Chwilowo w odstawce, bo remont, ale takie udogodnienia tez mamy.
#barteknamorzu #marynarz #statki #pracbaza

Chwilowo w odstawce, bo remont, ale takie udogodnienia tez mamy.
#barteknamorzu #marynarz #statki #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
Rano w #pracbaza wpada do mnie do biura ziomek i wyciąga z plecaka kiełbasę, że sam uwędził, bo mu się za dużo boczku kupiło czy coś. No takiego giftu w #nienawidzeponiedzialkow się nie spodziewałem nic a nic. Więc trzeba ją teraz zjeść z prawidłowym #piwo dla smaku

Zaloguj się aby komentować
Boże żebym ja nigdy nie był taka ciotą jak te przyjeby u mnie w pracy...
Jeden pracuje tu dłużej niż ja żyję, drugi 20 lat i się boją pompy przełączyć bo "oni tego nigdy nie robili" no k⁎⁎wa xD
#pracbaza
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Siedzę sobie w biurze przed toolbox'em z chłopakami i słyszę jak ktoś autem puknął w plastikowe barierki, które wyznaczają strefę parkowania.
Ja wiem, że w branży safety panuje "no blame culture" bo to systemy itd, itp. no ale k⁎⁎wa to już drugi w przeciągu tygodnia. Wkurwia mnie takie coś, bo znając życie następny komuś zahaczy o auto, a ja będę musiał pisać raporty z uszkodzenia mienia.
Pytam się chłopa, czemu walnął w te barierki. Odpowiada mi, że nie miał kamery i nie widział. Dla jasności jechał hyundai i20, a nie tirem.
Pytam się go, czy wie po co są lusterka, a on mi odpowiada, że czujników parkowania jeszcze nie było i to dlatego.
#pracbaza
Żeby nie było. Ja mogę zrozumieć roztargnienie, zamyślenie, nieuwagę ale takiego głupiego tłumaczenia nie słyszałem już dawno. Chłopaczek 25 lat.

@jarezz pamiętaj o tym że niektórzy ludzie dostali prawo jazdy przez przypadek. Jest to po prostu błąd w symulacji albo jakiś Glicz. Ja potrafiłem mając czujniki parkowania kamery cofania wjechać busem w wielki kamienny mur, po prostu byłem rozkojarzony (rozmawiałem przez telefon oczywiście przez zestaw głośnomówiący) i kompletnie straciłem kontakt z rzeczywistością.
Ten chłopaczek 25 lat stawiał pierwsze kroki w motoryzacji powszechnie wyposażonej w czujniki cofania oraz opcjonalne kamery, które też powoli stają się już standardem. Dla niego to oczywiste jak powietrze albo telefony z ekranami dotykowymi, bo w takim świecie dorastał. Jestem nieco starszy od tego łebka, ale nie umiem ustawić gaźnika, bo nawet mój pierwszy własny samochód - parchate Seicento z rocznika 1999 - miał już wtrysk paliwa. A te 25 lat temu o takich jak ja mówiono to samo - że zginą jak im się ten komputerek pod maską wykrzaczy, bo nie da się tego naprawić na poboczu młotkiem, śrubokrętem i plugawym słowem.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #uk #pracbaza
Ale jaja....dosłownie i w przenośni xdxdxd
Chyba każdy wie i widział jak ciężkie mogą byc relacje między kobietami w pracy. Mogą sie posunąć do wszystkiego z zazdrości. Nawet do najgorszych czynów!!
Moja współlokatorka z Ghany jest naprawdę wzorowym pracownikiem. I głupim, bo daje sie wykorzystywać innym i wypruwa sobie zyly naprawiając błędy innych nawet w swoim wolnym czasie. No ale chyba jej szef to zauwazyl, bo 2 tyg temu wzial ja na rozmowe, powiedział, ze on w przyszłym roku odchodzi na emeryturę i zaproponował jej przejęcie stanowiska i ze przygotuje ja do tego zanim odejdzie.
Tylko jedna osoba poza nimi o tym wiedziała i tak mialo pozostać, no ale typ nie wytrzymał i powiedział jednej lasce. Też z Ghany. Nie za bardzo jej sie to spodobało i zaczęła wszystkim rozpowiadać, ze Sandra dostała ten awans, bo sypia z szefem.
Moja współlokatorka skonfrontowała sie z nia, powiedziała ze oczekuje przeprosin i ze ta ma powiedziec kazdemu, ze to kłamstwo. Inaczej idzie z tym do hr i szefa.
Zawistna baba stwierdziła, ze sama pojdzie do szefa i do hr i oskarży Sandrę o fałszywe oskarżenie, ze ta rozpowiada o niej plotki xdxd. (Nie wiem jak to w jej umyśle mialo niby zadziałać xd)
Na koncu....wysłała do Sandry wiadomośc glosowa....
" Od wczoraj zaczęłam rozbijac jajka. Będę rozbijać jedno jajko codziennie, wiec nieważne czy dostaniesz tą prace czy nie, bo klątwa i tak Cie zabije!!"
Biedna sandra
Zaloguj się aby komentować
Co tam się będzie działo? Pamiętam jak dawno temu były na zewnętrznej antresoli montowane bilboardy z informacją o nadchodzących wydarzeniach. Byłem na bieżąco, bo tamtędy często przejeżdżam. Teraz to człowiek nie wie co tam się dzieje. Na elewacji 'Stodoły' w Wawie tą tradycje podtrzymują. Wystarczy przejechać obok i wiesz co się będzie działo w najbliższym czasie. Ja wiem, ze nie były jakimś szczytem estetyki, ale działały.
Zaloguj się aby komentować
Patrz szwagier jaka franca! Vol.2
#barteknamorzu #marynarz #statki #ciekawostki #technologia #pracbaza

niezłe znalezisko. "Audacia "
Zatem jest Pan w Singapurze, 7 godzin do przodu



Zaloguj się aby komentować
Sobota noc,
Do roboty czas,
Do roooooboooty czaaas!
Zobacz @bartek555 przypomniało mi się gdzie takie panele co u ciebie widziałem, to chyba faktycznie panele akustyczne do rozpraszania dźwięku. (To na stacji Warszawa Śródmieście).
#pracbaza


Zaloguj się aby komentować
Gadamy w grupie i wychodzę z tematem nazewnictwa pewnych rzeczy, a głównie wymowy O i U.*
-You Norwegians pronounce this in a little confusing way...
-I'm Danish.
-Hello Danish, I'm Adalbert.
-...
-... xD
*Mina gościa bezcenna. XD
#dadjokes #pracbaza #norwegia #rusztowania
Ile razy było, że krzyczałem gimme that O-rygiel a dostawałem U-rygiel to nie zliczę.

@AdelbertVonBimberstein klasyczek. może to filmik od Duńskim ale słyszałem że w Norweskim jest podobnie https://youtu.be/s-mOy8VUEBk?si=Q91WzVRzDtfwvq4P
Zaloguj się aby komentować
Update w temacie częściowego przekwalifikowania się na zlotą rączkę (https://www.hejto.pl/wpis/dzisiaj-moj-pierwszy-dzien-w-nowej-pracy-tak-jakby-bedac-w-praktyce-bezrobotnym-).
Popędzony przez @Yes_Man
Na początku było super, bo robota u znajomych - więc zero presji i tydzień ciągiem. Najtrudniejsze było dla mnie pierwsze wejście na chatę do zupełnie obcego człowieka na małą robótkę i udawanie że to dla mnie codzienność xD Ale na szczęście mam dużo narzędzi i gadane, więc nikt się nie jorgnął że ostatnie kilkanaście lat zarobkowo spędziłem przed ekranem.
Co robiłem?
Wieszanie: obrazków, półek, rolet, uchwytów, lamp, szafek, zabezpieczeń narożników
Wymiana: silikonu/gniazdek/włączników/żarówek/zawiasów/baterii/umywalki/syfonu
Małe zabudowy gk (kawałek sufitu, przedścianka we wnęce), listwy progowe, przycinanie drzwi, podnoszenie drzwi na podkładkach, wykładzina pcv na podłodze, odnawianie blatów stołów i ławek, naprawa płotu, kładzenie styropianu, zwężanie otworu pod drzwi, łatanie dziur, malowanie, regulacja czujnika ruchu w lampie, naprawa żaluzji
Jakie wnioski?
Po 1 - fajna odskocznia. Zrozumiałem, że nie byłbym w stanie robić tego full etat (zmęczenie fizyczne plus ciągłe układanie grafiku), ale jako oderwanie się od kompa te ~2 dni w tygodniu - super. Trochę ruchu, kontaktu z człowiekiem, jakaś odmiana.
Po 2 - fixly to straszne gówno. Z ciekawości spróbowałem żeby zobaczyć jak to w praktyce wygląda i nie polecam nikomu.
Płaci się za każdą możliwość odpisania na ogłoszenie, ludzie o tym nie wiedzą więc spora część ogłoszeń to treść w stylu "potrzebuje kilka rzeczy ogarnąć w mieszkaniu" i weź się dowiaduj, wydasz te 5zl żeby odpisać i się okazuje że pani chce żeby jej powiesić jeden obrazek (umówmy się, mało intratne zlecenie)
Ludzie nie odpisują. Albo piszą że się odezwą i się nie odzywają. Albo dzwonią po miesiącu i się dziwią że nie wiesz o co chodzi xD Dosłownie 75% ogłoszeń na które odpisałem było głuchych, tj. pieniądze wydane i ZERO kontaktu
Całość opiera się na tym kto szybciej i kto taniej. Czyli wycena w ciemno i ślęcz nad telefonem czekając aż wyskoczy nowe ogłoszenie. Dramat jeśli ktoś szanuje swój czas.
Apka jest totalnie skopana i nie możesz np. mieć tylko powiadomien z wiadomościami od klientów. Albo masz w gratisie każde powiadomienie o nowym zleceniu (czyli 100+ dziennie) albo zero
Po 3 - jak już się udało złapać klienta z apki to nie miałem żadnych problemów - każdy płacił i był zadowolony, dając mój numer znajomym. No i w tym tak naprawdę wypatruję glowną zaletę fixly - trzeba się trochę przemęczyć, ale działając tam aktywnie i robiąc dobrze przez powiedzmy dwa miesiące to miałbym teraz regularne zlecenia z samych poleceń, co z oczywistych względów jest o niebo lepsze niż szukanie zleceń samemu.
Po 4 - strasznie mi przeszkadza brak osobnego dostawczaka na narzędzia, latanie z tymi wszystkimi gratami korzystając z prywatnego minivana to dramat. Manewrowanie całym narzędziowym tałatajstwem samochód - piwnica - samochód - piwnica nie należy do przyjemnych. Ale to kwestia głównie bardzo szerokiego zakresu rzeczy które robię, więc gratów jest multum.
Po 5 - jak to bywa, ty swoje a życie swoje, wpadło mi zlecenie na 2-3 miesiące przy kompie, intratne i przyszłościowe - więc przestałem szukać nowych klientów na naprawy domowe i robię na razie tylko to co się poumawiałem wcześniej a tak to ślęczę przed monitorem.
Na koniec kilka fotek:
Pozdrowienia spod stelażu gk
Gniazdko którego się dziwiłem że nie mogę wysunąć - ten skrawek drutu wystający z góry puszki to wszystko co dało się wyciągnąć xD
Stoliczek przed i po szlifowaniu
Przedścianka wygłuszająca z wełną i na msystem
#majsterkowanie #pracbaza #remontujzhejto @DerMirker wołam bo chciałeś




Zaloguj się aby komentować
Kupilem do firmy drukarkę etykiet i to jest najlepszy zakup tego roku.
Oczywiście pierwsza etykietka to "label printer" która wylądowała na drukarce
#pracbaza #chwalesie
Zaloguj się aby komentować
Update sytuacji transportowej
Nikt po mnie nie przyjechał- Norweg wywalił jajco jak to Norweg xD
808 NOK taxi- porozmawiałem z sympatycznym Syryjczykiem.
Firma zapłaci.
Obejrzałem wschód słońca.
Zimno ale słonecznie.
#norwegia #pracbaza

Zaloguj się aby komentować
On Friday morning at 06:30, they will be picked up at Hotel (mail od pracodawcy)
Ja o 6²⁰ przed hotelem.
Pojechali beze mnie. XD
Kierowca wraca.
#pracbaza #norwegia

Zaloguj się aby komentować
Pozdrawiam was ciule (glosem benedytka XVI)
#gownowpis #pracbaza #100twarzykolejarzy #nocnazmiana

Zaloguj się aby komentować
Koledze z pracy stuknęlo 25 lat pracy w firmie więc zamowil 40 placuszków... Będę żreć pitce całą noc
#jedzenie #pracbaza #gownowpis #nocnazmiana

Zaloguj się aby komentować
Pracuje w agencji e-commerce/IT/Marketing
Szef zatrudnil nowa osobe jak brakuje nam klientów, zamiast przeznaczyć budżet na leady, żeby zwiększyć liczbę klientów.
Zespół introwertyków, nawet ci marketingowi. Nikt nic nie raportuje, wszystko ogarniam dookoła, żeby się trzymało kupy. Jestem handlowcem/opiekunem, a mam tworzyć strategie marketingowe, plany, harmonogramy itd xD Bo to rzekomo zakres "opieki". A reszta sobie klepie. Klepie kampanie, klepie SEO, czasem nawet sam musze im strategie i pomysły dawać na co się warto pozycjonować i gdzie jest nisza. Nie rozumieją ani marketingu ani sprzedaży, ale rozumieją algorytmy google.
Teraz szef zatrudnił nową laskę, która też będzie od klepania i ja mam wszystko planować xD czyli zatrudniajac nową osobę dodał mi obowiązków. A na koniec się do mnie pruje, jak jest za niska sprzedaż, nie widząc że ogarniam mu włąściwie całą firmę, bo panicz nawet ma problem się podpisać na umowie, którą mu przyniosę i czasem klienci do mnie dzwonią gdzie jest skan umowy z naszym podpisem xD
Jakby ktoś zarzucał mi megalomanie i narcyzm, to rok temu trafiłem tam bo nie mialem innej opcji po powrocie do rodzinnego miata i firma była na granicy rentowności bo traciła klientów (ciekawe czemu xD) bo drugi opiekun się nie zna na produkcie i klienci nie wiedzieli za co płacą, ale też mi go żal, bo miał być od wszystkiego.
W sumie moim celem jest to, żeby zapierdalać na nich i przynosić więcej umów, ale więcej umów = więcej zobowiązań wśród klientów dla mnie, bo żaden specjalista nie raczy raportować wyników pracy, analizować wyników, omówić, podsumować, on tylko klepie.
Obecnie szukam czegoś innego, ale gadam z kumplem co ma swoją firmę tego typu (niestety odmówiłem mu jak zaproponował pracę i żałuję) i mówi mi, że jest mu ku⁎⁎⁎⁎ko mnie żal i że prędzej czy później się wypalę.
#pracbaza #praca #marketing #it
Zaloguj się aby komentować
Ehhh, ten moment kiedy firma ma cie za anioła i każe ci badać punkty, mając miejsca na podłodze tylko na stopę xD #heheszki #pracbaza


Zaloguj się aby komentować
Poszaleli w tym niebie
#pogoda
A na drugiej foci sufit taki odjebałem prywaciarzowi jebanemu
Może i krzywo ale kto dzisiaj robi dobrze
#pracbaza


Zaloguj się aby komentować
#warhammer40k #warhammer #nurgle #pracbaza #pracaspawaczamnieprzeistacza
Buzie widze w tym moim spawie
Za dużo Wojny z Plaga sucham



Zaloguj się aby komentować