Zdjęcie w tle
Nebthtet

Nebthtet

Osobistość
  • 194wpisy
  • 3398komentarzy

Wredna baba. Lubię sporo rzeczy. Ale najbardziej koty, książki, latanie dronem, smaczne żarcie, dobre gry i porządną muzykę.

https://www.youtube.com/watch?v=iz4PENna4_s

Ciekawe jak w kontekście tego, że dane dalej są nasze wygląda idiotyczny godzinny limit kasacji i edycji postów, oraz komentarzy. Istotną do zauważenia rzeczą jest także fakt, że przy usuwaniu konta na niniejszym portalu trzeba się mailowo prosić ileś czasu o pełną kasację danych, jeśli użytkownik ma takie życzenie.

@hejto zmiana tego przecież nie jest jakimś koszmarnym problemem - a zdjęłaby też sporo pracy z moderatorów, którzy (pracują za przysłowiowe "dziękuję" - czy w ogóle ktoś wam podziękował za robotę modzi?) teraz musi kasować rzeczy ręcznie na wnioski userów.

Myślę, że polskie social media powinny promować zdrowe standardy, a nie replikować patologię reprezentowaną przez dużych graczy. Tymczasem tu i na wykopie z tym cieniutko (chociaż wykop umożliwia bezterminowe usuwanie własnych wpisów na mikro, więc jest trochę lepiej)

#hejto #prywatnosc #rodo
rafal155

@Nebthtet

że dane dalej są nasze

A które dane? Osobowe, treści, jakieś odnośniki czy jeszcze inne rodzaje?


Dlatego nie lubię tego chłopa z filmu - nie wiem czy to celowy zabieg, czy to wychodzi przypadkiem, ale on próbuje w niektórych kwestiach być bardzo precyzyjny, a w niektórych zbyt uogólnia przez co rozjeżdża się cały sens i czasem mam wrażenie, że on sam nie do końca rozumie, o czym mówi.


@hejto zmiana tego przecież nie jest jakimś koszmarnym problemem


Hejto czy wykop zarabiają na popularności, a popularność zdobywają przez chwalenie się liczbami - zareklamujcie się na portalu z milionem postów, zarejestrujcie się na stronie gdzie 1000 użytkowników dziennie pisze po 10 postów i tak dalej. Jeżeli zbyt uprościsz usuwanie czy modyfikację takiej bazy, to nie będzie to korzystne dla serwisu, bo nie będzie miał twardych argumentów dla reklamodawców, skoro w każdej chwili mogą stracić historię i przy negocjacji kolejnego kontraktu nie będą mieli podobnej pozycji.


A dodatkowo kwestie bezpieczeństwa - wyobraź sobie, że ktoś masowo przejmuje konta jak niedawno na wykopie i zamiast robić trolla, po prostu wywala całą historię postów. Wtedy nagle znika x% serwisu, ot tak.

hellgihad

@Nebthtet

>> Istotną do zauważenia rzeczą jest także fakt, że przy usuwaniu konta na niniejszym portalu trzeba się mailowo prosić ileś czasu o pełną kasację danych, jeśli użytkownik ma takie życzenie.


Jak usuwałem konto na wykopie to też musiałem mailowo pisać żeby mi wszystko skasowali, no i w porównaniu z innymi dużymi serwisami - w obu przypadkach jest to przynajmniej możliwe

Zaloguj się aby komentować

Trump aresztowany w NYC. Pytanie, jak to wpłynie na sondaże - w końcu wybory prezydenckie w USA wkrótce...
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/trump-opuscil-swoj-wiezowiec-demonstracje-na-ulicach-nowego-jorku-zdjecia/y54z13g
Co sądzicie? Ja się obawiam, że będzie pozować na męczennika, co więcej patrząc na to, że już są demonstracje możliwe jest, że zaczną się jakieś rozruchy. IMO lokalna agentura kremla już swoje grzeje.
#usa #wiadomosciswiat #trump #wiadomosci
bimberman

dzisiaj trump jutro ty a jakie prawo złamał ?

Nebthtet

@bimberman artykułów przeczytać nie łaska? Cytując jedno ze źródeł prasowych:

Jest oskarżony o przestępstwo, bo zapłacił aktorce porno za milczenie i ukrył to przy księgowaniu wypłaty

mickpl

a jakie prawo złamał ?


@bimberman no moze sie w koncu dowiemy o co go dokladnie oskrazaja

WolandWspanialy

@Nebthtet


“During the election, Trump and others employed a “catch and kill” scheme to identify, purchase, and bury negative information about him and boost his electoral prospects. Trump then went to great lengths to hide this conduct, causing dozens of false entries in business records to conceal criminal activity, including attempts to violate state and federal election laws,” documents accompanying the indictment states.


Nie wczytywałem się w konkrety ale zarzuty z serii "ukrywania przeszłości" można pewnie postawić nie tylko Trumpowi (jak masz jakieś zwięzłe podsumowanie to podeślij)


Inna sprawa że u Nas PiS (prawdopodobnie) podsłuchiwał nielegalnie opozycję w trakcie wyborów, (prawdopodobnie) utrudniał głosowanie za granicą, (prawdopodobnie) wykorzystał telewizje publiczną do promocji andrzeja, (prawdopodobnie) próbował zorganizować wybory niezgodnie z trybem wyborczym i odebrać kompetencje PKW.


Kim my więc jesteśmy żeby oceniać USA..

arcy

@Nebthtet Moim zdaniem ważniejsze jest to jak zachowają się media, czy proTrumpowe do tej pory Fox będzie się go trzymać, czy może postawi na nim krzyżyk. Za to partia republikańska może swoje pieniądze postawi na DeSantisa który coraz śmielej sobie poczyna i wyrasta na kandydata do walki z Trumpem. A to też niezłe ziółko, zainteresowanym polecam Podkast Amerykański, jest tam odcinek o tej postaci.


No i wazne pytanie kto będzie kandydatem Demokratów?

Do wyborów jeszcze dużo się wydarzy, wojna na Ukrainie, wychodzenie z kryzysu, lądowanie kosmitów. A Amerykanie są najwyraźniej mocno podzieleni, skąd my to znamy.

Fascynujące jest to że mówimy o kraju którego przewaga technologiczna czy militarna nie jest duża - jest, kurwa, gargantuiczna i takie mocarstwo powinno mieć chyba jakąś stabilność, mocne fundamenty na dekady odporne na jakiegoś kretyna u władzy raz na jakiś czas.

Zaloguj się aby komentować

Popatrzcie na "sprawiedliwość" w wykonaniu polskich sądów. Ktoś mądrze powiedział, że tejże próżno tam szukać. I tu nie chodzi o to że "kobiety prześladujooo", ale o nierówne traktowanie obywatela przez "wolne" sądy.
Kobieta za zabójstwo 3-letniej córki ze szczególnym okrucieństwem dostała 50 lat.
https://poznan.naszemiasto.pl/poznanianka-zabila-3-letnia-coreczke-ze-szczegolnym/ar/c1-9267325
Tymczasem facetowi z Legnicy, któr zamordował niemowlaka zatłukując go na śmierć (to chyba też okrutne, czyż nie?) zasądzono 25, po czym sąd apelacyjny radośnie obniżył to do 15 lat.
https://fakty.lca.pl/legnica,news,91680,Sad_apelacyjny_o_10_lat_zmniejszyl_kare_zabojcy_9_miesiecznego_Szymonka.html
Mój kraj, taki piękny.
#bekazpolski #prawo #niesprawiedliwosc #legnica #poznan
Elektryczny_pomidor

@Nebthtet Tak, wyjątki potwierdzają regułę.

GordonLameman

@Nebthtet

Sprawy są identyczne?

Znasz akta sprawy? Albo chociaż uzasadnienie wyroków?

Nebthtet

@GordonLameman a kto mówi, że identyczne. Ale tu i tu jest morderstwo dziecka ze szczególnym okrucieństwem. No chyba że zatłuczenie niemowlaka jest ok, a dziabanie kilkulatka nożem nie-ok, no ale to już jak sobie waćpan uważasz.

GordonLameman

@Nebthtet

To są inne sprawy. Nie rozumiesz tego, bo nie masz zielonego pojęcia o temacie. A emocjonalne argumenty zostaw sobie na dyskusje ze swoimi kolegami debilami.

Opornik

@Nebthtet Dawanie "ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym" i "pobicie ze skutkiem śmiertelnym" gdzie ewidentnie powinno być "morderstwo" to w Polsce standard, i tej i w poprzedniej.

Zaloguj się aby komentować

O, chyba jest więcej osób, którym nie podoba się pr0n z karłami i to co się dzieje (a także nie dzieje) z serwisem. Warto przeczytać.
https://www.hejto.pl/wpis/od-bohatera-do-zera-czyli-ostatnie-dzieje-hejto-w-pigulce
Admini, ruszcie dupska, bo serio wstyd. I powiedzcie grafikowi, żeby nauczył się poprawnie pisać prompty dla AI którym generuje wam obrazki, bo ostatnio aż zęby bolą od niektórych grafik przy wpisach @hejto
#afera #hejto #administracja #patronite #bekazhejto
ae59b071-b71d-4ed8-aedc-133481bebcdb
Nebthtet

@Zielczan wiesz, wg mnie zablokowanie domyślnie tagów jak nsfw, te wszystkie z cyckami, srajzhejto, przegryw, patotagi powinno być oczywistością. Jeśli ktoś taguje przegryw, to robi to z pełną świadomością. Jeśli ktoś uznając się za przegrywa pisze o jedzeniu i ufo, to przecież są społeczności od tego.


Blokowanie pojedynczych userów jest cenne i potrzebne, ale jeśli musisz jak kiedys na wykopie blokować 600 osób, bo inaczej strona wygląda jak zlot szambiarek pod Wąpierzycami Dolnymi, to chyba coś jest nie tak.


Z resztą idealnie byłoby, gdyby content się subowało - na dzień dobry masz czystą kartę, którą zapełniasz zainteresowaniami - jak na reddicie. I tam też /r/all nie jest domyślnym widokiem dla niezalogowanego. Jak ktoś chce sobie zrobic 100% polityczny feed czy 100% pr0n - może. Ale całość odbiorców tego oglądać nie musi.


Zarządzanie tego typu sprawami to zawsze trudny i delikatny temat. Tu nawet nikt nie podjął rozmowy, są robione jakieś ruchy, szlag wie jakie, potem "zróbmy se ctrl-Z" i tyle. No słabe to bardzo.

Zaloguj się aby komentować

Hej @hejto - pamiętacie, jak starzy userzy wielokrotnie mówili wam, że nazwę warto by było zmienić? No to macie, nawet ChatowiGPT się odpowiednio kojarzy.
W sumie patrząc na to, ile ostatnio treści zgodnych z tą definicją tu się przewija, to tak troszku smutno.
PS - drugie urodziny obchodziliście, a where pizza z pierwszych?
#hejto #gruparatowaniapoziomu #ai #glupiehejtozabawy #przemyslenia
28872467-8ead-4060-bc5e-f803afcbfd40
ZygoteNeverborn

#przemyslenia

Bez przesady.

Acrivec

@Nebthtet nie interesuje mnie jego potencjał w spamie jaki na hejto nim jest

Opornik

@Nebthtet trochę zwykopiał serwis, to prawda.

Zaloguj się aby komentować

Jak dzień na #gownowpis o #wykop to jedziemy dalej
#memy #kronikiszkalowaniawykopu
08e027de-1766-4c66-8384-562b03447deb
Nebthtet

@Grzesznik ale od alkibla się zaczęło Hejto (bo w sumie wtedy było pokazywane, że da się zrobić coś lepszego mniejszym nakładem środków i szybciej)

Grzesznik

@Nebthtet ale albicla sama w sobie nie doprowadzila do explozji wykopu. tu poszlo raczej w lancuchu moderacja>orlen>cenzura>2.0>boom

Nebthtet

@Grzesznik ale alkibla pośrednio doprowadziła do hejto, a to już wypokowi zaszkodziło.

Zaloguj się aby komentować

W sumie jedno mi wpadło do łba - wracając z pracy zatłoczonym tramwajem nie musiałam się wstydzić, że siedzę na hejto - z wypokiem było niestety inaczej.
#wykop #kronikiszkalowaniawykopu #wypok #gownowpis
6e83ac21-23ab-4ac6-82d0-949a89aa89e2
Nebthtet

@Dzwiedz może się znudzą i sobie pójdą z powrotem do obajtkowa.

Dzwiedz

@Nebthtet widzę dziś rano co się dzieje i wątpię, tak szczerze? Odechciało mi się nawet tu wchodzić bo ni da się tego przeglądać, wszystko zawalone przegrywową patologią, jakieś anime gów** itp. Świetnie... :(

Nebthtet

@Dzwiedz witaj w klubie bracie. Ale click is the king, trzeba żeglować za kolejną niszą

Zaloguj się aby komentować

Dziś Marcin wrzucił połączenie ze schroniskiem dla zwierzaków w Chersoniu. Rozmowa zawiera pytania na temat życia pod rosyjską okupacją, protestów przeciwko okupantom, referendum i nie tylko.
https://youtu.be/jSTNyKDsQLY
Linki do schroniska w Chersoniu:
https://chanceshelter.net/
https://www.facebook.com/CHANCE.VZW
A także kolejna zrzutka Marcina na Pułk Kalinowskiego: https://zrzutka.pl/zygs7p - z poprzednich kupiono m.in. latające Bestię z Wadowic i Okrutnika
#marcinstrzyzewski #ukraina #cherson #okupacja #schronisko
no-reply

@Nebthtet Dzięki za link do zbiórki, puszczam dalej w eter. Ziarnko do ziarnka...

Nebthtet

@no-reply dzięki za wsparcie dobrej sprawy, Marcin zbiera i fakycznie to wozi na Ukrainę, nie kupuje też byle czego.

OlaBoga

Taktyczny komentarz, żeby odpalić jak znajdę chwilę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Kot wygłodzony, w opór sępiący.
A tak naprawdę, to po powrocie z pracy najpierw ona dostała michę, a dopiero potem ja coś zjadłam
Rzecz jasna i z mojego talerza wyżarte było
#koty #smiesznekotki #queenfreya
261feff6-b4ed-49d3-9c32-c983e4a06c1c
serotonin_enjoyer

@Nebthtet Piękna jest, lubię takie pingwinki. Ja niestety nie mam pingwinka ale za to mam też jedną Freyę Pozdro od Freyki dla Freyki

Nebthtet

@serotonin_enjoyer ależ twoja też jest prześliczna (w ogóle całe to stadko macie epickie :))

Zaloguj się aby komentować

AdmiralAwesome

@Nebthtet gówniany artykuł gównianego serwisu. Nie dowiedziałem się niczego czego każdy by nie wiedział już z samego rana.

Clickbait

Nebthtet

@AdmiralAwesome lux, napisz lepszy

siRcatcha

@AdmiralAwesome ty ja sie dorzucam do prosby, skrobnij cos to sie pusci tu i tam

Zaloguj się aby komentować

Co sądzicie o tych wielkich kontenerach na ogłoszenia w layoucie wypoku 2.0? Wygląda to przekomicznie... W ogóle ta wersja 2.0 pisana od zera, jest jednym wielkim #mniejnizzero i naprawdę jestem przeciekawa, co dzielny RumunRicardo zrobi z tej protezy.
Ja rozumiem, że wszystkie launche / relaunche miewają problemy. Ale to, co oni odwalili, to jest kabaret i to typu studio yayo
PS - na Hejto jeśli się jest patronem, to reklam nie ma A jak się nie ma, to nie rozpieprzają serwisu. I nie było jeszcze chyba reklamy z panią z Chin #pdk
#wykop #hejto #gownowpis
fotiks

Wyglada jakby wyslali to do Indii, a reszte pieniazkow przytulili dla siebie. Nie wzieli pod uwage, ze mityczne dobrze i tanio w Indiach oznacza dlugo, byle jak i tanio.

Zaloguj się aby komentować

Astrologowie ogłaszają tydzień niedziałającego wykopu. Populacja hejto zwiększa się.
@hejto nie spieprzcie tego.
PS - jeśli już link do hejto jest na wypoku zbanowany, to znaczy że was się boją.
#hejto #wykop #kronikiszkalowaniawykopu
LM317T

@Nebthtet w opisie na profilu można dodać link do hejto, nawet osoby zbanowane ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Opornik

@Nebthtet


PS - jeśli już link do hejto jest na wypoku zbanowan


A co zaczęli banować?

Nebthtet

Wiem że problem z wklejeniem linku w postach.

Zaloguj się aby komentować

Polecam obejrzenie ostatniego filmu Krzysztofa Maja - zwłaszcza studentom, ale tak naprawdę jest to coś dla każdego - bo ofiarami opisanych tam zachowań mobbingowych / molestowania padają osoby każdej płci i w różnym wieku. Przemocowcy są nie tylko fizyczni i jest ich masa - nieudolni menadżerowie, wykładowcy na uczelniach i nie tylko.
Warto uświadomić sobie, jakich zachowań nie trzeba, a wręcz nie powinno się tolerować.
Cały kanał polecam - Krzysztof to naprawdę łebski człowiek, prezentuje też zdrowe podejście do wielu tematów i jako ktoś, kto się zmagał z work-life balance służy sprawdzonymi radami. Również w kontekście walki z innymi patologiami, mam nadzieję że nie zniknie w powodzi innych postów
https://youtu.be/m7OW9mFyixQ
#youtube #mobbing #molestowanie #qualitycontent

Zaloguj się aby komentować

Dzisiaj na HBO MAX premierę miał pierwszy odcinek acaptacji The Last of Us. Dajcie znać, co sądzicie i kto już obejrzał. Proszę nie spoilować treści, bo sporo osób nie grało w grę, lub nie miało tych 1,2h na obejrzenie.
Myślę, że adaptacja jest naprawdę dobrze zrobiona, a przy tym twórcy nie poszli na łatwiznę i nie skopiowali po prostu tego, co w grze - ale właśnie dostosowali kapitalnie do realiów serialowych. To może być jeden z tych produktów, które będzie można stawiać za przykład: tak się przenosi gry na ekran.
Klimat jest gęsty, podejście "pokaż-a-nie-mów" jest zauważalne (chociażby to, w jaki sposób jest zakomunikowany fakt, że Joel jest weteranem, co z kolei wyjaśnia wiele jego dalszych zachowań). Efekty są, ale uzupełniają, a nie przyćmiewają resztę. Wszystko jest wiarygodne, udźwiękowienie również pomaga się wciągnąć w odbiór.
Obsada IMO trafiona w 10 - miałam obawy co do Ellie, ale wygląda na to, że i tu dokonano dobrego wyboru.
Czekam na kolejne odcinki z przyjemnością.
#seriale #thelastofus #hbomax #egranizacje #rozrywka
e33b061a-f526-4af0-a2a7-417661587f7a
bruce_printscreen

Obejrzałem odcinek wczoraj wieczorem. Dużo scen z gry i dialogów zostało praktycznie przeniesionych na ekran(np. jak Joel kładzie się na kanapę w pokoju w którym siedzi Ellie czy też scena z zegarkiem). Dokonano parę zmian w fabule ale również ją nieco rozwinięto - jeżeli chodzi o kwestie scenariusza to absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Co ciekawe wychodzi na to że Bella Ramsey jest w stanie udźwignąć rolę Ellie(jej wygląd mi nadal nie pasuje ale potrafi grać i nawet ma głos podobny do Ellie).

Uważam że przejście do intra w grze było mocniejsze. W serialu czołówka wchodzi trochę za szybko i przypomina mi animacje z GoT, no ale cóż - HBO. Poza tym sceny z zombie wypadają średnio strasznie na tych pierwszych zbliżeniach. Wolałbym w tym miejscu zobaczyć coś w stylu filmu REC gdzie kamera była blisko bohatera. No ale zobaczymy jak to się dalej rozwinie. Póki co zapowiada się na najlepszą ekranizację gry ever. Ja daję bardzo mocne 8.

jerekp

W grę nie grałem, film obejrzałem i było ok. Najbardziej cieszy mnie to, że w końcu jest jakaś adaptacja gry, która nie ssie, dzięki czemu może coś ruszy w temacie, i powstaną jakieś sensowne filmy, zamiast koszmarków w stylu assasin's creed, alone in the dark, czy warcraft.

Nebthtet

@jerekp owszem, sam budżet roboty nie zrobi. Tu Druckmann z Naughty Doga współpracuje ze scenarzystą z branży i jak widać póki co to trzyma wodę.

Zaloguj się aby komentować

Nowa, 'lepsza' wersja vipok.ru już wkrótce w twoim domu, komputerze i telefonie. W pakiegi Pegasus 21,37 i objajtek+
Źródło - baza z netu + moje przeróbki + sugestie z discorda. Ja nie umiem jakoś hi[er w fotoszopy więc nie hejtować pls ;]
#wypok #wykop #obajtek #orlen #heheszki
97100863-7b9f-4866-8791-c5171a1641d1
Nebthtet

@shhocker no i będą ci całego kompa trzebać na obecność antyobajtowych memików


PS dodana paruffkofa tacka na wniosek disco

Rolnikt

@Nebthtet zmienia tyle że jak się otworzy stronę to dalej nie będzie widać zmian i będzie działało chujowo

Zaloguj się aby komentować

Polecam obejrzenie materiału. Ruska propaganda aczkolwiek dobrze zrobiona technicznie, jest czasem przekomiczna (zwłaszcza ten filmik z kaloryferami w kontekście -60 w kacapii i +8 u nas :P)
Jest też putler jako Mikołaj
https://youtu.be/syRfTzvpUO8
Na pohybel ruskim najeźdźcom!
#wojna #rosja #propaganda #heheszki
Opornik

@Nebthtet OSW zawsze na propsie.

Nebthtet

@Opornik oj tak, jakość materiałów, to, że nie gonią za sensacją i konkrety bez lania wody. I w dodatku nie trzeba za to płacić.

Zaloguj się aby komentować

Ukradzione z przewybornej Sekcji Gimnastycznej z FB.
#granatnik #heheszki #policja #komendant #kradzionezfb
e2f8b1a2-9c15-4301-a0d5-53bc9f2d5b5f
bestrongclarence

@Nebthtet dla mnie to ta cała sekcja gimnastyczna to synonim bezbectwa

Nebthtet

@bestrongclarence a dla mnie odwrotnie. Ale ja się wychowałam na filmach Barei

@Opornik oj wiem, bo tego, co już się wydusiło z owieczek tzn. obywateli nie wypuści żaden kolejny rząd

bestrongclarence

@Nebthtet no ja właśnie podobnie i dla mnie te bezbeki profanują jego filmy

Zaloguj się aby komentować

Następna