na #TVPiS pokazują "senioriadę" i chwalą się, że emeryci dostaną czternastkę przed wyborami by zagłosowali na #PiS
z taką polityką gdzie dba się o starców, a młodych wysyła zagranicę długo nie pociągniemy, ale jest już plan "naprawczy"-wincyj imigrantów, który ostatecznie nas pogrzebie
Prawo i Sprawiedliwość nie chce brać udziału w debatach przedwyborczych organizowanych przez TVN. "Stacja ta jest aktywną stroną sporu politycznego" - przekonuje partia w komunikacie. Redakcja telewizji
Oni maja w d⁎⁎ie,zeby brac udzial w jakichs debatach czy cos.
Oni maja swoj elektorat: ludzie najslabiej zarabiajacy,z nizszym wyksztalceniem,emeryci z niskimi emeryturami( bo nie wszyscy emeryci sa zalezni od 13 i 14) oraz uzaleznieni od rzadowych programow socjalnych.
I o nich dbaja,reszta sie nie liczy,bo nie sa ich elektoratem
PiS idzie na starcie o mandaty z Konfederacją. Analiza Łukasza Pawłowskiego:
Listy zaprezentowane przez PiS odkrywają prawdziwy plan JK na kampanię. Co mają ze sobą wspólnego okręgi gdzie przesunięto najpopularniejszych polityków (w tym Kaczyński, Ziobro, Kamiński) i gdzie dołożono nowych (Bąkiewicz, Kuźmiuk) - przeciwnik nr 1 to Konfederacja.
Żadna inna partia oprócz Konfederacji nie bazuje w swoim elektoracie na wyborcach o poglądach prawicowych. Co ważniejsze ta wartość w elektoracie partii Bosaka i Mentzena w ostatnim czasie rosła. Na prawo miało nic nie urosnąć, a urosło, a to znaczy, że można o to zawalczyć.
W okręgu Rzeszów, gdzie wysłany został Ziobro, będąc na prawym skrzydle PiS, Konfederacja miałaby szanse nawet na 3 mandaty. W Kielcach gdzie startuje JK na 2, w Chełmie gdzie wysłano Kamińskiego też 2. Widzicie tu pewien wzór? Ciekawy jest też Radom z Kuźmiukiem i Bąkiewiczem.
PiS celuje na odebranie części głosów (i mandatów) Konfederacji praktycznie zostawiajac duże miasta bez walki (Warszawa, Poznań, Gdańsk) Jaki jest cel polityczny? 220 mandatów bo to granica gdzie posłów można dobrać indywidualnie a nie jako koalicja, czyli JK gra o pełna stawkę
Post scriptum - PiS liczy na 220 mandatów, licząc na to, że „Trzecia Droga” nie przekracza progu i mandaty się inaczej dzielą. Też tak bym obstawiał.
#lextusk po cichutku idzie do przodu. Gdy wszyscy myślą o wyborach i listach wyborczych, zgłoszony został też skład komisji badających wpływy rosyjskie.
W rekrutacji członków komisji, jak słyszymy, pomagał m.in. prof. Sławomir Cenckiewicz. To znany naukowiec i współautor głośnego serialu "Reset", dyrektor Wojskowego Biura Historycznego. Z dużym autorytetem w obozie władzy.
Prof. Cenckiewicz ostatecznie dał się namówić partii rządzącej, choć swego czasu zarzekał się, że nie będzie członkiem komisji. Teraz być może - wedle naszych informacji - zostanie nawet jej przewodniczącym.
- To najlepszy kandydat. Zna się na archiwach, świetnie pracuje na dokumentach, ma doświadczenie z pracy przy "Resecie" (film w TVP - przyp. red.). No i nie tylko w naszym obozie uznawany jest za eksperta. Powinien być szefem tej komisji - mówi o Cenckiewiczu człowiek związany z obozem władzy.
I kilka smaczków:
Ale inny przyznał w rozmowie z nami, że kluczowe jest coś innego: komisja ma ruszyć pełną parą w kolejnej kadencji. Nawet gdyby PiS straciło władzę, to organ ten ma działać i rozliczać ludzi związanych z rządem PO-PSL.
Fakt, że nawet jeśli opozycja (choć PiS w to nie wierzy) wygrałaby wybory, to nie będzie mogła komisji zlikwidować. Nie będzie to bowiem komisja sejmowa, a weryfikacyjna, o charakterze administracyjnym, wprowadzona ustawą. Jej "skasowanie" będzie utrudniał prezydent, który zawetuje - zdaniem PiS - każde próby likwidacji tego ciała.
Zostawiają po sobie totalny burdel (nie tylko w tej sferze) żeby później swojemu motłochowi wpiepszać do głowy, że to wina Tuska czy na kogo tam popadnie.
Żeby dodać powagi sytuacji to po pracy zwykle szybko przeglądam Onet na kiblu, ot duże portale szybko informują o jakichś większych wydarzeniach. Także post wiecie gdzie napisany. Modelowy #gownowpis
No i proszę państwa mamy tutaj piękny fikołek.
#konfederacja #pis #polityka
Bon edukacyjny - tego trzeba przecież Polakom, wincyj socjalu. To jest to, czego chce konfa, prawda?
Kasy chorych mają konkurować o pacjenta. Czyli jak masz pieniądze i możesz jechać 200km to ktoś cię wyleczy, reszta albo niech zdycha albo nie będzie mieć wyboru gdzie się leczyć... Nie żeby obecny system był idealny, bo nie jest, ale sorry - jakiś kraj ze sprywatyzowaną służbą zdrowia, która działa istnieje? No na ten moment przy obecnych składkach zdrowotnych to wątpię by komuś się chciało o kogokolwiek konkurować.
Nie zapominajmy też o klasyce konfy:
„Kandydata do Senatu komplementował prof. Ryszard Zajączkowski, wykładowca akademicki KUL, który zasłynął kwestionowaniem pandemii koronawirusa i wspieraniem antywojennej i antyukraińskiej kampanii billboardowej."
To, że kiedyś kandydował z PiS to akurat zagrywki medialne, bo tylko kandydował, za każdym razem ich opuszczał. Więc tego nie zarzucam, myślę że facet i tak jest wystarczająco w stylu konfy
Wincyj socjalu, lecz się jak cię stać, no i KUL najlepszą uczelnią świata. Włącz myślenie kucyku.
Bon edukacyjny wydaje się logicznym rozwiązaniem. Jeśli chcesz puścić dziecko do szkoły prywatnej to dlaczego państwo nie ma tego współfinansować, do wysokości nakładu jaki wydaje na ucznia szkoły państwowej ? To samo z przedszkolami - czy dziecko idące do prywatnego przedszkola ma mniejsze prawa, niż dziecko w przedszkolu publicznym ?
@Fulleks czy konfa ma uciąć socjal czy jeszcze go powiększać?
A szkoła prywatna, płatna jest prywatna i płatna dlatego, że jest inna. Klient czyli rodzic decyduje, czy chce skorzystać. To nie jest kwestia „mniejszych praw", tylko tego że kogoś stać na coś innego.
Ale spoko. Dajmy wszystkim bon na willę, bon na Mercedresa, bon na kawior i litr wódki luksusowej dla obywatela. Każdego. Bez wyjątku. Dlaczego ktoś ma mieć „mniejsze prawa" tylko z tego powodu, że jest biedny? I dlaczego bogaty ma płacić za coś extra, przecież budżet jest nieograniczony. Prawda?
@conradowl Ale tu nie chodzi o socjal, tylko o sprywatyzowanie szkolnictwa na poziomie szkół.
Sytuacja obecna - Państwo zatrudnia nauczycieli, utrzymuje budynki, wymyśla 100% programu.
Sytuacja po bonie - Szkoły utrzymują się z uczniów i ewentualnych wpłat dodatkowych rodziców / sponsorów. Szkoła realizuje program MEN + swój. Szkoła lub sieć szkół jest pracodawcą i odpowiada za budynek. Państwo zajmuje się dystrybucją pieniędzy na ucznia + przygotowaniem egzaminów końcowych.
Wpływ na edukację MEN ? - Egzaminy końcowe i wytyczne co powinien wiedzieć uczeń - trzeba założyć że średnio uczniowie potrzebują 70% czasu szkolnego na nauczanie się tego, 30% decyduje szkoła jako placówka.
Dodatkowo można wymyślić zwolnienia podatkowe dla firm - sponsorów, którzy w ten sposób mogą wpływać na szkolenie potrzebnych pracowników lub po prostu polepszać wizerunek.
Chodzi o pierwsze z ujawnionych pytań, brzmiące „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”. We wniosku to pytanie brzmi „Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?”.
Zmianie uległo także drugie pytanie: „Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?” – pytała była premier Beata Szydło w spocie. Teraz ma brzmieć „Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?”.
Bez zmian pozostała natomiast treść dwóch kolejnych pytań, zamieniono jednak ich kolejność.
Do tego pytania o prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw powinno być dopisane "oraz wyjebaniem z nich pisowców i ich rodzin odcinając ich od koryta?" #polityka #wybory #pis #jebacpis
Jak ma rządzić PiS, to jestem za prywatyzacją Polski, nawet i niech będzie przez niemieckie spółki. #polityka #wybory #referendum #gownoreferendum #pis #jebacpis #polska #panstwozkartonu #panstwoobsranegownem #furdeutschland
Te pisowskie obrazki z pytaniami zawartymi w nadchodzącym gównoreferendum, na których jest sugestia jak głosować kojarzą mi się z referendum w komunistycznej Polsce po wojnie, ale też z tym: #polityka #pis #wybory #polska #jebacpis
@witterboo trochę nawet smutne. Ludzie uważający się za oświeconych, nowoczesnych i inteligentnych zachwują się jak zwykłe Janusze i zamykaĵą oczy i tupią nóżkami, gdy ich kandydat coś odpierdzieli