Zaloguj się aby komentować
Ja wiem, że Yennefer ma wiele talentów, ale żeby Eurowizja ....
#wiedzmin
#eurowizja
#heheszki

Zaloguj się aby komentować
Haha wampir wyższy susiaczek mówi do mnie „walczyłeś kiedyś z wampirem wyższym? Pewnie nie bo byś coś tam coś tam”, a ja pełny rynsztunek szkoły kota, nałożony olej przeciw wąpierzom, perki akuratne pod rynsztunek szkoły kota, 20 lvl na karku i już na skellige byłem, pogadałem z kim trzeba, tylko raz mi quena zdjął, bo dałem się zaskoczyć.
Bywajcie
#gry #wiedzmin

Zaloguj się aby komentować
Dawno temu, jeszcze przed Jedi: Survivor, zacząłem Wiedźmina na NG+. No i tym razem skończyłem wykonując wszystkie podpunkty we wszystkich zadaniach. Nawet jeden, którego się nie da zrobić. Fajna to gierka, ale to już było finalne przejście.
Yen i Triss dały mi kosza. Ciri została cesarzową, bo co się będzie włóczyć po szlakach? No i chciałem zobaczyć na koniec Biały Sad zimą.
Wystarczy.
#gry #wiedzmin

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Porównanie seriali side by side o wiedźminie TVP i NF
Ukradzione z reddita
https://www.youtube.com/watch?v=GzUiAA9xpRI
#wiedzmin
#seriale
Zaloguj się aby komentować
Wieczorna partyjka
#gryplanszowe #wiedzmin

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Taka ciekawostka jak ktoś nie czytał książek o Wiedźminie. Geralt traci swój medalion wiedźmiński bo udając, że zabił wiedźmina oddaje jako trofeum swój własny talizman a chłop, który go wziął zaraz po tym zostaje spalony żywcem razem z tym medalionem. Nic to, Fringilla Vigo robi mu nowy, dużo lepszy. Robi wszystko to co starty medalion tylko lepiej a nawet posiada dodatkowe sztuczki. Przewijamy fabułę do momentu, w którym Geralt jedzie uratować Yennefer przed Vilgefortzem i już tego medalionu nie posiada. Nie jest to nigdzie wspomniane ale raczej go zostawił albo wyrzucił by zmylić Fringillę (podał jej inne miejsce niż to do którego się udał) a ta nie mogła go namierzyć przez talizman. No ale Geralt potem ma medalion i to nawet wilka. Ten medalion nie jest Geralta, a Ciri. Cirilla wiesza na szyi Geralta swój wiedźmiński medalion kiedy spotykają się w zamku Stygga. Dlatego Ciri nosi amulet kota, odebrany Bonhartowi, a nie wilka przedstawiający jej szkołę wiedźmińską. #ksiazki #wiedzmin

@PanNiepoprawny miał ten medalion do momentu jak się dowiedział gdzie jest Vilgefortz. Potem powiedział Fringilli gdzie rzekomo jest Yennefer i pojechał jej na odsiecz. Fringilla, czyli wtedy dziewczyna Geralta, poleciała z tą informacją do loży i się skompromitowała bo Geralt jej podał naumyślnie złe miejsce a sam wyruszył do właściwego. Jak już dotarł do zamku Stygga to nie miał tego medalionu (Ciri zauważa, że nie ma więc mu oddaje swój), co miało sens bo raczej nie chciał by Fringilla go namierzyła.
Zaloguj się aby komentować
Nowy sezon pozamiata
#heheszki #seriale #wiedzmin

Zaloguj się aby komentować
#wiedzmin w Biedronce.
Ciekawe czy sapek wziął za to kasę z góry xD
#ksiazki #czytajzhejto #heheszki

Zaloguj się aby komentować
@Rzuku W sumie po raz pierwszy przyjrzałem się tej karcie. Typ ma przeszywanicę, stalowy i dosyć nowoczesny hełm (https://pl.wikipedia.org/wiki/Barbuta ), i z broń messera z rozbudowanym jelcem (do lepszej ochrony ręki). Przydałaby mu się jeszcze ochrona nosa w hełmie, kolczuga i/lub kirys, ale to na 100% nie jest biedna piechota. To taka piechota klasy średniej. ¯\_(ツ)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Wieża Jaskółki, suoerprodukcja od supernova, incoming!!!
Grupa chyba zamknięta nie wiem, obserwuje od lat
https://www.facebook.com/groups/1193195241081407/permalink/2393589544375298/?app=fbl
#ksiazki #wiedzmin #audiobook
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
622 + 1 = 623
Tytuł: Pani Jeziora
Autor: Andrzej Sapkowski
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: SuperNOWA
Format: e-book
ISBN: 978-83-7578-069-7
Liczba stron: 596
Ocena: 8/10
Spoilery:
Dobrnąłem do końca sagi. Po raz nie wiem który. Książka zamykająca sagę kończy wiele wątków i zamyka historię Geralta i Yennefer. Zamyka wątki polityczne oraz dopowiada losy bohaterów drugoplanowych. Oto rozgrywa się wielka bitwa mająca położyć kres wojnie z Nilfgaardem. Następuje pokój. Północ teoretycznie wygrywa, ale ponosi bardzo wysokie straty. Wątek ten podejmują Redzi w grach.
Niestety zamykanie wątków odbywa się bardzo szybko, na siłę i mało zaskakującą. Moim zdaniem materiału było na jeszcze jedną część. Samo zamknięcie niektórych wątków też jest pospieszne i z góry zaplanowane. Niby ciężko, żeby nie było - w końcu historia dawno zostaje ułożona w głowie Autora, ale dzieje się to brutalnie i na chybcika. W zasadzie to akcja rozgrywa się tak do ok 60% książki. Później strasznie mnie ona wynudziła właśnie przez przewidywalne zamykanie wątków. I nie chodzi to o perspektywę osoby, która przeczytała sagę parę razy.
Z plusów:
\
narracja z perspektywy Condwiramurs oraz wątek Nimue. Sapkowski jak nikt inny umie wywołać nostalgię za wydarzeniami, które dopiero się rozgrywają, choć dla wspomnianych postaci to ulotna przeszłość\
Yennefer dająca w ryj Bonhartowi\
Pobyt Geralta w Toussaint. Szkoda, że tak krótko/mało było o tym napisane\
narracja z perspektywy Reynarta opisująca jak Geralt dotarł do Tussaint\
sam Rynart i błędni rycerze jaśnie oświeconej\
Toussaint jak z gry. Akurat jestem na świeżo po ukończeniu dodatku, więc świetnie było wrócić\
Anna Henerietta jak zła królowa z Alicji w krainie czarów (ściąć! niełaska!)\
Korred i walka w podziemiach\
Geralt robi w c⁎⁎ja wielką lożę i nie zdradza kryjówki Vilgefortza\
narracja z perspektywy Fringilli Vigo\
Tir na Lia\
biedna pierdolona piechota i bezbłędny opis armii\
spotkanie wszystkich znanych krasnoludów (Yarpen, Zoltan, Cranmer, Skaggs)\
leśny dziadek\
bitwa pod Brenną - świetny opis chaosu. Świetny opis lazaretu. Opis okrucieństwa i bezsensu. Wszystko pokraszone Sapowskim sarkazmem. Szkoda Coena. Był wiedźminem, ale poza tym porządnym chłopem\
Bonhart w końcu gryzie ziemię. Kawał to był skurwiela.\
Vilgefortz przejeżdżą się na pewności siebie i medalionie od Fringilli i dostaje na co zasłużył.\
Ciri odbijająca bełt kuszy i bielejące jej pasemko\
ścinanie Jaska. Dla mnie bardzo zabawne.
Z minusów:
\
na siłę wplecione legendy arturiańskie, bo akurat Sapkowski postanowił napisać o nich kolejną książkę\
kompletny brak opisu drogi do zamku Stygga - ot przejechali sobie drugie tyle co do tej pory przez 3 tomy. Dlatego spokojnie można było napisać jeszcze jeden tom sagi.\
jak do cholery Nimue teleportowała Ciri do właściwego czasu i miejsca? Była aż tak potężna, że mogła otwierać portale w czasie? Skoro tak, to czemu się sama nie przeniosła i nie dowiedziała jak dokładnie wyglądały wydarzenia, skoro tak ją to interesowało?\
tchórzostwo Ciri kosztowało życie Cahira i Angouleme. A sama śmierć tej ostatniej była totalnie bezsensowna nawet z perspektywy tych wydarzeń. Ot pojechała, nic nie wniosła i dedła\
atak na zamek Stygga. Głupi i nieprzygotowany. Bezsensowna śmierć bohaterów. Do tego na⁎⁎⁎⁎ny Regis, który też głupio ginie. A przynajmniej zostaje na długo wyłączony z użytku\
zejście ze schodów.. Jedna wielka bzdura. Głupi motyw nieba i czerstwe dialogi. Wielkie zmęczenie bohaterów. A wystarczyło się teleportować
Jak pewnie zauważycie kolejne wydarzenia to tylko pospieszne zamykanie wątków. Jakieś tam parady, Emhyr wraz klonem Ciri i loża. Loża, która jak nadmieniłem jak najbardziej bezużyteczną organizacją. Gdy doda się to babskie o niczym gadanie to.. Dłuży się to niesamowicie. Jedyne co porywa to sama końcówka. Opis pogromu, przełamanie się Triss Merigold wywołującej gradobicie. Opis śmierci Geralta wraz z wplecioną w niego retrospekcją - dyskusją w Kaer Morhen o przepowiedni Ciri odn. śmierci Coena i Geralta. Zakończenie otwarte, ale raczej od Sapkowskiego już nic nie przeczytamy. Zostają nam gry. Wątpię, żeby ktoś to przeczytał, bo to więcej niż dwa zdania. i to niekoniecznie składne. Czułem się jednak w obowiązku zakończyć wątek.
Opublikowano za pomocą https://bookmeter.xyz

Przeczytałem całe jakby co ^^
Panią Jeziora czytałem lata temu I trochę mi się obraz zatarł, np. Nie pamiętam o co chodzi że scena na schodach. Ale pamiętam, że miałem to samo odczucie co Ty - tu jeszcze jeden tom byl potrzebny, ale z drugiej strony dla mnie saga to równia pochyla i każda kolejna książka jest coraz gorszą, także może i lepiej, że nie mieliśmy jeszcze jednego tomu
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziś w odcinku #ociepleniewizerunkulodzi coś dla fanów #wiedzmin
Wiedźmin w Łodzi
Lokalizacja: ul. Piotrkowska 182
Autor: Jakub Rebelka
Nowy #mural plasuje się obecnie jako największy w Polsce. Przedstawia Geralta z Rivii, 3 ściany wieżowca w ścisłym centrum miasta. Wiedźmin to postać znana na całym świecie dzięki książkom Sapkowskiego (który nota bene pochodził z Łodzi) oraz grze Wiedźmin.
5/x
#lodzkiemurale => tag do blokowania


@TheCaptain Jest wspaniały, czuję nawiązanie do „Wędrowca nad morzem mgły” :

Zaloguj się aby komentować
Sobie odswiezylem wiedźmina.
https://maps.app.goo.gl/T6qVBafhHL5S9CEK7
Novigrad istnieje.
#wiedzmin #gry #novigrad #lore #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować