https://share.google/uBDzMzv07uwBmaeNH
Mam nadzieję, że Tusk i Sikorski będą konsekwentnie działać i Fico bedzie leciał nad Morzem Czarnym.
#polityka
https://share.google/uBDzMzv07uwBmaeNH
Mam nadzieję, że Tusk i Sikorski będą konsekwentnie działać i Fico bedzie leciał nad Morzem Czarnym.
#polityka
I tak Inflanty już powiedziały że granica jest zamknięta.
Estonia, Litwa i Łotwa zablokowały przelot premiera Słowacji Ficy nad swoimi terytoriami w drodze do Moskwy na paradę 9 maja.
To już 2. rok z rzędu, gdy odmawiają przelotu Fico, mówiąc, że kraje bałtyckie nie dadzą swojej przestrzeni do umacniania więzi z agresorem. Premier Słowacji będzie musiał lecieć m.in . nad Węgrami i Morzem Czarnym. Tak samo zmuszony do zmiany trasy był prezydent Serbii Vucić.
https://infopigula.pl/news/379e3fb4-a816-42b8-b981-7268bcb452bb
Zaloguj się aby komentować
Slovaks to vote in a July referendum on lifelong payments for Prime Minister Fico and others
xDDD
#polityka #politykazagraniczna
@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta trochę mylący tytuł - referendum będzie o to, czy ANULOWAĆ dożywotnie wypłaty, które są zagwarantowane prawnie, a zostały wprowadzone w 2024 roku dla premierów czy marszałków parlamentu przez samego Fico (wcześniej były tylko dla prezydentów)
"Slovak prime ministers and parliament speakers who served at least two terms in office receive a lifelong payment — a monthly sum that equals the salaries of lawmakers in Parliament — as part of measures to boost security for leading politicians.
[...]
The payments were introduced following a 2024 assassination attempt on Fico, who was shot and gravely wounded at a pre-election event, shocking the small country and reverberating across Europe. Before, the benefit was provided only to former presidents."
Referendum wyszło dzięki Demokratom, którzy zebrali niezbędne 350 tys. podpisów, by się ono obligatoryjnie odbyło
Zaloguj się aby komentować
Mogliśmy mieć po 2 złote za litr...
#polityka #orlen #cpn #iran

Zaloguj się aby komentować
Jeszcze jasno to dzień dobry! Witam po małej przerwie, za którą przepraszam zainteresowanych, z tej strony @bojowonastawionaowca, mamy poniedziałek 20 kwietnia 2026 roku, minęła 20:00, to 61. wydanie #hejtonews w tym roku, zapraszam!
Świat:
Irański statek towarowy TOUSKA ostrzelany przez USA podczas próby przełamania blokady w Zatoce Perskiej. Trump: Marines przejęli kontrolę Link W sumie w ciągu tygodnia 27 statków zostało przekierowanych przez amerykańską blokadę. Iran zapowiedział odwet, argumentując, że atak naruszył zawieszenie broni. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu ogłosiło, że reżim „na razie nie planuje” udziału w rozmowach pokojowych.
Oficjalne wyniki wyborów w Bułgarii. Postępowa Bułgaria byłego prezydenta Rumena Radewa zdobyła 44,6% głosów i ma większość w parlamencie Link
Słowenia: premier rezygnuje z misji tworzenia rządu z powodu braku zdolności koalicyjnych Link
Pomysł UE na kryzys energetyczny: praca zdalna i wyłączenie ogrzewania Link
Łukaszenka stanowczo ostrzega sąsiadów, w tym Polskę przed dokonaniem agresji na Białoruś. "Użyjemy wszystkiego, co mamy" Link
Około 114 tys. Rosjan ma zostać przesiedlonych na okupowane ukraińskie tereny w czterech obwodach Link
Premier Hiszpanii wzywa UE do zerwania umowy stowarzyszeniowej z Izraelem Link
Włochy chcą płacić prawnikom za powroty migrantów. To „Dziki Zachód” w prawie Link
Trzęsienie ziemi u wybrzeży Japonii. Wydano ostrzeżenie przed tsunami Link
Polska:
Emmanuel Macron i Donald Tusk na Polsko-Francuskim Szczycie w Gdańsku Link
Rośnie liczba poszkodowanych w sprawie Zondacrypto. Nowe informacje z prokuratury Link Nagrody dla olimpijczyków to wirtualne tokeny Zondakrypto. Problemy z ich spieniężeniem Link
Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka zapowiedziała zmiany dotyczące edukacji dla bezpieczeństwa w szkołach: będzie nowa nazwa i wprowadzenie bardziej praktycznych elementów do podstawy programowej. Link
Paraliż płatności w Polsce. Klienci nie mogą zapłacić kartą ani BLIKIEM Link
Po 15-letniej przerwie wracają 11-godzinne rejsy żeglugi Ostródzko-Elbląskiej Link
Hejto:
@SzubiDubiDU zawsze chciał mieć dużo aut - więc teraz ma trzy, tylko że każdy ma swoje całkiem spore wady
@knoor o tym jak jego buda z żarciem wystartowała, warszawskim Mordorze oraz o pierwszych kilku miesiącach działalności
@szamaan dostał wiadomość z Amazona o zakończeniu wsparcia dla swojego ok 13-letniego kindla ale nie zamierza się z nim żegnać
@pkostowski przy okazji swojej petycji o powstrzymaniu egzorcyzmów (szczegóły tutaj) natrafia na przeróżne pokemony
@Ten_typ_sie_patrzy z drugą próbą InVitro - redakcja trzyma kciuki za powodzenie!
@WatluszPierwszy i “nostalgiczne” spojrzenie na wychowanie dzieci w latach 90.
Podobno grupa trzymająca @pingWIN za jaja pojechała do Krakowa i wygrała owcę w karty
@boogie wcale nie ma za dużo planszówek
@macgajster opanował mierzenie sobie ciśnienia bez spinania się i podwyższania sobie tym samym pomiarów
@bacteria z bólem, ale zrobił swój pierwszy maraton!
@WujekAlien ustawił wszystkie swoje artykuły z Bolesławica w jednym miejscu, znakomicie się razem prezentują!
@pigoku wymieniał bojler… a potem poszło, więc trzeba było łatać co się da i czym się da
@Airbag donosi co w lesie słychać
@Shagwest wybrał się na motocyklową wyprawę do Maroka, pierwsze uczucia są mieszane
Reklama ze znakiem Quality Content:
Newsy książkowe: dodruk książki Philipa K. Dicka i Raya Nelsona "Inwazja z Ganimedesa" by @Whoresbane
Rosyjska Prawda na dziś by @RedCrescent
Losowe miasto: Augustów & Miasteczko Krajeńskie by @suseu
Plastyka rotacyjna w przypadku pojawienia się raka kości w okolicach kolana by @razALgul (uwaga, NSFW)
Charakterystyczny zapach po deszczu to "petrichor" by 4pietrowydrapaczchmur
Porównanie pizz i tego, jak się zmieniają wraz z czasem fermentacji ciasta by @Shivaa (a przy okazji @Rozpierpapierduchacz został adoptowany)
@Piechur wędruje: śnieg na Śnieżnicy
Kącik personalny: najlepsze życzenia dla @WilczyApetyt z okazji urodzin!
Dziękuję za uwagę, to było dzisiejsze wydanie #hejtonews , do zobaczenia jutro! A za 2 tygodnie już zapowiadam się z kolejną przerwą, tym razem blisko 2-tygodniową, są sprawy ważne i ważniejsze
#wiadomosciswiat #wiadomoscipolska #polityka
#owcacontent <- do blokowania moich wpisów

Zaloguj się aby komentować

Emmanuel Macron, prezydent Francji, przyleciał do Gdańska, gdzie w poniedziałek, 20 kwietnia, zorganizowano pierwszy Polsko-Francuski Szczyt Międzyrządowy. To wizyta na zaproszenie premiera RP Donalda Tuska. - To miasto to dla nas wszystkich kolebka Solidarności, symbol walki o wolność. Wspólne...
Porownanie dwoch przyjaznych nam krajow - Wegry Orbana vs Japonia
Cechy wspolne:
-Nacjonalizm, silne przywiązanie do tradycji,
-Historyczny podziw dla Polakow,
-Przejawy pomocy Polsce i Polakom w trudnych chwilach,
-Istotna współpraca podczas dwudziestolecia międzywojennego,
-Sprzeciw wobec potęgi militarnej Niemiec podczas II WŚ (ofc na tyle, ile to było możliwe) w zwiazku z atakiem na Polske.
Cechy odrozniajace:
Japonia: historycznie uwarunkowana nienawisc do naszego najwiekszego zagrozenia, czyli Rosji,
Wegry Orbana: szpiegostwo przeciw UE na rzecz Federacji Rosyjskiej;
Japonia: niska korupcja,
Wegry Orbana: ogromna korupcja;
Japonia: jedna z najwiekszych gospodarek swiata, ikona innowacji,
Wegry: po kilku latach ciezkiej pracy najbiedniejszy kraj UE, kompletne uzaleznienie energetyczne od Rosji.
Zagadka: do kogo simpuja polskie prawaki i kogo postrzegaja jako ostoje normalnosci?
#polityka #bekazprawakow
@solly-1
-Sprzeciw wobec potęgi militarnej Niemiec podczas II WŚ (ofc na tyle, ile to było możliwe) w zwiazku z atakiem na Polske.
Ziom. Imperialna Japonia miała potężną erekcję na samą myśl o nazistowskich niemcach i sami aspirowali do ich potęgi militarnej. W 1941 nawet kupili od nich Messerschmitta BF109 a w 1943 Tygrysa(który jednak nie dotarł) do testów i ewentualnego wdrożenia do swojej armii mimo własnej potężnej produkcji militarnej.
EDIT: A pod koniec wojny, razem z zespołem niemieckim, opracowali odrzutowiec Nakajima J9Y, bazujący na Messerschmittcie 262.


Zaloguj się aby komentować
#bekazprawakow #polityka #bekazkonfederacji

@festiwal_otwartego_parasola
Zacznijmy od tego Razemki z Lewicą mają rozłam 7% do 3% wg Ibris.
Podobnie Konfa z Braunistami 15% do 8%.
To tak na marginesie jak pytasz o te 5%. Prawidłowe zadanie pytanie powinno być. Dlaczego drugie tyle polaków chce głosować na konfo/brauniarzy.
I owszem dalej nie tłumaczy dlaczego 30k Polaków głosowało akurat na Berkowicza i jakim cudem jeszcze nie zawitał do partii Brauna.
Zaloguj się aby komentować
Posłowie Sejmu mają zająć się ustawą o zakazie patostreamingu „w przyszłym tygodniu”
Posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Dolniak na antenie Polsat News zapowiedziała, że projekt ustawy zakazującej patostreamingu ma zostać „przepracowany w przyszłym tygodniu”.
#kontrabanda #polityka
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Trzecia próba i trzeci sukces hakera. Poisonivy3 bez problemów zdobył dane członków Nowej Nadziei Sławomira Mentzena, w tym adresy i numery PESEL. Wyciekły też dokumenty ugrupowania. Sprawę opisał BitHub. #polityka #bekazkonfederacji #konfederacja #mentzen #cyberbezpieczenstwo #atakhakerski

Zaloguj się aby komentować
#heheszkipolityczne #bekazkonfederacji #polityka #cyberbezpieczenstwo

Zaloguj się aby komentować
#polityka #heheszkipolityczne
Oni naprawdę nie maja na co wydawać pieniędzy? Xdddddd

Zaloguj się aby komentować
Peter Magyar ma jasny przekaz dla Ziobro i Romanowskiego. Przyszły premier Węgier został zapytany o Zbigniewa Ziobrę i Marcina Romanowskiego. „Ci panowie długo tu nie zabawią. Węgry nie będą miejscem azylu dla międzynarodowych przestępców” – powiedział Peter Magyar, którego partia TISZA zdobyła właśnie większość konstytucyjną na Węgrzech. Koniec z Orbanem i koniec z azylem dla pisowskich uciekinierów.
#heheszki #polityka
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziś urodziny obchodzi ten Dżentelmen i moja teściowa. Niby zbieg okoliczności ale w sumie wszystko się zgadza xD #polityka #historia

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Stowarzyszenie Rozwój Plus
#bekazpisu #polityka #memy #heheszki #polityka #heheszkipolityczne

@30ohm może. Ale niestety jest też ryzyko, że jedna z tych mutacji pozbędzie się wszystkich innych i po walkach taka minipartia skończy z 70% (lub więcej) liczności betonu, których miała partia siusiaków. Potem zacznie rekrutację kolejnych wyborców i kradzież od innych partii i ostatecznie będzie miała plus minus tyle samo kart wyborczych, co PiS. Tego się boję.
@30ohm Już straciła. PiS w któryś z sondaży ostatnio miał poniżej 20%, coś co nie zdarzyło się chyba nigdy Pisowi w żadnym sondażu. Co ciekawe, nie wszystko to poszło od razu w Konfę czy Brauna. Konfa trzyma się między 10-15% od dłuższego czasu a Braun od kilku miesięcy zszedł poniżej 10% (powinien zejść powyżej 1...)
akurat ekipa morawieckiego bedzie odsunieta w cien,to pewne. A jak sobie chca robic swoja partyjke to powodzenia- w wynik na poziomie Petru,Holownii czy Kukiza nie licze,bo w/w. jednak waznych miejsc w rzadzie nie zajmowali,a mati byl dwukrotnie premierem xd chyba,ze nasze spoleczenstwo jest naprawde tak debilne i osiagna wynik na poziomie ok. 10%, zamiast 1-2% to ja juz przestaje wierzyc w cokolwiek
Zaloguj się aby komentować
Ministerstwo Emigracji xD
PiS przez 8 lat ściągnął do Polski 100 tys. Banglijczyków, 100 tys. Hindusów, 100 tys. Uzbeków, tyle samo Nepalczyków, Gruzinów, Turków, Filipińczyków etc. etc. i teraz nagle won
#cweltrumpa #trumpowakurtyzna #dominiktarczynski #bekazpisu #polityka #heheszkipolityczne

On dobrze pisze ale w imieniu hiszpanów czy niemców, francuzów. W Polsce nie mamy tak wielkiego problemu z nielegalną emigracją(paradoksalnie dzięki pisowcom). Ukraińcy ciężko pracują, niektórzy ciemniejsi też. Może somalijczycy częściej odwalają kryminalne akcje jak czasem można uslyszec ale lepiej jakby ltos rzwtelny to weryfikowal bo nie mozna ufać ani jednej ani drugiej stronie. KO to by nas w ręce putina oddało byle trzymać władzę. Nie ufam żadnemu politykowi.
Niemcy ponieśli jakieś konsekwencje za przerzut przez granicę? Nie jest to pogwałcenie praw człowieka? A fiutin, kartofel i KO za emigrantów na granicy? A pis za sciaganie za hajs imigrantow? Nie. Takis pionki jak my mogą się tylko przyglądać.
Zaloguj się aby komentować
Dominik Hejj z kropka_hu trafił w punkt, podczas gdy Marcin Palade prognozował wtedy 97 mandatów dla Tiszy. Jedyne, co się temu pajacowi udało, to wrzucić ruskiego fejka z rzekomego koncertu Tiszy, który wisi do dziś, ale fani dalej wierzą w prognozy, które wysysa z własnej d⁎⁎y.
Walka trwa, ale on już jest wielki xD
#bekazpodludzi #bekazpisu #heheszkipolityczne #polityka #wegry

Zaloguj się aby komentować