Czy zakup #xbox Series S to dobry pomysł? Ileż można słuchać "lepiej dołożyć do X/PS5"
Miałem brać do pogrania w GTA VI Series X. Ale, z drugiej strony - jak patrzę na ceny, itd. Teraz na XOne gram rzadko, czasem w RDR2, GTAV, po zakupie nowszej generacji zagram w Hari Pota, może jakieś gierki z #xboxgamepass GTAVI, kolejny Gears of War. I znowu konsola będzie zbierała kurz.
Nie lubię grać na dużym ekranie, myślałem o zakupie lepszego monitora 27" więc mógłbym kupić zamiast 4k 1440 i cieszyć się znów spokojem z dostępem do gier na lata. Obecnego #xboxone kupiłem z biedy, wyszedł taniej niż ulepszenie PC do Wiedźmina 3 10 lat temu i ciągle działa
Poza GamePass zostaje mi w przypadku cyfrowych wersji polowanie na jakieś kody w różnych dziwnych sklepach? Nie mam doświadczenia, większość gier kupuję na Steam a na Xboxa używane pudełkowe.
Czy ktoś gra w Avowed? Mam zamiar zagrać, ale nie wiem czy grać na #PC czy #xbox. Kompletnie nie radzę sobie z grami typu FPP na padzie i jeżeli gra jest szybka np Call of Duty to będę grać na PC, ale jeżeli gra jest raczej wolna np. Indiana Jones to powinienem sobie poradzić na xbox. W tytuły typy Assassins Creed radzę sobie dobrze, tylko to cholerne celowanie....
@boogie gra ponoć bardzo przeciętna i raczej to nie jest shooter w stylu doom, więc spokojnie ikspudłem ogarniesz. Czemu nie obejrzysz po prostu kawałka gameplayu na yt żeby samemu ocenić?
Mam pytanko. Potrzebuję rozszerzyć pamięć Xboxa serii S. Trochę poczytałem, ale zgłupiałem. To jest tak na prawdę moja pierwsza konsola w życiu. Nie licząc pegazusa z komunii. Nie znam się, aż tak. Potrzebny jest dysk ssd, z USB minimum 3.0.
To teraz mogę kupić jakikolwiek z tymi parametrami?
Przyznam, że trochę chciałbym przycebulić. Takie najtańsze o tych parametrach to około 150 zł.
@razALgul do nowych gier musisz mieć dysk dedykowany do x series, konsola ma specjalny slot z tyłu.. koszt prawie całego series s więc się nie opłaca.. na pandrive możesz instalować gry z poprzednich generacji
Ostatnio skończyłem grę Indiana Jones and the Great Circle. To była świetna historia, z mega fajnym humorem, wciągnęło mnie jak heroina. Tak dobrze, nie bawiłem się od czasów Wiedźmin 3, którego też zrobiłem na 100%. Zagadki były bardzo ciekawe, historia wciągająca, graficznie wyglądała tak jak lubię najbardziej, a aktor podkładający głos pod Harrisona Forda oszukał mnie kompletnie. Jak zacząłem grać to myślałem, że to Ford podkłada głos, ale to nie był on. Nie wiem czy mocno tuningowali jego naturalny głos, ale naprawdę się słyszy Indianę
Jak zastanawiasz się w co zagrać to bardzo polecam. Mam nadzieję, że gra wkrótce będzie dostępna na PS5 bo warta jest spędzonych godzin 55 w moim przypadku.
Elo, jeśli są tu jacyś kanapowi zapaleńcy wojskowi z wolnym czasem to ten post jest dla was.
O CO CHODZI?
Arma Reforger crossplatformowa lekko milsimowa strzelanka właśnie zaliczyła gigantyczny skok popularności w Polsce za sprawą jej premiery na kolejną platformę a więc PS5, wcześniej dostępna na PC oraz Xbox.
No i? no i tyle że razem z moimi kolegami graliśmy na jednym polskim serwerze ale było tam krucho ze stabilnością i w końcu jeden doszedł do wniosku że postawimy sobie własny, stabilny na swojej maszynie.
Serwer stoi wszystko gra i buczy tylko, tylko co? tylko brakuje ludzkich zasobów aby go uzupełnić.
właściciele poprzedniego serwera na którym graliśmy trochę poszli w kierunku monopolu na wiadomość o powstaniu konkurencji i stwierdzili że ich serwer to jedyny właściwy i dopisali na prędce regulamin który kategorycznie zabrania reklamowania inicjatyw innych niż ich własna a przez ten miesiąc zdążyli zebrać sporą społeczność na discordzie więc z pozyskaniem graczy nie koniecznie będzie dla nas łatwe.
ZATEM! jeśli kręcą was około zimnowojenne strzelanki zachowane bardziej gameplayowo z starymi częściami battlefielda niż aktualnie para battleroyale gry z bajkowymi bohaterami, rajcują was stare m16 czy sowieckie kałachy, lubicie gry kooperacyjne i chcielibyście sobie pograć to prawdopodobnie oferta jest dla was, dostępna na wszystkich popularnych teraz platformach i chyba w przystępnej cenie.
A jeśli chcesz zagrać ale boisz się że tego nie ogarniesz to... jeszcze nie jesteś niewolnikiem, gra ma fajny wbudowany kurs szkoleniowy oraz społeczność dzielącą się radami jak stanąć na nogi
(jeśli to nie wypali to istnieje opcja postawienia serwera do jakiejkolwiek innej gry którą będzie chciała społeczność i zorganizowania innych zabaw ale to by trza pisać do właściciela maszyny sysadmina)
Co myślicie o kupnie używanego xboxa series s? Nie grałem w gry z 10 lat, nigdy nie miałem konsoli. Ostatnio mnie naszło że może fajnie by było w coś popykać na kanapie przed telewizorem. Na pewno nie będę dużo grał, bo nie mam na to czasu. Jest sporo ryzyko że po 3 miesiącach konsola będzie tylko zbierała kurz bo mi się znudzi. Wcześniej myślałem, że zdecyduję się na PlayStation 5 z napędem, ale to by był koszt ok. 2000zł, a takiego Xboxa można kupić używanego za 500zł.
IMO Xklocek to najlepsza konsola do nadrobienia gier jak nie grałeś tyle lat. Kupisz sobie ją za 500 zł, włączysz Gamepass za 50zł/mc (który można w każdej chwili wyłączyć jak będziesz robił przerwę of grania) i nadrobisz od cholery gier dużo taniej niż w przypadku kupna plejki.
@mortadella to jest całkiem spoko pomysł. Seria S jest bardzo tania, a wszystkie nowy tytuły działają bez zarzutu. Jako, że nie grasz regularnie (albo wcale) to nieco słabsza grafika nie będzie zauważalna (to co zobaczysz będzie piękne bo ostatnie co możesz pamiętać to Lara Croft z kanciastymi cyckami Konsola nie ma napędy, więc będzie trzeba kupować gry cyfrowo, ale kupno kodów na gamivio czy innym CDKEYS jest banalnie tanie. Poza tym, można kupić gamp pass od czasu do czasu, aby pograć w najnowsze tytuły (przez polską dystrybucję albo przez India lub Turcję Ja mam Series X jest konsola jest mega dobra: fajne gry, mam game pass i gram kiedy chcę w co chcę (setki gier we wszystkich kategoriach), bardzo cicha, względnie ładnie wygląd (w sensie jest czarna i prawie jej nie widać). Daj znać co kupisz
Moje PS3 powoli kończy żywot. Zastanawiam się czym je zastąpić. Co wg Was przemawia na korzyść PS5, a co na korzyść XB. Nigdy nie miałem XB, więc nie wiem czego się spodziewać. Na pewno interesują mnie wersje z napędem, bo lubię gry używane.
@Olmec W tej chwili jest najlepszy czas (ostatnie 2 lata i jeszcze ze 2 więcej) na ogrywanie wszystkiego co PS4 miało dobre. Praktycznie nie ma gry dla której warto wyłożyć pieniądze na PS5. Wszystko jest na PS4. Do tego o wiele tańsze i z drugiej ręki.
A tytuły takie jak God of War Ragnarok czy RDR2 zaginają rzeczywistość tym co da się z PS4 wyciągnąć. Bardzo polecam.
Obecna generacja jest całkowitą porażką i chyba tylko GTA VI może ją uratować. Jak nie masz parcia na ten tytuł to nie bierz PS5 bo nie ma po co.
Dzięki panie MS Odpalę sobie za chwilę i poślizgam na śniegu
"Dziękujemy za granie w Forza Horizon 4 w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. Od 15 grudnia 2024 r. ta gra nie będzie już dostępna w ramach subskrypcji Game Pass ani nie będzie jej można kupić w sklepie Microsoft Store. W dowód uznania za zakup dodatkowej zawartości przekazujemy kod na cyfrową wersję Standard Edition, która pozwoli Ci nadal cieszyć się tą grą!"
@SuperSzturmowiec Ja bym tego nie nazywał grą bo ten ćwierćprodukt obecnie do grania się nie nadaje a na series x to nawet tragedią tego nazwać nie można bo jest po prostu jeszcze gorzej.
Ja zacznę se jutro Horizon Remaster. Poprzednio kilka lat temu grałem kilka godzin i tyle, myślę że premiera femastera to dobra okazja na ogranie tego w końcu.
I cena też git bo 50zl ten remaster z racji tego że miałem już normalna wersję.
Ale ponad 200zl za to wołają i tyle bym za nic nie dał za stara grę, której grafika była jeszcze całkiem okej..
Dobra miło że mamy takie fajne plany ale zamykam ten wątek bo zamiast samemu robić co mam robić to jak już tu zajrze to czytam wasze.odpwoiedzi tutaj i mi schodzi tak..
3majcie się i korzystajcie z ładnej pogody jeśli macie dziś elooo
Kupiłem pada od Xboxa najnowszego i masakra. Jest problem z połączeniem bluetooth z PC. Muszę za każdym razem zapominać urządzenie i synchronizować od nowa. Człowiek myślał, że skoro Microsoft jest właścicielem Xboxa i Windowsa to powinno śmigać, a tu wręcz przeciwnie
Ale to jeszcze nic.
Nie dosc, że pad jest mniej wygodny niż ten od Xboxa 360 to jeszcze boli mnie od niego lewy kciuk. Na dodatek zrobiła mi się rana pod paznokciem. Masakra jakaś.
Ktoś ma podobne doświadczenia z tym padem czy to tylko ja?
@AlvaroSoler Ja mam kilka padów Xbox elite , series 1 oraz 2. Trick polega na tym, żeby przeznaczyć dzień na pojeżdżenie po ludziach z olx, zabranie laptopa ze sobą (jeśli grasz na laptopie) i przetestowanie każdego z nich czy nie ma problemów z połączeniem i z tym, czy przyciski, zwłaszcza x I y działają jak należy. Generalnie żeby ostatnio kupić dwa pady oglądałem i testowałem siedem