Nalesniczki :)
610 kcal
B: 47
W: 61
T: 18
BL: 7
#hejtokoksy #gotujzhejto #dieta


Społeczność
Rozmowy głównie o ćwiczeniach siłowych i diecie. Chętnie podzielimy się swoją wiedzą również z osobami niećwiczącymi w temacie zdrowego żywienia.
Nalesniczki :)
610 kcal
B: 47
W: 61
T: 18
BL: 7
#hejtokoksy #gotujzhejto #dieta

Zaloguj się aby komentować
No to dziś klateczka.
https://youtu.be/TKBDk6V8s2A?si=Zb4e2l0lOjibGdsS
#silownia #hejtokoksy #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Oj ostatnio miałem gorszy okres, stąd mój brak aktywności pod tagiem #hejtokoksy
Od ostatniego raportu z 7mego stycznia, byłem 2 razy na siłowni i dwa razy robiłem jogę w domu. Not great, not terrible.
Waga się utrzymuje na poziomie 118, więc również not great not terrible.
Chyba piszę ten wpis, żeby sam się przed sobą usprawiedliwić. To nie jest pierwszy raz, gdy moja aktywność fizyczna i nie tylko, mocno powiązane są z moim stanem psychicznym. Stan ten zaś, bezpośrednio z moją sytuacją finansową. Nie będę wchodził w szczegóły, bo to chyba nie czas i miejsce. Dzięki za wsparcie i trzymajcie kciuki, żebym jak najszybciej ugasił pożary.
Przy okazji pytanie do #hejtokoksy , mam problem z achillesem. Czuję w nim duży ból i sztywność. Próbuję to rozruszać jogą, rollerem, czy ciepłą kąpielą, ale bez większych sukcesów ;/ Chodzę jak paralityk, albo stary alkoholik xD
Zaloguj się aby komentować
Waga 83kg wzrost 180cm. Tłuszcz wg. kalkulatora i zdjęć jakieś 27%. Cel około 15%. Ile realnie muszę schudnąć do tego celu? Teoretycznie mam 22kg tłuszczu wiec ok. 11kg ale wiadomo że pali się tłuszcz wraz z mięśniami itd. Nie chodzę na siłownie, jedyne kalorie jakie pale to te z pracy (czasem duża aktywność, idzie się napocić a czasem praca stojąca bez dzwigania).
#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #hejtokoksy #dieta
Chcesz osiągnąć lepszy wynik procentowy w jakimś arbitralnym pomiarze czy lepiej wyglądać w koszulce i bez? Moim zdaniem bez siłki po schudnięciu będziesz skinny fat i rozczarujesz się, ale przy 2-3 treningach w tygodniu masz szansę nawet coś dobudować w najsłabszych partiach i wszystko będzie Ci się lepiej "układać".
Zaloguj się aby komentować
Przesłuchałem podcastu I Wodyn straszny sztywniak się wydaje, wiedzę ma wiadomo jednak brakuje mi luzu u niego, Grzesiek za niego przynajmniej robił atmosferę. Najważniejsze co z tego wyciągnąłem jest fakt, że nie mam postępów przez spożywanie alkoholu i jakbym przestał spożywać to będą postępy. #hejtokoksy #silownia
Zaloguj się aby komentować
Dziennik pokładowy z dnia 17.01.2024. Dziś jako tako, o jedno powtórzenie więcej w DL niż ostatnio, za to mniej w Over Head Press, tricki lepiej wleciały. Wyrzuciłem z treningu dziś wiosłowanie sztangą bo miałem ku temu ważny powód - nie cierpię tego ćwiczenia i nie chciałem go robić. Pięknie bym prosił o propozycje co zamiast tego mógłbym wrzucić w ten trening. Kalorie na dziś to 2500 w tym 220g białka :D.
Appka - Strong
#silownia #trening #hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
Ćwiczone
Miłego dnia!
#silownia #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
I po co ten organizm tyle tłuszczu zbiera? Mózg widzi że ćwiczę i chcę się go pozbyć tyle czasu to mógłby już sobie dać spokój z tym magazynowaniem... xD (Szkoda że jedzenie wciąż takie smaczne)
#silownia #hejtokoksy
Zaloguj się aby komentować
Dziennik pokładowy z dnia 15.01.2024. Dziś po raz pierwszy się przeceniłem na siłowni i przy wyciskaniu na klatę ciężar mnie przygniótł xD Plusem stycznia i tłumów na siłce było to, że szybko zostało to zauważone i sztanga została ze mnie zdjęta i dostałem zjebę od starego wyjadacza z mojej siłki, że nie prosiłem o asekurację. Nie prosiłem bo to była przedostatnia seria i zazwyczaj spokojnie daję radę a na ostatnią zawsze kogoś wołam. No nic, lesson learned. Dziś chyba nic spektakularnego, jestem chyba najbardziej zadowolony z bicków na łamanej bo może w ostatniej serii to samo, ale w trzeciej o dwa powtórzenia więcej niż w zeszłym tygodniu. No a na koniec rozciąganie. Kalorie na dziś to 2115 a w tym 170g białka
Appka -> Strong
#silownia #trening #hejtokoksy

@bartek555 @BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta No jest mało. Nadal powyżej PPM według kalkulatora ale drastyczne obcięcie. Teraz jestem na etapie eksperymentowania z dietą, testuje post przerywany i staram się dostarczać minimum 1.6g białka na kg masy. No ale jak będzie mi to bardzo dawało w kość to będę sobie to podnosił kalorie.
Zaloguj się aby komentować
6/100 #silownia
3/52 #rozciąganie
Dzisiaj poczęłam pierwsze ćwiczenia pod stanie na rękach - pompki gdzie ręce są na ziemi, a nogi na skrzyni. Mam nagranie i chyba trzeba aplikować do cyrku xD
Zaloguj się aby komentować
Dziennik pokładowy z dnia 13.01.2023. Jednym z moich postanowień w nowym roku jest więcej ćwiczeń z własnym ciężarem więc zacząłem jakieś takie małe przygotowania w stronę stania na rękach. Wyszło dziś jako tako. Elevated Pike Push Up nawet elegancko wyszło, wziąłem sobie na siłowni taką skrzynkę drewnianą z jej pomocą to robiłem. Drugie już nie było takie łatwe xD Jak już udało mi się złapać spoko pozycję pod ścianą na rękach to miałem wrażenie, że zakres ruchu ramion jest bardzo mały ale muszę to jeszcze wyczuć. Trzecie to dramat, musiało to wyglądać komicznie jak stary chłop sobie hopsa i ogólnie było dość męczące. W 3 seriach może udało mi się dwa razy odbić sensownie, że mogło to przez ułamek sekundy przypominać stanie na rękach xD Ale zabawa fajna. A plank wleciał jeszcze i się sam zdziwiłem, że wytrzymywałem po minucie.
Wrzucam filmik z którego wziąłem ćwiczenia przygotowawcze do stania na rękach jakby ktoś też chciał próbować.
https://www.youtube.com/watch?v=voEYcTozuso
No i appka to Strong.
#silownia #trening #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Trenowane
Ogólnie więc trening był dość przyzwoity. Oprócz tego, że jestem śmiesznie słaba.
Miłego dnia wszystkim!
#silownia #hejtokoksy

Z tym porównywaniem się do innych bywa różnie, wiesz ja nie zrobiłem z ciężarami progresu przez rok zbytnio, a zrobiłem progres w sylwetce jak diabli, zależy na czym Ci zależy.
Poza wolnymi ciężarami możesz sobie w innych dyscyplinach progresować jak z czymś utkniesz.
Np. Przy dużym obciążeniu ja się mniej pilnowałem i później mnie lędźwia bolały, więc zacząłem trzaskać body pumpy tylko z większymi obciążeniami, np te przysiady sobie robiłem z 20, 25, 27.5, teraz czasem z 30 trzaskam, chest pressy też 10,12.5,15,17.5 i teraz 20 robię i ewidentnie jak zrobię taką serię + połączę z większymi ciężarami to na kolejny dzień ślicznie czuję.
Na dodatek z czasem troszkę Ci efektywność wykonywania ćwiczeń wzrasta, np. te same ruchy nawet przy mniejszym obciążeniu możesz sobie na "górze" i "dole" zakresu ładnie "zatrzymać", by "poczuć pieczenie", co moim zdaniem jest super bo pomaga uniknąć kontuzji.
To wgl mi się podoba z treningiem, można sobie połączyć, np trening interwałowy, pliometryczny, wytrzymałościowy i siłowy, by w każdym wymiarze co jakiś czas mieć postępy + 1h rozciągania w tygodniu gorąco polecam (Co ciekawe u mnie poprawiło ładnie zakres "tyłka w przysiadzie" :), znowu z tym samym ciężarem, ale głębiej, więc ciężej podnieść, więc lepiej tyłek czuć...)
Zaloguj się aby komentować
Dziennik pokładowy z dnia 10.01.2024. Dzisiejszy workout nawet spoczko. Zazwyczaj progres w ciężarach robię jak się jebnę w liczeniu tego co nałożyłem na sztangę xD I tak dziś zamiast od 50 zacząłem od 60kg, potem dwie serie 70kg zamiast 60 i 75 na koniec bo już głupio było zostawiać ten sam ciężar. Po raz pierwszy ever wycisnąłem 9 powtórzenie przy over head press z obciążeniem 50kg. No i w ostatniej serii triceps dip dowiesiłem do swojego ciężaru 12.5 kg i udało się wycisnąć 5 powtórzeń. Obczaiłem też, że u mnie na siłce sporo osób bo treningu siłowym idzie na bieżnie i sobie dziś pomyślałem, że też pójdę
Appka - Strong
#silownia #trening #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Cel na #silownia na ten rok: 100 treningów siłowych
Nie jest to może jakiś wygórowany cel, ale realny. A ja lubię mieć realne cele.
Tym bardziej, że jak zrobi się ciepło do wpadnie aktywność na świeżym powietrzu - rower/bieganie/pływanie/podwórkowy drążek itd. A treningi z żelastwem pójdą trochę w odstawkę.
+cel dodatkowy: chcę wprowadzić regularne rozciąganie
+cel dodatkowy 2: stanie na rękach.
+cel #rower : trasa 150km
+cel #bieganie : półmaraton
Licznik: 3/100

Zaloguj się aby komentować
Trening zrobiony. Nadal 60 kg w DL jest trochę trudne, ale siła w końcu przyjdzie.
Apka = Strong.
#silownia #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
Dziennik pokładowy z dnia 08.01.2024. Jak na złość w zeszłym tygodniu złapało mnie jakieś mocniejsze przeziębienie i cały weekend przeleżałem pod kocem więc nie było drugiego treningu. No ale od dziś wracam do gry, w bułgarach musiałem w drugiej serii podskoczyć o hantle wyżej bo taki dziś był ruch, że była o nie walka. No a jak w drugiej podskoczyłem o oczko to nie chciałem tym samym ciężarem trzeciej serii robić więc tam też podniosłem xD. Dodałem 5kg w przedostatniej serii na klatę, o dwa powtórzenia więcej wleciało na podciąganiu z asystą w ostatniej serii. Dziś też uznałem, że w domu i tak nie mam co robić, to po treningu chyba z dodatkowe 45 min spędziłem na rozciąganiu i rollowaniu. Kalorie na dziś to 2013 według Fitatu.
No i appka to Strong, bo często pada pytanie.
#silownia #trening #hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
No elo,
Kolejny dzień zmagań. Jest coraz lepiej xD
Jak w scenie z bojacka w załączeniu.
Waga spada, pewnie woda więc bez zachwytów, ale z drugiej strony zawsze progress na wadze i przynajmniej nie widzę tego obrzydliwego początku „12x”
Dzisiaj też będę robił zdjęcia i pomiary, ale nie czuję się chyba na tyle komfortowo by je tutaj wrzucić. Jeszcze nie teraz.
IF jest coraz łatwiejszy, póki co nie liczę kalorii, staram się jeść zdrowiej, ale bez fanaberii. Nie chcę za dużo zmieniać w jednym momencie, bo przyniosło by to skutek totalnie odmienny od oczekiwanego. Staram się trzymać w oknie 4-6h, dwa posiłki i coś słodkiego do kawy. Zwiększyłem też drastycznie ilość spożywanej wody. Nie wiem nawet dokładnie ile, myślę że około 3-4 litry dziennie. Trzymam się starej sztuczki, czyli zawsze mam przy sobie wodę i co mi się przypomni to robię łyka czy dwa.
Będę chyba, zamiast codziennych wpisów, robił podsumowania tygodniowe. Jeszcze to przemyśle
Na dzień dzisiejszy tak to wygląda
Trening 3/x
Waga 117.9 (-2.1 kg)
#hejtokoksy


Zaloguj się aby komentować
Nie lubię korzystać z nowej siłowni. Błąkam się bowiem po niej jak dziecko we mgle nie wiedząc gdzie co stoi i jakie są maszyny. A dziś właśnie musiałam iść na inną siłkę niż zwykle, bo obsługa tej do której chodzę nie przyszła sobie do pracy. Bez uprzedzenia. Ba dum tss.
W niektórych ćwiczeniach, które "wchodziły" całkiem ok zrobiłam po 4 serie. Nadal jednak te skromne 37 kg w przysiadzie to dla mnie dużo. Ale następnym razem spróbuję wrzucić 40 kg. W wyciskaniu na ławce zwiększyłam ciężar o 2.5 kg, więc doganiam przysiad
Miłego dnia wszystkim!
Apka = Strong.
#silownia #hejtokoksy

Ładnie, ja dziś sobie dla urozmaicenia wziąłem z youtube jakieś nagranie bodypumpa, wyciągnąłem step i pierdolety fitnessowe, załadowałem swoje typowe obciążenia i zmordowałem się dość ekspresowo w 45 minut, te chest pressy połączone z pompkami w szybkich seriach ciągle sprawiają, że serce wali jak szalone, a już mija prawie rok od mojego pierwszego lesmilsa w życiu (sprawdziłem 3 luty 2023 to był pierwszy
@rain No to nie jest typowa hipertrofia tylko właśnie wytrzymałość i moc
@tyci_koks staram się być na obniżce
Zastanawiam się, czy może iść dziś na boks dla początkujących. Niby chcę, ale jak pomyślę o tym, że to będą zajęcia grupowe i takie "wytrzymałościowe" to już trochę mniej mi się chce. I nie potrafię zdecydować.
Zaloguj się aby komentować
Drugi dzień zmagań!
Dzisiaj więcej ludzi plus zmęczenie z wczoraj, więc uznałem że rzucę okiem jak tam moje przysiady. Żeby oszczędzić plecy i kolana, zdecydowałem się na spokojne box squaty.
Ogólnie jestem zadowolony, czułem jeszcze baaardzo dużo luzu w nogach. Jedyne co się odezwało, to głębokie mięśnie pleców. Zakresy oczywiście też do poprawy. Ale ogólnie kolejny udany dzień i jestem mega zadowolony <3
#hejtokoksy

Zaloguj się aby komentować
I ja wróciłem, po jakoś 1.5 roku zajadania stresu.
Plan na pierwsze 6 miesięcy to przede wszystkim powrót do poprzednich zakresów ruchu. Zanim tego nie zrobię, to mogę pomarzyć o poprawnym przysiadzie czy martwym. Oprócz tego chciałbym wrócić do regularności. Popularna dieta MŻ też wejdzie. Może z lekkim IFem, zobaczymy.
To tyle na pół roku, drugie pół to mam nadzieję wrócić do swojego stanu sprzed 2 lat, czyli duuuuzy apetyt na kilogramy. Co tydzień dorzucałem 2,5-5 kg do trójboju i szło to jak marzenie xD jestem dużym chłopem, wiem że mogę dużo wrzucić na sztangę.
Nie zakładam celu kilogramowego. Spadek wagi traktuje bardziej jako skutek uboczny niż cel sam w sobie. Mimo to na pewno będę śledził wagę.
Waga startowa 120 kg
Jakie są Wasze opinie w kwestii mierzenia obwodów, robienia zdjęć itd itp?
#hejtokoksy

Powodzenia!
Jeśli nie bierzesz się za jakiś bodybuilding na pełnej, to zbieranie wszystkich obwodów typu łyda, przedramię itd. to chyba trochę zawracanie gitary. Może wystarczy Ci tylko zdjęcie raz na 2 tygodnie z przodu i z tyłu i określenie które 2-3 partie chcesz najbardziej podciągnąć dla ogólnego poprawienia sylwetki.
Zaloguj się aby komentować