#heheszki #humorobrazkowy #heheszkipolityczne #bekazkonfederacji #bekazonuc #onuce #polityka #memy

#heheszki #humorobrazkowy #heheszkipolityczne #bekazkonfederacji #bekazonuc #onuce #polityka #memy

Zaloguj się aby komentować
Eksperci od protokołu dyplomatycznego są zgodni: solówka na harmonijce to nowa jakość w relacjach na linii Pałac Prezydencki - Sejm. Akustyka sali plenarnej w końcu została w pełni wykorzystana
#memy #heheszki #humorobrazkowy #polityka #bekazpisu #heheszkipolityczne #snussolini

@nietzsche Już pal licho, że to bierze, nie jest pierwszym i jedynym człowiekiem z tego typu nałogiem, ale nie wytrzymać podczas publicznych wystąpień to wyższy poziom jazdy. Co następne? Jedzenie kebaba? Drapanie się po jajkach? Dłubanie w nosie? Wszak to też zrozumiałe fizjologicznie rzeczy, na które miewamy ochotę też w czasie, kiedy nie wypada tego robić.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Łukasz G., instruktor narciarstwa i znajomy rodziny byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który w czasie pandemii handlował z resortem zdrowia maseczkami, został aresztowany — donosi wtorkowa "Gazeta Wyborcza". Mężczyzna został przyłapany na kradzieży paliwa. To początek jego...
A czemu my nie mówimy Paris tylko Paryż, Nicea zamiast Nice, Marsylia zamiast Marseille?
#polityka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Cykl życia Mariusza z Brighton
#heheszki #humorobrazkowy #polityka #memy #heheszkipolityczne #bekazzakolaka #bekazestanowskiego #bekazkanaluzero #kanalgowno

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #heheszkipolityczne #memy #humorobrazkowy #polityka

Zaloguj się aby komentować
To była chłodna analiza mechanizmu popularności Orbána, a fragment był częścią szerszej krytyki systemu Fideszu (korupcja, nepotyzm, styl rządzenia), a nie pochwałą Orbána jako wizjonera dla Europy.
I wiecie co, data tego nagrania jest nawet widoczna w prawym górnym rogu, więc trudno uznać, że wszyscy prawacy i Leszek, którzy to udostępniają, są tak głupi, ze tego nie zauważyli :3
#polityka #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazpisu

Zaloguj się aby komentować
Projekt nowych polskich tablic rejestracyjnych wg Konfederacji, wersja 2.137
#heheszki #heheszkipolityczne #bekazkonfederacji #bekazprawakow #konfederacja #jebackonfederacje #polityka #humorobrazkowy #memy #tablicerejestracyjne

Zaloguj się aby komentować
Projekt nowych polskich tablic rejestracyjnych wg Konfederacji
#heheszki #heheszkipolityczne #bekazkonfederacji #bekazprawakow #konfederacja #jebackonfederacje #polityka #humorobrazkowy #memy #tablicerejestracyjne

Zaloguj się aby komentować
Nareszcie jakiś życiowy i ważny społecznie postulat. Bez tego nie mogłem żyć xD
Tablice rejestracyjne zawierały polską flagę w latach 2000-2006, obecnie zostały dostosowane do wymogów unijnych. Tablice rejestracyjne zawierają flagę unijną (tzw. euroband), aby ułatwić poruszanie się po drogach Europy i ujednolicić wygląd oznaczeń w państwach:
Łatwiejsza identyfikacja za granicą. Policjant we Włoszech nie zatrzyma cię do kontroli biorąc za Serba czy Albańczyka.
Brak konieczności posiadania naklejki z kodem kraju. Nie musisz już naklejać na karoserię dodatkowej białej elipsy z symbolem państwa ("PL"), co było wcześniej wymagane przez Konwencję Wiedeńską.
Ujednolicenie wizualne. Wspólny wzór (wprowadzony w UE w 1998) sprawia, że tablice są czytelniejsze dla systemów automatycznego rozpoznawania numerów (ANPR) stosowanych np. na autostradach czy parkingach w całej Unii.
Polska flaga na tablicach w 2000 nie pojawiła się ze względów patriotycznych: Patrzcie, kurła jestem Polakiem! Husaria! Tylko ze względu na wymagania Konwencji Wiedeńskiej i w sumie była podróbą, tzn. wzorowała się na tych unijnych, zanim do Unii weszliśmy. Obecnie nie ma żadnego znaczenia, może tam być nawet Kubuś Puchatek albo Ogórek Rick
#bekazkonfederacji #konfederacja #polityka #heheszki #heheszkipolityczne #bekazprawakow

Zaloguj się aby komentować
https://share.google/uBDzMzv07uwBmaeNH
Mam nadzieję, że Tusk i Sikorski będą konsekwentnie działać i Fico bedzie leciał nad Morzem Czarnym.
#polityka
I tak Inflanty już powiedziały że granica jest zamknięta.
Estonia, Litwa i Łotwa zablokowały przelot premiera Słowacji Ficy nad swoimi terytoriami w drodze do Moskwy na paradę 9 maja.
To już 2. rok z rzędu, gdy odmawiają przelotu Fico, mówiąc, że kraje bałtyckie nie dadzą swojej przestrzeni do umacniania więzi z agresorem. Premier Słowacji będzie musiał lecieć m.in . nad Węgrami i Morzem Czarnym. Tak samo zmuszony do zmiany trasy był prezydent Serbii Vucić.
https://infopigula.pl/news/379e3fb4-a816-42b8-b981-7268bcb452bb
Zaloguj się aby komentować
Slovaks to vote in a July referendum on lifelong payments for Prime Minister Fico and others
xDDD
#polityka #politykazagraniczna
@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta trochę mylący tytuł - referendum będzie o to, czy ANULOWAĆ dożywotnie wypłaty, które są zagwarantowane prawnie, a zostały wprowadzone w 2024 roku dla premierów czy marszałków parlamentu przez samego Fico (wcześniej były tylko dla prezydentów)
"Slovak prime ministers and parliament speakers who served at least two terms in office receive a lifelong payment — a monthly sum that equals the salaries of lawmakers in Parliament — as part of measures to boost security for leading politicians.
[...]
The payments were introduced following a 2024 assassination attempt on Fico, who was shot and gravely wounded at a pre-election event, shocking the small country and reverberating across Europe. Before, the benefit was provided only to former presidents."
Referendum wyszło dzięki Demokratom, którzy zebrali niezbędne 350 tys. podpisów, by się ono obligatoryjnie odbyło
Zaloguj się aby komentować
Mogliśmy mieć po 2 złote za litr...
#polityka #orlen #cpn #iran

@Nemrod U nas teraz też rząd dopłaca. Ale nie w sposób bezpośredni. Poprzez obniżenie vatu i akcyzy przychody do budżetu są mniejsze - około 50-55 mln złotych dziennie. To docelowo osiągnie 1,6 mld miesięcznie, czyli to jest kwota dofinansowania naszego paliwa. W logice ekonomicznej brak zysku, to strata....
@ramen Tam dopłaca. Dosłownie dopłaca. U nas mniej zarabia, od zaledwie 3 tygodni.
Idąc tą logiką to może państwo od lat nam dopłaca do paliwa, bo VAT wynosił tylko 23%? Mógł przecież wynosić 27% jak na Węgrzech. Albo i 100%. Czy w czasach, kiedy VAT wynosił 22% to państwo nam wtedy nieświadomie dopłacało?
Zaloguj się aby komentować
Jeszcze jasno to dzień dobry! Witam po małej przerwie, za którą przepraszam zainteresowanych, z tej strony @bojowonastawionaowca, mamy poniedziałek 20 kwietnia 2026 roku, minęła 20:00, to 61. wydanie #hejtonews w tym roku, zapraszam!
Świat:
Irański statek towarowy TOUSKA ostrzelany przez USA podczas próby przełamania blokady w Zatoce Perskiej. Trump: Marines przejęli kontrolę Link W sumie w ciągu tygodnia 27 statków zostało przekierowanych przez amerykańską blokadę. Iran zapowiedział odwet, argumentując, że atak naruszył zawieszenie broni. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu ogłosiło, że reżim „na razie nie planuje” udziału w rozmowach pokojowych.
Oficjalne wyniki wyborów w Bułgarii. Postępowa Bułgaria byłego prezydenta Rumena Radewa zdobyła 44,6% głosów i ma większość w parlamencie Link
Słowenia: premier rezygnuje z misji tworzenia rządu z powodu braku zdolności koalicyjnych Link
Pomysł UE na kryzys energetyczny: praca zdalna i wyłączenie ogrzewania Link
Łukaszenka stanowczo ostrzega sąsiadów, w tym Polskę przed dokonaniem agresji na Białoruś. "Użyjemy wszystkiego, co mamy" Link
Około 114 tys. Rosjan ma zostać przesiedlonych na okupowane ukraińskie tereny w czterech obwodach Link
Premier Hiszpanii wzywa UE do zerwania umowy stowarzyszeniowej z Izraelem Link
Włochy chcą płacić prawnikom za powroty migrantów. To „Dziki Zachód” w prawie Link
Trzęsienie ziemi u wybrzeży Japonii. Wydano ostrzeżenie przed tsunami Link
Polska:
Emmanuel Macron i Donald Tusk na Polsko-Francuskim Szczycie w Gdańsku Link
Rośnie liczba poszkodowanych w sprawie Zondacrypto. Nowe informacje z prokuratury Link Nagrody dla olimpijczyków to wirtualne tokeny Zondakrypto. Problemy z ich spieniężeniem Link
Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka zapowiedziała zmiany dotyczące edukacji dla bezpieczeństwa w szkołach: będzie nowa nazwa i wprowadzenie bardziej praktycznych elementów do podstawy programowej. Link
Paraliż płatności w Polsce. Klienci nie mogą zapłacić kartą ani BLIKIEM Link
Po 15-letniej przerwie wracają 11-godzinne rejsy żeglugi Ostródzko-Elbląskiej Link
Hejto:
@SzubiDubiDU zawsze chciał mieć dużo aut - więc teraz ma trzy, tylko że każdy ma swoje całkiem spore wady
@knoor o tym jak jego buda z żarciem wystartowała, warszawskim Mordorze oraz o pierwszych kilku miesiącach działalności
@szamaan dostał wiadomość z Amazona o zakończeniu wsparcia dla swojego ok 13-letniego kindla ale nie zamierza się z nim żegnać
@pkostowski przy okazji swojej petycji o powstrzymaniu egzorcyzmów (szczegóły tutaj) natrafia na przeróżne pokemony
@Ten_typ_sie_patrzy z drugą próbą InVitro - redakcja trzyma kciuki za powodzenie!
@WatluszPierwszy i “nostalgiczne” spojrzenie na wychowanie dzieci w latach 90.
Podobno grupa trzymająca @pingWIN za jaja pojechała do Krakowa i wygrała owcę w karty
@boogie wcale nie ma za dużo planszówek
@macgajster opanował mierzenie sobie ciśnienia bez spinania się i podwyższania sobie tym samym pomiarów
@bacteria z bólem, ale zrobił swój pierwszy maraton!
@WujekAlien ustawił wszystkie swoje artykuły z Bolesławica w jednym miejscu, znakomicie się razem prezentują!
@pigoku wymieniał bojler… a potem poszło, więc trzeba było łatać co się da i czym się da
@Airbag donosi co w lesie słychać
@Shagwest wybrał się na motocyklową wyprawę do Maroka, pierwsze uczucia są mieszane
Reklama ze znakiem Quality Content:
Newsy książkowe: dodruk książki Philipa K. Dicka i Raya Nelsona "Inwazja z Ganimedesa" by @Whoresbane
Rosyjska Prawda na dziś by @RedCrescent
Losowe miasto: Augustów & Miasteczko Krajeńskie by @suseu
Plastyka rotacyjna w przypadku pojawienia się raka kości w okolicach kolana by @razALgul (uwaga, NSFW)
Charakterystyczny zapach po deszczu to "petrichor" by 4pietrowydrapaczchmur
Porównanie pizz i tego, jak się zmieniają wraz z czasem fermentacji ciasta by @Shivaa (a przy okazji @Rozpierpapierduchacz został adoptowany)
@Piechur wędruje: śnieg na Śnieżnicy
Kącik personalny: najlepsze życzenia dla @WilczyApetyt z okazji urodzin!
Dziękuję za uwagę, to było dzisiejsze wydanie #hejtonews , do zobaczenia jutro! A za 2 tygodnie już zapowiadam się z kolejną przerwą, tym razem blisko 2-tygodniową, są sprawy ważne i ważniejsze
#wiadomosciswiat #wiadomoscipolska #polityka
#owcacontent <- do blokowania moich wpisów

Zaloguj się aby komentować

Emmanuel Macron, prezydent Francji, przyleciał do Gdańska, gdzie w poniedziałek, 20 kwietnia, zorganizowano pierwszy Polsko-Francuski Szczyt Międzyrządowy. To wizyta na zaproszenie premiera RP Donalda Tuska. - To miasto to dla nas wszystkich kolebka Solidarności, symbol walki o wolność. Wspólne...
Porownanie dwoch przyjaznych nam krajow - Wegry Orbana vs Japonia
Cechy wspolne:
-Nacjonalizm, silne przywiązanie do tradycji,
-Historyczny podziw dla Polakow,
-Przejawy pomocy Polsce i Polakom w trudnych chwilach,
-Istotna współpraca podczas dwudziestolecia międzywojennego,
-Sprzeciw wobec potęgi militarnej Niemiec podczas II WŚ (ofc na tyle, ile to było możliwe) w zwiazku z atakiem na Polske.
Cechy odrozniajace:
Japonia: historycznie uwarunkowana nienawisc do naszego najwiekszego zagrozenia, czyli Rosji,
Wegry Orbana: szpiegostwo przeciw UE na rzecz Federacji Rosyjskiej;
Japonia: niska korupcja,
Wegry Orbana: ogromna korupcja;
Japonia: jedna z najwiekszych gospodarek swiata, ikona innowacji,
Wegry: po kilku latach ciezkiej pracy najbiedniejszy kraj UE, kompletne uzaleznienie energetyczne od Rosji.
Zagadka: do kogo simpuja polskie prawaki i kogo postrzegaja jako ostoje normalnosci?
#polityka #bekazprawakow
@solly-1
-Sprzeciw wobec potęgi militarnej Niemiec podczas II WŚ (ofc na tyle, ile to było możliwe) w zwiazku z atakiem na Polske.
Ziom. Imperialna Japonia miała potężną erekcję na samą myśl o nazistowskich niemcach i sami aspirowali do ich potęgi militarnej. W 1941 nawet kupili od nich Messerschmitta BF109 a w 1943 Tygrysa(który jednak nie dotarł) do testów i ewentualnego wdrożenia do swojej armii mimo własnej potężnej produkcji militarnej.
EDIT: A pod koniec wojny, razem z zespołem niemieckim, opracowali odrzutowiec Nakajima J9Y, bazujący na Messerschmittcie 262.


@SpokoZiomek ale ja to wiem, tylko ze przylgneli do nich, bo szukali sojusznika w europie, ktory bedzie zwyciezca i w tamtym czasie za tego kogos postrzegali niemcow. nie zmienia to jednak faktu, ze nie spodobal im sie fakt ataku na polske, po ktorym sie dosc mocno od niemcow odcieli. pomysl o tym - gdyby japonia wsparla niemcow w 1941 i weszla na tyly zsrr, to zapewne byloby gg.
nawet nie bede odnosil sie do tematu etyki kumplowania sie z kims takim jak japonia czy niemcy w tamtych czasach. faktem jest jednak to, ze jak na kraj na drugim koncu swiata, nie byli na nasz los tak obojetni, jak prawie kazdy na swiecie by byl.
@solly-1
gdyby japonia wsparla niemcow w 1941 i weszla na tyly zsrr, to zapewne byloby gg.
Ale Japonia była de facto w stanie wojny z ZSRR od 1932 na granicy radziecko-mongolsko-mandżurskiej. Obie strony ledwo dawały sobie radę i w kwietniu 1941 zawarli chwiejny rozejm, bo chcieli się skupić na Azji i Pacyfiku. W 1945 ruskie złamały rozejm i to było gg dla wyniszczonej wojną Japonii.
Zaloguj się aby komentować
#bekazprawakow #polityka #bekazkonfederacji

@festiwal_otwartego_parasola
Zacznijmy od tego Razemki z Lewicą mają rozłam 7% do 3% wg Ibris.
Podobnie Konfa z Braunistami 15% do 8%.
To tak na marginesie jak pytasz o te 5%. Prawidłowe zadanie pytanie powinno być. Dlaczego drugie tyle polaków chce głosować na konfo/brauniarzy.
I owszem dalej nie tłumaczy dlaczego 30k Polaków głosowało akurat na Berkowicza i jakim cudem jeszcze nie zawitał do partii Brauna.
Zaloguj się aby komentować
Posłowie Sejmu mają zająć się ustawą o zakazie patostreamingu „w przyszłym tygodniu”
Posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Dolniak na antenie Polsat News zapowiedziała, że projekt ustawy zakazującej patostreamingu ma zostać „przepracowany w przyszłym tygodniu”.
#kontrabanda #polityka
Zaloguj się aby komentować