Gdzie we #wroclaw znajdę ozdobne kubki? Szukam jednego konkretnego kubka z kolekcji, który został zbity, i wszystkie sklepy - włącznie z Amazonem - już tej kolekcji nie oferują.
Oto lista osób z PO/KO o których wiem [tj. wie Portal Warszawski], że skończyli Collegium Humanum:
Wiceburmistrz Dzielnicy Targówek Jędrzej Kunowski,
Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Magdalena Roguska,
Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Marcin Podsędek,
4) Robert Rafałowski – wiceburmistrz Dzielnicy Wola,
5) Kinga Solarek – Radna Dzielnicy Białołęka,
6) Sylwia Lacek – wiceburmistrz Bielan, obecnie kandydatka do Sejmiku Mazowieckiego,
7) Tomasz Kaleta – Radny powiatu wołomińskiego i przewodniczący PO Ząbki,
8) Arkadiusz Werelich – radny powiatu wołomińskiego PO i przewodniczący lokalnego koła PO,
9) Ilona Soja Kozłowska – obecnie szefowa Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Wcześniej wiceburmistrz Bemowa, jeszcze wcześniej burmistrz Białołęki i wiceburmistrz Bielan,
10) Sylwia Krajewska – Radna PO Dzielnicy Ursynów,
11) Sylwia Mróz – Radna PO Dzielnicy Ochota,
12) Krzysztof Skrobisz – Radny Miasta Żyrardów,
13) Mahbub Siddique – Radny Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy,
14) Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa – członek Konwentu Rady Konsultacyjnej Biznesu Collegium Humanum.
15) Paweł Michalec – Burmistrz Dzielnicy Żoliborz (zasiada w radzie nadzorczej MPO),
16) Grażyna Mikulska – wiceburmistrz Dzielnicy Wola i przewodnicząca Wolskiego koła PO ,
17 )Grzegorz Kuca – Burmistrz Białołęki i przewodniczący koła PO Bemowo.
18) Małgorzata Maszało-Kulińska – nowa wiceburmistrz Bemowa, przewodnicząca PO Halinów.
@Miedzyzdroje2005 I tak właśnie wygląda systemowe niszczenie kompetencji, bez względu na to, do jakiej frakcji człowiek należy. PIS doprowadził do sytuacji gdzie wykreował popyt na konkretną usługę, w tym przypadku studia MBA, a następnie w sposób prymitywny i na rympał go zaspokoił aka dyplomy w 2 tygodnie, które otwierały droge do konkretnych pieniędzy. Jak się ma czuć człowiek, który skończył w normalnym trybie studia i uczciwie przepracował w służbie cywilnej X lat i dostaje na kierownika/dyrektora 2 tygodniowego studenta MBA - pozwolę sobie odpowiedzieć jak szmata. To jest systemowe celowe zeszmacenie służby cywilnej, aby zrobić miejsce dla swoich BMW — biernych, miernych, ale wiernych. Dodatkowo można było uzyskać dofinansowanie w ok 80% kwoty czesnego więc tylko głupi by nie skorzystał prawda? Pytanie ile jeszcze uczelni tak jak Collegium Tumanów produkowało dyplomy na zamówienie? Ponoć to był proceder powszechny i dotyczył kupowania dyplomów nie tylko w służbie cywilnej.
@Acrivec Zrobiłem to samo z bluszczem, wywaliłem 80% ziela na śmietnik, dziś już nowy pęd wyszedł i się spina po patykach, czasami się zastanawia, czy takiego bydlaka nie przesadzić gdzieś obok bloku, żeby sobie zajął ścianę, ale nie wiadomo co się tam wykluje, jakieś mrówki czy inne dziwadło.
Te wąsy to wsadź do wody, będziesz mieć rodowy kwiat, mam po prababci paprotkę co ma 130 lat chyba i też trzeba ją temperować czasami, ale jest bardzo łatwa w obsłudze, może poza spadającymi nasionami.
Kupiłem sobie w tym sezonie ziemię do wysiewu z włóknami kokosowymi. Będę sobie sądził jakaś rzodkiewkę na balkonie i pomidorki koktajlowe. Dadzą radę w tym rosnąć, czy trzeba później przesadzać? Stosował ktoś z Was taką ziemię?
@scorcc Byś zapytał lepiej o jakieś dopłaty, czy możesz skorzystać z KRUSu, ew. czy jeśli Twoje produkty się nie sprzedadzą to państwo Ci to zrekompensuje.
@moll mam plan. Zwykła ziemia na dół, górna warstwa ta z włóknem. Ziarenko będzie miało dużo miejsca na korzenie, a jak już będzie silne to z łatwością wejdzie w warstwę zwykłej ziemii.
@scorcc luźno. I tak przecież wartości odżywcze dajesz z wodą i/lub nawozem :) a takie luźne podłoże jest też dobre bo wietrzy glebę, powietrze musi się też dostawać do korzeni, dlatego np w hydroponice trzeba dać bąbelki albo umieścić korzenie trochę nad wodą by miały powietrze :)
Zaparkowałem auto w strefie platnego parkowania w #poznan i jutro będzie jeszcze z rana 2 godziny stać.
Jak mogę opłacić z telefonu parking na jutro? Próbowałem w apkikacji PKO to wyskoczyło, ze nie mogę zapłacić na zapas bo dzisiaj strefa nie obowiązuje. XD
Czy w Skycash działa to inaczej? Czy wrzucając kasę do parkometru policzy mi od jutra?
@ElektrolizatorDwuczlonowy nie pamiętam jak w pyrlandii ale we Wrocku normalnie możesz w parkometrze opłacić postój na kolejny dzień, więc może jest szansa, że to działa podobnie.
miałem tak raz w Krk, apka moBILET też nie umiała na następny dzień, koledzy co wstali wcześniej się zlitowali i kupili mi rano, ale kontroler wstał jeszcze wcześniej (7 minut przed nimi i chyba 4 po starcie godziny opłat) i dostałem mandat ;(
Po opadach deszczu zalane są place zabaw w Poznaniu np nad Bogdanką i w Parku Rataje. W trakcie budowy (Park Rataje) zdewastowano istniejące od czasów kiedy to były tereny rolnicze odwodnienie. Efekt zalany cały park, oczka wodne wypełnione po brzegi (ich obecna głębokość stanowi zagrożenie dla dzieci), płynące strumyki zdewastowały roślinność, chodniki i kilka lat temu wybudowaną fontannę dla dzieci przy sąsiednim osiedlu (ul. Wyzwolenia). Płynąca breja kończy swój bieg w kanalizacji deszczowej ww ulicy całkowicie ją zatykając.
Czy tej postępującej dewastacji władze Poznania nie umieją zaradzić? Czy ktoś odpowie za bezmyślne zlikwidowanie starego odwodnienia? Czy to tak trudno przewidzieć, że w zbiorniku bezodpływowym zgromadzi się woda (trampoliny na placu zabaw nad Bogdanką) uniemożliwiając dzieciom korzystanie?
Czy nikt nie umie wykonać żadnej inwestycji od początku do końca poprawnie?
Panie prezydencie Jaśkowiak nie przypominam sobie żadnej inwestycji w Poznaniu, za pana prezydentury, wykonanej w terminie i dobrze. Jak wygląda po remontach na Św. Marcinie ulica Królowej Jadwigi - same dziury po ciężkim sprzęcie.
Jak wygląda oświetlenie na ww skrzyżowaniu - razi i kierowców i pieszych.
Umie się pan bawić w politykę ale do zarządzania miastem to trzeba fachowca.
@maximilianan @maximilianan Od dwóch a nawet trzech są. Na skraju pomiędzy os. Polan i Parkiem było odwodnienie ze studniami betonowymi które komuś przeszkadzały. Pierwsze uszkodzenie nastąpiło przy przesadzaniu drzew uprzednio posadzonych pod oknami budynku Wechty. Musieli nasi rajcy je przesadzić więc użyto ciężkiego sprzętu do wykopywania drzew z korzeniami. Stworzono z nich aleję wewnątrz parku i wtedy zaczęły się kłopoty. To dlatego w parku stworzono oczka wodne. Myśleli że to wystarczy. Niestety nie.
@Poznaniak10 Po przeczytaniu 3-krotnie że OLABOGA DZIECI CIERPIO albo MOGO UMRZEĆ, jak się przeprowadzę do poznania to będę głosować na tego kto jest za to odpowiedzialny
@macgajster No tak, bo posiadanie obuwia to oznaka tego że człowiek jest 'cywilizowany' albo nie.
Naprawdę już nie masz się do czego prz⁎⁎⁎⁎⁎⁎olić, tylko do tego że ciemnoskóry chodzi boso? Co następne, mierzenie IQ na podstawie tego jak nosi czapkę z daszkiem?
Może się uważasz za lepszego bo nosisz obuwie ale moze nie zauwazyles że wychodzi ci słoma z tych twoich butow, dlatego na twoim miejscu siedziałbym cicho.
Kilbrittain or Killbrittain (Irish: Cill Briotáin, meaning 'Briotáin's church')[2] is the name of a village, townland and parish in County Cork, Ireland. https://en.wikipedia.org/wiki/Kilbrittain
Śniło mi się że mogłem wybrać jeden alternatywny świat żeby go zwiedzić i powiedziałem że chcę zobaczyć Wrocław gdyby nie było zmiany granic z 1945.
Wywaliło mnie do jakiegoś miejsca, szeroka ulica, wysokie budynki z arkadami wzdłuż całej ulicy, na środku drzewa. Tylko po rondzie zorientowałem się że jestem na Powstańców Śląskich. Zacząłem iść w stronę centrum i nie kumałem o co chodzi - czemu to wygląda tak inaczej od tego co znam z życia, ale też ze starych zdjęć. I wtedy zorientowałem się, że zmiany granic nie było, ale wojna jednak była, i Wrocław został odbudowany, ale z estetyką wschodnich niemiec, więc w dużej mierze wyglądał jak te powojenne dzielnice Drezna, Berlina czy Regensburga. Totalnie obce miasto z nieznaną topografią. Idąc do centrum widziałem że pozostawiono Śląskie Muzeum Sztuk Pięknych, odbudowano Pałac Królewski, Pocztę Główną. Ale co rusz było widać place takie jak Nowy Targ, było jakoś więcej przestrzeni ale pustej. No i nie odbudowano południowej wieży Katedry Marii Magdaleny i południowej oraz wschodniej części rynku - postawiono tam biurowce. Na Grunwaldzie była wielka pustka, nie było manhattanu i polibudy, był wielki park między mostami grunwaldzkim i szczytnickim.
Najnowszy flipper wyjęty ze skrzynki, Karolina i Ernest szukają mieszkania. Być może jest do młode małżeństwo, albo ludzie bez umiejętności posługiwania się komputerem w 2024 roku, dlatego napisane odręcznie? #mieszkanie #natropachflipperow #krakow
@BajerOp chyba chodzi o naciąganie ludzi starszych, którzy nie znają się na internetach a mieli w planie sprzedaż mieszkania ale nie wiedza jak to się robi, myślę że skoro dalej są takie ogłaszania widoczne to jest to w jakiś przypadkach skuteczne
Wywóz śmieci jest u mnie w środy szkoła i płaskim jednego tygodnia i mieszane następnego.
Dwa tygodnie temu śmieszna wzięli dopiero w piątek a recyklingu w poprzedni wcale.
Okazało się że firma która to obsługuje miała układ z councilem że jak wywiozą śmieci to zmiana się kończy i elo.
Teraz Panowie Śmieciarze muszą być całe 8h na zmiane więc się nie spiesza i nie wszystko zbiorą, bo muszą robić zgodnie z zasadsmibhealth and safety xd
Na stronie councila jest forma do zgłoszenia że śmieci nie zabrane xd więc chodzę po sąsiadach (ich przy okazji poznaje mam spoko sąsiadów )agituję do zgłaszania tego xd moze council się ogarnie. Propsy dla Panów Smieciarzy
@CyberPope interesujace, bo u mnie tez ostatnio dwa razy nie zabrali smieci, co wczesniej sie nie zdarzalo. Po zgloszeniu zabrali nastepnego dnia. No ale moze naprawde jest cos na rzeczy.
Ja już od wielu lat regularnie dwa a czasem trzy razy w roku korzystam z pocztakwiatowa.pl i zawsze jest wszystko spoko. Nigdy nie dali ciała i zawsze wszystko jest na czas z uwzględnieniem wszystkich wymagań.