Jak dopadnie Was covid i stracicie smak, a musicie coś spróbować jak smakuje, to po spróbowaniu wysmarkajcie nos, smak wraca na moment. #protip #codziennycovidianin #medycyna
Jak dopadnie Was covid i stracicie smak, a musicie coś spróbować jak smakuje, to po spróbowaniu wysmarkajcie nos, smak wraca na moment. #protip #codziennycovidianin #medycyna
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Taki mały #protip ode mnie; jak macie w łazience brudny/zagrzybiony silikon przy wannie czy prysznicu, to polecam polać go domestosem, tylko takim zwykłym, żeby nie zabarwił. Rano będzie czyściuteńki.
#sprzatanie
Zaloguj się aby komentować
#protip
Czemu ja tak późno wpadłem na pomysł żeby czarnolistować tych z banerami suppi? Od razu czytelniej.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #obrobkametali #diy #lifehack
Patrzcie jaki #protip wymyśliłem, bierzcie i używajcie go wszyscy.
Satyniarki mają to do siebie że obudowa napędu wałka uniemożliwia równomierne zużycie go w końcowej fazie użytkowania.
Dlatego przeciąłem sciernicę na pile taśmowej i już mam więcej narzędzia do pracy.
Jest jeszcze jedna zaleta, listki uginają się niezależnie, dzięki czemu lepiej szlifuje nierówne powierzchnie.
Kolejną nową potnę na 3 kawałki.

Zaloguj się aby komentować
Podzielę się z wami moim #protip jeśli ktos:
- wybiera się na studia
- wybiera sie w dalszą podróż
- szuka prezentu na pępkowe/bejbi szałer
- szukam prezentu dla nastolatki
Plecak Himawari. Najlepiej wydana (wtedy*) stówka - aktualnie +/- 160zl.
+ ma z 20 dostępnych kolorów
+ otwiera się na płasko
+ ma wymiary bagażu podręcznego
+ jest solidnie wykonany
+ spokojnie dźwiga 8-10 kilo mandżuru
+ ma mnóstwo przegródek i dedykowaną kieszen na powerbank
+ do plecaka można dostać się od strony pleców dzięki dodatkowemu suwakowi
+ solidnie wykonane zasuwaki
+ boczne kieszenie mieszczą po butelce wody
+ w srodku kieszen na laptopa/pieluchy
+ mieści a4 z zapasem
Jedna sztuka przeżyła ze mną 3 lata studiów, pakowana zapasem wody i żarcia na 12 godzin, plus fartuchem na labo, plus mnóstwem babskich pierdoletów. Plus przeżyła ze mną 3x dwutygodniowe objazdówki wakacyjne. Wygląda jak nówka sztuka.
Kupiłam też taki plecak 2 koleżankom, które urodziły dziecko i do dziś chwalą jaki to wspaniały wynalazek jest.
#dzieci #oswiadczenie #studbaza

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#samsung #google #telefony #protip
WiFi Calling WYMAGA włączenia LOKALIZACJI urządzenia, w przeciwnym razie WiFi Calling NIE DZIAŁA. #zalesie
https://www.reddit.com/r/samsung/comments/18jbbug/wifi_calling_not_working_after_ui_6_update_try/
Zaloguj się aby komentować
![[0db.pl] Stabilna głośność w YouTube. Wyłącz i zapomnij.](https://cdn.hejto.pl/uploads/posts/images/250x250/2a6fff30610220380d5d2f44cc61a936.png)
Czyżby ktoś zepsuł YouTube’a? Coś ostatnio zaczęło dziać się z dźwiękiem, a ja musiałem tę sytuację dokładnie zbadać. Przyczyną kłopotów była tzw. stabilna głośność, która często nie ma sensu. #youtube #technologia #ai #artificialintelligence #internet #protip #0db
Nikt nie rozpozna, że przyszedłeś do pracy zjarany jeżeli cały czas będziesz chodził zjarany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#protip #narkotykizawszespoko #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Drobny "projekcik". Rodzicielce przestał działać, tzn. wskazówka sekundnika tylko cykała i nic więcej się nie działo. Dużo wcześniej padł też microswitch włączający podświetlenie/wyciszacz alarmu, no i antena "się urwała".
Obejrzałem film na youtube jak naprawia się "quartz clock" i... jest to banalnie proste
Idąc za ciosem zmieniłem microswitch i dolutowałem przewód anteny. Obudowa miała już kolor Rzułty Papieski, więc youtube ponownie w dłoń i szkolenie z odrzułcania. Perhydrol >=12%, niby występuje też w rozjaśniaczach do włosów. Taki właśnie kupiłem w ssmanie, ale... nie polecam tych, co je trzeba rozmieszać z jakimś proszkiem. Rozmieszałem, trzymałem w słoiku plastikowym, a to mi chciało z niego nawiać już po godzinie. Następnym razem kupię gotowca z alle w dużej butli. Ach, przydaje się też żarówka (właściwie świetlówka) uv. #protip temat znają pewnie ludzie z #retrogaming
Odrzułcanie trochę nie wyszło, ale nie mam już tego specyfiku. Następnym razem...
No dobra, ale co to jest?
Radiobudzik Roadstar, model nieznany. Prawdopodobnie podróbka Sony Dream Machine wykonana w latach 90-tych, od nowości u mnie w rodzinie.
Swoją drogą fajna konstrukcja. Wszystko trzyma się na trzech śrubach, reszta to zatrzaski, ale takie mocne, niejednorazowe.
#macmajster #rtvagd #elektronika #diy #zrobtosam #naprawiamy



Zaloguj się aby komentować
#protip #pomysl #pomoc
Taki tip jak by ktoś ocieplał dom i miał duży bałagan ze styropianem który lata po całym podwórku, szybko można to ogarnąć odkurzaczem do liści ✌️
Zaloguj się aby komentować
Taki mały protip dla panów chcących zrobić dobrze swoim partnerkom - ostatni dzwonek aby zebrać polne kwiaty i wręczyć bukiet wybrance
#protip

Zaloguj się aby komentować
@kodyak dlaczego mialby dostac mandat? prawo nakazuje wskazanie kierujacego, a ze kierowca lubi pozyczac samochod uchodzcom z ukrainy to poda liste osob ktore wtedy mialy prawo do prowadzenia pojazdu, teraz policja musi znalezc i przesluchac a nastepnie ustalic kto kierowal
problem dla policji zaczyna sie wtedy gdy nie beda w stanie wszystkich znaleźć
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dach z ... opon
https://www.youtube.com/watch?v=M5oh56ixTk0
Może ktoś z was chce wybudować domek letniskowy, szopę czy budę dla psa a nie ma wielkich funduszy.
#ciekawostki #budownictwo #budowadomu #budujzhejto #protip
Zaloguj się aby komentować
PROTIP bo może komuś się przyda.
Ja od siebie polecam Macrium Reflect.
Instalujesz Windows, sterowniki, ulubione oprogramowanie, konfigurujesz Windows jak chcesz.
Robisz kopię obrazu dysku za pomocą Macrium Reflect - na drugim dysku, pendrive, płycie DVD, serwerze NAS etc.
Jest problem to przywracasz kopię z obrazu mając zaoszczędzone mnóstwo czasu na ponownej instalacji Windows, sterowników, oprogramowaniu i konfiguracji. Mi na samej konfiguracji systemu schodzi dobre 3-4 dni roboty.
Profit, przywracanie obrazu to jakieś 10-15 min a ja w tym czasie popijałem zimną colę słuchając ebooka.
#protip #ciekawostki #informatyka #komputery #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Po dłuższej przerwie wczoraj na urodzinach popiłem jakoś 0,5 tequili i 1 piwo.
Dziś rano łeb napierdzielał jak dzwon. Oczu nie mogłem otworzyć.
Pół łyżeczki soli, magnez, potas i za 20 minut po bólu
#protip #porada #zdrowie #alkohol

Zaloguj się aby komentować