Zdjęcie w tle
Mowi

Mowi

Inspirator
  • 48wpisy
  • 255komentarzy
Nk wklei Memcena tutaj, po wczorajszej debacie, bo w pracy siedzę, żeby zarobić na jego dziecinne pomysły xd
#polityka #konfederacja
4c620bb6-b7f5-4d2e-a9aa-405de15316fc
Matkojebca_Jones

@Mowi Przeglądam hejto i póki co widzę że kuce nabrały wody w usta. A czekałem na ich fikołki dla beki.

keborgan

@Matkojebca_Jones też to zauważyłem, oj chyba konpederacji poleci po tym występie...

bimberman

kurde trudno trzeba będzie znowu na pis głosować....

Zaloguj się aby komentować

Dobra, jako że wiadomo, że już się zaczęło, to śpieszę wam przekazać co o tym myśleć. A widzę, że nasi oświeceni jasnowidz... przepraszam, osintowcy, nie są w stanie tego powiedzieć, korzystając ze swoich zasięgów, więc zrobię to ja, bo nie mam ich wcale.
Otóż głównym celem kontrofensywy, od samego początku jej planowania, nie jest odbicie terenów. Jest to cel drugorzędny, poboczny.
Najważniejszym celem, o którym mówił chyba zam Załużny, jest ROZBICIE ARMII ROSYJSKIEJ W POLU. Jest to najważniejszy plan, którego zrealizowanie zapewni Ukrainie pokój i odzyskanie zagrabionych terenów - część pewnie w sposób zbrojny, a resztę na mocy traktatów pokojowych.
Bez pokonania rus armii w walce i całkowitego zneutralizowania jej zdolności, nie ma co liczyć na "układzik" pomyślny dla Ukrainy, a więcej niż pewne jest to, że nawet gdyby rus wycofali się bez wali i oddali tereny, to za kilka/naście lat byłaby dogrywka. Mówił o tym każdy bardziej rozgarnięty analityk/wojskowy na przestrzeni ostatnich miesięcy.
Z TEGO POWODU kto kibicuje Ukrainie - przygotujcie się na zalew filmów i zdjęć z rozwalonego ukraińskiego sprzętu, bo straty będą duże - inaczej po prostu nie da się tego zrealizować. Ale nie martwcie się - po pokonaniu rosyjskiej armii w polu pokój będzie dobry i długotrwały.
A ruskie onuce wiedzą, co mają robić.
Do zwycięstwa!
#ukraina #wojna #rosja
czysty_rigcz

Otóż głównym celem kontrofensywy, od samego początku jej planowania, nie jest odbicie terenów. Jest to cel drugorzędny, poboczny. Najważniejszym celem, o którym mówił chyba zam Załużny, jest ROZBICIE ARMII ROSYJSKIEJ W POLU. Jest to najważniejszy plan, którego zrealizowanie zapewni Ukrainie pokój i odzyskanie zagrabionych terenów - część pewnie w sposób zbrojny, a resztę na mocy traktatów pokojowych.


@Mowi Szybko się cele zmieniają. Zaczynało się od odbijania ukraińskiej ziemi, a kończy się o jak najlepszym traktacie pokojowym. Rosja nie podpisze żadnego traktatu pokojowego. Więc nie bardzo bym wierzył w jakieś rozbijanie kogokolwiek. Cele operacji są znane i tylko ich osiągnięcie może zakończyć wojnę. Więc będzie ciągła wojna ze strefą zdemilitaryzowaną.

jonas

@czysty_rigcz Ano szybko. Miała być Ukraina zajęta w 2 tygodnie szybkiej operacji, miał być marionetkowy rząd podporządkowany Rosji, NATO miało cofnąć się do granic z 1997 roku, podobno nawet republiki bałtyckie i kraje Europy Środkowo-Wschodniej miały zostać objęte zakazem lotów cywilnych jako strefa buforowa.

Ale cele się w międzyczasie zmieniły i teraz jest już walka o to, by zebrać od cywilizowanego świata białego człowieka jak najmniejszy wpierdol ekonomiczny oraz nie spaść poniżej rangi Korei Północnej albo innej Nigerii ze śniegiem, ale to też słabo idzie.

czysty_rigcz

@jonas No właśnie o to mi chodziło. Miało być odbijanie terytorium, a została walka o mityczne "traktaty". To jest sytuacja analogiczna. Rozmów nie będzie, bo to byłaby porażka Rosji. Jedyne możliwe rozmowy, to spełnienie celów operacji. Każdy kto interesuje się wojną, wie jakie są cele operacji jeśli chodzi o zdobyte terytorium.

Markowowski

@Mowi Ale stek bzdur. Myślałeś o tym, żeby założyć konto na Twitterze i zostać OSINT-owcem? XD

xniorvox

@Markowowski Ale bezużyteczny wpis. Myślałeś o tym, żeby usunąć konto na Hejto i nie odzywać się, gdy nie masz nic do powiedzenia? XD

rakokuc

@Mowi brzmi to wszystko dobrze, tylko czy Ukraińcy mają dość siły (ludzi, sprzętu), żeby rozbić ruskich?

Mowi

@rakokuc ludzi aktualnie mają więcej, kwestia sprzętu

anonekzforczana

@Mowi

głównym celem kontrofensywy, od samego początku jej planowania, nie jest odbicie terenów


Jest, od samego początku o tym mówiono i do tego właśnie plebs się masturbował,

Najważniejszym celem, (...) jest ROZBICIE ARMII ROSYJSKIEJ W POLU


Rozbicie armi w polu jest równoznaczne z przejęciem terenów. Xd

Widzę, że zaczyna się tłumaczenie czemu ofensywa się nie udała i dla czego to nie była prawdziwa ofensywa.

@rakokuc Nie mają ani ludzi ani sprzętu. Na dzień dzisiejszy lepiej by było strzelać hohołami z armaty do ruskich i straty w ludziach były by mniejsze.

Zaloguj się aby komentować

Jak tam Tomki, gotowi dzisiaj na oglądanie corocznego klasyka? To już 20 lat!
https://www.youtube.com/watch?v=qvuxC29rPHU
#filmy #filmnawieczor #filmy #filmpolski
Mowi

@SuperSzturmowiec klasyka, Biała Sukienka z 2003 z serii Święta Polskie. Klasyk, coś jak Znachor na Wielkanoc. Mimo, że nie jest mega wybitnym arcydziełem, to bardzo dobrze się to ogląda - dobrze napisane postacie, magia Polski lat 2000 - polecam

Zaloguj się aby komentować

Jaka dobra baza wypadowa w klimacie Pasterki z Gór Stołowych, ale żeby była w Górach Izerskich?
Zależy mi na odludziu, dobrym styku szlaków, polu namiotowym z podstawowym sanitariatem, w miare blisko granicy PL-CZ no i żeby jakaś szamka była na miejscu, pozejściu ze szlaku - chociaż to nie jest konieczność.
Polecacie jakąś miejscowość/schornisko? Tylko nie te najbardziej oblegane
#góry #turystyka #wspinaczka
ciszej

@Mowi ostatnio @zielczan ostatnio kręcił się po okolicy, możesz przejrzeć wpisy #zielczanwgorach

Zielczan

@ciszej ale ja byłem w Stołowych, a on tylko wspomina o Pasterce, a chce Izery

Mowi

@Zielczan @ciszej Stołowe już schodzone od 4 lat co roku, w tym chciałem trochę zmienić okolice :)

Zaloguj się aby komentować

Zełeński rozjeździł się po świecie - może jest to pewne przykrycie kontrofensywy?
W ruskich łbach pewnie nie może się zmieścić, że cokolwiek mogłoby się zacząć bez naczelnego sekretarz państwa w gotowości na stanowisku, przecież on musi osobiście kierować brygadami a nawet kompaniami na froncie.
Tymczasem nawała ogniowa rośnie, a wiecznie trwać nie może po stronie ukr
#ukraina #wojna #rosja
anervis

@Mowi na razie Ukraina cały czas się umacnia zachodnim sprzętem, a Rosja słabnie. Ofensywa musi się znowu powieść żeby skończyć tę wojnę i zacząć odbudowywać gospodarkę. Także dopóki mogą to niech odbierają paczki z Jasionki i się wzmacniają.

Zaloguj się aby komentować

Nie udzielam się na #przegryw ale lurkuje i widzę różnicę.
Przegrywa tutaj - chuopy sobie zyjom i jedzom i dzielom się tym z resztą, miło jest.
Przegrywa na wysryw.ru - chuo... OK OSKI WYPAD Z TAGU
To są te detale
Chougchento

@Mowi być może masz takie odczucie,bo nie uprawiamy jakiegoś shitpostingu, tylko piszemy, jak potrzebujemy się uzewnętrznić.

Mowi

@Chougchento no i o to chodzi, żeby się uzewnętrznić i ew. znaleźć wsparcie, a nie tylko dojeba drugiemu bo może się okazać, że ktoś ma odrobinę inaczej w życiu

WiejskiHuop

Tutaj jest jednak bardziej zamknięte grono więc szambo nie wybija. Na wykopie pełno trolli i tam to już wygląda dużo gorzej

Zaloguj się aby komentować

Załóżmy, że na jakimś wyjeździe/paradzie przypadkiem lub nie odjebują sobowtóra Putina (np. ostrzał terenu lub zamach).
Myślicie, że w takim wypadku co byłoby dalej? Prawdziwy Putin ma pretekst do pójścia na całość i teraz już na pewno użyje drugiego rzutu (xD) czy świat nawet się nie dowie o tym, bo 5min po tym jak info o zamachu dojdzie na górę, to wilki z obozu kończą z prawdziwym Putinem i gryzą się o władzę?
#ukraina #rosja #wojna

Co się dzieje po ataku na Putina/sobowtóra?

smierdakow

No ogłosiłby wojnę, czyli nic by się nie zmieniło xd

Był niedawno zamach na Kreml i co? I nic

100mph

Uwaga, prawdopodobny przekaz: Dzieki najnowszej technologii medycznej, niedostępnej dla zgniłego zachodu alblwiem opracowywanej w moskiewskim szpitalu przez najwyzej klasy radzieckich uczonych, udało się uratować Cara Putina! Niedługo wasi bliscy, którzy polegli w specjalnej operacji na Ukrainie, również zmartwychwstają. Dlatego też nie obawiajcie się i wysyłajcie swoich synów i mężów na wojnę!

Farmer111

@Mowi Putin po wybuchu bomby wyleciał w kosmos, a że jest zaszczepiony sputnikiem wrócił jako mesjasz. I nie próbujcie go znowu wysadzać, bo może tak zrobić jeszcze trzy razy. Tylko żeby tym razem mu kolejnej nóżki nie urwało, bo mamy w naszym obozie małego stresa.

Zaloguj się aby komentować

Wiecie, czego mi brakuje? Zmian cen paliw na stacjach.
Ale nie nie chodzi mi tutaj o spadek względem kursów/cen rynkowych (chociaż to też). Chodzi o codzienne wahania tych cen. 5 gr w górę, 3 gr w dół, potem 10 gr w dół, 7 gr w górę i tak codziennie/ co kilka dni.
A co zrobiła ta kurwa obajtkowa z rynkiem? Zamurowane ceny paliw wszędzie, już nikt nie daje o to jebania. Na stacji no-name, na której tankuję, od miesiąca stała cena gazu 2,98 zł i nic się nie rusza. Co kurwa skandaliczne, 5km dalej na orlenie chujem śmierdzącym gaz 30gr drożej cały czas. Coście uczynili...
#wiadomoscipolska #orlen #gozkiezale
Nemrod

@Mowi Zawsze mnie to dziwiło, że w PL są ciągłe drobne zmiany cen na stacjach, a w takich Czechach stabilne.

Choć część z tych drobnych wahań była spowodowana bardziej konkurencją lokalną, niż samymi cenami hurtowymi.

Mowi

@Nemrod i bardzo dobrze że były, bo właśnie była ta konkurencja i chęć pozyskania klienta. A teraz stała cena wszędzie i dzisiaj jest na takim poziomie, a za miesiąc stacje mogą się zmówic że robią podwyżkę +50gr na litrze i też bedzie stała cena, tylko ludzie jebani bardziej. A ludzie się już do tego przyzwyczaili niestety

Sweet_acc_pr0sa

@Mowi teraz na paliwie mamy gospodarke centralnie sterowana to cena jest taka jak krul kaczor powiedzial ze ma byc xD

Legitymacja-Szkolna

@Mowi bo ludzie to też są dziwni zamiast tankować tam gdzie jest taniej to jeżdżą tam gdzie zawsze jeżdżą niezależnie od ceny xD po co ten Orlen ma zmniejszyć cenę jak ludzie i tak tam przyjadą zamiast jechać na tą no name stację? Nie wiem dlaczego tak robią ale to jest głupie w chuj xd chuj z tym że na jednym tankowaniu tracą 10-15 zł ale mają kartę do zbierania punktów i za 100 tankowań dostaną hot doga za darmo xDDDD

Mowi

@Legitymacja-Szkolna a to racja, ja rozumiem że dla 3zł to szkoda zachodu, ale jak są jakieś większe różnice to już nie ogarniam xd i ten Orlen tak sobie patrzy, gdzie jest granica przyzwoitości w jebaniu ludzi na kasę

Legitymacja-Szkolna

@Mowi no u mnie są właśnie dwie stacje obok siebie jedna to jakiś no name I obok bp. Na bp ceny 20 groszy wyższe i pełno ludzi tam zawsze xd

Zaloguj się aby komentować

W ten piękny dzień jedno jest pewne - wszystko będzie w porządku....
https://www.youtube.com/watch?v=DLyqSQhS6E0
#gothic #gry #muzyka
Legitymacja-Szkolna

@Mowi niesamowity soundtrack, po prostu uwielbiam tą piosenkę i słucham regularnie podczas pracy. Fajny jest jeszcze soundtrack z g2nk z jarkendaru na przykład obóz piratów albo to:

https://m.youtube.com/watch?v=z9O_naB_4dU&pp=ygUVamFya2VuZGFyIHNvdW5kdHJhY2sg

Zaloguj się aby komentować

Zamknięcie trylogii z naprawą pilarki spalinowej z 2008 roku.
https://streamable.com/dklba5
Dwa tygodnie temu przyszło do mnie koło zamachowe. Co prawda, było oznaczone jako do innego modelu (chyba Dolmar DS430) ale jak pisałem w pierwszym wpisie - te wszystkie modele mają wymienne części ze sobą i pasowało idealnie. No i kosztowało 80 zł a nie 300 za oryginał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koło wrzuciłem od razu na wał i piła zagadawał w dwie sekundy. Jak widać na filmiku, gaźnik jest trochę do regulacji, ale poza tym działa bardzo dobrze (bagnet z NAC, bo mój stary już trochę wyrobiony, muszę kupić nowy).
Podsumowując, na naprawę pilarki Makity z 2008 roku, w której robiłem remont generalny (cylinder, tłok, łożyska i uszczelniacze, uszczelki itp.) wydałem w sumie 650 zł. Czy opłacało się? Moim zdaniem tak.
W tych pieniądzach kupiłbym już jakiegoś nowego chińczyka, ale jak z ich jakością - każdy wie. Tym bardziej, że zazwyczaj pilarka jest u mnie w ciągłym użytku przez miesiące wiosenno-letnie, a nie tylko raz na dwa miesiące.
Jak dla mnie, jeżeli popracuje chociaż dwa-trzy sezony, to nadal będzie dobry wynik. A nawet jak padnie, to spodziewam się, że w pierwszej kolejności będzie to cylinder+tłok (chociaż te, które wsadziłem były znakowane logiem makity, ale były tańsze niż z dystrybucji Makity). Więc genralnie ich wymiana to koszt ok. 200 zł - nadal uważam to za akceptowalny poziom jakości i ryzyka, niż wydanie 600-800 zł na nowego chińczyka bez gwarancji jakości - taki może popracować 2 miesiące lub dwa lata.
Pozdrawiam majsterkujących Tomków!
@em-te @KKLKK @silo1408
Poprzedni wpis: https://www.hejto.pl/wpis/tomki-moze-i-wstalem-w-sobote-o-6-pobiegac-i-wziac-sie-od-razu-za-naprawe-pilark
#diy #majsterkowanie #narzedzia #zrobtosam #warsztat #drewno
dildo-vaggins

Tez kiedyś myslalem o takiej akcji, ale koniec końców kupiłem najdroższego NACa z gaźnikiem Walbro i w sumie nie żałuje, pracuje już ponad 4lata bez zdanych awarii. Ale Przyznam ze obecne ceny chińczyków są pojebane, ja za swoją płaciłem 500zl a teraz ponad 700 to tez bym wolał naprawić makite.

Mowi

@dildo-vaggins no właśnie to jest ten problem, że nie wiadomo jakiego chińczyka się kupi. Z NACa mam kosę spalinowa za 300zl, chyba 8 lat i dalej służy. Używana ok. 4x w roku na zaroślach do pasa - no nie oszczędzam jej. Tylko sprzeglo wymieniłem.

Brat z kolei ma pilarke NAC i po roku padło smarowanie i naciąg łańcucha i aparat zapłonowy. Ciężko po tym oceniać jakość.


A i ta makita jest jeszcze znakowana Made in Germany - jestem ciekawe na ile to prawdziwe, ale chyba jest na to szansa

atos

Lepiej kupić markowy sprzęt HUSQVARNA czy STIHL niż płacić grosze potem części naprawy nerwy i to samo wyjdzie albo drożej. U mnie piła Sthil już prawie 20 lat.

Borsuk_z_boru

@atos u mnie dwie Stihla. Jedna po dziadku już jakieś 20 lat, druga ponad 10 lat. Zero awarii, czasem trzeba wymienić elementy eksploatacyjne i śmigają wesoło. Co roku pracują po kilkadziesiąt godzin.

silo1408

@Mowi Świetna robota, moje gratulacje niech służy.

Zaloguj się aby komentować

Wilno na weekend - wystarczy półtora dnia (cały piątek + pół soboty) czy jednak dwa i pół/trzy dni (cały piątek, sobota + pół lub cała niedziela)?
#litwa #podroze
Annually6411

jeśli masz inną opcję to sugeruję w ogóle tam nie jechać

-nvm-

@Annually6411 dlaczego?

Annually6411

Wilno wydało mi się bardzo nudne. jeśli ktoś chce zobaczyć coś nowego to nie Wilno, bo wygląda jak Polska kilka lat temu

Zaloguj się aby komentować

Skanuje ktoś tutaj własnoręcznie negatywy?
Czasami robię trochę zdjęć analogiem. Ostatnio jednak znalazłem całe pudełko negatywów rodzinnych sprzed kilkudziesięciu lat, czarno-białych.
Oddałem kilka z nich do skanowania do swojego punktu i wyglądają ok, ale za 6 rolek zapłaciłem 200 złotych. A rolek mam jeszcze ze 30 pewnie, to wydam na to majątek pewnie. I zastanawiam się, czy może warto zainwestować w jakiś sprzęt? Format tylko 35mm.
Możecie coś polecić/odradzić?
#fotografia #fotografiaanalogowa
jxp

@Mowi byczq skaner Epson v550 lub 300/350. To pierwszy i ostatni skaner do filmów jaki kupisz w życiu. Ewentualnie obiektyw setka makro na cyfrze i przefotografowywanie błony podświetlonej od spodu speedlightem na pudełku po butach z aparatem na kolumnie z powiększalnika.

Zaloguj się aby komentować

Tak sobie myślę, że po II wojnie światowej wydarzyły się dla naszego istnienia państwowego cztery najważniejsze momenty. Był to, zaczynając od najnowszego:
  • Wstąpienie do UE
  • Wstąpienie do NATO
  • Upadek ZSRR
  • I bardzo ważne wydarzenie, co zaskakujące, przy ważnym udziale ruskich... masowe przesiedlenia ludności z terenów odebranych i na tereny nadane Polsce.
Zastanawiam się, czemu tak zrobili. Patrząc po innych narodach pod okupacją kacapów, zazwyczaj rozsadzali oni daną społeczność po rozległych terenach Rosji i zasiedlali pozostałe miejsce swoimi ruskimi orkami. Niszczyło to sprawczość i organizację danej mniejszości.
A w przypadku Polski i Polaków nie ma co się oszukiwać - dzięki ich działaniom bardzo skonsolidowali oni społeczeństwo w długiej perspektywie czasowej i co najważniejsze - pozbawili nas (co uważam za słuszne) pretekstów do jakichkolwiek rządań terytorialnych wobec sąsiadów. Tak, Wilno, Grodno, Lwów były polskie, ale no właśnie - BYŁY. Teraz jest to śpiew historii i ważna jej część, ale dzięki braku DUŻEJ I ZORGANIZOWANEJ (bo nadal mieszkają tam Polacy, ale w małym procencie) mniejszości za granicami, kacapska propaganda o naszym zamiarze odebrania tych miast ma podatny grunt tylko na ich terytorium. Nie mogą łatwo manipulować naszym społeczeństwem, uderzając w te nuty i tworząc na tym polu podziały (jak byśmy byli mało podzieleni na inne tematy).
To już wątek reparacji od Niemiec był szerzej dyskutowany niż jakiekolwiek pretensje terytorialne do któregokolwiek naszego sąsiada, bo nikt poważny nie myśli w takiej kategorii
Doceńmy to, bo nawet idiota w swojej głupocie czasami zrobi nieświadomie coś dobrego
#historia #ukraina #rosja #litwa #bialorus
wstreczyciel

@Mowi Chodzi mi po głowie, że lata temu słyszałem prawdopodobne wytłumaczenie. Ruscy przesiedlając Polaków na "ziemie odzyskane" chcieli doprowadzić do przyszłych napięć między Niemcami i Polakami, w których to ZSRR będzie arbitrem. Chcieli obiecywać Niemcom że jak będą grzeczni to kiedyś wrócą na te ziemie a Polakom obiecywać ochronę przed niemieckim rewanżyzmem jeśli my będziemy grzeczni. W latach 70-tych zachodnioniemieccy politycy rozbroili tą bombę mówiąc, że żadnych ziem od nas nie chcą.

Mowi

@wstreczyciel hmmm, w sumie ciekawe to co piszesz. I ma nawet ręce i nogi, co może to uprawdopodobnić. Masz może jakieś źródełko do tego?

wstreczyciel

@Mowi Nie pamiętam kto o tym opowiadał. Raczej jakiś historyk. Mógł to być Ś.P. Paweł Wieczorkiewicz ale równie dobrze mógł to być i znacznie młodszy Piotr Zychowicz. ¯\_(ツ)_/¯

Zaloguj się aby komentować

Wrzucam ponownie, poprzednie spadło (hehe) ze streamable. Mam nadzieję, że tutaj się utrzyma.
https://pomf2.lain.la/f/tvbvhc75.mp4
Wołam grzmocących poprzedni wpis
@myoniwy
@k0201pl
@porkins
@Jurajski_Huncwot
@CheemsFBI
@Zielczan
@kkEE
@Klawiszwpace
@Entliczek
@SpoconaPacha
@masujBobra
@Pawel45030
@AndrzejZupa
@lurpen-ox
@Neq
@mrmydlo
@Chougchento
@SuperSzturmowiec
@Chmurkins
@jedzczarnekoty
#heheszki #kapitanbomba
A_I

Ała kurwa rzeczywiście

prosto_w_srodek_dupy

@Mowi kiedyś grubas wprowadzał memy w filmy, teraz filmy grubasa są wprowadzane w życie

Esubane

@Mowi jak zobaczyłem oryginał to od razu ten odcinas made by grubas walaszek mi zadzwonił w głowie

Zaloguj się aby komentować

Dałem z siebie 30%. Gdybym tylko w robocie był taki produktywny
https://streamable.com/ros9ua
#heheszki #kapitanbomba
SpoconaPacha

@Mowi pierwsza moja myśl jak wczoraj zobaczyłam to wideo to czemu kurvinoxy przybrały postać ludzką

Zaloguj się aby komentować

Następna