Zdjęcie w tle
ewa-szy

ewa-szy

Mocarz
  • 9wpisy
  • 554komentarzy
  • 1obserwujących

@hejto

 

Panowie, uprzejmie donoszę, że po pierwsze, zauważalnie siadła responsywność na portalu.

 

Po drugie, pioruny nie działają. Błyska chwilę na żółto i wraca do bieli bez zmiany liczby.

bojowonastawionaowca

@ewa-szy Zgłosiłem temat — ogarniają

2
ewa-szy

@Miszcz_Joda teraz. Kiedy pisałam, byłam po kilku testach, w tym na zwłokę. Ale widać, że od czasu do czasu się daje, bo niektóre w najnowszych były lekko opiorunowane.

 

@bojowonastawionaowca thx.

0

Zaloguj się aby komentować

#polityka

 

Zasadniczo jest tylko jeden powód, dla którego tego tagu i społeczności jeszcze nie zczarnolistowałam.

 

Głupia nadzieja, że komuś przyjdzie przed wyborami do głowy porównywać nie wyskoki dziennikarsko-polityczne, nie krewetki/krzesła/wzrost/szeptuchy/etc., ale oferty. Programy, znaczy. Do tego od ręki pobanuje hunbejwinów, płatne trole i pożytecznych idiotów niezależnie od opcji, żeby się z wątku nie zrobił ściek.

 

Może się nawet uda poważnie porozmawiać na jakiś okołoprogramowy temat?

 

Wiem, nadzieja matką głupich. Ale matki się nie wybiera, tylko kocha. Mimo wszystko.

ewa-szy

@moll no właśnie nie wiem, ostatnio sprawdzałam cztery lata temu, to jakieś deklaracje się po stronach partyjnych plątały ale z konkretami już wtedy było cieniutko. Cała para szła w skandowanie 'my dobrzy, oni źli'.

 

@inskpektor tych wątków kilka się przewinęło i nie wiem, czy docierałam do czwartego komentarza. Stąd wpis, bo może nie tylko mi brakuje wymiany poglądów pozbawionej piany na ustach, opartej o dane a nie anegdoty.

 

@bojowonastawionaowca rządy przed wprowadzeniem d'Hondta były diablo niestabilnie... ale przynajmniej pozwalały oddać głos tak, żeby było wiadomo, jak bardzo nie pasują tak zwane poważne partie. Dzisiaj tęsknię za możliwością zagłosowania na PPPP.

1
moll

@ewa-szy ufff, czyli to nie tylko moje odczucia... Za to teraz ucinają hasło do "oni źli", więc będzie jeszcze krócej i "ciekawiej"

1
Kubilaj_Khan

@bojowonastawionaowca po 20 latach straciłem glupie nadzieje na wplyw na cokolwiek

0

Zaloguj się aby komentować

Hej, #przegrywy

 

Rozpoznajecie się w wersji 5.0?

 

"Nadciąga mężczyzna najnowszego typu. To już nie jest 3.2, tylko wersja 5.0. Na całkiem nowy procesor. On nawet już nie chce zapraszać kobiet do seksu ani do niczego. Nie chce budować sytuacji, która czegokolwiek od niego wymaga.

Niczego w ogóle nie konstruuje. Nie chce poświęcać uwagi komukolwiek prócz własnej osoby, ale w odróżnieniu od poprzedniej generacji: on już tej własnej osoby nijak nie wywyższa. On "po prostu jest". Trwa. Nie można mu tu w ogóle przypisać takiej kategorii jak jakiś cel. Jakikolwiek."

 

całość (uwaga, to Onet, długie i zadziwiająco sensowne jak na nich, choć niewątpliwie rysuje obraz, w którym to faceci są negatywami): https://kobieta.onet.pl/zwiazek/trzy-nowe-typy-meskosci-jedna-gorsza-od-drugiej/t3zv8q7?utm_source=wykop.pl_viasg_kobieta&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=undefined&utm_v=2

ewa-szy

@dsol17 a jednak w opisie odnajduję całkiem sporo spostrzeżeń, które wydają się wprost opisywać przegrywa. Wycofanie, zaprzestanie rywalizacji, rezygnacja z seksu. Oraz całkiem ciekawe wnioski co do przyczyn takiego stanu rzeczy. Nadmiar możliwości i brak ograniczeń. Tyle że wszystko sprowadzone do sfery seksu a śmiem twierdzić, że to szersze zjawisko, niż tylko kwestia dupy.

0
Zlasu

@ewa-szy ciekawe jest sama złożoność rzeczy, jak i mniej lub bardziej zniekształcone obrazy, które pojawiają się w mediach. Mężczyźni en masse otrzymują teraz dużo krytycznej uwagi, z najróżniejszych powodów. Mnie zastanawiają tu czynniki społeczne i kulturowe, bo zjawiska które są traktowane jako przedmiot mniej lub bardziej lotnej publicystyki, bardzo mocno zaznaczą się w kolejnych dekadach. Niektóre spośród tych czynników w zupelnie innym miejscu i kulturze są związane z hikikomori. Można pomstować, stygmatyzować itd , i na tym zazwyczaj się kończy. Z drugiej strony istnieje obszar realnych czynników społecznych i kulturowych, które są pomijane. Dla mnie to coś potwierdzającego pesymistyczne przewidywania przyszłości: po prostu, istniejące instytucje nie są w stanie zidentyfikować i odpowiedzieć na ten problem. Tak jak na wiele innych.

1
Zielonypomidor

@ewa-szy Co tu mądrego napisać, świat się zmienia i "Wycofanie, zaprzestanie rywalizacji, rezygnacja z seksu." może być bardzo wygodne. Tylko z tym seksem to przesada, wielu płaci za sam akt bez zdobywania, bo nie ma już chęci na zdobywanie, czasu i zlewa. Dobrze to widać w "krajach zachodnich"....

0

Zaloguj się aby komentować

@KosmicznyPaczek połączenie mięsko+słodkie wcale nie jest takie niespotykane, po prostu rzadko ktoś robi to w równie bezpośredni sposób. Ale śliwka w pieczonym schabie czy borówka albo żurawina do mięsa, to w sumie takie dżemiki do posmarowania kaczki, gęsi czy innej wieprzowiny.

 

Spróbuj jeszcze słodką bułkę z ostrym serem, też ładnie się komponuje.

 

Skasowałeś? No nic, komentarz i tak sobie zostawię

KosmicznyPaczek

@ewa-szy Polecam kanapeczki z croissantem maślanym. Masełko, sałata, pomidor, ser, szyneczka, jakaś sriracha.

1

Zaloguj się aby komentować

#xiaomi

 

się poskarżę, bo niby gdzie mam sobie pomarudzić? Jak nie pomożecie, to może choć ktoś się użali.

 

Nie ukrywam, nie przepadam za smartfonami w ogóle, ot, boomer ze mnie starej daty i pcet do internetu to jest to. Ale dzwonić i smsować trzeba, więc używam redmi5. I to cholerstwo, mając 16 giga pamięci, trzy zdjęcia na krzyż oraz trochę smsów, w sumie może ze 100 mb na osobisty użytek, zero gier czy apek, melduje mi od jakieś czasu, że zapas pamięci spadł poniżej 1Gb. I faktycznie, jest wolniejszy.

 

W przeciągu doby gdzieś wsiąkło pół giga. Notorycznie o dostęp do ustawień dobija mi się MiVideo. No szlag mnie trafia.

 

Co pomoże pacjentowi najbardziej:

  • śmietnik i nowy fon
  • rozkminić, jak zachować kontakty i ustawienia fabryczne
  • rozkminić, jak cholerę zrootować i pokasować te wszystkie dziwne/zbędne rzeczy typu MiVideo, Chmury i diabli wiedzą, co jeszcze tam siedzi?
ewa-szy

@Odczuwam_Dysonans chyba straciłam rozeznanie po czwartym słowie. Przykro mi, sądząc po slangu, na zrobienie tego potrzeba nieco więcej umiejętności, niż posiadam. Rozgryźć, rozgryzę, ale zdecydowanie potrzebuję czegoś prostszego, krok po kroku. Miui Polska sprawdzę zatem.
Sprzątacz to standard akurat, podaję zapas pamięci po wywaleniu takich śmieci i niestety, to są jakieś kilobajty, nie więcej. Ja naprawdę używam tylko sms i dzwonienia, nawet po trasy w mapie nie sięgam od wakacji.

 

@ZohanTSW ja wiem, czy przerasta zajęcie się kontaktami? Zwykle po prostu wrzucałam na kartę sim, ale to już parę lat od ostatniego razu a z tego co widzę, aktualnie ludzie robią to w jakiś mniej fizyczny sposób.

 

Cała reszta danych jest bez znaczenia, zgranie zdjęć na komputer, i tyle. Serio, gdyby od pewnego momentu smsy nie zaczęły przychodzić w formie mms, (to chyba kwestia rozmiarów pliku) to bym w życiu nie przesiadła się na smartfona, mój stary fon bez problemu chodził bez ładowania dziesięć dni i miał uczciwe przyciski do pisania.

0
ZohanTSW

@ewa-szy kontakty obecnie albo synchronizujesz z kontem Google, albo z chmurą Xiaomi, albo eksportujesz do pliku i potem zrzucasz to na komputer. Ostatnie jest najprostsze moim zdaniem, najmniej rzeczy może się zepsuć po drodze

1
Odczuwam_Dysonans

@ewa-szy no jak się nie czujesz na siłach to jasne, nie grzeb bo jeszcze zrobisz cegłę. Kontakty zrzuć do pliku i przywracaj ustawienia fabryczne, albo jak masz kogoś "technicznego" w towarzystwie to daj mu smartfon i może ogarnie

1

Zaloguj się aby komentować

Pigwówka to absolutny top nalewek, nawet z tym nie handlujcie.

 

Boszzzz, jakie to smaczne!

tripplin

Ooo jeszcze w ścisłej topce jest nalewka z kwiatów mniszka lekarskiego

0
ewa-szy

@tripplin po przesssmakowaniu kolejnej pięćdziesiątki, sssdecysowanie nie mogem się sgodzić!

 

Wiśniówka owszem, owszem. Smakowo podchodzi. Ale pigwówce zbliżona jest jedynie mieszanka soku z żółtych mirabelek ze spirytem. Po żadnej z nich nie ma nieprzyjemnych skutków ubocznych, które występują w innych zestawach.

 

@syndykacki32 Panowie, przykro mi, żaden dereń, mniszki, porzeczki czy róże. Moje top jest moje, najmojsze i nikomu go nie oddam, ot co!

2
4Sfor

Smaczne i rozśmiesza

1

Zaloguj się aby komentować