Na Twitterze pewna kandydatka PiS zachęca na głosowanie na siebie wrzucając nudesy, desperacja...
#softporn #PiS #wybory #polska #heheszki #bekazpisu #bekazprawakow



Na Twitterze pewna kandydatka PiS zachęca na głosowanie na siebie wrzucając nudesy, desperacja...
#softporn #PiS #wybory #polska #heheszki #bekazpisu #bekazprawakow



Zaloguj się aby komentować
Nowe przemyślenia szm.. Kukiza. Niezłą drogę przeszedł. Od rockmena, przez ruch obywatelski do psa partii z którą dalej "walczy".
#polityka #kukiz #pis
Zaloguj się aby komentować
#konfederacja zwołuje konferencje w sprawie przekazywania kolejnych uprawnień UE i betonowaniu władzy "starej UE". Pewnie żadne media tego nie pokażą, więc warto zerknąć jakie kompetencje #pis #po #lewica przekażą zapewne UE.
W skrocie ekologia (czyli wszystko od przemyslu,samochodów, po zawartosc talerzy), polityka migracyjna itd.
Najgroźniejsze to eliminacja weta, zmniejszanie wymaganych większości co jest zaprzeczeniem demokracji, bo krajom przeciwnym, narzucane będą prawa pod Niemcy czy Francję. Nie będą potrzebne kompromisy...
https://m.youtube.com/watch?v=JxGiwqElFBo
#polityka #wiadomoscipolska #suwerennosc
@tyle_slow wiem, że może ci się to w głowie nie mieścić ale wszystko co konfederacja mówi o UE jest albo przekręcone albo wyolbrzymione, żeby straszyć swoich wyborców i powoli prowadzić do polexitu. Pierwszy przykład z brzegu, to paszporty energetyczne domów. Nikt nie będzie musiał przebudowywać swojego domu jak straszył Mentzen, zamiast tego deweloper będzie musiał określić klasę energetyczną sprzedawanego, nowego mieszkania, żebyś nie płacił za czekoladę, a dostał gówno.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Panie Areczku, dla pana jest nasz propaganda XD
#marszmilionaserc #marszniepodleglosci #pis #po #ko #opozycja #polska
#polityka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ale cyrk xD zamkneli droge w Katowicach, ale nikt nie poinformowal kierowcow autobusow i jeden przystanek jest odciety xD i autobusy same sobie musza zmieniac trase, a ludzie panika gdzie autobus jedzie xD
a na zamknietej drodze kilkanascie autokarow sobie po prostu zaparkowalo
#pis #konferencjapis #katowice
Zaloguj się aby komentować
W Łodzi nie ma benzyny do tankowania na Orlenie. Brawo Obajtek, brawo PIS
Najlepsze jest to, że ceny normalnie wyświetlają się pylonach, więc zajeżdżasz na stację, ale KAŻDY DYSTRYBUTOR ma karteczkę z napisem: " Przepraszamy, awaria dystrybutora "...
Czy oni mają ludzi za debili? Wydrukowali i przykleili 18 takich karteczek z tą samą bajką - zamiast przyznać rzecz wiadomą - na stacjach Orlen brakuje paliwa.
#kryzyspaliwowy #orlen #jebacpis #pis #jebacorlen
Tak sobie wczoraj jechałem przez małopolską wieś samochodem i zrozumiałem dlaczego oni na #pis głosują. no bo co oni tam w sumie potrzebują na takiej wsi? na cholere im te wolnosci obywatelskie, aborcje, sądy itp jak oni mają wolnosć na swoim polu. A że drożyzna w sklepach? no to pis da więcej pieniędzy i jakoś to będzie. #polityka #wybory
@GrindFaterAnona
Tak sobie ku..a tłumacz - "tylko debile głosują na PIS".
Opozycja też tak sobie tłumaczy i kolejna kampania wygląda na opartą na jednym haśle.
I znowu ździwko - "dlaczego jesteśmy w mniejszości?"
Może debile przestalibyscie traktować wyborców jak ułomnych, którym za cały progran wystarczy jedno hasło - to tak tak na poczatek.
Zaloguj się aby komentować
Widzieliście, że np. w Warszawie do wyboru jednego posła potrzeba 98 tys. głosów, a na Polesiu 74 tys?
To jest jakiś k***a skandal! Ten kraj jest ulepiony z tektury i krowiego łajna. Nic tu nie jest sprawiedliwe, nic nie jest takie jak powinno być.
Jeśli komuś z was chce się fatygować na wybory do innego okręgu to możecie to zrobić.
#polityka #pis #wybory



Zaloguj się aby komentować
Zdjęcie mówiące więcej niż 1000 słów...
#polityka #pis #sport #wybory2023 #jbzd

- jak panstwo wiecie za mlodu siatkowka rownierz byla dla mnie waznym sportem, sport ten pozwala rozwinac koordynacje ruchową oraz wspolprace na poziomie zespołu. Ci mlodzi ludzie stanowia zgrany zespol podobnie jak poslowie prawa i sprawiedliwosci, dlatego nikogo nie powinno dziwic ze wygrana w mistrzostwach jest również wygraną zjednoczonej prawicy
Zaloguj się aby komentować
Kiedy wydaje ci się,że PiS już nic gorszego od afery z migrantami tak prędko nie odpierdoli...
A tu płaszczak wrzuca do mediów nie taki stary plan obrony kraju przed ruskimi z czasów Tuska bo wybory... :
OMG... JPRDL...
#wiadomoscipolska #polityka #heheszki #heheszkipolityczne #nieheheszki #pis #blaszczak #codziennyblaszczak #cotusieodjebalo #polska #polskapolityka #wojsko a potencjalnie i #wojna ...
Zaloguj się aby komentować
Dość obszerna krytyka programu k0nfederosji.
Od siebie skomentuję tylko krótko to co najbardziej mi się nie podoba (a jest tego wiele) to znaczy likwidacja podatków od oskariatu,
których i tak w Polsce prakytycznie dawno nie ma, ale Menzten wmawia kucowskim ciemniakom że żyją w socjalizmie albo że PiS to socjaliści.
Otóż PiS wprowadził obniżkę tego opodatkowania oraz wprowadził furtki umożliwiające w ogóle niezapłacenie tego. W efekcie taka Dominika Kulczyk była w stanie uniknąć jakiegokolwiek, nawet groszowego opodatkowania i dostała 4 mld bez jakiegokolwiek podatku. Dla porównania biedacy pracujący za kilka tysięcy miesięcznie muszą samego dochodowego płacić 12% od swojej pracy (oraz inne podatki).
Menzten to człowiek który chce nam udowodnić że jeszcze może być gorzej dla nas i jeszcze lepiej dla kapitalistów i ich dzieci.
To dość niesamowite że ludzie go popierają i myślą że ma dla nich dobry program ekonomiczny.
Lata propagandy, inaczej nie można tego wyjaśnić.
https://youtu.be/cHDfJuYwQuk?si=Gv_d7q6W8KN9Lnc1&t=2226
#konfederacja #jebackonfe #mentzen #pis #antykapitalizm
@Matkojebca_Jones jak mozna wyciagac jedna rzecz i nie poruszac drugiej?
Likwidacja oskariatu chodzi o podatek od spadku? Ty masz godność w ogóle że raz opodatkowane pieniądze chcesz jeszcze raz podatkowac?
Rozumiem że wedlug ciebie jrstes za glupi aby damemu dysponowac swoimi pieniedzmi i musza to robic urzednicy? Skoro tak to nie krytykuj ze urzednicy wydaja na kosciol, zle pieniadze itd. Bo kazdy kto cokolwiek ma doczynienia z panstwem wie, że urzednicy nie szanuja pieniedzy. Jsk u nas w firmie zamawiaja spolki skarbu panstwa, to są to jedyne firmy ktore przy zamowieniach hurtowych nie pytaja o rabaty.
Ogólnie zgodzę się, chociaz nie wiem czy materiał to potusza, że podatek belki powinien byc zniesiony wylacznie od obligacji , lokat, bo calkowite yo okradanie pracujacych... ale ty chcesz pisu do kwadratu i po prostu to rozwala mozg
@Matkojebca_Jones no i kolejna kpina z ciebie, jak ktos zarabia kilka tysiecy to znow nie placi tych 12% bo kwota wolna. Oczywiście nie piszesz netto czy brutto wiec trudno się odnieść.
Zobacz ile niejasnosci w jednym wpisie, ile trzeba tlumaczyc i rozwijac. Gdybys byl madrzejszy i mniej pewny siebie to pewnie zrozumiałbyś, ze tak samo Mentzen w krotkim wywisdzie, filmie, nie nakresli kompletnej wizji i zmian a kierunki.
Zaloguj się aby komentować
#pis #jebacpis #polityka #kaczynski #aferawizowa

Zaloguj się aby komentować
Pilne - Wawrzyk próbował popełnić "samobójstwo"?
#wiadomoscipolska #polityka #bekazpisu #wybory #pis #polska

Zaloguj się aby komentować
Jak załatwić zatwardziałego pisowca gdy mówi że pensje sa wyższe?
Minimalna w 2015 to ok 1300zł netto a metr kosztował ok 5k, dziś minimalna to ok 2300 zł a metr kosztuje 14-16k, życzmy sobie płacy netto 3k i 40k za metr... bo pensje rosną.
Coś tam poburcza ale humor popsuty
#pis #nieruchomosci
#polityka
Zaloguj się aby komentować
Wydatki KOMITETU WYBORCZEGO PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ na reklamy w samym youtube za okres ostatnich 30 dni
Ładnie się rozkręca..
#polityka #reklama #youtube #pis #kampania

Zaloguj się aby komentować
Jastrząb gdyby mówił wprost, gdyby nie mógł kłamać
Zaloguj się aby komentować
Popularna jest na hejto korwinistyczna brednia że PiS jest partią lewicową czy socjalistyczną.
(używam określania "korwinistyczna" jako zmiennik obelgi, od nazwiska tego skompromitowanego pajaca który takie coś głosi).
Skupię się wyłącznie na kwestii ekonomii, bo w tej kwestii PiS częściej (błędnie) uważany jest za lewicę.
Deklaracje i nazewnictwo. PiS sam siebie określa jako prawica w najbardziej oficjalnym wydaniu jakie jest, czyli sztandarowej nazwie. Są "Zjednoczoną Prawicą". https://pis.org.pl/aktualnosci/jestesmy-zjednoczeni-razem-idziemy-po-trzecie-zwyciestwo Przykładowa wypowiedź największej postaci PiS, Kaczyńskiego: "Nasze propozycje, to nie jest żaden powrót do socjalizmu, to nie jest żadna etatyzacja". TVP będący tubą propagandową PiS, z okazji rocznicy urodzin Marksa napisało już w nagłówku "Zbrodnicze Idee Karola Marksa". Linku nie znajdę, ale podam inny paszkwil na Marksa z tvpinfo: https://www.tvp.info/37122587/ponura-historia-karola-marksa Jednak PiS rządzi już 8 lat i mamy ten komfort (oraz jednocześnie obowiązek) że możemy ocenić PiS po czynach, a nie po gadkach czy deklaracjach, które w przypadku polityków są w 1/3 bełkotem. Nie będę więc tego kontynuował bo ma to małą wartość merytoryczną.
Czy mamy socjalizm po tych ośmiu latach? Socjalizm są to uspołecznione środki produkcji https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm Udział sektora prywatnego w Polsce wynosi zaś 80% https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_Polski natomiast sektor państwowy jest w znacznej mierze prywatnym folwarkiem partyjniaków, świadczą o tym chociażby oficjalne wysokie zarobki prezesów: https://www.money.pl/gospodarka/milionowe-zarobki-ludzi-pis-w-spolkach-skarbu-panstwa-oto-co-mowia-oswiadczenia-6904619429301152a.html W sektorze prywatnym też nie mamy socjalizmu, wartość majątku jaki posiada połowa polaków jest wręcz ujemny: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/majatek-i-zarobki-polakow-nierownosci-jak-w-niemczech-majatek-jak-w-rosji/v0mwtet Sytuacja ta nie ma nic wspólnego z równością i brakiem klas. Nie ma nic wspólnego z socjalizmem z definicji.
A może interwencjonistyczna polityka gospodarcza, która de facto skupia się na pracownikach, a właścicieli stawia jako tylko pionków kontrolowanych przez demokratyczne, socjalistyczne państwo? Też nie. Udział płac w PKB jest drugie najniższe w UE. Za nami tylko Irlandia (kraj który kocha Tusk, skrajny ekonomicznie prawicowiec): https://twitter.com/MarekJozefiak/status/1471781282367643651
"ale lewaku, to że lewicowa polityka nie prowadzi do oczekiwanych przez ciebie rezultatów to nie znaczy że to nie jest lewicowa polityka, a PiS jest socjalny czyli lewicowy" - mówią kuce. Jak wygląda "socjalność PiS"? Porównam to z krajami Europejskimi. Rok 2021, Polska jest daleko w tyle jeśli chodzi o wydatki socjalne, bo na 32 z 36 państw: https://youtu.be/E3FlSSRWIr0?t=846 Inne dane: Średnia socjalu UE 51,5%., Polska: 44,2%.: https://obserwatorgospodarczy.pl/wp-content/uploads/2023/03/General_government_total_expenditure_2021__of_GDP.png Jednak dane z lat około 2021 są zafałszowne, gdyż pod pojęciem "socjal" są jakiekolwiek świadczenia pieniężne, w tym dla przedsiębiorców czy celebrytów, a więc jest to polityka nie tylko nie socjalistyczna, nie neutralna, ale antysocjalistyczna. A pandemiczne dotacje były wtedy ogromne (stąd skok "wydatków socjalnych" względem lat wcześniejszych). Weźmy znacznie lepiej obrazujące sprawę wydatki socjalne z roku 2017 czyli świeżo po wprowadzeniu 500+, mimo niewątpliwego wzrostu świadczeń socjalnych dokonanych przez PiS, Wydatki na zabezpieczenia społeczne w Polsce stanowiły 20,3% PKB (wobec 21% w 2016 r.), podczas gdy średnia unijna wyniosła 27,9% PKB: https://forsal.pl/artykuly/1441065,eurostat-wydatki-na-zabezpieczenie-spol-w-polsce-203-pkb-srednia-ue-279.html A jak wyglądają inne wydatki de facto socjalne a nie figurujące w statystykach jako "świadczenia socjalne"? Lecimy. Wydatki na służbę zdrowia to 4,8% PKB, a średnia UE to 7,1% PKB. https://ciekaweliczby.pl/wydatki_panstw_na_zdrowie/ Wydatki na edukację? I dopiero tym jednym wskaźniku jesteśmy lepsi niż UE : https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/04/14/wydatki-publiczne-na-edukacje-w-polsce-sa-za-niskie/ Budownictwo mieszkaniowe, mimo że mamy bardzo mało mieszkań w Polsce: https://wgospodarce.pl/informacje/121360-cele-polityki-mieszkaniowej-w-i-ich-realizacja-europie-i-w-polsce to rząd i samorządy budują ich opłakaną ilość w porównaniu z państwami UE. Za przykład podam miasta Wiedeń i Warszawę, czyli o takim samym PKB (z przewagą dla Warszawy). Wiedeń jest kompletnie na innym biegunie jeśli chodzi o budownictwo: https://forsal.pl/nieruchomosci/mieszkania/artykuly/8304091,w-wiedniu-uwazaja-ze-mieszkanie-to-prawo-a-nie-towar.html No to może wysokość podatków, co wprawdzie samo w sobie nie mówi o lewicowości i prawicowości, bo gdy np. podatki idą na wojsko a nie cele społeczne to to jest polityka prawicowa a nie lewicowa (i tak też jest u nas: https://galeria.bankier.pl/p/2/1/f00c3755c3cb7f-948-477-0-0-1604-808.png ) ale może chociaż wysokość podatków jest duża na tle Europy? Też nie, jest nieznacznie poniżej UE: https://galeria.bankier.pl/p/1/9/07c0ec592c69c2-640-342-0-0-962-516.webp https://i.wpimg.pl/624x/filerepo.grupawp.pl/api/v1/display/embed/2abb9505-cc8d-4384-9e07-fd77aa500b6f Jest ważniejszy wskaźnik decydujący o tym czy podatki są lewicowe czy prawicowe. Mianowicie jest to progresja podatkowa. I jak z tym jest w Polsce? Najwyższa stawka PIT w latach 50-siątych w USA, w złotej erze kapitalizmu przed erą neoliberalizmu było to 90%. Obecnie w Europie 8 państw ma najwyższą stawkę powyżej 50%. A Polska? Ma 32% i jest na dziewiątym miejscu od końca: https://www.pwc.pl/pl/media/2016/2016-04-26-poziom-podatku-dochodowego-w-polsce-sredni-na-tle-innych-krajow-ue.html Kwoty wolne od podatku mamy zaś najniższe (im wyższa kwota wolna tym wyższa progresja): https://silverhand.eu/wp-content/uploads/2020/07/image-1.png jednak wskaźnik kwoty wolnej od podatku można pominąć w rozważaniach, gdyż jest podany kwotowy, a nie w stosunku do PKB czy z podanym procentem ludzi którzy z niej korzystają, a takie dane należałoby uwzględnić.
"ale Polska ma niższe PKB od średniej UE więc twoje dane nie są porównywalne". Po pierwsze dane jakie przedstawiam nie są podawane kwotowo a stanowią procent PKB, po drugie, znalazłem takie info, o tym że np. progresja podatkowa nie przeszkadza w rozwoju. Szwecja osiągnęła nasz poziom gospdarczy w 2006 roku i już wtedy górna stawka podatkowa wynosiła 57%: Z kolei poziom Szwecji z lat 90-siątcyh Polska osiągnęła w 2014 roku i wtedy dla Szwecja górna stawka to było ponad 60% podatku, a w Polsce 32%. https://youtu.be/hzjvJnYh5LE?si=5_df9j95QcZ5PhiA&t=2927 Z kolei ekonomista Zbigniew Dylewski pokazywał w jednym z materiałó że Skandynawia od zawsze była opiekuńcza,
"ale w Polsce nie ma bardziej socjalistycznej partii niż PiS" - otóż są nimi: Lewica (część Razemkowa to czyni), Lewica Demokratyczna, RSS Piotra Ikonowicza oraz Komunistyczna Partia Polski.
"Ale cała UE jest socjalistyczna" - mówią kuce. I tutaj wchodzimy już zupełnie na poziom szurski, odklejenia, tworzenia kolejnych nieuzasadnionych bredni żeby łatać nimi poprzednie.... Naprawdę nie ma różnicy pomiędzy państwami Skandynawskimi a Irlandią czy Polską? Hmm.. Skoro nie ma...skoro cała UE albo i Europa jest socjalistyczna... To jaki był PRL? Jaka jest Kuba? Gdzie jest ten kapitalizm w takim razie i czym się objawia? W Chinach jest gdzie rządzi komunistyczna Partia Chin? W Rosji na 30 lat po upadku ZSRR? W USA które wg wskaźników jest raczej na poziomie Polski pod tym względem i aktywnie zwalczało i zwalcza ruchy lewicowe na całym świecie? Hmm... zagłębianie się w poglądy szurów nie jest zdrowe ani korzystne. Dla reszty jest mój wpis. Komentarze otwarte w których możecie się zesrać jaki ze mnie komuch ect lub zwyczajnie zignorować, pobiec do memów i napisać że lewacy nie mają argumentów, nie znają się na ekonomii i coś o mleku sojowym.
#antykapitalizm #socjalizm #lewica #polityka #pis
@Matkojebca_Jones Misiu, ale tu nie liczą się fakty zastane, a to co oni CHCĄ robić. A dążą do monopolizacji i upaństwowienia firm i spółek. To nie jest ich zasługa, że 80% w PL to sektor prywatny. Ważne jest to, że chcą to zmienić. Masz wielkie państwowe programy: budownictwo mieszkań, samochody elektryczne, polskie holdingi spożywcze, hotelowe itd. To jest ich cel i widać jest wielkie pole do popisu.
Natomiast udział socjalu w wydatkach rządowych rośnie, a jest obiecywane coraz więcej rozdawnictwa - to jest czysty socjalizm. Nie interesuje mnie, czy oni się nazywają partią prawicową, czy międzygalaktyczną - ważne są fakty.
@Nemrod
A dążą do monopolizacji i upaństwowienia firm i spółek
8 lat już dążą. Efekt tych dążeń opisałem.
masz wielkie państwowe programy: budownictwo mieszkań
??? Jakieś źródło? Ile tych mieszkań wybudowano? Z moich dociekań wynika coś zupełnie odwrotnego.
Misiu, ale tu nie liczą się fakty zastane
Nie posiłuję się danymi z roku kiedy PiS obejmował rząd, tylko późniejsze
a jest obiecywane coraz więcej rozdawnictwa - to jest czysty socjalizm
Po pierwsze definicję czystego socjalizmu już podałem i absolutnie nie jest nim rozdawnictwo. Po drugie, po ośmiu latach rządów oceniamy partię po efektach, a nie po obietnicach.
Nie licząc @Basement-Chad i paru komentarzy, większość z was pi⁎⁎⁎⁎li jak potłuczona, byleby cokolwiek napisać, OP wstawił świetny wpis który co mądrzejego powinien skłonić do przemyśleń, ale wg większości komentujących najważniejsze jest to jakim słowem kogos określić nie rozumiejąc najwyraźniej co te słowa oznaczają. Jak ja nie rozumiem co dane słowo oznacza to go nie używam.
@Kremovka Tak niestety wygląda debata polityczna, nie tylko w Internecie i nie tylko w Polsce. Bardzo prosto obrazuje to teoria podkowy. Skrajna prawica uważa się za opozycję do komunizmu, a w rzeczywistości różnią się od siebie tylko w szczegółach. Oba te ruchy polityczne cechuje dążenie do totalitaryzmu, nienawiść do wolności jednostki i samodzielności. Różnią się tylko opinią na temat tego kto w totalitarnym systemie powinien trzymać plebs za mordę. Faszyści wolą kler i religię, a komuniści komisarzy ludowych. W obu systemach faktyczną władzę absolutną sprawuje wąskie grono uprzywilejowanych działaczy politycznych.

Zaloguj się aby komentować