Żenada xD
Ale spokojnie, widać że Hołownia się tego spodziewał i zero emocji.
Czekam co na nich zaraz wyciągną xD
#polityka #sejm
Żenada xD
Ale spokojnie, widać że Hołownia się tego spodziewał i zero emocji.
Czekam co na nich zaraz wyciągną xD
#polityka #sejm
Zaloguj się aby komentować
Lis zonka chyba złapał
#polityka #sejmowyspam #sejm

Zaloguj się aby komentować
Jak dla mnie cały pis by mógł zacząć głodówkę. Dobrze im zrobi.
Chociaż Krysia Pawłowicz pewnie się nie zdecyduje na tak radykalny krok. #sejm #polityka
Zaloguj się aby komentować

Głównym punktem obrad miały być dalsze prace nad budżetem państwa na 2024 rok. Na agendzie miała się pojawić także sprawozdanie Komisji Ustawodawczej ws. powołania kolejnej komisji śledczej, tym razem dotyczącej wykorzystywania oprogramowania Pegasus służącego do inwigilacji. Oprócz tego posłowie -...
— Sytuacja, którą obserwujemy w Sejmie i wokół Sejmu, także wokół osoby marszałka, jest coraz bardziej napięta. Postanowiłem z panem marszałkiem porozmawiać, bo uważam, że ta pętla komplikuje się coraz bardziej i powinna zostać w jakiś sposób przecięta. Sytuacja ustrojowa i prawna jest bardzo trudna. Nawet prawnicy mają problem, by ją rozeznać — powiedział prezydent.
[...]
Prezydent zapewnił też, że "nie ma żadnych wątpliwości, że obaj panowie mają mandaty poselskie". — Zaproponowałem, by dla uniknięcia niepokojów po prostu uznać, że to ułaskawienie z 2015 r. było skuteczne — wyjaśnił i dodał, że z marszałkiem Hołownią "nie doszli do porozumienia".
Duda w formie. Mąż stanu i wybitny strateg. Najpierw bredzi, że sytuacja jest bardzo trudna i prawnicy nawet mają problemy z jej oceną. Oloboga a co dopiero normalny Janusz z Grażyną. Nie - nie jest trudna. Klasyczna pisowka zagrywka: przedstawić wykreowane przez siebie problemy jako niezwykle zawiłe i nie do rozwiązania. Taktyka mącenia wody w klasycznym wydaniu.
Zaraz potem nasz Andrzej "ciągle się uczę" Duda prezentuje argument typowy dla 6-latka: uznajmy, że mam racje, podamy sobie ręce i sprawa załatwiona XD a wgl to jednak to sprawa nie jest skomplikowana tylko jest jasna i moje uniewinnienie jest git.
Sun-Tzu polskiej polityki XD
#polityka #bekazpisu #sejm #duda #debil
Zaloguj się aby komentować
W przypadku obu panów, tak Kamińskiego, jak Wąsika ich mandaty poselskie wygasły ex lege, na mocy prawa, w momencie ogłoszenia w ich sprawie prawomocnego wyroku. Jasno stanowi o tym art. 247 kodeksu wyborczego. Koniec pieśni — dodaje mec. Przemysław Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. — Obaj politycy przestali być posłami. Sejm do końca kadencji liczyć będzie 458 posłów, te dwa mandaty nie zostaną objęte — dodawał.
Jak to do końca kadencji?! To nie jest tak, że "ich mandat" przechodzi na kolejnego na liście wyborczej?!
#polityka #sejm

Zaloguj się aby komentować

Szymon Hołownia ma w poniedziałek rozpocząć konsultacje w sprawie immunitetów polityków PiS Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Kwestia będzie omawiana m.in. z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Adamem Bodnarem, RPO Marcinem Wiąckiem oraz przewodniczącym PKW Sylwestrem...
Hołownia w dosyć zabawny sposób wczoraj podsumował jak wygląda aktualnie sądownictwo w Polsce
(kontekst: Temat Wąsika i Kamińskiego / filmik trwa 35 sekund)
#polityka #sejm #holownia
Zaloguj się aby komentować
Przecież to jest jakiś dramat!
Postanowienie Marszałka Sejmu o wygaszeniu mandatu Macieja Wąsika - uchylone.
#bekazpisu #jebacpis #polityka #sejm #prawo

Zaloguj się aby komentować
#polityka #sejm #hejtoreferendum
HEJTO REFERENDUM
Uzasadnienia w komentarzach mile widziane.
Edited: Uscislajac - na ten moment jest to "deklaracja" zlozenia ustawy ( Chociaz media pisza o jej zlozeniu jako pewnik - https://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/6419840,prezydent-a-duda-wetuje-budzet-i-sklada-projekt-ustawy-dajacy-podwyzki-dla-nauczycieli-30-mundurowych-20-i-pozostalych-pracownikow.html ,
tak czy siak props dla @bojowonastawionaowca
-------------
Nota moderatora @bojowonastawionaowca : prezydent póki nie złożył żadnej ustawy, póki co jedynie obiecał.
@SlavedWizard Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie.
Zrobił źle, bo to spowoduje zwłokę w pracach okołobudżetowych i w realizacji podwyżek.
Zrobił dobrze, bo jednoznacznie określił się jako kontynuator Dudy sprzed 15 października, raczej narciarz-amator niż prezydent, funkcjonariusz realizujący zlecenia partyjne nawet kosztem części społeczeństwa. Na dodatek jego weto dotyczy pieniędzy na TVP, co można interpretować jako prezydencki sygnał, że telewizję tę należy zlikwidować. W każdym razie dobra robota.
Zaloguj się aby komentować
Użytkownik Ryptun na wykopie zorganizował petycje by umieścić 3 metrowe fumo w sejmie. Postanowiłem ją tutaj nagłośnić, dlatego wstawiam tu link do petycji. Wierze, że to ważna petycja i będzie symbolem walki o demokracje i wolność słowa oraz wypowiedzi.
#heheszki #fumo #touhou #polityka #sejm #petycja #anime #randomanimeshit

Zaloguj się aby komentować
Drugi odcinek oprowadzania po sejmie przez Pana Marszałka. Tym razem o gabinetach Marszałka i Wicemarszałków.
#polityka #sejm #sejmflix
Zaloguj się aby komentować
Marszałek H**ownia w formie...
#migranci #sejm #holownia #cotusieodjebalo #lewactwo #bekazlewactwa #polityka #memy #memypolityczne

Zaloguj się aby komentować
Powiedzcie proszę, że zaproszenie nielegalnych imigrantów przez Hołownię do sejmu to fejk...
#polska #holownia #sejm
@pol-scot skoro sa w polsce, zajela sie nimi fundacja, to chyba juz nie sa tu nielegalnie. Poczekalbym na oseiadczenie Holowni a jak narazie widze ze temat grzeje prawa strona jak szalona mieszajac bigos lokciem. To ze ktos mial 3 pushbacki nie oznacza ze finalnie nie poszedł po rozum do glowy i nie postaral sie o azyl poprzez fundacje.
Zaloguj się aby komentować
ale zdajecie sobie sprawę, że TVP to moloch zaangażowany w całą masę inicjatyw. Nie zamkniesz tego w ciągu jednego tygodnia. To też jest spółka akcyjna, sam proces zamykania takiej spółki trwa bardzo długo.
Odcięcie teraz TVP od kroplówki oznaczałoby śmierć TVP i wielu zależnych inicjatyw, gdzie nie wszystkie były złe.
Nie wiem na co planują wydać te 3 mld, ale jestem zdania że trzeba im dać szansę na reorganizację TVP.
TVP S.A. jak sama nazwa wskazuje jest spółką akcyjną i zamknięcie takiej spółki po prostu trwa, nawet jeżeli w tym czasie się nic w spółce nie dzieje.
Sam jestem w trakcie zamykania S.A. i chociaż tam nikogo koniec końców nie zatrudniliśmy to 1.5 roku się już z tym bawimy ze względu na terminy niektórych kwestii.
#polityka #sejm #tvpis
Zaloguj się aby komentować
Bosak, chłop z traumą - Witek na mównicy, a on odruchowo mówi o niej "pani marszałek".
#sejm #heheszki
Zaloguj się aby komentować
Czyli budżet PO jest większy niż za PISu...
No ciekawe, czyli kłamali że PIS miał dojebanie duży deficyt, jeśli potrafili do⁎⁎⁎ać do niego 50mld długu więcej?
@Wyrocznia jakie jest twoje zdanie? Dług był spoko za PISu czy też nie?
#polityka #pis #jebacpis #sejm
@Wyrocznia jakie jest twoje zdanie? Dług był spoko za PISu czy też nie?
@Klopsztanga Tusk na urząd premiera został zaprzysiężony 13 grudnia - pół miesiąca przed końcem roku.
Jak wg ciebie miał w kilka dni stworzyć mądry budżet przy bałaganie jaki zostawiła Partia po sobie? Pytam całkiem poważnie. Pierwsze na czym trzeba się skupić to doprowadzenie Polski do jako takiego działania.
Dodatkowo: ucinając budżet na 2024 z socjali miałby 100% gwarancji zamieszek i protestów na ulicach co znowu dałoby Partii niewyobrażalne poparcie.
Zobacz jak stracił Tusk chociażby po podniesieniu wieku emerytalnego czy OFE.
Ja bym oczekiwał od Ciebie tego pytania przy budżecie na 2025 rok. Myślę, że rok czasu to dużo na odpowiednie zmiany.
@Wyrocznia To jak nie byli pewni, to dlaczego dodali kolejne 50mld długu? Bo jak jest budżet ujowy, to się nie pogarsza go dodając nowe wydatki tylko ciąć co możliwe. Cięcia brak, lecz tylko dorzucono elementy.
Czyli mieli plan by dojebać kolejne obciążenia do budżetu ale nie mieli żadnego planu by ten budżet uszczuplić?
Zaloguj się aby komentować
I weź tu wytłumacz emerytowi, że rok ma tylko 12 miesięcy.... #polityka #sejm #emeryci
Zaloguj się aby komentować