Ja wiem że PO to partia konserwo-liberalna, a nie lewicowa i cudów nie oczekiwałem. Ale sami wpisali w program takie rzeczy jak skrócenie tygodnia pracy, budownictwo społeczne, krótsze kolejki do lekarza, aborcja, związki partnerskie itd. Co z tego zrobili? Gówno. Co zapowiadał przed pierwszą turą Trzaskowski? Dobijanie ochrony zdrowia, głodzenie szpitali, przywileje podatkowe dla psiembiorców względem etatowców i kolejny wielomiliardowy socjal dla banksterów i deweloperów.
Jaki ja mam interes w głosowaniu na niego? Moralne szantaże "abo wygra PiS i bedzie gorzej jak za Hitlera", identyczne jak z tymi z 2015, mnie nie interesują. I nie, nie mam zamiaru głosować także na pisowskiego gangstera.
#wybory
#polityka
Zasadniczo też tak myślałem. Ale wynik Brauna sprawił, że zmieniłem zdanie. Rządy PIS jakoś ścierpię. Rządy PIS i Konfederacji już mniej. Ale w momencie gdy jest ryzyko, że w 2027 ministrem zdrowia może być Grzegorz Braun to ja chcę jednak mieć prezydenta spoza tej prawackiej bańki. Więc jednak na złość Tuskowi nie odmrożę sobie uszu. No i jeszcze jedno - oni tłumaczą, że części ustaw nie procedowali bo Duda i tak by zawetował. Jak wygra Trzaskowski to takich wymówek nie będą mieli. Będą mieli za to 2,5 roku aby się wykazać. A jeżeli nie to podziękuję im w wyborach parlamentarnych.
Zaloguj się aby komentować
Wybory, wybory... i po wyborach. W pierwszej turze poparłem Duńczyka, bo przekonał mnie atomową Polską i swoją wizją lewicy, skupiającą się na industrializacji, mieszkalnictwie i prawach pracowników, a nie na feminizmie, LGBT i "inżynierach". Chcę, żeby ta wizja dominowała w debacie publicznej i cieszę się że zrobił dobry wynik.
Rozważałem też głos na Hołownię, ale w ostatniej chwili się zniechęciłem. Bo skłamał w głupiej sprawie – gdy Jakubiak w debacie spytał go o symbole Polski Walczącej usunięte z Ministerstwa Środowiska, to bez zająknięcia powiedział że to tylko na czas remontu i już wróciły. A to nieprawda.
Natomiast w drugiej turze nie zagłosuję wcale, bo jestem przeciwny zarówno duopolowi, jak i obu kandydatom. Żaden z nich nie ma ani mózgu, ani kręgosłupa, żeby sprostać stanowisku prezydenta RP. I nie przyłożę do tego wyboru ręki.
Pięć lat temu przyłożyłem. Zagłosowałem na Trzaskowskiego przeciwko Dudzie. Z obrzydzeniem, ale bardzo chciałem przełamać monopol władzy PiS-u. I co powiecie? Jak na granicy pojawili się inżynierowie, różne Sterczewskie, Jachiry, Ochojskie i inne k⁎⁎wy szatany dostały małpiego rozumu, to Rafał powiedział że obrona granicy ssie i gdyby był prezydentem, to by żadnej zapory i żadnych push-backów nie podpisał. A mi się robiło zimno, bo sam na niego głosowałem. O nie, panie Trzaskowski, drugi raz nie dam się w c⁎⁎ja zrobić.
O Nawrockim nie chce mi się nawet gadać, tak samo jak i o jego partii. O przepraszam, partii która decyzją prezesa go popiera. Od czasu powstania PiS-u nigdy na nich nie głosowałem i nie ma opcji, żebym zagłosował. Ale pamiętając im Baltic Pipe, obronę granicy przed operacją hybrydową Łukaszenki i przekazanie Ukrainie czołgów i bewupów w krytycznym momencie – jestem w stanie zrobić dla nich to, że się wstrzymam od głosu.
Decydujcie, kochani Polacy.
#polityka #polska #wybory
No to jeszcze takich niegłosujących razy tysiąc, powtórzmy w internetach kluczowe frazy zgodnie z kluczem podanym przez @Dzemik_Skrytozerca i cyk, tak nas kukle będą swędzieć, jak nas jeszcze nie swędziały nigdy.
Będziemy mieli swojego Orbana imieniem Jarek, fajnie kurde, w końcu PiS obiecał w Polsce drugi Budapeszt. No i dowiezie…
Zaloguj się aby komentować
#heheszkipolityczne #heheszki #polityka #wybory #takaprawda

Zaloguj się aby komentować
jak myślicie jakie będę konsekwencje wygranej NałRokiego?
#wybory #polityka
@Half_NEET_Half_Amazing Kaczyński zrobi wszystko, żeby doprowadzić do uzyskania wotum nieufności wobec rządu i rozpisania nowych wyborów.
A wtedy silniejsza dziś konfederacja pozwoli na wprowadzenie planu z 2023, który przez słabszy wynik konfy nie wyszedł. Czyli koalicja PiS+konfederacja i znów całość rządów w rękach władcy marionetek (Jar.Kacza.)
Do 2027 roku takie same jak rządy Dudy. Zmarnowane 2,5 roku bo nawet jak koalicja ruszy d⁎⁎ę do roboty to on im i tak to wszystko powetuje. Oczywiście dzięki temu koalicja przegra wybory w 2027 a nami będzie rządzić polskie MAGA czyli PIS z Konfą i rosnącym coraz bardziej Braunem. I będą mieli swojego prezydenta. Cudowna perspektywa. Co może pójść nie tak?
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Nie wiem czy ktoś już to pisał, ale według to straszne i smutne, że memcen ma takich wyborców idiotów i debili, że trzeba im dokładnie palcem wskazać gdzie mają krzyżyk postawić, bo sami ich procesy myślowe nie ogarną co mają myśleć, jak głosować. A memcen cóż - mocno przerośnięte ego i jednoczesna świadomość bystrości swoich wyborców daje mu tu spore pole do PoPisu.
Ciekawi mnie rozwój wydarzeń oraz czy hasełko "GŁOSUJ TAK JAK JA CI MÓWIĘ" się sprawdzi, bo to jednak nie wybory do Sejmu tylko prezydenta, więc jedyna "władza" memcena w tym przypadku to jego wyborcy.
#polityka #wybory
@JestPanZerem "Nie wiem czy ktoś już to pisał, ale według to straszne i smutne, że memcen ma takich wyborców idiotów i debili, że trzeba im dokładnie palcem wskazać gdzie mają krzyżyk postawić, bo sami ich procesy myślowe nie ogarną co mają myśleć, jak głosować."
Dla Mentzena to wspaniale. Własny wyhodowany beton, który będzie popierał każdą jego głupotę. Przecież nie hodował ich po to, żeby samodzielnie myśleli lol
Jakby Mentzen chciał odwoływać się do samodzielnie myślących obywateli tego kraju, którzy nie potrzebują wskazania paluszkiem - to by żadnych wyborów nigdy nie wygrał.
Mentzen wczoraj pokazał, że może być zupełnie odwrotnie, a jak będzie dowiemy się dopiero przy wspomnianym wyżej grillowaniu.
Funkcjonariusz Mazurek przeżył istne zderzenie ze ścianą i trzymam kciuki, aby takie same zderzenie przeżył kolega od zabierania kawalerek emerytom.
Jestem bardzo sceptyczny jeśli chodzi o polityków i ich gierki, więc poczekam na dalszy rozwój wydarzeń, żeby nie wyciągnąć pochopnych wniosków.
Zaloguj się aby komentować
Już niedługo Piątka Trzaskowskiego! ( ͡º ͜ʖ͡º)
#wybory #4konserwy #bekazlewactwa #konfederacja #polityka

Zaloguj się aby komentować
Rafał przez najblizsze 2 tygodnie xD
https://x.com/i/status/1924765226261520384
#polityka #heheszkipolityczne #wybory
Zaloguj się aby komentować
Zastanawiają mnie pewne kwestie organizacji tych debat w TVP/reszta. Tak jak przy tej w 1 turze wystawili dziennikarkę, która miała negatywną opinie i widać że nie trzymała ciśnienia (co dało pożywkę pis/konfie/stanowskiemu), tak teraz też - zabraniają zaRublice obecności tylko udostępniają jej sygnał do transmisji, ale to nadal jest pożywka dla pisu (bo hur dur białoruskie standardy)...
Tak jak uważam, że tą szczekaczkę powinno się zamknąć (albo chociaż rozliczyć za kłamstwa i manipulacje), tak takie blokowanie tylko daje im wiatru w żagle.
Chodzi mi o to, że sami dają tematy do grzania, bez sensu.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Mój powiat, taki piękny
Skandaliczne sceny w Suchej Beskidzkiej podczas wyborów! Mąż zaufania z ciupagą i oscypkami zakłócał pracę komisji.
https://sucha24.pl/artykul/skandaliczne-sceny-w-n1603276#mawfn7t7r5qfik60ihn
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Postulaty #mentzen , pod którymi miałby podpisać się kandydat któremu przekaże poparcie. Bardziej skrojone pod Nawrocki, bo nie ma nic o rozdawnictwie socjalnym.
Jak dla mnie punkty zgodne z moimi preferencjami, ale co z tego, skoro prędzej nie pójdę na wybory niż zagłosuje na Nawrockiego - bo wiadomo że to nie on będzie miał władzę prezydenta, a mała eminencja za nim.
1. Nie podpiszę żadnej ustawy, która podnosi istniejące podatki, składki, opłaty lub wprowadza nowe obciążenia fiskalne.
2. Nie podpiszę żadnej ustawy ograniczającej obrót gotówkowy i będę stał na straży polskiego złotego.
3. Nie podpiszę żadnej ustawy ograniczającej swobodę wyrażania poglądów, zgodnych z polską Konstytucją.
4. Nie pozwolę na wysłanie polskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.
5. Nie podpiszę ustawy w sprawie ratyfikacji akcesji Ukrainy do NATO.
6. Nie podpiszę żadnej ustawy ograniczającej dostęp Polaków do broni.
7. Nie zgodzę się na przekazywanie jakichkolwiek kompetencji władz Rzeczypospolitej Polskiej do organów Unii Europejskiej.
8. Nie podpiszę ratyfikacji żadnych nowych traktatów unijnych osłabiających rolę Polski, np. poprzez osłabienie siły głosu lub odebranie prawa weta.
#wybory #polityka #drugatura
Zaloguj się aby komentować
Jak to możliwe, że Braun dostał aż 6%? Jest kilka powodów, które się na to złożyły:
Po pierwsze JKM, który wykorzystał drift Mentzena ku środkowi. Zwróćcie uwagę, że Mentzen w najlepszym dla siebie momencie kampanii miał 20-22%. W tamtym momencie zbierał głosy od twardego alt-right (narodowców, antyszczepionkowych szurów, antysemitów i wszystkich innych, których normalnie media mainstreamowe spychają w ostracyzm) oraz od całej reszty nowego elektoratu (upraszczając młodych, pragnących niskich podatków). Skończył z wynikiem 14,8% więc mniej więcej ubyło mu tyle, ile uzyskał Braun.
Przepływ ten pomógł osiągnąć JKM, który pod koniec intensywnie włączył się w kampanię krytykując Mentzena za odejście od ideałów, gdy równoczeście Braun powtarzał, że to on jest ostoją prawicy i zdania nie zmienia pod wpływem sondażów. Alt-right (aka kuce) mogli zmienić zdanie właśnie z tego powodu.
Po drugie Maciak. Ten człowiek bezwzględnie został wystawiony do wyborów by zogniskować na sobie całą krytykę za prorosyjskość. Od pierwszych słów w pierwszej debacie, zapewniając o swojej miłości do rosji, z miejsca skasował wszelką publicystykę krytykującą Brauna (ale też Mentzena) za rosyjską agenturalność. To dało oddech obydwu, pozwoliło nie marnować czasu na odpieranie zarzutów i robienie kampanii po swojej myśli.
Po trzecie Trzaskowski. Jak słusznie zauważyła Dziemianowicz-Bąk skręt Trzaskowskiego i Tuska w kierunku prawicy (zapowiedź dociskania imigrantów łamiących prawo, nacjonalizm gospodarczy i że push backi są ok) nie przekonało typowego wyborcę Brauna czy Mentzena, że lepiej zagłosować na Trzaskowskiego a jedynie utwierdziło ich w tym, że ich kandydaci mają rację głosząc to co głoszą i tym chętniej poszli na wybory.
Ale skąd Braun miał 6% skoro sondaże nie dawały mu więcej niż 3%? To akurat jest proste bo to najzwyklejszy błąd pomiaru, który zawsze ma miejsce w takiej sytuacji. Ekstremalni kandydaci lub tacy którzy są atakowani przez media mainstreamowe zawsze dostają w sondażach mniej, niż w wyborach. To samo dotyczy przecież też Nawrockiego. W sondażu odpowiadający musi przyznać się przez dzwoniącym człowiekiem na kogo zagłosuje, a to nie jest łatwe gdy dopiero co się słyszało w TVN czy TVP, że głos na Brauna to obciach lub na Nawrockiego to głupota. Takie osoby albo odmówiły odpowiedzi, albo podały kogoś mniej obciachowego. Natomiast przy urnie i w exit poll swoją opinię wyrażają już kompletnie anonimowo.
#polityka #wybory
@GazelkaFarelka ma ciekawą hipotezę i jestem skłonny się jej przychylić, bo brzmi bardzo prawdopodobnie. Pokrótce: nie celował w topowe wyniki (realne podejście), celował w swą niszę. Objeżdżał mocno zadupia, gdzie nisza jego. Był bardzo aktywny i frontem do ludzi się tam pokazywał. Do tego, ma swój stały beton.
Zaloguj się aby komentować
#hejtomeme #polityka #wybory #heheszki jeszcze tylko dwa tygodnie

Zaloguj się aby komentować
Mentzen ogłosił 8 postulatów. Są wybitnie prawicowe. I teraz Nawrocki powiedział, że podpisze deklaracje. Nawet nie będzie miał zbytnio okazji ich złamać, bo ustawy zgłaszane przez rząd będzie wetował, a te przez opozycję zostaną przegłosowane na "NIE". Trzaskowski powiedział tyle, że na razie to będzie gadał z Hołownią i "z niektórymi postulatmai Mentzena się zgodzi".
Trzaskowski podpisując je, straci u Lewicy i liberałów i wyjdzie na niewiarygodnego. Nie podpisując - straci prawicową część elektoratu. Sytuacja bez wyjścia.
Tusk miał nie dać ograć się nikomu w Europie, a ograł go stary dziad, co mu drukują internet do spółki z kolesiem z aspergerem, co rzekomo jest słaby.
I tak się żyje w liberalnej bańce xD Tusk się skończył 10 lat temu. Jego partia regularnie przegrywa i przegrała także w 2023. Koalicja była dlatego, że ludzie mieli dość PiSowskich afer. On nie ma żadnego pomysłu na to, by zjednać wokół siebie ludzi i zdobyć ich zaufanie. Ale PiS jak wróci do władzy, to pewnych błędów już nie popełni, jeśli wejdą w koalicję z Konfederacją i zrobią rebranding swoich poglądów i postulatów.
Porażka Trzaskowskiego to będzie początek końca PO i Tuska w najbliższych latach. Polska jest po prostu zbyt konserwatywnym krajem, by rządy były demoliberalne.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Właśnie sprawdziłem sobie na stronie PKW szczegółowe wyniki wyborów w mojej oraz w okolicznych gminach i porównując te wyniki z ogólnopolskimi, jest trochę zabawnie. Trzaskowski na czwartym miejscu, nawet za Braunem, z poparciem mniejszym niż 6%. Na poziomie całego powiatu tylko 10.5%, zaś w samej miejscowości, w której mieszkam, dostał zaledwie 3% głosów przy frekwencji rzędu 85%. xD
#polityka #wybory
@informatyk wiadomo, największym zagrożeniem dla Polski jest obecnie Trzaskowski wygadujący jakieś bzdury o równości wszystkich ludzi i dbaniu o naturę. Nie to co prawdziwi patrioci ostrzegający od wrogami otaczającymi Polskę z każdej strony, którzy zdążyli już poinstruować swoje agentury w kraju nad Wisłą.
@Wyrocznia Zagrożeniem nie jest wygadywanie bzdur o równości wszystkich ludzi (swoją drogą to komunistyczne pierdololo, ludzie nie byli, nie są i nigdy nie będą równi) czy dbaniu o naturę, ale pomysły tych, którzy trzymają sznurki przy tej kukiełce, a które kukiełka realizuje lub usiłuje realizować. Jakieś centra miast wolne od biedoty w starych samochodach, jakieś ograniczenia podróżowania, posiadania czy odbieranie praw nabytych (te tam Cities 40), jakiś import agresywnej tłuszczy i lokowanie ich zamiast w dole z wapnem, to w centrach o standardzie hotelowym na koszt polskiego podatnika. Granice są otwarte, można sobie pojechać w wiele miejsc w Europie bez żadnej kontroli dokumentów i samemu zobaczyć, czym w praktyce kończą się wymienione pomysły.
Zaloguj się aby komentować
https://www.hejto.pl/wpis/teraz-obaj-albo-pokaza-ze-maja-w-d⁎⁎ie-wysilek-w-celu-zdobycia-glosow-3-milionow
W nawiązaniu do tego posta - Nawrocki od razu zaakceptował zaproszenie. Trzaskowski na razie milczy, ale jego eletkorat pluje jadem w Internecie, że to ustawka i kim jest Mentzen, by dyktować warunki XD I że to faszysta. No super, skutecznie odstraszają ludzi, którzy mogliby z Mentzena przerzucić się na Trzaska. Dej głos, bo mi się należy. Pycha kroczy przed upadkiem. A poza tym pewnie prowincja, Polska B, wieś, naziści, Hitler, młodzi to debile i tak dalej. Pełna pogarda dla wszystkich poza ich środowiskiem i idolami. Niczego się tumany nie nauczyli przez 8 lat rządów PiS xD
I żeby nie było - Trzaskowski może tu tylko zyskać. Może tam iść i po prostu przemówić do ludzi, nawet nie zgadzając się na wszystkie postulaty Mentzena. Ale nawet o te 20-30 % jego wyborców trzeba powalczyć. Jak widać poradzi sobie sam. Tak sobie poradzi, że przekona tylko przekonanych do głosowania na niego i finalnie przerżnie wybory xD Mądre głowy z dużych miast, nieomylne. A karakan rozgrywa ich jak chce.
Odpowiedź Trzaskowskiego jednak jest:
O zaproszenie na kanał Sławomira Menztena pytany był także przed południem Rafał Trzaskowski. - W tej chwili spotykam się z marszałkiem Hołownią - powiedział w biegu dziennikarzom kandydat KO na prezydenta. Dodał, że chce poprosić marszałka Sejmu o "jeszcze mocniejsze" wsparcie.
Na razie chce przekonać przekonanych xD
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Nie rozumiem tych wszystkich zastanawiających się jak oddać głos, kombinujących, zastanawiających się itp. Świetna okazja była do tego w pierwszej turze, gdzie była mnogość różnych kandydatów i każdy w zasadzie mógł wybrać coś dla siebie. Teraz jest dwóch, a sprawa wyboru między nimi jest wręcz banalna, zarówno jeśli chodzi o kandydata, jak i o partię.
Z jednej strony mamy gościa gościa, który okradł staruszka na mieszkanie, udzielił mu pożyczki na lichwiarski % i kumpluje się z gangusami. A z drugiej strony mamy gościa, który zrealizował obywatelski projekt kibla (ponoć to ten drugi kandydat jest obywatelski), zna kilka języków i ponoć (ja mu tam nigdzie nie zaglądałem) ma dużą d⁎⁎ę.
Z jednej strony jak wygra obywatelski kandydat pisu, to mamy dużą szansę na to, że pis wróci do władzy na pełnej i zabetonuje się tam już na amen, że będziecie mogli sobie chodzić tłumnie na wybory, ale już od liczącego będą zależały kolejne wyniki. A z drugiej jak nie będzie pionka ułaskawiającego pisiorów i blokującego wszystko co może zablokować, to jest szansa na to, że za kolejne 2 lata miejsce pisu zacznie zajmować konfa. Niezależnie od tego czy uważa się konfę za świetną alternatywę, czy nie, to byłby to największy jak dotąd krok w stronę wywalenia duopolu popis. Taki realny krok. Tutaj nawet wyborcy konfy IMO powinni mieć jasną sprawą, bo to ogromna szansa dla ich partii. Jeśli wygra pis, to max co mogą dostać, to bycie koalicjantem pisu. A pis ma świetną historię niszczenia swoich koalicjantów. Jeśli zaś pisowi znowu się oberwie, to konfa może tutaj wejść cała na biało jako prawicowa alternatywa.
#polityka #wybory
Pomijasz jedną ważną rzecz. Jak pójdę zagłosować na Trzaskowskiego, bo Nawrocki jest gorszy, to uczę polityków, że nie mam absolutnie żadnych oczekiwań. Byle nie rządził PiS, byle nie rządziła Konfederacja.
Trzaskowski chce mojego głosu? To niech mnie chociaż odrobinę przekona, że ma mi coś do zaoferowania
@JapyczStasiek racja, na złość Trzaskowskiemu pozwólmy pisowi zrobić drugą Białoruś z Polski. Nauczysz Trzaskowskiego że masz jednak oczekiwania, a jednocześnie pokażesz pisowi, że można robić wszystko (już nie z tymi oczekiwaniami, tylko że mogą robić co chcą), bo inaczej przyjdzie Tusk i poprawi nam stosunki dyplomatyczne z innymi krajami.
Inna sprawa jak frekwencja jest niska to może to być znak, że nie ma kandydata, na którego warto głosować. Ale może to też być znak, a raczej pretekst, że nie warto przeprowadzać demokratycznych wyborów, bo obywateli takie rzeczy nie obchodzą.
Tutaj nawet wyborcy konfy IMO powinni mieć jasną sprawą, bo to ogromna szansa dla ich partii.
@MJB wyborcy konfy nie wiedzą nawet jaki jest program ich partii, a ty oczekujesz, że będą myśleć w przód? To są prości ludzie o prostych rozumach: się głosuje za pedalstwem, albo przeciwko pedalstwu. Proste sprawy prostych ludzi i ich proste rozwiązania. A że sprawy urojone a rozwiązania nie działają? To już problem tych, co patrzą mniej prosto
Zaloguj się aby komentować
A to szczwany lis:
#wybory #wyboryprezydenckie #konfederacja #mentzen #polityka

Zaloguj się aby komentować
Drugoturowy front gaśnicowy
Autor Polska w stanie nirwany na fb
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować