Donald matole twój rząd obalą kibole
#polityka #wybory

Donald matole twój rząd obalą kibole
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Memy to najlepsza część wyborów xD
#heheszki #polityka #heheszkipolityczne #wybory

Zaloguj się aby komentować
Na korzyść Trzaskowskiego gra to, że do Mentzena pójdzie przygotowany, a Nawrocki poszedł na żywioł. Do tego nie spodziewał się, że będzie ciężko. Rafał będzie przygotowany na wszystko przez sztab.
Mentzen to doradca podatkowy. Nie jest zbyt kreatywny, lubi powtarzalność i automatyzmy. Na pewno wiele tematów się powieli, zwłaszcza odnośnie ekonomii. Podejrzewam, że gdyby kolejność była odwrotna, to Nawrocki poszedłby już z wyuczonymi odpowiedziami, natomiast Trzaskowski lałby wodę i zaprezentował się jako niewiarygodny. A tak to lepiej wypadnie Trzasek.
Czy to coś zmienia? Nie, bardziej wolnościowy elektorat i tak by Nawrockiego nie poparł. Trzaskowski nie zyska nic. Głównie Nawrocki może stracić przez brak decyzji o pójściu na II turę przez elektorat Konfederacji.
Stracić to oni mogą na debatach. I zyskać. Tutaj mogli tylko zyskać.
#polityka #wybory #Konfederacja
Zaloguj się aby komentować
Nawrocki pokazał w rozmowie z Mentzenem, że jest człowiekiem bez własnego zdania i podpisze się pod wszystkim byle tylko zdobyć poparcie. Poza tym pokazał że nie jest w stanie uargumentować swoich postulatów i jest jak chorągiewka - "no apelowałem o obniżkę stóp procentowych, ale to może pan doktór mi wytłumaczy jakie są konsekwencje? Ah tak, to może jednak nie obniżać".
A tak poza tym to on się nie zgadza z polityką PiSu. To przypadek że PiS go wystawił jako swojego kandydata, ale on ma inne poglądy. Jego tłumaczenia w sprawie mieszkania pokazują, że jest wyjątkowym krętaczem niegodnym zaufania.
Jestem ciekaw czy wyborcy konfederacji to kupią.
#polityka #wybory
Trochę masz racji, też mnie to raziło że nie rozumie co to są stopy procentowe i jaki mają wpływ na ceny. Powinien to powiedzieć, że się na tym nie zna ale dobierze sobie odpowiednich expertów. Przecież taki Bolek, Komorowski czy Duda też tego nie czaili. Ale poczekaj na Czaskowskiego, wtedy usłyszysz dopiero lanie wody i szuranie długopisu pod wszyskim co Memcen rozkaże ;).
Zaloguj się aby komentować
Trochę się nie spodziewałem tego. Mentzen dużo lepiej zadaje pytania niż odpowiada i jak postawi w sobotę na wątek związany z ekonomia jak dziś, to Trzaskowski polegnie jak Nawrocki. Mentzen zagrał w tych rozmowach przede wszystkim na siebie.
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
Najpierw podpisał potem zaczął czytać
Widać tą konsekwencje w doborze kandydatów... xD
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
O c⁎⁎j ale się aspergerowiec znęca nad Batyrem xD Bosak pewnie nie nadąża z gotowaniem bigosu po tym jak go poparł
5 minut temu mówił, że jest za katasterem, a teraz, że jednak nie i podziękował za wyjaśnienie co to jest XD
#polityka #wybory
Zaloguj się aby komentować
mentzen griluje nawrockiego live
#polityka #wybory #mentzen #nawrocki
https://m.youtube.com/watch?v=Wy5TnYfE1QQ&pp=0gcJCdgAo7VqN5tD
Zaloguj się aby komentować
Chyba jeszcze nikt nie robił ankiety wyborczej na Hejto
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Ale polityczne hejto mnie ostatnio wkurzyło.
Te wszystkie szantaże p. t. jak nie zagłosujesz na Trzaska, to jesteś zdrajca i w ogóle drugie Węgry.
Tymczasem KO o czymś takim jak podatek katastralny od 3-go mieszkania nie chce nawet słyszeć.
OK, to może być temat drażliwy dla wyborców Mentzena.
No to może CHOCIAŻ uchwała (tak uchwała!) , która zabranialaby dopłat dla banków i deweloperów? O Panie, gdzie tam!
No to może przynajmniej jakaś konferencja Tuska, gdzie zadeklarowałby sie, że dopłat już nigdy więcej nie bedzie? Bo umówmy się, Trzaskowski to marionetka i jego zdanie się nie liczy. Przynajmniej zastanowię się nad głosem..
O Panie! Tyle to nie!
W zamian otrzymaliśmy wywiady z Paszykiem, Schetyną i Tuskiem, gdzie deklarują, że dopłaty dla "Deweloperów Złotych" jednak będą.
Tak więc jeśli lobbying vel. korupcja jest ważniejsza od "Ratowania Demokracji", to może o żadną demokrację nigdy nie chodziło? 😉
Moim zdaniem jeśli tego rządu nie stać na tak prostą deklarację ważną dla młodych, to przegranej Trzaskowskiego będzie winna tylko i wyłącznie PO, a nie ludzie, którzy nie pójdą głosować. I wtedy również zasługujemy na Węgry, bo to będzie polityczna wina Tuska za chu*owe rządy.
Skończcie więc z tym marnym szantażem polityczne trolle.
Bo to co robi PO w ostatnich dniach to jest obrzydliwość.
Ja nie idę na wybory dopóki nie usłyszę jasnych deklaracji. Tak więc piłka jest po stronie rządu.
#polityka #wybory #po

Bo umówmy się, Trzaskowski to marionetka i jego zdanie się nie liczy.
A skąd taka pewność? Trzasek jest dość rozpoznawalną osobą w KO, a Tusk nie będzie wiecznie rządził (jak skończy się Kaczor to kończy się i Donald). Trzaskowski jako prezydent może budować kapitał polityczny, a po zakończeniu kadencji nic nie stoi na przeszkodzie by wrócić do polityki - może przejąć stery KO, może zostać premierem. Z tego co słyszałem pomiędzy Trzaskiem a Tuskiem są jakieś animozje, więc wcale bym go nie uważał za pewny długopis dla KO.
Zaloguj się aby komentować
Czy na hejto mamy ludzi glosujących na Nawrockiego w 2 turze?
Nie chce się kłócić, chcę się tylko dowiedzieć w jaki sposób usprawiedliwiacie sobie 3 rzeczy
Karol koleguje się z gangusami, którzy mają sądownie potwierdzone znęcanie się nad innymi ludźmi
Karol ukradł mieszkanie osobie z problemami. Znał tą osobę a i tak zrobił ją na szaro. Czy myślicie, że was, anonimów będzie mu na szaro zrobić trudniej?
Karol jako boi hotelowy trudnił się wynajmowaniem kobiet - sutener
Nie interesuje mnie za bardzo co na ten temat ma do powiedzenia wyborca Trzaskowskiego. Bo wiem, że można wymyślić dużo fikołków. Interesują mnie te prawdziwe, które rzeczywiście usprawiedliwiają to w głowach wyborców Nawrockiego
#wybory #polityka
@zboinek czytałem dzisiaj przystępną analiza tego wątku, z której wynikało, że dzisiaj się głosuje głównie na idee, które stoją za poszczególnymi osobami, a nie na te osoby. Taki sposób patrzenia miałby uzasadniać to, dlaczego afera za aferą u Nawrockiego nie robi żadnej różnicy. Jego wyborcy nie głosują dosłownie na niego, a raczej na ogólny zamysł Polski tradycyjnej z Kościołem, bez tych tam europejskich i progresywnych wymysłów, a na pewno bez Niemiec czy jakiejś innej mniej lub bardziej znienawidzonej grupy, która akurat nie pasuje danej osobie. Zauważ, że PiS całkiem nieźle zagospodaruje przestrzenie w dyskursie na temat bliżej nieokreślonych grup, które dążą do zburzenia polskiego ładu, czymkolwiek on właściwie jest w danym okresie.
@zboinek ostatnio moj kolega poruszyl temat Nawrockiego na FB i byłem zdumiony ilu naszych wpolnych znajomych go zaatakowało (mniej lub bardziej kulturalnie). Argumenty były takie, ze
- jakas tam kawalerka nic nie znaczy przy polityce na szczeblu prezydenckim
- za Trzaskowskim też sie ciągną afery, jak nielegalne finansowanie kampanii reklamowej
- Tusk to zdrajca ktory tylko przytakuje UE, w ogole nie dba o nasze interesy, a oddanie mu wladzy równa się zostaniem kolonią niemiecką
-niektorzy wręcz twierdzili, ze wolą być drugą Białorusią niż niemieckim landem
Ja się z tymi argumentami nie zgadzam (wiec nie musisz sie starać mnie przekonać), ja je tylko cytuję.
Zaloguj się aby komentować
Uwaga będzie długo. Lubię sobie porównywać wyniki wyborów w poszczególnych gminach do referendum akcesyjnego do unii z roku 2003. Czy zmieniły się zachowania głosujących czy dalej są zabetonowaną ciemną masą. Czy przez 22 lata trafiło coś do ich głów czy też nie. Ówcześnie głosujący 18-latek, ma obecnie 40 lat. W dużej części są to małe gminy typowo wiejskie. Nie wydaje mi się, żeby ich mieszkańcy nie emigrowali do miast.
Jako top 10 przyjmuje wyniki na nie z referendum, z wyborów niedzielnych podaje 5 kandydatów z największą ilością głosów.
1. gm. Godziszów pow. janowski woj. lubelskie
2003: Frekwencja: 71% NIE: 88%
2025: Frekwencja 77,30%
NAWROCKI Karol Tadeusz 64,15%
MENTZEN Sławomir Jerzy 17,02%
BRAUN Grzegorz Michał 10,87%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 2,57%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 1,60%
2. gm. Chrzanów pow. janowski woj. lubelskie
2003: Frekwencja: 63% NIE: 83%
2025: Frekwencja: 74,66%
NAWROCKI Karol Tadeusz 64,95%
MENTZEN Sławomir Jerzy 16,55%
BRAUN Grzegorz Michał 10,53%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 2,82%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 1,69%
3. gm. Kulesze Kościelne pow. wysokomazowiecki woj. podlaskie
2003: Frekwencja: 57% NIE: 79%
2025: Frekwencja: 71,57%
NAWROCKI Karol Tadeusz 60,33%
MENTZEN Sławomir Jerzy 17,14%
BRAUN Grzegorz Michał 11,82%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 3,96%
ZANDBERG Adrian Tadeusz 1,79%
4. gm. Batorz pow. janowski woj. lubelskie
2003: Frekwencja: 58% NIE: 77%
2025: Frekwencja: 70,54%
NAWROCKI Karol Tadeusz 55,65%
MENTZEN Sławomir Jerzy 20,38%
BRAUN Grzegorz Michał 10,48%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 5,04%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 3,36%
5. gm. Kołaki Kościelne pow. zambrowski woj. podlaskie
2003: Frekwencja: 60% NIE: 76%
2025: Frekwencja: 71,25%
NAWROCKI Karol Tadeusz 59,89%
MENTZEN Sławomir Jerzy 18,10%
BRAUN Grzegorz Michał 8,21%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 5,90%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 2,23%
6. gm. Klukowo pow. wysokomazowiecki woj. podlaskie
2003: Frekwencja: 60% NIE: 76%
2025: Frekwencja: 68,13%
NAWROCKI Karol Tadeusz 59,72%
MENTZEN Sławomir Jerzy 19,58%
BRAUN Grzegorz Michał 8,35%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 5,52%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 2,83%
7. gm. Goszczyn pow. grójecki woj. mazowieckie
2003: Frekwencja: 58% NIE: 76%
2025: Frekwencja: 73,31%
NAWROCKI Karol Tadeusz 50,86%
MENTZEN Sławomir Jerzy 18,38%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 9,22%
BRAUN Grzegorz Michał 8,92%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 3,69%
8. gm. Nowe Piekuty pow. wysokomazowiecki woj. podlaskie
2003: Frekwencja: 61% NIE: 75%
2025: Frekwencja: 69,97%
NAWROCKI Karol Tadeusz 58,63%
MENTZEN Sławomir Jerzy 18,92%
BRAUN Grzegorz Michał 8,66%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 6,44%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 2,32%
9. gm. Kobylin-Borzymy pow. wysokomazowiecki woj. podlaskie
2003: Frekwencja: 57% NIE: 74%
2025: Frekwencja: 65,66%
NAWROCKI Karol Tadeusz 60,95%
MENTZEN Sławomir Jerzy 17,91%
BRAUN Grzegorz Michał 10,32%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 3,80%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 1,96%
10. gm. Kłoczew pow. rycki woj. lubelskie
2003: Frekwencja: 55% NIE: 73%
2025: Frekwencja: 71,12%
NAWROCKI Karol Tadeusz 52,70%
MENTZEN Sławomir Jerzy 20,61%
BRAUN Grzegorz Michał 10,73%
TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 6,63%
HOŁOWNIA Szymon Franciszek 2,80%
Jak widzicie jest pewna zależność, sprawdźmy zatem czy zmieniły się miejsca poszczególnych gmin w ogólnej statyce krajowej.
1 → 3
2 → 1
3 → 12
4 → 62
5 → 15
6 → 17
7 → 222
8 → 24
9 → 9
10 → 146
Nadal 3 gminy pozostają w 10.
Tak wygląda nowe top 10:
gm. Chrzanów janowski lubelskie
gm. Przytuły łomżyński podlaskie
gm. Godziszów janowski lubelskie
gm. Rusinów przysuski mazowieckie
gm. Odrzywół przysuski mazowieckie
gm. Jeżowe niżański podkarpackie
gm. Brańsk bielski podlaskie
gm. Brzyska jasielski podkarpackie
gm. Kobylin-Borzymy wysokomazowiecki podlaskie
gm. Wyszki bielski podlaskie
Tutaj też widać pewne prawidłowości, jak w przypadku głosowania w 2003. Jako ciekawostkę dodam Batyr otrzymał 0 głosów w Libanie i Iraku.
Po pojawieniu się oficjalnych wyników z 1 czerwca, porównam takie wyniki z 2 turami wyborów prezydenckich od 2005 roku.
Chatgpt nie radzi sobie z obróbką takich danych. Ciekawe ile portali skorzysta sobie z tego wpisu.
#wybory #glosowanie #ciemnogrod #polityka #danestatystyczne

Ja mieszkam w hardym bastionie PiSu i mam teorię z czego to wynika. Moim zdaniem to są po prostu bańki informacyjne. Siedzisz sobie na wsi na zadupiu, skończyłeś te podstawówkę więc gówno z tego rozumiesz, ale republika mówi językiem z którym się utożsamiasz, Radio Maryja też. Co ważniejsze - pogadasz że znajomymi pod sklepem, będą z tobą zgodni, lokalny wulkanizator też, nawet proboszcz dobrodziej myśli tak samo, z czym nieszczególnie się kryje... Wszyscy dookoła utwierdzają cię że masz rację, media które do ciebie trafiają - to samo. Część młodych wyjechała i czasem głosuje już na kogo innego, reszta nawet jak trochę szkoły zrobiła, to i tak poddana od dziecka indoktrynacji w domu i obejściu. Swoją cegiełkę dokłada też kościół, jawnie wskazując bogobojnemu ludkowi preferowaną przez siebie opcję, no i tak się kręci ten krąg spierdolenia...
@30ohm Widać korelację między tymi danymi. Na profilu "Kartografia ekstremalna" są czasem zamieszczane mapy, na których wyraźnie odcinają się granice Kongresówki. Rosjanie ze swoją mentalnością wyrządzili Polakom dużo większą krzywdę, niż się może wydawać. Miną jeszcze dziesiątki lat zanim Kongresówka się zeuropeizuje.
Zaloguj się aby komentować
K⁎⁎WA MAĆ!
Ostatni raz głosuję "matematycznie". Generalnie mam już dosyć rodzimej polityki. To jest taki gnój, że świńskie koryto, to uczta, na miarę gwiazdek Miszlę. Pi⁎⁎⁎⁎lę to. Po II turze wywalam politykę na czarno i się odcinam. W następnych wyborach czas zagłosować serduchem i poglądami. Skoro matematyka mi się nie udała i te pissowskie k⁎⁎wy wrócą do władzy (z dużym prawdopodobieństwem z konfederuskimi pomiotami), nie pozostaje nic innego, jak naiwnie (ponownie naiwnie), ale zgodnie z poglądami, popierać ludzi, którzy są spójni z moim światopoglądem. Mam tego syfu serdecznie dosyć... Ponad połowa populacji tego kraju tęskni za PRLem i uwielbia wschodni zamordyzm. Przejebane... Nie ma ratunku już...
#oswiadczeniezdupy #polityka #wybory #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
#heheszkipolityczne #heheszki #polityka #wybory #zajebanezfacebooka
sauce https://www.facebook.com/reel/1420885645581847
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
#wybory #wyboryprezydenckie2025
Pytanie natury technicznej - czy osoba, która nie zarejestrowała się do pierwszej tury, może teraz wziąć udział w drugiej?
Zaloguj się aby komentować
Trzaskowski z Tuskiem mieli 2 lata na przekonanie młodych do siebie.
Nie zrobili nic, wręcz przeciwnie - ciągle próbują drzwiami i oknami napchać kieszenie deweloperom. Ceny mieszkań już dawno mogłyby przestać rosnąć jeśli Paszyk z Tuskiem nie trzymali rynku w ciągłej niepewności.
Jaką mam pewność, że jak Trzaskowski wygra to tydzień później nie przyklepią kredytu 0%?
#polityka #wybory
Jaką mam pewność, że jak Trzaskowski wygra to tydzień później nie przyklepią kredytu 0%?
@januszzzz Moim zdaniem przyklepią. Bardzo im zależy na tym projekcie, a został opóźniony tylko ze względu na wybory.
Z drugiej strony to nijak nie jest argument za kandydatem PiS, bo akurat ta frakcja na prawdę wprowadzała programy dopłat do deweloperów. To był dobry argument za Zandbergiem czy Biejat.
Prawda, zgadzam się w 100%. Tylko że, przekonanie się przez nich, że Nawrotki to źle ulokowane sympatie wyborcze zajmie kolejne zmarnowane 5 lat. No i fakt, że młodzi też spuszczają lagę na kryminalną osobowość Nawrotkiego, oraz to, że jest ewidentnym oszustem i złodziejem, nie rokuje dobrze na przyszłość.
Starych spaczyła goowniana komunistyczna i świeżo-postkomunistyczna przeszłość, ale co wypacza młodych? Starzy?? Byłoby bardzo niedoborze, gdyby tak łatwo się to działo.
Ludzie przestają rozumieć, że jak nie chcesz żyć w państwie, gdzie nie działa wymiar sprawiedliwości, to musisz przestać głosować na ludzi, którzy sami są kryminalistami.
Jednak fakt, że każde kolejne wybory, to wybieranie jakiegoś kolejnego "mniejszego zła" też mnie już frustruje. Rzygać się tym chce.
Zaloguj się aby komentować
Se myślę - ale tu na hejto ludzie trzymają poziom. Zero piany po wyborach - sam nawet coś wpisałem w #wybory co by się z kimś poszczypać a odzew prawie zero.
Myślę se ludzie mają swoje zajęcia a nie pierdolenie jak na wypoku bezmózgich nolajfów..
Ale potem spostrzegłem, że blokuję tag "polityka"
xDDDDDDDDD
Cofam wszystko
#heheszki
Zaloguj się aby komentować
xD
Nie trzeba być jasnowidzem
by wiedzieć że znów sie będą kłóci, skakać do gardeł i wyciągać brudy
A Polaków będą mieć w rzyci
#heheszki #polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Ale najgorsze jest to,że dla betonowego elektoratu PiS nie ma już ratunku.Oni mają tak sprane łby propagandą,że jakakolwiek dyskusja i przedstawienie im ich wybrańca w innym świetle niż ten z przekazu partyjnego z góry skazana jest na przegraną.A dlaczego? Bo przecież to swój chłop i sam Kaczyński o nim dobrze mówił.
Zaloguj się aby komentować
#wybory #polityka #razem #zandberg #polska
Ponieważ wśród wyborców Adriana Zandberga (też na niego głosowałem) zauważam pewną modę na to aby deklarować, że w drugiej turze na wybory nie pójdą bo PIS-PO jedno zło tak tylko przypomnę tutaj historię jak to w 2018 roku minister Woś z PIS kombinował czy przypadkiem nie da się zdelegalizować partii Razem pod zarzutem propagowania komunizmu.
Nie mam zamiaru tutaj nikogo na siłę przekonywać, szanuję Wasze zdanie, ale zastanówcie się czy na prawdę nie ma tu mniejszego zła. Zwróćcie też uwagę, na doskonały wynik Grzegorza Brauna. Który oznacza, że w perspektywie 2027 roku grozi nam nie tyle powrót PIS do władzy, co już znamy i pamiętamy i jakoś byśmy przeżyli, nawet nie koalicja PIS z Konfederacją, ale do tego równania należy dorzucić jeszcze partię Grzegorza Brauna. A samego Brauna na przykład jako ministra zdrowia czy też spraw zagranicznych. Albo edukacji. Nie wiem jak Wy ale ja jednak przy całej mojej niechęci do Trzaskowskiego wolałbym mieć wówczas jako prezydenta jego zamiast Karola Nawrockiego. A jak jeszcze nie jesteście do końca przekonani to zapraszam do zapoznania się z programem Grzegorza Brauna na jego stronie internetowej. Też kusiło mnie aby na II turę nie iść ale jednak doszedłem do wniosku, że jak na złość Tuskowi odmrożę sobie uszy to po d⁎⁎ie dostanę bardziej jednak ja nie Tusk. On sobie poradzi. I nie oszukujmy się, że głosujemy tu wyłącznie na kandydata. Niestety głosujemy tu głównie na partię. Też chciałbym mieć inny wybór niż ten pomiędzy PO i PIS ale niestety rzeczywistość często odstaje od naszych oczekiwań

O progach pisałem już wyżej. Natomiast mnie przekonało to, że trafnie diagnozuje problemy tego państwa na poziomie ogólnym. Trafniej niż PO i PIS. Szczegółowe rozwiązania już faktycznie są dyskusyjne, nie ze wszystkimi pomysłami się zgadzam ale traktuję je jako pewnego rodzaju start do ewentualnej dyskusji nad konkretnymi rozwiązaniami. I taka mała rada. "Lewak" czy "komuch" może być fajnym narzędziem do poklepywania się po pleckach w waszej własnej prawicowej bańce, ale wychodząc poza nią tego typu "argumentacją" wyłącznie zrażacie innych do siebie
Zaloguj się aby komentować