Dziś 11 godzin bez przerwy w Red Dead Redemption 2 i dalej gniję w drugim rozdziale gry. To jest yebane mistrzostwo gamingu. Eh te kurczące się końskie jajka na mrozie... ( ͡° ͜ʖ ͡°) ROCKSTAR przestań mi Red Dead Redemption 2 prześladować, dawaj mi patcha 60 fps na konsoli ty kur^o je^ana! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie, nie stać mnie na PC który uciągnie full detale w 4K 60 fps bo gram właśnie na monitorze 4K 27".
Najważniejsze że czas niestracony. Aczkolwiek jak pomyślę, jakbym rozwinął moje umiejętności, gdybym te moje prawie 200 godzin na inne hobby przeznaczył... A tak narzekam, że mi czasu brakuje.
Kojarzy ktoś "wolne" gry jak RDR2 gdzie nie trzeba się nigdzie śpieszyć tylko czysty chill podczas grania? Pomijam skradanki bo ten typ gier z reguły jest "wolny" za co je kocham. Włączyłem RDR2 z myślą że wyłączę po 30 min a tu spędziłem prawie 5h z czego 4h to jazda konno bez pośpiechu i spiny, zero adrenaliny, nerwów tylko czysty chill.
@gawafe1241 the long dark ma podobny vibe, ale na niskim poziomie trudności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gra przestawia świat po 'cichej apokalipsie', gdzie rozbłysk słoneczny wyłączył całą elektrykę wokół, a Ty jesteś na północy Kanady i próbujesz nie umrzeć z głodu, pragnienia, wyziębienia czy zjedzenia przez wilki
Czy ktoś w naszym pięknym kraju czeka na FF7 Rebirth tak jak ja, czyli jak pojebion? Na każdą imprezę, na której szanse pokazania nowego materiału z gry były duże wyczekiwałem z niepomierną niecierpliwością. Szczyt został osiągnięty we wrześniu - nigdy nie miałem tak autentycznej radochy z oglądania jakiegoś cholernego zwiastuna. W całym życiu ani razu nie kupiłem preordera lub gry na premierę, ale w tym (i tylko tym) wypadku to się zmieni. Wpierw muszę jednak PS5 kupić, cholibka. Ja pierniczę, to co japońcy robią z tą grą jest niepojęte.
@Cerber108 - Remake był bardzo dobry więc czekam motzno!
Do oryginalnej siódemki na PSXa mam mega sentyment bo dzięki niej, by zrozumieć dialogi i fabułę, zacząłem sam uczyć się angielskiego na poważnie (słownik na kolanach to była podstawa!), gdy w szkole miałem tylko niemiecki. Takim oto sposobem po latach nie potrzebuję by gry były po Polsku
@Cerber108 Mam znajomego który od czasów oryginalniej VIII maksował wszystkie finale (oprócz jakichś online) więc też koleś skreśla kratki w kalendarzu. Pewnie kiedyś ogram te remaki bo grałem w oryginał, ale jakoś wysoko na liście u mnie nie są
Kurde, tyle wygrać… laska dostała pierdolca i zaczęła napierd%lać młotkami i wszystko rozwalać. Ktoś to nakręcił i laska stała się mega popularna w kraju a na koniec R* wydaje parodię Ciebie samej w ich własnej grze. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciekawe czy babka wie o całej sytuacji. Taka tam rozkmina.
Chryste panie, wykopki liczo murzynów na plaży w trailerze GTA VI XD Ja tam się cieszę bo pierwsze co zrobię to wjadę w nich ciężarówką no i będzie do kogo strzelać! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gawafe1241 mnie rozwala, że seria gta ktora zawsze szła na bakier z poprawnością polityczną, teraz niby ma iść w poprawność polityczną bo kobieta jest bohaterem i są murzyny w trailerze xd Tak, są w gettach i pokazani w najbardziej skrajny sposób xd A ja sobie czekam. A no i jeszcze będzie płacz PC MASTER RACE, bo gry Rockstar zawsze wychodzą szybciej na konsole xd
@gawafe1241 Ja się nawet zbytnio nie jaram bo mnie piątka nie oczarowała, ale śmiesznie się czyta te wysrywy na wykopkach czy golach, gdzie ludzie spuszczają się nad ilością czarnych/brązowych pikseli na ekranie. NO I JESZCZE TA BABA GRUBA TWEARKUJE JAK TO TAK WOKE PROPAGANDA AAAAA
Ale wy jesteście świadomi ile tam różnych modeli jednocześnie musi system ogarnąć? To wolę słabsze modele ale ich więcej i wszystko płynnie. Boję się że ps5 i tak to może słabo udźwignąć.
@gawafe1241 Według mnie to wygląda powalająco. Zastanawiam się nad oświetleniem, bo momentami jest aż za dobre, a na path tracing w konsolach to trochę za wcześnie... Pewnie będzie solidny downgrade jak przy V.
Mam nadzieję że nie będzie GTA VI na PS4 i poprzedniego Xboxa (w tym na nowym Series S) bo będzie tylko ograniczać grafikę i fizykę gry zamiast wykorzystać 100% mocy konsoli.
@gawafe1241 jak wyjdzie to wtedy kupię nową konsolę z GTA - pewnie przepłacę ale c⁎⁎j w to...nigdy nie miałem nówki sztuki konsoli, zawsze (zaczynając od PS) używki.
Mam wspaniałą wiadomość dla fanów Red Dead Redemption 2! ^-^ Rockstar się tym nie chwali ale wczoraj odkryłem że dodali wsparcie dla 60 fps do Red Dead Redemption 2 Ultimate Edition w wersji cyfrowej na PS5. I żeby nie było że kłamię - mam też wersję gry na płycie w wersji standardowej i tam jest nadal 30 fps. Radzę przetestować u siebie. Jest promocja -70% na RDR2 Ultimate Edition do 12.12.23 za ok 100-120 PLN. ^-^
@maximilianan Pokaż źródło jak taki cwany bo widzę że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Miesiąc temu to owszem dodali 60 fps ale dla Red Dead Redemption a nie Red Dead Redemption 2. To zupełnie dwie różne gry jak byś nie zauważył kolego. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@enkamayo @Tylko_Seweryn Nie mam pojęcia czemu nie pisze nic nigdzie ale no u mnie przysięgam że działa ( ͠° ͟ʖ ͡°) nawet wbudowany licznik fps w monitor pokazuje 60 fps, no uśmiech od ucha do ucha, zacząłem nawet grę od początku. Było tak. Na 1 koncie mam zainstalowany RDR2 z płyty, wszystko spatchowane do ostatniej wersji etc. Wczoraj założyłem drugie konto PSN. W opcjach PS5 wymusiłem tryb wydajności na nowym koncie. Kupiłem na nowym koncie wersję cyfrową RDR2 Ultimate Edition. Podczas pobierania gry, płyta fizyczna była w napędzie, tak samo jak zainstalowana gra z płyty. Pobrało mi po zakupie tylko brakującą zawartość cyfrową do Ultimate Edition, wyjąłem płytę odpalam grę a tu albo mi się wydaje albo tak jakoś płynnie, nie rwie etc, no to sprawdziłem licznikiem i faktycznie jak wcześniej pokazywał mi 30 to teraz pokazuje 60, mogę podrzucić zdjęcie jakbyście chcieli
@jimmy_gonzale ehh.... kurde kiedyś jak były fora to sobie mogłeś wyszukać że coś już jest a co nie i nie wrzucać tego samego a teraz jakieś gównopodobne grupki, tagi etc, potem to wszystko znika w zalewie śmieci, nieposegregowane, nieposortowane, nie ma szukajki ehh -,-
Jeśli kupię cyfrową grę z dodatkowym contentem a mam fizyczną płytę z edycją standardową gry to będę mieć 2 ikony gry czy to się w jakiś sposób scali czy coś?
Czy gra może zniknąć ze sklepu konsoli? Jeśli kupię grę i stanie się ona już niedostępna w sklepie, co dalej? Gra usuwana jest z dysku konsoli po jakimś czasie czy coś? Nie będę mógł jej już ponownie pobrać jeśli konsola zdechnie? Odpinać internet od konsoli? Jakiś backup da radę zrobić? Ześwirowałem trochę bo taka też niemiła niespodzianka mnie spotkała. Kupiłem grę HITMAN 2, gra już jest niedostępna w sklepie cyfrowym, nadal mogę ją pobrać i grać ale co dalej? ( ͠° ͟ʖ ͡°) Załóżmy że chcę założyć nowe konto i pobrać jeszcze raz tą grę - nie da rady. ¯\_(ツ)_/¯ Trzeba kupić HITMAN World of Assassination która zawiera wszystkie poprzednie części ALE nie posiada już języka polskiego, no ludzie kochani... ( ͠° ͟ʖ ͡°) A kupno gry na nośniku odpada ze względu że wersje HITMAN 1 / HITMAN 2 w wersji Gold to horrendalne pieniądze a i tak trzeba pewnie pobrać dodatkową zawartość ze sklepu która i tak już jest niedostępna.
Gier w sklepie cyfrowym nie kupuje się z myślą o archiwizacji i musisz się z tym pogodzić. W tych kwestiach tylko Steam daje jakąś tam pewność, bo w bibliotece nadal mam możliwość instalacji gier, które dawno ze sklepu zniknęły. Co do nowego konta, to nie ma tu się czemu dziwić. Wydawca ma prawo usunąć grę ze sklepu i tyle.
Nikt ci z dysku nic nie usunie, niezależnie czy jesteś podpięty do sieci, czy nie. Bez sieci pewne gry będą działać tylko 30 dni, a potem będą wymagały sprawdzenia legalności, czyli musisz być do niej podpięty raz na 30 dni, ale tylko w przypadku gier kupionych cyfrowo.
Cholera, ktoś mi wtargnął na konto PlayStation. Logowania niby z Hiszpanii i Indonezji. Hasło udało mi się zmienić, ale odpaliła się weryfikacja dwuetapowa, gdzie miałem wpisany albo stary numer albo mi coś poje*ali.. Dzień ciężki jak **uj i jeszcze na koniec to. Jak macie konta to zmieńcie dane bo może to być wyciek ze strony Sony, albo masowa proba zalogowania się. Nigdzie więcej nie mialem takiego hasła a mail niszowy, którego prawie nie używam.
Skończyło się na nerwach. Czas oczekiwania na rozmowę 45 minut. Konsultantka zresetowała mi co trzeba bez problemu, ale nie chciala powiedzieć o co do końca chodzi, czemu wgl doszło do takiej sytuacji. Więc zakładam, że wyciek i pewnie nie mogą o tym mówić.
A to mail którego na czas nie zauważyłem, bo pozmieniałbym zawczasu dane
Taka ciekawostka od "ślepego" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ok. 10-12 lat korzystałem z monitora 24" 1080p. Działa to po co wymieniać, nawet jakiś czas tak grałem na PS5 i było ok. Pół roku temu kupiłem drogi wypasiony gamingowy monitor 27" 4K. Gram na nim na #ps5 eee, jakoś nie bardzo wodzę różnicę w jakości gier na PS5 a całe to 4K miało mi rozwalić mózg podobno i byłem nieco zawiedziony że przepłaciłem. Na macOS / Windows korzystam na nim w 1080p bo przy natywnym 4K UI jest mikroskopijne a żeby zobaczyć godzinę muszę patrzeć przez lupę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) I gdy postawiłem dziś oba monitory obok siebie... wgniotło mnie w fotel. 1080p na monitorze 4K wygląda lepiej i ostrzej aniżeli na 24" 1080p. No wręcz niedowierzałem że to taka przepaść... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gawafe1241 Na macOS / Windows korzystam na nim w 1080p bo przy natywnym 4K UI jest mikroskopijne a żeby zobaczyć godzinę muszę patrzeć przez lupę.
To wyobraź sobie teraz jak to musi wyglądać w biznesowych laptopach 13" gdzie jest to wpychane na zasadzie "jak chcesz być kimś to musisz to mieć" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jestem szczęśliwy. Przeczytałem gdzieś że każda z gazet odblokowuje się po konkretnej misji i już zawód bo na liczniku ponad 100h gry i musiałbym zaczynać od nowa a tu cyk jednak mogę kupić resztę gazet później. Uff, 3 raz już by mi się nie chciało zaczynać RDR2 a to dopiero 2 rozdział...
@grzyp-prawdziwek kupibym chętnie, ale trochę już za dużo gratów na biurku, najpierw zobaczę w ogóle czy samego biurka nie muszę podmienić bo mam szuflady pod blatem
nie lubię logitecha za ich podejście marketingowe, bo g29 to to samo co g27, tylko bez shiftera... technologicznie natomiast to w zasadzie g25 i g23 więc od kilkunastu lat produkują taką samą kierownicę
Ostatnio oglądałem wideo o tym że chce się wprowadzić cyfrową walutę CBDC z połączonym dowodem do roku 2030 co ma mieć opłakane skutki dla prywatności a'la model chiński - w skrócie - idziesz na protest przeciw państwu bo coś Ci się nie podoba, państwu się nie podoba że raczysz protestować, odcina Ci środki w banku i już nie masz nawet co jeść bo i za co skoro gotówka ma być zlikwidowana, przykładowo:
https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_protests_in_Canada - pomijając czy dany protest był słuszny czy nie, jak państwo śmiało blokować środki w banku tym ludziom niezależnie jak sprzeczne mieliby poglądy i nikomu nie robili krzywdy? Gdyby nie inni ludzie rozdający im jedzenie paliwo etc. byłoby kiepsko. Coś takiego niegodne jest demokratycznego państwa.
No więc zacząłem się zastanawiać jakie to by miało skutki dla mnie i kiedy byłem na jakimś proteście. Hmm... ostatni protest na jakim byłem był to rok 2012 przeciw ACTA2. Nie podobało mi się że "Jebane komuchy chcą mi odebrać wolność" w internecie. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Czy państwo mogłoby wprowadzić dzienny limit prądu tak abym nie mógł od 15 do 22 korzystać z komputera i konsoli ile chcę? Limit internetu? Niemożliwość blokowania reklam czy oglądania pirackich filmów i seriali których NIE MA w serwisach streamingowych czy pobierania książek których już nie można kupić? Jeśli tak, wyszedł bym na protest, jeśli nie to mogą sobie to wprowadzać bo i tak wszystko będę mieć gdzieś a co się będzie dla mnie liczyć to tylko to by mieć robotę, mieć co jeść a po pracy chcę sobie popykać na konsoli czy obejrzeć choćby Oppenheimera na Netflix bo i tak jestem typowym "domatorem". Dziękuję!
#gownowpis #ciekawostki taguję #gry #ps5 bo to głównie tego się tyczy
@koszotorobur ludzie kupują to golić frajerów, za dużo pieniędzy mają a sowite premie dla prezesów nie biorą się z powietrza.
Zwłaszcza, że ta gra miała tylko dobry wygląd i dźwięk, reszta była dosyć mierna, wziąłem się naciąłem i przez miesiąc ogrywałem te legendarne exclusivy 10/10 od Playstation. Fabuła pisana na kolanie, nieprzekonujące postaci i telenowela w settingu zombie, co kto lubi, zdecydowanie nie dla mnie. Ale skoro grafika i dźwięk mają główne znaczenie to niech i co dwa lata wypuszczają odświeżoną wersję, na zdrowie.
@DiscoKhan - jak jedynka była mega na ten czas kiedy wyszła to dwójka jest zwykłym skokiem na kasę i dojną krową, którą na to wygląda będą doić jeszcze przez lata...
@koszotorobur właśnie w jedynkę nie grałem tylko czytałem fabułę, nawet nie w jakimś prawdziwym skrócie. Jedynka wydawała się być spoko ale po dwójce to nie miałem już ochoty sprawdzać tego na samym sobie zwłaszcza, że gameplay identyczny w zasadzie.
Nawet po przeczytaniu fabuły to nie mogłem uwierzyć jakim naiwnym kretynem był Joel w dwójce, ludzie się tak łatwo nawyków z ekstremalnych sytuacji nie pozbywają po raptem dziesięciu latach. Nasz kraj jest chyba najlepszym tego przykładem a druga wojna światowa czy apokalipsa zombie to dwie podobne do siebie kuźnie charakterów.
@Jarem - lubię dobry remake i trochę takich w ostatnich latach wyszło. Nie wiem czy jakość remaków będzie jednak spadać... coś czuję w kościach, że raczej tak bo ludzie je kupują, więc zacznie się ich produkcjia na jeszcze większą skalę ale z mniejszymi budżetami i krótszym czasem na development.
@Jarem nie, rynek jest ciekawy. Tylko rynek gier AAA tak wygląda. Mainstream ssie pałę ale ja nie mam czasu żeby ograć wszystkie interesujące mnie tytuły.
Tylko trzeba się samemu zainteresować, bo niestety duże portale internetowe to tuby reklamowe największych dystrybutorów gier.
Zresztą to jak ludzie są zdesperowani na coś innego jest sukces Elden Ringa. To absolutnie nie jest gra dla każdego ale i tak mega pozytywne reakcje od szerszej publiki, From Software na to żeby duży tytuł wypuścić które szerzej się przyjmie pracowali prawie 30 lat, pierwsza ich gra była z 1996. I już pierwsza gra to był darksoulsoid.
Są fajne gry ale niestety - grafika i przyjemna rozgrywka nie idą obecnie w parze i albo jedno albo drugie, bardzo rzadko się zdarza znaleźć coś co ma budżet i chęci żeby jedno z drugim łączyć.