Autyści wysokofunkcjonujący powinni wyjść z cienia.
Powinni otwarcie powiedzieć, że najlepiej nadają się do rządzenia i mają najlepsze idee, czyli libertariańskie.
To nie powinien być przytyk do Korwina czy Mentzena, że to autyści (aspergerowcy), to powinna być otwarta zaleta, i tylko takich się powinno przyjmować do partii.
@fewtoast tez zauwazylem korelacje autyzm-libertarianizm, ale to sie w emocjonalnej, trybalistycznej demokracji nigdy nie stanie, ja mocno zastanawiam sie nad emigracja do New Hempshire #libertyinyourlifetime
Demokracja tak nie działa i nigdy działać nie będzie, nie liczy się wiedza i umiejętności tylko popularność i charyzma, i poniekąd realizacja postulatów a mało jest ludzi którzy akceptują poglądy libertariańskie, w PEŁNI LIBERTARIANSKIE a nie prawicowy lub lewicowy rodzaj wolności.
Pamiętam jak Partia Libertarian zrobiła wpis o LGBT przepalając styki tym wszystkim "wolnościowcom"
Nienawidzę jak się z kimś umawiam na rano a w nocy ten ktoś zmienia plany i ostatecznie jestem obudzony ale c⁎⁎j wie po co. K⁎⁎wa jak bym wiedział wczoraj to bym sobie życie inaczej ułożył. #gownowpis #gorzkiezale #autyzm
! Wcześniej były jakieś plany żebym samemu pojechał, ale oczywiście nie da rady, samopoczucie jest makabryczne. Spałem do 17 w dwa poprzednie dni, ale ciągle chce mi się spać. Z chęcią bym płakał. Lęk nie daje odetchnąć.
Czuję się jak porzucone małe ptasie dziecko.
Boję się że nic nie powiem sensownego lekarzowi jak się czuję. Do tego muszę dostać od niego zaświadczenie do wniosku a boję się że czegoś nie wziąłem co powinienem mu pokazać i coś będzie nie tak.
@qew12 Nie jesteś jego pierwszym pacjentem. Najpewniej też miał dużo gorsze przypadki. Będzie wiedział o co zapytać i nakieruje cię na to co mu potrzebne. Nie przemyślaj spraw, nie kombinuj, nie próbuj koloryzować bo coś źle może być "odebrane". Dostajesz pytanie i odpowiadasz pierwsze co przyjdzie, możesz sobie nawet głośno myśleć. Lekarz sobie to pozbiera do kupy. On jest specjalistą, nie ty.
ja jestem na spektrum i często mam takie metarozkminy nad rzeczami, które ludzie akceptują jako codzienność, a jak się spojrzy na nie z perspektywy trzeciej osoby robią się ciekawsze. np. jeżeli żyłeś całe życie w ciepłym klimacie, to takie warunki jak polska zima muszą być bardzo dziwne: z nieba pada białe gówno, które paraliżuje ruch kołowy, w ciepłym klimacie to chyba opad pyłu wulkanicznego albo jakieś lawiny błotne, piaskowe burze są tak samo upierdliwe, a my to mamy co zimę. albo w ogólę konieczność noszenia ciepłych ciuchów, bez których zamarzniesz i umrzesz, to jest trochę taki skafander polonauty.
autyści stereotypowo czują się jak przybysze z innej planety, bo nie czują tych norm społecznych i dziwne zachowania, które są unormowane społecznie jak tradycje, zabobony wydają im się dziwne
Ogólnie jak ktoś ma jakieś pogadanki i podjazdy do autystów to zapraszam do dyskusji.
Kiedyś miałem różne podejście do osób autystycznych, a w wieku 30 lat okazało się, że jestem jednym z nich. Często sobie zadawalwm pytanie, "to ja jestem inny czy świat po⁎⁎⁎⁎ny?" teraz odpowiedź mam na piśmie
Mówiła wam kiedyś matka "nie śmiej się z innych, bo może się to przytrafić Tobie"? No. Mnie się przytrafiło.
I jak tu nie być prawakiem nienawidzącym lewactwa... - zamiast pomocy czy czegoś to zaoferują ci "pomoc" w zabiciu się żeby cię pociąć na organy dla bogatych... Autyzm jako uzasadnienie dla poddania się eutanazji ?!! Spójrzmy prawdzie w oczy, to są nazistowskie "eugeniczne" porządki.
Tak przy okazji przypomnę również inny przypadek z Kanady:
@aberotryfnofobia "wolna wola" nie jest do końca prawdziwą koncepcją podobnie jak koncepcja Hobbesowskiej "jednostki" nie jest rzeczywistością. Zarówno indywidualizm jak i kolektywizm są wyabsolutyzowanymi i ekstremalnymi - a co za tym idzie i absurdalnymi, sztucznymi tworami. W istocie nawet osoba autystyczna funkcjonuje (zwykle: kiepsko) w społeczeństwie i bierze udział w interakcjach będących obustronnym wywieraniem wpływu.
Niestety zdecydowana większość osób ze spektrum nie posiada tych instynktownych mechanizmów obronnych przed manipulacją ze strony pozostałych "członków społeczeństwa" jakie mają neurotypowi (choć powiedzmy sobie szczerze - w czasach obecnych nawet te mechanizmy które posiadają osoby neurotypowe są niewystarczające). Jesteśmy zatem osobami podatnymi na wpływy z natury bardziej... To oczywiście jest zagrożenie.
I tu taka eutanazja na skutek "delikatnej presji społecznej" jest jednym ze skutków.
Chcącemu nie dzieje się krzywda. Żaden z ciebie prawak tylko lewar zwyczajny jak wiesz lepiej jak mają dysponować swoim życiem. Nikt ich do niczego nie zmusza
@dsol17 polecam historię chłopaka z autyzmem - Chris-Chan. Czasami (w ekstremalnych przypadkach) lepiej może poddać taką osobę eutanazji niż żeby się męczyła. Oczywiście zależy od lvl tego autyzmu - funkcjonuje normalnie czy w ogóle nie funkcjonuje i jest zależna od innych w 100%.
@GtotheG To nie jest przypadek uzasadniający eutanazję,lecz raczej dowodzący jak wielkim zagrożeniem dla osób z autyzmem są wpływy zewnętrzne. Tu nie chodzi o zależność czy jej brak, tu chodzi o to jak toksyczne jest obecnie "społeczeństwo". Ten cały Chris-chan jest tego dowodem, cały opis tego osobnika:
To jest jedno wielkie uleganie wpływom osób z internetu - raz za razem. Cały czas tu działa ten sam wzorzec.
I widać tu,że mamy do czynienia w internecie z olbrzymią liczbą osób skrajnie toksycznych. I jak się zastanowić - tak samo jest z "lekarzami" polecającymi jako podstawowe rozwiązanie eutanazję - czyli inaczej SAMOBÓJSTWO z "pomocą" osoby trzeciej.
funkcjonuje normalnie czy w ogóle nie funkcjonuje i jest zależna od innych w 100%.
Co prawda bycie osobą niesamodzielna nie jest akceptowalne społecznie czy pożądane, na pewno jest też poniżające
Takie podejście to jest już literalnie nazizm.I to,czy zabija się przymusowo,czy na razie zachęca się do samobójstwa to drobiazg, z upływem czasu jeśli tendencja się utrzyma pojawi się i przymus. Najpierw ten przymus będzie rzecz jasna w postaci perswazji i sfałszowanej "zgody", z czasem i tego nie będzie potrzeba. To pełzajace barbarzyństwo ot co.
Kolejnym krokiem - krokiem który już powoli widać - jest nieuchronnie wciąganie kolejnych osób na listę "nie zasługujących by żyć"/"będących ciężarem" wg "społeczeństwa". Ale - skoro można zabijać jednych,to dlaczego nie zabijać i kolejnych ? I kto będzie decydował kogo wolno (albo i należy) zabić ? Czyżby rząd albo prorządowi "lekarze" ?
Że tak nie będzie,że przesadzam ? Czyżby ? "Argumentem za eutanazją" były przypadki chorych na nieuleczalnego raka i takie tam,a teraz proponują to na zachodzie osobom z autyzmem i weteranom z PTSD. To eskalacja. To tendencja.
jak zaznajomić się z sąsiadami szukam porad, może widzieliście gdzieś budowanie społeczności lokalnej w dużym mieście które działało? #pytanie #autyzm
@wombatDaiquiri stój pod drzwiami i jak będziesz słyszał że ktoś wychodzi na klatce to ty też akurat wyjdź wtedy na przykład śmieci wyrzucić i wtedy powiedz dzień dobry ładnie. A potem zagadaj tak o pogodę w stylu, ale zimnica w te lato paskudna dawno czegoś takiego już nie widziałem, ale dobrze że pada, bo przynajmniej suszy nie będzie a co roku była słuchaj sąsiedzie ta susza i to niby dobrze, a nie dobrze bo jednak jest chłodno, a to dzieci by się pobawiły na dworze. No i widzisz sąsiadku tak to już jest. Jakby było ciepło to człek narzeka że za ciepło a jak zimno to znowu narzeka że za zimno i by chciał ciepło. Całe szczęście że jak byłem na urlopie w kołobrzegu to akurat sąsiedzie trafiłem w niesamowite okno pogodowe bo akurat taki łikend był co dawało 35 stopni z nieba nawet się trochę opaliłem ale gorączka taka słuchaj somsiad jak normalnie na tej minorce w tym kołobrzegu. Ale to różnie człowiek może trafić. A cholera jaka drożyzna nad tym morzem byłem na rybce to taki maciupenki kawałek chyba z 40 zł kosztował i same te frytki mi nałożył. Tak to już jest w tej polsce no wszystko drożeje okropnie. A wiesz somsiad kiedy może te śmieci wywożą? aha we wtorek no dobrze bo widzę że już pełne kubły som. No dobra somsiad już nie przeszkadzam miłego dnia życzę i dowidzenia.
Myślę że jakoś tak możesz spróbować i jak go będziesz widział następnym razem to zaczynasz obgadywać innych somsiadów albo gadać jakieś pierdy aż cię zapamięta xD
@Legitymacja-Szkolna w sumie fajne. Tylko wydaje mi się, że nie mogę mówić o wakacjach. Lepiej zmyślać, że były chujowe, czy powiedzieć że się nie ma czasu bo nadgodziny?
@Chougchento I o to chodzi! Robię tak samo ale widać tag zobowiązuje co nie @qew12? przegrywa to nie tylko zjebana morda ale jak widać pusty intelekt skoro pyta się o takie oczywistości.
AQ Test jest przesiewowym testem używanym do oceny cech autystycznych. Test jest przeznaczony dla osób dorosłych. Dzięki temu, że jedynie 2% neurotypowych ludzi osiąga wynik 32 (lub więcej) punktów pozwala na szybkie wyłonienie osób do formalnego procesu diagnostycznego. Po ukończeniu testu uzyskasz wynik, który może być użyty do określenia prawdopodobieństwa zaburzeń ze spektrum autyzmu. Ważne by wiedzieć, że wynik Testu AQ nie zastępuje formalnej diagnozy.
TO TYLKO TEST SYNTETYCZNY - SAM W SOBIE NIC NIE ZNACZY!
ja mialem dokanalowe sluchawki Shure SE215 do idealnego odizolowania, ktore mialy tak niski profil, ze mozna bylo w nich lezec na boku.
do chodzenia z psem, kiedy potrzebuje miec swiadomosc co sie dzieje wokol mnie, ale nie mam ochoty delektowac sie glosnymi wydechami i klaksonami mam Linkbudsy - idealne do sluchania gadania z YT