
kiri
- 194wpisów
- 856komentarzy
eat the rich

eat the rich
Zaloguj się aby komentować
Kaganiec ze śliny - autorem jest Louis.
Jeden z tych psów, które bardzo zyskują po dłuższym poznaniu i które kiblują latami w schronisku bez wyraźnego powodu (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#psy #schroniskowepieski

Zaloguj się aby komentować
1516 + 1 = 1517
Tytuł: K⁎⁎wa, k⁎⁎wa, k⁎⁎wa
Autor: Linn Strømsborg
Kategoria: literatura piękna
Wydawnictwo: ArtRage
Format: e-book
ISBN: 9788367515481
Liczba stron: 240
Ocena: 7/10
Mam sporo zaległych książek do ocenienia, ale wleci jedna z ostatnich.
Książka kupiona w rzucie promocji na ArtRage, lubię literaturę skandynawska, lubię mądre książki o kobietach, więc uznałam, że to może być dobry trop.
Główna bohaterka to żona i matka, która z emocji czuje przede wszystkim ogromny wkurw na całokształt istnienia. Sama książka zaczyna się od tego, że Britt wybucha, wylewa swoją rosnącą frustrację i wybiega z domu. Cała sytuacja jest opisywana z jej perspektywy i z perspektywy jej doświadczeń życiowych, dorastania, braku matki, ale też z perspektywy innych członków rodziny/przyjaciół, którzy znają Britt od lat i obserwują jej relacje z otoczeniem.
Czyta się ją szybko i przyjemnie, sporo przemyśleń odnośnie pozwolenia sobie na odczuwanie emocji, sporo o tłumionym gniewie, który powoli pożera wszystko inne.
Dla mnie fajna, bo siedzę w temacie i sobie go oglądam z różnych stron od dłuższego czasu, dla kogoś, kto się nigdy nad tym nie zastanawiał, może dać zaczyn, do szukania dalej i głębiej. Nie jest to jednak książka pisana przez psychologa, więc proszę nie spodziewać się nie wiadomo jakich odkryć, nie jest też jakoś wybitnie uniwersalna. Kupiłam ją z myślą o mojej teściowej (co roku dajemy sobie książki na święta), ale nie wiem, czy by jej siadła...
Książka ogólnie 7/10, ale dla siebie dodam +1 gwiazdkę za to, że aktualnie przerabiam sobie temat emocji i wyrażania ich, więc wpisuje mi się w temat. Dla ludzi z tagu #film odsyłam do podobnej historii, również skandynawskiej (chyba ostatnio jest to modny temat u nich) - Loveable chyba jakoś zawsze wleci do kin, później też coś o nim napisze więcej.
Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz
#bookmeter #ksiazki #czytajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Szukasz sobie kursu w internecie, patrzysz, że ma fajne fajne opinie, wyglądające legitnie, ale to jednak aktorzy xD
I to jeszcze kurs psychologiczny, lol
#gownowpis #marketing

Zaloguj się aby komentować
Koszmar psiarza - kiedy łazisz po ciemaku trawinikami i czujesz coś miękkiego pod nogą... I modlisz się, żeby to było jednak błoto a nie gówno xd
#psy
Zaloguj się aby komentować
Gram sobie w końcu w BG3 i omg Astarion to jest taka super zrobiona postać!
Najlepszy romans gry i widzę, że wszystkie laski się nim jarają w internecie xD
#gry
Zaloguj się aby komentować
Guys, polecacie jakieś dobre audiobooki?
Chłop najbardziej zakochany w wiedźminie, ale już przesłuchany - polecacie coś jeszcze naprawdę dobrze zrobione?
#ksiazki #audiobook
Zaloguj się aby komentować
Byłam dzisiaj oglądać chatę (poniemiecki dom) do kupienia i wszystko spoko, ale typ zapomniał wspomnieć, że dach przecieka xD komin do wymiany, rozpada się pod dotykiem, na strychu wystawione miski xD "no ja nie wiem, nie widziałem tam żadnych misek" no chyba się tam teleportowały same xD
Ogólnie cena spoko, gdyby to było zadbane, ale wymiana dachu + inne roboty to wyjdzie z 200k+ i nagle ze spoko ceny robi się cena absurdalna...
#nieruchomosci #gorzkiezale
@kiri nie słuchaj kolegów, można do remontu brać ale jak jest dobra cena, dobry rozkład i super lokalizacja. Zakladasz po prostu koszt jak budowy nowego na remont i remontujesz absloutnie wszystko. Wielu powie że bez sensu i się nie opłaca. No to zależy jak kto ceni lokalizację, no i za ile się kupi.
No i czasem można trafić coś już po remoncie, ale to zawsze loteria.
Zaloguj się aby komentować
1499 + 1 = 1500
Tytuł: Upiór południa. Czerń.
Autor: Maja Lidia Kossakowska
Kategoria: horror
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Format: książka papierowa
ISBN: 9788375741124
Liczba stron: 229
Ocena: 3/10
Fabryka słów to nie jest wydawnictwo najwyższych lotów, co każdy wie, ale no bez przesady...
Maję Kossakowską lubiłam za serię o Lokim (ale czytałam ją dawno temu i w sumie nie wiem, jak by się teraz obroniła...) i kojarzyłam ją jako autorkę może nie jakichś wybitnych książek, ale też nie totalnego badziewia. Dlatego, kiedy rzuciła mi się w bibliotece w oczy jej książka, uznałam, że to będzie dobry wybór na urlop w górach.
No nie mogłam się bardziej mylić xd
Książka to raczej opowiadanie, do przeczytania w jeden wieczór i w sumie tylko dlatego w ogóle ją dokończyłam. Historia absolutnie nie ma sensu, dużo krwi, przemocy i tortur - i to są jedyne fragmenty z które są jakoś sensownie opisane xd całość się nie klei, główny bohater jest absolutnie bez wyrazu, a jego historia nie ma sensu. Akcja przeskakuje bardzo szybko z ciąg przyczynowo-skutkowy nieistnieje, ale za to wiele razy możemy przeczytać o odcinaniu ludziom części ciała....
Absolutnie zbyteczny kawałek literatury, szkoda czasu, na pewno nie sięgnę po dalsze części.
Wygenerowano za pomocą https://bookmeter.xyz
#bookmeter #czytajzhejto #ksiazki

Zaloguj się aby komentować
Pogoda nie zachęca, ale typ nie był w tym tygodniu ani razu, więc trzeba było go przegonić ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
#psy #schroniskowepieski

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak ja się cieszę, że tutaj jest spokojnie i nie ma antypsiarskiej propagandy...
Zwłaszcza, kiedy przychodzę do schroniska i zajmuję się psami z historią pogryzień, które naprawdę wynikają z tego, jak były traktowane przez ludzi.
Na zdjęciu Wulkan, który trafił do nas z małego kojca, bo w końcu się wkurzył i wysłał swojego właściciela patusa na szycie. Na początku był dość mocno nieufny do ludzi, ale jak się z nim spędzi chwilę, to okazuje się gigantycznym dzieciakiem, który po prostu nie lubi, jak ktoś jest dla niego nieprzyjemny xd
#psy #schroniskowepieski

@sawa12721 hmm a mi do ogródka włazi i sra z przodu co najmniej trójka kotów. Do tego czasami drą mordy. Czasami śpią na mojej skrzyni ogrodowej.
Na Daisy nikt nie narzeka, nigdy nie wyła, rzadko szczeka, z przodu się nie załatwia - zresztą z tyłu to tylko jak naprawdę musi i np. wciąż biorę prysznic. A koty chodzą gdzie chcą i zostawiają kupska.
Wiem, że to wina właścicieli, sąsiadów. Ja tam lubię wszystkie zwierzaki. Ale tak jak psy w mojej okolicy są zadbane, tak kilka kotów chodzi samopas, są brudne, śmierdzą, brudzą. Może tylko tej głośności nie ma, bo raptem dwa razy przez trzy lata mnie kot obudził. A już chyba częściej w nocy szczekał pies sąsiadki czy moja mnie przebudzi na toaletę.
Widać wszystko zależy od okolicy w jakiej mieszkasz i kraju. W Szkocji o bezpańskiego psa trudno, a te co są to zadbane - za to kilka kotów chodzi samopas bo wciąż są ludzie, którzy myślą że tak im wolno.
Zaloguj się aby komentować
Guys, jest promka wydawnictwa artrage - polecacie jakieś tytuły szczególnie?
#ksiazki
@kiri na półce mam:
https://wydawnictwo.artrage.pl/products/tylko-gory-beda-ci-przyjaciolmi
https://wydawnictwo.artrage.pl/products/ucieczka-z-chinatown - bardzo polecam
https://wydawnictwo.artrage.pl/products/strefa-mroku
Na liście do czytania mam kilkanaście tytułów, ale nie wszystkie są w dobrej cenie, więc tylko parę sobie kupię
Zaloguj się aby komentować
"zdejmujeny psom łańcuchy! Zwiększamy klatki!"
No chyba że ktoś na tych psach zarabia, to wtedy nie xd
"Podczas dzisiejszego posiedzenia Senackiej Komisji Klimatu i Środowiska rozpatrującej projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (druk 608) przyjęto jedną z dwóch poprawek zgłoszonych przez Senatora Jana Filipa Libickiego. Poprawki zostały przygotowane przez Komisję Dobrostanu i Zdrowia Psów Związku Kynologicznego w Polsce. Choć nie udało się zmienić proponowanych w sejmowym projekcie wymiarów kojców, Komisja Senacka poparła kluczową zmianę wyłączającą hodowle spod zakresu nowych regulacji kojcowych — analogicznie do wyłączenia schronisk, które zostało ujęte już na etapie poselskim."
#psy #prawo
Zaloguj się aby komentować
Pjes z penisem na klacie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i to jeszcze z rasy jedzącej dzieci! To znaczy wiadomo, kundelek, więc nie musi w kagańcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czeka na dom we wrocławskim schronisku!
#schroniskowepieski #psy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Taki śmieszny ziomek z dzisiaj - znaleziony, właścicielka nawet się zgłosiła do schroniska, ale "nie ma czasu podjechać go zabrać" (╯°□°)╯︵ ┻━┻ więc typek siedzi już 3 tydzień w boksie...
Mam nadzieję, że pańcia jednak zrezygnuje z odebrania go, bo pies mały, fajny i bezproblemowy, takie szybko znajdują naprawdę fajne domy.
#psy #schroniskowepieski

Zaloguj się aby komentować
Mordzia najlepsza - niby wredny gnój, ale potrafi też roztopić serduszko ʕ•ᴥ•ʔ
#psy #schroniskowepieski

Zaloguj się aby komentować
Piękna mordka na dziś - Basia, sama słodycz zamknięta w ciele rottka ʕ•ᴥ•ʔ
Nowa mieszkanka wrocławskiego schroniska!
#psy #schroniskowepieski

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Z bombelkiem w restauracji (づ•﹏•)づ
Pierwszy raz, trochę się bałam, że będzie kiepsko, ale 10/10!
#psy #owczarekniemiecki

Zaloguj się aby komentować