Zdjęcie w tle
m_h

m_h

Twórca
  • 24wpisy
  • 137komentarzy
Tak się zastanawiam. Czy jeżeli w przyszłości nauczymy algorytmy naszej osobowości: wyrazimy zgodę na przelecenie przez wszystkie prywatne dane (np badania pana Kosińskiego z uniwersytetu stanforda), tworząc coś na wzór AIvatara.
Taki AIvatar mógłby za nas odpowiadać na maile, smsy, w mediach społecznościowych. To nawet jeżeli część tych odpowiedzi nie będzie zgodna z naszymi wewnętrznymi przekonaniami to będziemy starać się z tymi odpowiedziami utożsamiać.
Konkluzja: nawet jeżeli AIvatary będą sprzeczne z nami samymi to nasza upośledzona psychika będzie tłumaczyła to sobie że tak naprawdę tego chcemy (Kahnmann, Caldini)

#ai #rozkminy #psychologia
wombatDaiquiri

@m_h źródło? W mojej głowie działa to raczej odwrotnie - jeśli sugerowana odpowiedź nie będzie zgodna z tym co bym odpowiedział, to będę się zastanawiał co spowodowało, że AI wyciągnęło mylne wnioski.

mortt

@wombatDaiquiri na pewno znajdzie się ale grupa ludzi, która powie, że AI jest za mądre żeby się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

m_h

@wombatDaiquiri to są moje przemyślenia ale  https://nowestandardy.pl/nauka/info/regula_konsekwencji.php mam wrażenie że można to pod to podciągnąć.

Weź pod uwagę że jak taki AIvatar się wypowie będziesz starał się w jakiś sposób legitymizować jego wypowiedź żeby nie musieć się konfrontować z innymi ludźmi (tutaj wchodzi lenistwo do gry).

Dodatkowo jest jeszcze mechanim https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia który też mógłby być wykorzystany do legitymizacji takich wypowiedzie.

Zaloguj się aby komentować

To suno jest uzależniające, ale niektóre kawałki wychodzą zaskakująco dobrze.

https://suno.com/song/2d993db7-51b8-4fcb-b4a9-ecb3b9658f4e

edit:
https://suno.com/song/0e83a5d4-1273-46ee-9218-dc9eaf4475a5

#suno #muzyka #muzykaelektroniczna
Tylko-Seweryn

@m_h ja tam premium kupiłem i przynajmniej raz dziennie muszę coś sklecić xd Zazwyczaj jakieś piosenki o perfumach xd

m_h

@Tylko-Seweryn ja teraz wyłącznie muzyki z suno słucham, poprostu kosi sufity.

DiscoKhan

@UmytaPacha masz więcej muzyki z takich klimatów tutaj tutej

UmytaPacha

@DiscoKhan ten pierwszy fajny

DiscoKhan

@UmytaPacha mi też pierwszy kawałek bardziej poszedł.


Generalnie elektorniczna muzyka dobrze się czuje w takim bardziej klasycznym tempie.

Zaloguj się aby komentować

Kiedyś onegdaj na stronie na w był artykuł o tym że jasne tła są lepsze dla oczu (oko łatwiej dostrzega ciemne szczegóły na jasnym tle, niż jasne szczegóły na ciemnym tle), chociaż wiele badań to kwestionuje. Od tamtego czasu czyli jakieś 6-7 lat używałem wyłącznie jasnych tematów dla przeglądarki, terminala, vima etc.

W weekend stwierdziłem że odpalę ciemne tło na prywatnym laptopie. Poskutkowało to tym że musiałem zwiększyć jasność ekranów.

Teraz wracając do pracy na tych samych ekranach odpaliłem jasne tła, poczułbym się jak patrzył w spawarkę. Zacząłem się w związku z tym zastanawiać czy mając ustawiony ciemny motyw i wysoką jasność oraz kontrast nie powoduje to iż do moich oczu dociera więcej sztucznego światła niż dla jasnego tła i mniejszej jasności oraz kontraście.

#praca #komputery #zdrowie
Lubiepatrzec

Nie wiem, ja mam wszędzie ciemne tło i nie wiem jak można inaczej.

m_h

@Lubiepatrzec wszyscy którzy pracują ze mną też są zaskoczeni że używam jasnych tematów. Bardziej chodzi mi o to ze przy ciemnym tle muszę bardziej podkręcić lampę w ekranie niż przy jasnym żeby komfortowo pracować.

Lubiepatrzec

@m_h no kwestia gustu. Ja też mam chyba na max jasność ale jakoś to się kręci

Zaloguj się aby komentować

Kiedyś dużo rysowałem i raz za czas zdarza mi się wziąć jakiś ołówek albo długopis do rysowania. Żona ciągle się mnie pyta kiedy namaluje coś na ścianę. Mam wrażenie że tym razaem znowu się nie uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tworczoscwlasna #rysunek
9d1df9a5-6ae6-4a2d-aa88-4eee15ee2201
Moose

@m_h a kiedy namalujesz coś na ścianę?

Zaloguj się aby komentować

Proszę państwa oto dlaczego ułaskawienie polityków Wąsika i Kamińskiego jest dowodem na podróż w czasie prezydenta Andrzeja Dudy ( ͡° ͜ʖ ͡°) .

W fizyce występuje takie określenie jak stożek światła. Oznaczający dostępną czasoprzestrzeń dla danego zdarzenia w tejże czasoprzestrzeni.
Wedle aktualnej wiedzy stożek ten jest dostępny tylko i wyłącznie po wystąpieniu zdarzenia oraz rozchodzi się (co oczywiste) z prędkością światła która także aktualnie raczej się nie zmieni.
Określmy również sobie czym jest zdarzenie: jest to akcja w czasoprzestrzenia która określa wygenerowania bądź odebranie promienia świetlnego.
Jeżeli narysujemy sobie czasprzestrzeń na płaszczyźnie, gdzie linie pionowa opisuje mijający czas, a linia pozioma przebytą odległość w czasoprzestrzeni. To zdarzenie A stworzy stożek światła który porusza się w przestrzeni pod kątem 45 stopni (może kiedyś opisze dlaczego właśnie taka wartość a nie inna).
Zdarzenie B jest to akcja na tejże płaszczyźnie która ma odebrać światło wygenerowane przez zdarzenie A.
Teraz podstawmy pod zdarzenie A zapadnięcie wyroku sądowego względem wymienionych polityków w pierwszym zdaniu, a pod zdarzenie B ułaskawienie ich przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Jak widać na podstawie stożków które opisałem wcześniej, to wg fizyki (przynajmniej tej którą znamy) to aby nastąpiło ułaskawienie, musi nastąpić wyrok. Natomiast PAD dokonał ułaskawiania przed nastąpieniem wyroku.
Co prowadzi do konkluzji że PAD potrafi poruszać się w czasie, ponieważ jeżeli zamienimy miejscami zdarzenia A i B, to widać doskonale iż ułaskawienie nastąpiło przed zapadnięciem wyroku z prędkością znacznie wyprzedzającą prędkość stożka światła PAD.

#fizyka #polityka #heheszki
2efb2bae-4818-4a51-94f6-996483503e28
sireplama

O takie hejto nic nie rozumiem

m_h

@sireplama https://youtu.be/an0M-wcHw5A?si=Uxd641WS9ClrR4fT&t=414

Jeszcze możesz przeczytać: "Dlaczego E=Mc2" Brian'a Cox'a gdzie cała teoria względności jest wytłumaczona przy użyciu twierdzenia pitagorasa.

GrindFaterAnona

@m_h ale se porysowałeś stożki z dupy i zadowolony jeżeli zdarzenie A (wyrok) miało miejsce przed zdarzeniem B (ułaskawienie) to zdarzenie B powinno znajdować się w stożku zdarzenia A, chyba że znajduje się w odległości większej niż informacja jest w stanie pokonać w czasie t. Ale nie jest, bo oba zdarzenia miały miejsce w Warszawie

m_h

@GrindFaterAnona właśnie jak już opublikowałem to się skapnąłem.

Zaloguj się aby komentować

Tytuł: Magnaci Przestrzeni
Autor: Christian Davenport
ISBN: 978-83-67339-46-9
Kategoria: biografia/historia współczesna
Wydawnictwo: Planeta
Liczba stron: 400

Szczerze mówiąc nigdy nie śledziłem działań SpaceX i Blue Origin.
Książka stara się podsumować około ostatnie 20 lat prób dostania się w kosmos przedsiębiorstw prywatnych prowadzonych przez Musk'a, Bezos'a, Allen'a i Bransona skupiając się głównie na dwóch pierwszych.
Strona techniczna nie jest jej głównym atutem ( tutaj polecam "Jak zrobić statek kosmiczny" Juliana Guthrie albo "Mierząc ku gwiazdom" Jamesa Donovan'a) ale idealnie opisuje poszczególne kroki podejmowane przez miliarderów w dążeniu do celu.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5072796/magnaci-przestrzeni-elon-musk-jeff-bezos-i-pogon-za-kolonizacja-kosmosu

Ocena 7/10

#kosmos #spacex

#bookmeter
smierdakow

Po prostu wstaw na górze:

68 + 1 = 69

Zaloguj się aby komentować

0 + 1 = 1

Tytuł: Cyberbroń i wyścig zbrojeń. Mówią mi że tak kończy się świat
Autor: Nicole Perlroth
Kategoria: reportaż
Wydawnictwo: MT Biznes
ISBN: 978-83-8231-111-2
Liczba stron: 589
Ocena: 7/10

Bardzo przyjemna książka opisują ogólnie mechanizmy stojące za rynkiem podatności komputerowych oraz jak poszczególne państwa starają się zdobyć i wykorzystywać przeróżne rodzaje exploitów.
Książka zawiera ogromną ilość wątków, dyskusje z pojedyńczymi hakerami, grupami hakerów, traderami podatności czy nawet jeśli było to możliwe to szefami cyberbezpieczeństwa korporacji czy państw.
Jeżeli ktoś szuka technikaliów jak pisze się exploity to tego tutaj nie znajdzie.

Jako programista przypuszczam że mimo wszystko zawyżyłem ocenę.

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5008800/cyberbron-i-wyscig-zbrojen-mowia-mi-ze-tak-konczy-sie-swiat

#informatyka

#bookmeter
l__p

@m_h Popsułeś licznik 😭

WujekAlien

@l__p pozwoliłem sobie naprawić w swoim wpisie

m_h

@l__p Niestety nie wiem jak to działa

Zaloguj się aby komentować

Niedawno zakończyła się globalna pandemia. Rosjanie nieudolnie prą ze swoją armią na zachód. W Niemczech w siłę rośnie skrajnie prawicowa Partia. A w podzielonej ideowo Polsce posłowie przychodzą do sejmu z bronią.

Spokojnie, to jest krótki opis lat 20 XX wieku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
DexterFromLab

@m_h Braun już nie pierwszy raz przychodzi z kopytem do sejmu z tego co słyszałem. Po prostu wcześniej nie odwalił takiej akcji. Teraz każdy się boi że niepoczytalny. Poza tym chciał to zostawić w depozycie.

m_h

@DexterFromLab Nigdzie nie zasugerowałem że Braun jest niepoczytalny. Całkowicie rozumiem jego podejście i pytanie o depozyt ma sens. Jak przychodzisz do pracy w płaszczu to nie chodzisz z nim wszędzie.

Można również zadać pytanie czy były Minister Sprawiedliwości oraz Prokurator Generalny również paradowli z kopytem w trakcie obrad sejmu.

Zaloguj się aby komentować

Jakieś 7-8 lat temu pojawiła się moda na fidget spinnery. Wielu znajomych z pracy mówiło że kręcenie tymi palecznymi kręciołami ich uspokaja.
Gdzie są teraz te wszystkie osoby co to mówiły że dzięki fidgetom są spokojniejsze?

#rozkminy
c3d3bd53-5a06-4a51-be78-a5a12bc1f130
Modrak

W psychiatryku.

Okazało się, że jednak nie działało.

sierzant_armii_12_malp

@m_h Pewnie z powrotem bawią się Tamagotchi.

powodzenia

@m_h przecież ta moda trwała ze trzy dni

Zaloguj się aby komentować

Jakiś czas temu zsyntezowało mi się w głowie parę myśli i muszę dać im upust. Wpis będzie dotyczył szeroko pojętego #openai #sztucznainteligencja #technologia i #spoleczenstwo #futurologia.
Więc ubierzcie foliowe czapeczki i w drogę.

TLDR: moje luźne przemyślenia nt. AI i wpływu na świat w najbliższym czasie.

Taka uwaga na początku nie jestem ekspertem od sztucznej inteligencji, w sumie oprócz programowania i elektroniki jest niewiele rzeczy które umiem dobrze. Jakakolwiek krytyka jest mile widziana,

Od paru dni internet i naukowcy żyją ogłoszeniem przez #openai algorytmu Q*. Zapytacie się co to takiego, jest to pokrótce algorytm który umożliwia modelom si rozwiązywanie prostych problemów matematycznych (na poziomie szkoly podstawowej) https://en.wikipedia.org/wiki/Q*.
Wydawać by się mogło że nie jest to nic wielkiego. Nic bardziej mylnego. Aktualne modele LLM (np. #chatgpt) nie bazują na jako takiej logice matematycznej, a na prawdopobieństwie wystąpienia następnego tokena (a robią to wręcz doskonale, np. zadajcie pytanie a jest większe od b, b jest większe od c, która liczba jest największa).
Teraz te modele, teoretycznie będą mogły operować na logice matematycznej co otwiera ogromne możliwości, m.in:

AGI
Artifical General Intelligence, https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_general_intelligence coś co jescze parę lat temu uważane było za coś niemożliwego do osiągnięcia. Dzisiaj, coraz częściej zadawane jest pytanie kiedy to osiągniemy.
Niedawno czytałem wypowiedź jednego z naukowców (niestety nie pamiętam nazwiska, ale na kanale Wes'a Rotha powinien gdzieś być film) że w ciągu trzech lat: albo będziemy mieli boga jako naszego służącego albo wszyscy zginiemy. Może ta wypowiedź była zbyt dramatyczna, jednak mimo wszystko zaskakująca jak dla mnie.
Jeżeli chodzi o aktualny stan prac, nikt nic nie wie. Są, jakieś tam przecieki na 4chan ale trzeba patrzeć na nie przez palce (np. złamanie AES 192).
Tutaj w ogóle pojawia mi się pierwsza teoria spiskowa stworzona przeze mnie (zginam głowę do posypania popiołem): w trakcie lipcowego przesłuchania w kongresie Davida Grusha (https://www.youtube.com/watch?v=3nlghlpexM8_, wspomniał on o tym że rząd USA jes w posiadaniu non-human biology. Pod tym pojęciem oprócz UFO może kryć się również SI żyjące na krzemie opracowanym w Kaliforni.
Nie ważne, jaki wpływ AGI będzie miało wpływ na

PRACĘ
Pokrótce: OGROMNY!
Jakakolwiek praca umysłowa może stracić wartość, ponieważ wszystko zrobi AI. Potrzeba nowego programu? AI! Trzeba zaprojektować nowy silnik do rakiety? AI! (https://www.dezeen.com/2020/03/30/hyperganic-ai-rocket-engine-3d-printed/) Potrzebujemy nowych materiałów? AI (https://arstechnica.com/ai/2023/11/googles-deepmind-finds-2-2m-crystal-structures-in-materials-science-win/)! Musimy opracować nowe leki? AI (https://alphafold.ebi.ac.uk/)!
Ilość możliwości jest nieograniczona.
Zwolnijmy całą załogę, AI jest tańsze i szybsze powie zarząd. Po jakimś czasie może stwierdzić: zwolnijmy zarząd, AI lepiej zarządza firmą a wszelkie zyski przelewajmy na nasze konta.
Część z was powie: a jak przyjdzie AI to się przebranżowie na stolarza, fliziarza, będę mechanikiem, malował obrazy. Ale ile może być takich osób? Pytanie czy UBI (Universal Basic Income https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_basic_income) nie stanie się kluczowy kiedy lwia część ludzi będze bezrobotna: może ekonomia opisana przez Zajdla w Limes Inferior (https://lubimyczytac.pl/ksiazka/37961/limes-inferior) stanie się normalną? Coś co 40 lat temu wydawało się idiotyczne, może będzie nową rzeczywistością.

SPOŁECZEŃSTWO
Jak brak pracy wpłynie na ludzi? Zwróćcie proszę uwagę (tutaj już wchodzi Jacek Dukaj z "Po Piśmie") co ludzie odpowiadają na pytanie: kim jesteś? Większość z nas zacznie opowiadać o swojej pracy. Co będzie z ludźmi którzy nie będą pracować? Jak to wpłynie na ich psychikę? Czy czekać nas będą tłumy ludzi bez sensu w życiu?
Tak, jak w filmie Idiokracja, większość ludzi spędzala czas na oglądaniu filmów, tak my teraz płacimy czasem i pieniędzmi youtuberom/influencerom za oglądanie filmów gdzie oni wydają pieniądze (zwróćcie uwagę na najsłynniejszego youtubera na świecie: MrBeast). Dukaj, właśnie w Po Piśmie pisał o tym że będziemy płacili za przeżywanie życia, czyli w sumie na to, na co teraz wydajemy nasze pieniądze. Z tą różnicą że przeżywać będzie ktoś inny.
Kai Fu-Lee (inny badacz AI) opisywał problem z brakiem sensu tutaj: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5027510/sztuczna-inteligencja-2041-10-wizji-przyszlosci
Wg mnie już teraz rządy powinny na poważnie wziąć pod dyskusję potencjalne skutki wprowadzenia AGI.
Możemy się śmiać bądź niedowierzać, ale czy nie należy patrzeć na to co się dzieje w tym temacie jak na Czarnego Łabędzia opisywanego przez Taleba? Większość rewolucji nastąpiła nagle, ni z tego ni z owego cały porządek świata został obrócony. Istnieje spora szansa że ta rewolucja jest tuż za rogiem lecz nikt jej nie widzi.
Ludzie potrzebują sensu istnienia, może rozwiązaniem będą przymusowe szkolenia albo praca na rzecz społeczeństwa? Istnieje spora szansa że będą powstawały enklawy no-tech gdzie będzie ograniczona możliwość korzystania z technologii (np. Mormoni w USA).
Światełkiem w tym tunelu niewiadomej przyszłości jest to że już teraz ludzie starają się rywalizować z innymi mimo tego że wiedzą iż nie mają w tym szans: szachy, sport, nauka etc. Ale rywalizacja dla samej rywalizacji?

Noi na koniec, taki scenariusz dla świata i naszych dzieci (może dla nas):
Na środku sahary jest hodowla roślin zmodyfikowanych genetycznie przez AI. Hodowla ta generuje prąd na podstawie udoskonalonych perowskitów (https://en.wikipedia.org/wiki/Perovskite_solar_cell). Prąd, jest przesyłany przez specjalnie zaprojektowaną sieć nanorurek grafenowych (https://materialyinzynierskie.pl/nanorurki/), przędzone przez zmodyfikowane genetycznie (znowu!) pająki, które w reakcji fotosyntezy pozbywają się CO2 w ramach walki ze zmianami klimatycznymi. Lecz zamiast syntezować ze słońca cukier, tworzą właśnie te nanorurki.
Nadmiar energii przechowywany jest w zupełnie nowych materiałach stworzonych przez AI.
Dzięki czemu wszyscy ludzie mają energię i żywność za darmo.
Lecz wszyscy Ci ludzie są bezrobotni bo całą pracę wykonuje za nich sztuczna inteligencja.
panek

Jeśli pracę wielkości ludzi dałoby się w ten sposób automatyzować to już boom na RPA i inne podobne by doprowadził do tego co piszesz. Zawody się wydaja proste dopóki się ich samemu nie wykonuje

m_h

@panek Nigdzie nie piszę że zawody fliziarza czy stolarza są proste (sam układałem płytki u siebie w domu). Mam na myśli to że idea przebranżowiania się jest ograniczona i w pewnym momencie wszędzie dojdziemy do limitu maksymalnej ilości osób wykonującej dany zawód.

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj skończyłem w końcu 9 tom serii The Expanse "Upadek Lewiatana". Wspaniała była to historia nie zapomnę jej nigdy. Aczkolwiek w ostatnim tomie odnoszę wrażenie że autorzy mocno naciągali niektóre tematy żeby jak najszybciej zakończyć historię.
Mimo to jako fan sci-fi daję serii 8/10 może nawet 9/10. Mam nadzieję że w przyszłości natrafię na coś równie dobrego. Jakby ktoś miał coś równie dobrego do polecenia jestem otwarty.
Teraz czas na powrót do reportaży bądź bardziej popularnonaukowych książek.
#ksiazki #scifi
Kahzad

@m_h polecam serie "Algorytmy Wojny" Cholewy

Zaloguj się aby komentować

#ai #chatgpt #ekologia
Zastanawiałem się co AI mi odpowie na takie pytanie
88b96d7d-e4ac-4652-a99d-f751bf819e84
HmmJakiWybracNick

@m_h AI produkuje takie teksty, jak ja na polaka pisząc rozprawkę kilka lat temu, na temat o którym nie mam bladego pojęcia. Coś naskrobać, bardzo ogólnikowo, żeby nikt się nie przyczepił, że napisałem nieprawdę ¯\_(ツ)_/¯ XD

Zaloguj się aby komentować

#ksiazki #bookmeter
"Energy and Civilzation, A History" Vaclav Smil
Pierwsza książka ulubionego pisarza Billa Gatesa (jak sam napisał na swoim blogu).
Trochę inne spojrzenie na dostępną energię oraz jej wpływ na rozwój cywilizacji. Ogromna ilość opisów poszczególnych procesów: rolnictwo, budownictwo, metalurgia, transport oraz ich zapotrzebowanie na energię.
Niektóre rzeczy naprawdę są dla mnie szokujące np. różnica w efektywności rolnictwa na przestrzeni kilku lat.
Końcowy rozdział mocno kojarzy mi się z książką polskiego fizyka: Marcina Popkiewicza "Świat na rozdrożu".
Dla osób które są zainteresowane historią cywilizacji, zapotrzebowaniem na energię oraz dlaczego największym wynalazkiem ludzkości są nawozy sztuczne. Polecam.
Dzikie_oregano

@m_h Dziękuję za poleconko! Właśnie wleciał „Świat na rozdrożu”

Zaloguj się aby komentować

#youtube #polska #rozkminy #rodzicielstwo
Właśnie jestem po obejrzeniu: Nie wiem ale się dowiem dot. freak fightów.
Nigdy na to nie zwracałem uwagi bo nigdy mnie to nie interesowało. Wszelkie dymy/dramy z polskiego YT omijały mnie szerokim łukiem, dzięki życiu pod kamieniem.
Wiem że tagi dotyczące tej rozrywki były popularne na portalu na "W" stąd też ich nie dodaje.
Proszę potwierdzcie czy to prawda co NWASD powiedział w filmie czy też nie? Czy youtube który aktualnie jest najbardziej popularny wśród dzieci/młodzieży naprawdę tak wygląda? Bo trochę mnie to przeraża, tym bardziej że sam jestem rodzicem.
https://www.youtube.com/watch?v=RFVIKGqF2V0
mike-litoris

@m_h współczuję. dzisiejsi 6-10 latkowie karmią się takim gównem że czacha dymi. Ja sam nie oglądam patusów, famemma, prankowiczów, współczesnych "raperów", ale ktoś te clickbaitowe miniatury klika. Dlatego właśnie nie uważam że dziecko z telefonem to przepis na spokojne wychowanie małego człowieka.

domofon

@m_h To zaczynaj ogarniać już teraz. Żeby ogarniać czym zajmuje się 12 latek w sieci muszę niestety znać tę całą patologię. Myślę, że to taki obowiązek rodzicielski naszych czasów.

radler

YT to ogólnie ściek. Nie zalezy im na jakości filmów tylko na tym aby ludzie oglądali je jak najdłużej. Stąd masa clickbaitów i patologii w stylu bardzo długich wstępów tylko po to aby film był dłuższy i załapać się na więcej reklam. Kiedyś rozbawiła mnie moja luba, gdy po kilku minutach oglądania krzynęła do monitora "Rób [tu niecenzuralne określenie kobiety lekkich obyczajów] w końcu ten głupi sernik" xD. Sam się łapałem na klikanie w polecane filmy, które okazywały się kompletną stratą czasu. Teraz zainstalowałem sobie dodatek unhook i pousuwałem wszystko co zbędne (w szczególności rekomendacje). Oprócz rzeczy, które subskrybuję nie oglądam nic innego. Polecam. Pewnie Twój dzieciak jest sprytny i od razu to wyłączy, ale być może przez chwilę uda się go nabrać, że to nowa wersja YT albo, że coś się popsuło. Nie wiem też czy jest coś takiego na telefon, bo nie potrzebuje. Co ciekawe YT ma bardzo sprawne systemy cenzurujące i nie wiem dlaczego nie blokują przemocy. Nie wiem, ale się domyślam.

Zaloguj się aby komentować

#bookmeter #ksiazki
Stulecie chirurgów, Juergen Thorwald.
Drugi raz przeczytałem tą książkę także wiedziałem czego się spodziewać. Mimo tego ciągle jestem zaskoczony jak bardzo rozwinęła się chirurgia na przestrzeni ostatnich 200 lat.
Wiele rzeczy które dla nas są dzisiaj oczywiste kiedyś były uważane za totalne idiotyzmy i bezsensowne zachowanie (np. antyseptyka).
Naprawdę fantastycznie się czyta niczym dobry kryminał.
m_h

@patolog "Cesarza,..." również czytałem. Wg mnie "Cesarz" jest bardziej naukowy niż "Stulecie"

moll

@patolog @m_h w temacie "medycznych pierwocin" warto jeszcze sięgnąć po ten tytuł:


https://lubimyczytac.pl/ksiazka/28780/lekarz-diabla


co prawda biografia, ale jest w niej kilka ciekawych smaczków

nvrmnd

@m_h stulecie ginekologów i detektywow tez kiedyś polecam, superowe są te jego książki

Zaloguj się aby komentować

Rust Atomics and Locks, Mara Bos
Książka typowo o programowaniu mechanizmów blokowania i synchronizacji w języku Rust.
Jako świeży adept Rust'a dowiedziałem się z niej paru sztuczek z syntaxu o których nie wiedziałem. Natomiast jako ktoś kto pracuje w branży ponad 10 lat było to miłe odświeżenie już zapomnianej wiedzy (jak to wszystko wygląda od kuchni).
Książka dostępna za darmo: https://marabos.nl/atomics/
#ksiazki #bookmeter #programowanie #rustlang

Zaloguj się aby komentować

Następna