Strasznie irytujący koleś i zachowuje jakby był ciągle naćpany. Znałem takiego kolesia i też co drugie słowo musiał dodać "hehe" jakby był upośledzony. No inteligencją nie grzeszył.
Ciekawie się czyta te tekstowe relacje z #igrzyskaolimpijskie i jak z każdą linijką przebija się ten pesymistyczny obraz od nadziei do nagłej klęski...
I już jesteśmy na starcie kwalifikacji do sprintu kobiet w biegach narciarskich
Na starcie jest aż 89 zawodniczek. Monika Skinder ma numer 33., Izabela Marcisz 39., a Aleksandra Kołodziej 45.
Pierwsza z Polek już biegnie
Izabela Marcisz 33. Na pewno nie awansuje do ćwierćfinałów
Skinder również została już wypchnięta poza 30-stkę
Aleksandra Kołodziej również poza ćwierćfinałami. To już pewne - żadna z Polek nie przebrnęła kwalifikacji
Musimy liczyć, że lepiej spiszą się nasi Panowie. Tam na starcie mamy Sebastiana Bryję i Macieja Staręgę.
Kurtyna.
Akt drugi.
Rozpoczynamy kwalifikacje mężczyzn do sprintu stylem klasycznym. Na trasę właśnie ruszył pierwszy zawodnik
Maciej Staręga już na trasie
Staręga 33. na mecie. Nie wystartuje w ćwierćfinale
Wystartował ostatni z biegnących dziś Biało-Czerwonych - Sebastian Bryja
Bryja dopiero 50.
Nie zobaczymy w ćwierćfinale żadnego z Biało-Czerwonych
#sport
Tu było szybko
Ale my się nie zatrzymujemy z polskimi emocjami. Za moment w kwalifikacjach short-tracku na 500 m wystartują Natalia Maliszewska oraz Gabriela Topolska
Startuje Gabriela Topolska!
Niestety Polka wpada na metę dopiero na czwartej pozycji
XIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbyły się w 1984 roku w Sarajewie (wówczas Jugosławia, obecnie Bośnia i Hercegowina).
Były to niezwykle igrzyska.
Były to pierwsze zimowe igrzyska zorganizowane w kraju socjalistycznym.
Egipt, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Monako, Portoryko i Senegal zadebiutowały na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.
Trzecim cudem jest to, że po bojkocie Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 roku pod przewodnictwem Afryki, bojkocie Moskwy w 1980 roku pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych i bojkocie Los Angeles pod przewodnictwem Związku Radzieckiego, który miał miejsce później w 1984 roku, rekordowa liczba 49 krajów wysłała 1272 sportowców (274 kobiety, 998 mężczyzn) do rywalizacji w 39 konkurencjach na Igrzyskach w Sarajewie.
Podczas ceremonii otwarcia flaga olimpijska przez pomyłkę została podniesiona do góry nogami.
Najwięcej medali zdobył ZSRR – 25 (6z/10s/9b), ale NRD (Niemcy Wschodnie) zajęło drugie miejsce z dorobkiem 24 medali, zdobywając również najwięcej złotych medali – dziewięć – spośród wszystkich krajów. Na trzecim miejscu uplasowało się USA.
Taka ciekawostka z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży z 2024 r.
Jedna Chinka na starcie wyścigu wykonała skok do przodu, robiąc jedno okrążenie więcej niż pozostałe zawodniczki.
"Skok" był na początku wyścigu i jakby umknął pozostałym - zapominają o nim pod koniec wyścigu.
Gdy Chinka dobiega do swojego ostatniego okrążenia pojawia się flaga (ostatniego okrążenia), wszystkie zawodniczki myślą, że są już na ostatnim okrążeniu. ale flaga jest tylko dla jednej Chinki, tej którą na początku wypruła do przodu.
Dziewczyny przekroczyły linię mety tracąc jedno okrążenie i zwolniły, podczas gdy druga Chinka, która była na 4. lub 5. miejscu, nie zwolniła, przez co znalazła się na 2. miejscu.
Przy okazji trwających Igrzysk Olimpijskich we Włoszech wraca debata wokół pomysłu zorganizowania takich zawodów w Polsce. Według badania z grudnia 2025 roku Polacy są niemal idealnie podzieleni w tej kwestii – 44,2% respondentów popiera ubieganie się o organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich, podczas gdy 44,3% jest temu przeciwnych. Poprzednie igrzyska pokazały, że wiążą się one z ogromnymi wydatkami – Igrzyska w Tokio z 2020/2021 roku kosztowały ostatecznie około 15,4 miliarda dolarów, co stanowiło niemal podwojenie pierwotnie zakładanego budżetu. Duża część z budowanych aren na igrzyska jest później niemożliwa do wykorzystania w tym samym kształcie, co sprawia, że są de facto jednorazowe. Z drugiej strony, organizacja takiej imprezy mogłaby przynieść Polsce wymierne korzyści – rozwój infrastruktury sportowej i transportowej, wzrost międzynarodowego prestiżu kraju, zwiększenie ruchu turystycznego oraz powstanie nowych miejsc pracy w sektorze budowlanym i usługowym. Polscy sportowcy zyskaliby dostęp do nowoczesnych obiektów treningowych, co mogłoby przełożyć się na lepsze wyniki w międzynarodowych zawodach i wzrost zainteresowania sportem wśród młodzieży. Możliwy termin, w który Polska może celować, to IO w 2040 roku.
Pytanie na dziś: Czy Polska powinna ubiegać się o zorganizowanie Igrzysk Olimpijskich?
Zapraszam do oddawania głosów w ankiecie oraz kulturalnej dyskusji w komentarzach. Zastrzegam, że treści niezgodne z polskim prawem i obraźliwe wobec innych użytkowników będę usuwał niezależnie od poglądów.
@bojowonastawionaowca jakoś mam wrażenie, że te miejsca pracy, o których mówisz będą za psie pieniądze z wyciskaniem "pracownika" jak cytrynę z soku i jak igrzyska się skończą to miejsca pracy znikną bo kto miał zrobić ten zarobił a z resztą huy.
Imho nie, chyba, że w jakimś rozszerzonym zakresie, typu: IO Polska-Czechy-Niemcy, z dyscyplinami rozbitymi po różnych miastach. Co raczej na razie nie przejdzie, bo MKOl jest przeciwny.
Ale jestem ciekawy jakie będą fikołki politycy robić argumentując budowę stadionu olimpijskiego w Warszawie :P
Wczoraj Polonia Warszawa w udany sposób rozpoczęła rundę wiosenną 1 Ligi. Wygrana 5:2 ze Stalą Mielec cieszy, mimo że Czarne Koszule nie wystrzegły się kilku błędów. Jednak stojąc na trybunie i przeżywając piłkarskie emocje miałem inne przemyślenia niż sam mecz.
Ludzie czasami żartują, że oglądanie Ekstraklasy, to specyficzny fetyszyzm. Cóż można więc powiedzieć o oglądaniu 1 ligi? Jednak czy ja tam do końca przychodzę po sportowy poziom? Otóż nie. Owszem emocjonuję się wynikiem, znam nazwiska zawodników, śledzę co się dzieje w tzw. świecie futbolu. Jednak w dużej mierze przychodzę na stadion dla tzw. klimatu. Dla tych ludzi o napiętych z emocji twarzach, dla tego, żeby sobie ponarzekać bezkarnie, bo "znowu to spier...lił baran jeden", "sędzia to się z kimś na łby pozamieniał" itp., żeby pooglądać pamiątki na stoisku chociaż i tak nic nie kupię, żeby zmarznąć zimą albo spocić się na wiosnę. Nic nie wygląda piękniej niż złote liście jesiennych drzew nad trybuną. Na stadionach spędziłem ponad 30 lat życia. Od Ekstraklasy po B-klasę. Na stadionie Polonii Warszawa 21 lat. Byłem tu gdy było mi cudownie i przychodziłem w najgorszej depresji, gdy wstanie z łóżka było niewykonalnym zadaniem, a co dopiero wyjście z domu. Siedziałem, w głowie szumiało, myśli pędziły do najczarniejszego dna i można wierzyć lub nie, ale to 90 minut meczu, było jakimś ratunkiem, czymś co mnie trzymało na powierzchni. I to jest chyba dowód na magię futbolu.
No i wyszedł kolejny #gownowpis
Fotka z wczorajszego meczu. Zmarzłem jak pies przy budzie.
@WatluszPierwszy Wziąłeś kocyk jak Grzesiu proponował? Granie w lutym to nieporozumienie, szczególnie w tym kurniku gdzie wiatr hula z prawej i lewej. Pierwszy mecz w tej rundzie dopiero w Chorzowie.
Ja wyznaję zasadę, że im niższa klasa rozgrywek tym lepsza atmosfera. Na mecz Śląska Wrocław nie wybiorę się nigdy ale taką Ślęzę w 3 lidze albo lokalną drużynę w B klasie czasem odwiedzam i to tam żyje prawdziwy futbol bez milionów monet w tle.
Z tego co widziałem to jest tak ze adidas ma jakieś customy. Są chyba olimpijczycy którzy noszą także 4f ale to chyba standardowa linia.l ttzn ze adidas nie dostarcza wszystkich strojów
A pan piesiewicz oczywiście z typowa pisowska gemba gdzie Niemcy tym razem mu pasuja
Polecam gorąco fanom biegania, bo historia Jake'a jest wyjątkowa - rugby, bieganko, operacje na sercu, MMA, rapowanie, podróż do Japonii i robienie 200+ km tygodniowo, trenując do maratonu poniżej 2:10.
Świetnie zrobiony dokument, miałem wreszcie trochę czasu, to się zapoznałem i nie żałuję. A jego filmiki zawsze oglądam niedziela rano przed longiem, dają dodatkową motywację Typ ma świetną manierę i kibicuję mu mocno.
1. Ciekawsze Walki (starałem się żeby było bez spoilerów):
- Lopez vs Stevenson - mega ciekawa walka. Polecam obejrzeć całość, totalna deklasacja. W pierwszym linku mamy dośc słabą jakość, może za jakiś czas wróci na kanale The Ring (3link)
- Bank vs Skull - Topowy chłopak z Danii podejmował u siebie Skulla, gościa który ostatnio pokazał się (bardzo negatywnie) w walce z Canello - Bardzo szybkie nogi xD Całkiem fajna gala, choć muszę przyznać, że jest coś absurdalnego w bandzie Duńczyków "śpiewających" Sweet Caroline.
- Ball vs Figueroa - Wczorajszy hicior. Uwielbiam takie "sytuacje" gdzie faworyt już witał się z gąską i planował następne walki zanim uporał się w najbliższym przeciwnikiem.