na zachodzie. Oboje rodzice w partii.
-> Udział w inwazji w Jugosławii - aktywnie walczył z Serbami (ok,ty to będziesz usprawiedliwiać ale właśnie udział w akcjach przeciw Serbom to nie wszyscy i wbrew propagandzie Serbowie nie byli gorsi od reszty)
-> Powtarzanie w 2003 bredni o broni chemicznej w Iraku (Team Bush - efekt to zbrodnie wojenne w Iraku, tego już normalną służbą żołnierską się nie wyjaśnia)
-> W 2020 jakaś dziwna fundacyjka zwiazana z koronawirusowym cyrkiem (za to już dla mnie definitywnie podejrzany i spalony ale ok,wy myślicie inaczej)
Kluczowa rzecz to jego komunistyczna przeszłość i to jak on do niej podchodzi. Są artykuły po Czesku mówiące o jego członkowstwie w partii, związkach z wywiadem komunistycznym i szkoleniu na KOMUNISTYCZNEGO SZPIEGA a także o powiązaniach z wywiadem którym zaprzecza i twierdzi,że to wszystko "nic takiego".
Można je sobie powoli tłumaczyć tłumaczem google - polecam.
@DiscoKhan : zrobiłem to na szybko w mniej niż godzinę,coś przeoczyłem to dorzuć.
Generalnie na podstawie tego co mam wychodzi mi,że ten cały Petr Pavel to łatwo sterowalna marionetka sił zewnętrznych powiązana niepokojąco z komunistycznym wywiadem.
Rodzaj długopisa jak Duda.
Potencjalnie na pasku kryminalistów związanych z Clintonami lub gorzej - bezpośrednio na pasku Chin lub Izraela.
Wczoraj (27 marca 2024 r.) funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeprowadzili szereg czynności procesowych, w tym przeszukań, na terenie Warszawy i Tychów, w ramach prowadzonego śledztwa w sprawie ujawnionej działalności szpiegowskiej na rzecz Federacji Rosyjskiej, wymierzonej przeciwko państwom i organom Unii Europejskiej. Zabezpieczono 48,5 tys. euro oraz 36 tys. dolarów.
Rosja chce zamieszać w wyborach europejskich. Ostrzeżenie dla Polski
Czeski kontrwywiad cywilny donosi o wykryciu zorganizowanej przez Rosjan sieć, która próbowała wpływać na wybory do Parlamentu Europejskiego. Na celowniku Kremla znalazło się sześć krajów, mowa o: Polsce, Węgrzech, Niemczech, Francji, Belgii i Holandii.
BIS przekazała, że udało się jej wykryć i zmapować działania finansowanej przez Rosję sieci wpływu działającej w Czechach. "Operacja BIS ujawniła, w jaki sposób Rosja wywiera wpływ na terytorium państwa Unii Europejskiej i jak próbuje wpływać na procesy polityczne w naszych krajach" – napisano na oficjalnym profilu służby w sieci X.
Czeskie sankcje nałożono na Wiktora Medwedczuka i Artioma Marczewskiego, pochodzących z Ukrainy przedsiębiorców i polityków blisko związanych z Kremlem. Sankcjami została objęta też wykorzystywana przez Medwedczuka firma Voice of Europe zarejestrowana w Czechach na obywatela Polski. Bliższych szczegółów nie ujawniono.
Wpis na listę uzasadniono "promowaniem interesów polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej oraz działań politycznych i propagandowych skierowanych przeciwko integralności terytorialnej, niezależności, stabilności i bezpieczeństwu Ukrainy".
Redaktorzy portalu Denik N, którzy dotarli do źródeł zorientowanych w sprawie, napisali, że w Pradze przekazywane były pieniądze politykom antysystemowej niemieckiej AfD. Płacić miano też politykom z innych krajów europejskich. Nie podając dalszych szczegółów źródła miały stwierdzić, że poza Niemcami chodziło o Francję, Polskę, Belgię, Holandię i Węgry.
@Banan11 Afd dostało kasę od ruskich. A kto u nas, przymila się do Afd i ma w swoich hehe członkach ruskie onuce? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego Mordo Iuris finansowane przez wiadomo kogo, a czyjaś żonka tam jest dosyć wysoko. Dalej trzeba wymieniać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ciekawe którzy to Polscy politycy przyjmowali ruble od kacapów,
jacy to antyunijni politycy mogliby to być hmmmm
AFD oczywiście no surprise, śmierdziała kacapami od dawna, tak bardzo śmierdziała, że nawet PiS rozważał z nią sojusz, bo jak znamy z historii, uwielbiają sjusze z partiami prorosyjskimi.
@Skylark mowa o politykach, chyba że oryginalne źródło powinno być tłumaczone jako ruchy polityczne. Choć moim zdaniem mowa o politykach, a mamy niewielu, którzy pasują do założen gloszenia pokoju na ukrainie i przestania dozbrajania.