O oo... niedobrze, znowu coś zobaczyłem, znowu k⁎⁎wa chcę XD
Przed wami TWSBI Obsidian
#piorawieczne



O oo... niedobrze, znowu coś zobaczyłem, znowu k⁎⁎wa chcę XD
Przed wami TWSBI Obsidian
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Cześć wszystkim,\ Jestem totalnie zielony w temacie piór i szukam porady w wyborze pióra wiecznego na prezent dla żony - takie dostałem wyzwanie w temacie prezentu świątecznego.
Wspominała o cienkiej stalówce chyba F ???
Przez dłuższy czas nie pisała piórem, więc chciałbym coś raczej „łatwego” w obsłudze, gładko piszącego i niezbyt kapryśnego.
Budżet średni (do 500PLN), ważne żeby pióro było eleganckie i nadawało się na prezent.
Oczywiście zależy mi na dostawie pióra przed świetami
Będę wdzięczny za konkretne modele a nawet konkretne sklepy.
Z góry dziękuję za pomoc!
#piorawieczne
@gaga262 A osobiście z tej listy poleciłbym:
Monteverde Mountains of The World - dla kobiety idealne
Pelikan M200 (klasyka klasyki)
Pilot Elite 95s (oryginalne, lekko pretensjonalne, zwraca uwagę)
Waterman Expert (klasyczna elegancja)
Każde Kaweco (te stalówki
I na prezent to chyba mniej więcej w takiej właśnie kolejności. @Rozpierpapierduchacz zawsze znajduje gdzieś dobre okazje, a ja zazwyczaj kupuję w https://wiecznepiora.eu , głównie dlatego, że mam ich po drodze do pracy a lubię sobie pióra "pomacać". Ale przy pierwszym zakupie online chyba dają 7% rabatu jak się na chwilę do newslettera zapiszesz
Finalnie zdecydowałem się na takie pióro:
https://www.piszesz.pl/pioro-wieczne-pelikan-classic-m200-pastel-blue,251,2266.html
Czyli klasyka w fajnym opakowaniu
Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam całą społeczność a w szczególności @fonfi @Rozpierpapierduchacz
Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś: Diamine Masquerade
Kolejny shpeczjalny z shimmerem ze shpeczjalnej serii Diamine. Ta sama fiolka, kolor za to inny. Spodziewałem się abrdziej gejurskiego różu, wyszedł brąz, zwłaszcza jak trochę poleży i się przegryzie. Shimmer za to niezmiennie złoty. Ten już nie jest aż tak duży i pod stalówką go nie czuć.
Cena: 63 zł/50ml
Tyle ode mnie!
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś: Diamine Nightfall
Specjalny atrament ze specjalnej edycji w specjalnej butelce. Jest wielka, ciekawa i niepraktyczna jak jasny c⁎⁎j XD. Mogłaby być spokojnie połowę mniejsza i nie zajmować tyle miejsca. Ale hej, coś za coś - przynajmniej wygląda inaczej.
Bardzo ciemny granatowy z zielonym shimmerem. Realnie, to wygląda po prostu jak czarny z bardziej niebieskich odcieni. Ale nie mam z tym problemu, nie przeszkadza mi to.
Shimmer jest całkiem widoczny i dość duży, aż go czuć pod stalówką. Niemniej, zatankowane do Jottera w M, nie zatkało go ani razu.
Cena: 67 zł/50ml
Tyle ode mnie!
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
K⁎⁎wa człek już w tym wieku, że zapomina wpisy robić
Atrament na dziś: Diamine Moon Dust
Shary atrament z shimmerem. Shrebrnym zresztą. Fiolka taka se bez polotu, ale Asvine v126 się mieści przez szyjkę, a mały nie jest.
Cena: 73 złote za 50ml
Tyle ode mnie!
#piorawieczne




Zaloguj się aby komentować
Polecajka #atrament #piorawieczne
Do 14 grudnia -10% ze sklepu Escribo "MRVINTAGE2025" rabat na wszystkie produkty

Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś: Waterman Harmonious Green
Drugi i ostatni na razie atrament Watermana w moim posiadaniu. Fiolka taka sama, też stoi dwojako. Atrament jest mocno zielony i zdjęcia nie do końca to oddają. Na żywo jest mniej... niebieski? Turkusowy? Morski? W każdym razie nie skręca tak w stronę Pelikana 4001 Dark Green, Edelsteina Apatite i c⁎⁎j wie czego jeszcze.
Załadowany od lat niezmiennie do Caran d'Ache 849
Cena: 28 zł za 50ml
Tyle ode mnie!
#piorawieczne




Zaloguj się aby komentować
Hoł hoł k⁎⁎wa hoł.
Sezon świąteczny wiąże się z pojawiającymi się pytaniami o polecajkę #piorawieczne
Więc, wybiegając trochę naprzeciw, przygotowałem arkusz z modelami piór wiecznych wartymi uwagi (albo niewartymi uwagi) do 600 złotych, który można sobie przejrzeć, przefiltrować i zobaczyć, czy znajduje się w nim coś spełniającego oczekiwania
Arkusz będzie się jeszcze rozwijał, bo poprosiłem o pomoc jeszcze @fonfi @WujekAlien i miłośnika chińszczyzny, nielota pierdolonego w d⁎⁎ę jebanego @pingWIN a i ja pewnie na coś wpadnę. Ale że arkusz uwzględnia też pióra z aliexpress, a czas do świąt (niezbyt)powoli topnieje, to dzielę się już teraz.
Krótka legenda:
Cena oznacza zawsze najniższą znalezioną przeze mnie w czasie tworzenia arkusza. Wyszedłem z założenia, że jak wstawię "cenę regularną" albo producenta, to ktoś może nie zadać sobie trudu, żeby poszukać taniej. A tak będzie wiedział, że się da. Jak nie znajdzie, to kupi drożej albo inne.
Dostępność - sprowadzane to ebay (japońskie pióra) albo aliexpress (chinole, pilot 78G i Kakuno). Dostępne w Polsce tyczą się też amazona, bo ma krótki termin dostawy.
Kolorki - modele zaznaczone na zielono są ze specjalnym wyróżnieniem moim albo chłopaków.
Te zaznaczone na żółto są za drogie albo z jakiegoś powodu meeeh, a te na czerwono są całkiem odradzane z jakiegoś powodu (uwagi w kolumnie po prawej). Czy mogłem je po prostu wy⁎⁎⁎ać? Mogłem, ale jakoś tak jednak wolę zostawić.
No i co
Tyle ode mnie!
#piorawieczne


@heavelock na amazonie XD
Chcesz czarny czy pomarańczowy ? Ten drugi droższy, ale jeszcze nie 500 XD
Zaloguj się aby komentować
Atrament na dziś: Waterman Inspired Blue
U nas sprzedawany raczej jako "atrament waterman turkusowy", ale inspired blue to inspired blue, na fiolce jest, to k⁎⁎wa wiadomo, jak się nazywa, chuje sprzedawcy. Bardzo żywy kolor, piękny niebieski z tego turkusu jest. Butelka typowa Watermanowska 50ml, czyli bardzo fajna. Przy okazji rozpakowywania tego atramentu ogarnąłem, że można ją na boku postawić XD
Niby k⁎⁎wa oczywiste, ale jednak do tej pory nie połączyłem kropek XD
Załadowany do Kakuno z ostatniego wpisu
Cena: 29 złotych
Tyle ode mnie!
#piorawieczne





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie tego żółtego pokemona kokon co ewoluował z weedla a potem w beedrilla? No to właśnie dzisiaj nie o nim. ALE PRAWIE!
Pilot Kakuno
Bo tamten jest kakuna, a ten jest kakuno, kumacie XD. No i c⁎⁎j, mnie śmieszy XD
Kraj pochodzenia jest ten sam, kraj kwitnących hentajców - Japonia. Kupiony oczywiście od ich sąsiadów, bo od chinola z aliexpress, jednak co darmowa dostawa to darmowa dostawa. A że Kakuno jako takie jest tanie w c⁎⁎j, bo kosztuje jak Jinhao, to oczywiście, że chciałem mieć.
Kakuno ma w zasadzie jedną, bardzo poważną wadę. Nie ma go w Polsce. Za c⁎⁎j, ani k⁎⁎wa jednego. A tak poza tym, to jest to jeden z najczęściej zachwalanych modeli na świecie.
Pilot Kakuno to jedno z wejściowych piór Pilota. Wykonane z plastiku w formie różnej różnistej, są takie mgliste, są szare z kolorowymi skuwkami, są prześwitujące. Skuwka bez klipsa, za to z rollsoperem, który jest w zasadzie dodatkiem do już odpornego na turlanie, ośmiokątnego kształtu pióra. I bez niego nie powinno ze stołu spierdalać, ale wiadomo, przezorny zawsze ubezpieczony. Jak ktoś bardzo chciałby mieć do Kakuno klips, to idealnie sprawdzają się te z Kaweco, bo kształt jakby nie patrzeć w zasadzie ten sam.
Stalówka pilotowska dokładnie taka sama jak w innych budżetowcach, między innymi Pilocie MR, który zapierdala sobie po UK z hejtozeszytem. Rzecz w tym, że jest ponad połowę tańsza. I ma japę
Tak, dokładnie tak. Stalówki w Kakuno słyną z tego, że mają na sobie narysowane ryje. Jest to nie tylko smaczek, ale też, podobno, ma przypominać o poprawnym trzymaniu pióra. Jak patrzycie sobie w oczy, to jest za⁎⁎⁎⁎ście
Sekcja jest profilowana, ale nie nachalna. W moim jest biała, kontrastując z niebieskim korpusem i sekcją. Z innych modeli Kakuno polecam zdecydowanie kolorystykę Panda, zwłaszcza jak ktoś ma dwójkę dzieci, albo partnera. Bo są dwa: jedno białe z czarną skuwką, a drugie odwrotnie. Mają też pandzie ryje, więc w ogóle super.
Wrażenia z pisania bardzo przyjemne, bardzo delikatny feedback, linia M porównywalna z parkerowską Fką, stalówka stosunkowo sucha, ale za⁎⁎⁎⁎sta. Morda się cieszy prawie jak jej samej, uśmiechamy się do siebie wzajemnie. Nawet waga mi odpowiada, niby plastikowe, niby lekkie, ale nie nadmiernie lekkie. Fajny ten piórokemon, podoba mnie się
I teraz ALE i to nie chodzi o piwo
Zasechł mi j⁎⁎⁎ny. W może tydzień od zalania. “Może kwestia jakiegoś oleju po produkcji pozostałego w feedzie” pomyślałem. Został wypłukany. 3 dni później podnoszę, żeby nim napisać, postawiłem jedną kreskę - koniec. Ni ma.
“No ty k⁎⁎wo j⁎⁎⁎na” pomyślałem. Już go rozbieram, żeby wodą z płynem do naczyń wypłukać, patrzę na nabój… w połowie czysty. I teraz co następuje. Naboje pilotowskie zamiast standardowej kulki plastikowej zamykającej nabój mają plastikowy krążek. I się k⁎⁎wa c⁎⁎j j⁎⁎⁎ny przekręcił i mi przepływ zablokował XD. Wyciągnąłem pęsetą i jak renkom odjął, atrament płynie XD
Na razie pod uważną obserwacją. Szkoda by było, jakby był ch⁎⁎⁎wy, bo jest bardzo fajny XD
Z pozostałych ciekawostek - jest to jedyne pióro w całej mojej kolekcji, które z uporem maniaka notorycznie mi się pi⁎⁎⁎⁎li ze sposobem otwierania. Jest na zatrzask, a z nieznanych mi przyczyn ujebałem sobie, że zakręcane. Jakoś mi pasuje do niego zakręcanie, a go nie ma. Reklamacja.
Tyle ode mnie!
#piorawieczne






Zaloguj się aby komentować
Jaaa pi⁎⁎⁎⁎lę... Kolejna dawka złych wieści z Japonii. Wszystkie pióra ze złotą stalówką 40% w górę. To nawet nie jest dużo, to jest w c⁎⁎j...
#piorawieczne



Zaloguj się aby komentować
#hejtopaka #swieta #hejto
HO HO HO!
Mam zaszczyt dzięki Mikołajowi @DzialaczWiejski być chyba pierwszym, który chwali się paczką w tej edycji, a to moja pierwsza tutaj w ogóle!
No, Panie @DzialaczWiejski, fachura! Bardzo dziękuję za dopracowanie i super paczkę!
A co w paczce? Same dobroci!
Rękawiczki, 4 pary pięknych skarpetek, a konkretniej:
- kosmiczne - w końcu hejto!
- pianinowe - tak mi graj!
- grzybowe - jeszcze nie jestem grzybem, więc może to znak, że toksykiem? Nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- pingwinowe! - oczywiście najlepsze, wiadomo!
Aż 3 #ksiazki ! Prosiłem o Lovecrafta, bo chciałem go poznać lub coś, co Mikołaj sam poleca od siebie, a dostałem obie te rzeczy
- "Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne" - H.P. Lovecraft. Tutaj bardzo dziękuję za cały pokaźny zbiór! Nie znam jeszcze pierwszego tomu od Vesper, czyli "Opowieści z Dunwich" i idących za nimi opowieściami o Cthulu, natomiast widzę, że ten drugi tom to zbiór zupełnie innej strony Lovecrafta, tej bardziej fantastycznej, także nie będzie problemu wrócić do pierwszego tomu po przeczytaniu tej. Cieszę się z tej książki i na pewno przeczytam!
- "Ja, inkwizytor. Przeklęte krainy" - Jacek Piekara. Z tego co widzę jest to 13 tom opowieści o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Przeczytałem też, że wprowadza ona w pewną serię, odrębną i nie szkodzi jej przeczytać bez znajomości poprzednich, także ją przeczytam, chyba że ktoś tutaj zna całą serię i mi mocno to odradzi
- "Sierżant" - Miroslav Žamboch. Magia i wojsko? Ciekawe połączenie, nie czytałem do tej pory niczego z military science fiction
A oprócz tego słodki, pluszowy misio świąteczny! Daktyle (z kremem?), jeszcze nie wiem, dopóki nie spróbuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i paczka od Milka, którą pierwszy raz na oczy widzę, także ciekawe, ciekawe.
Na koniec najlepsze, czyli list i rysunek! Dziękuję bardzo za życzenia w odręcznym liście, które mają ładnie mieniący się atrament! Czyżby pisane #piorawieczne?
Natomiast to, co najbardziej mnie urzekło to rysunek od córki Mikołaja! No cudowny jest, proszę podziękować ode mnie córeczce
Jeszcze raz dziękuję za caluśką paczuchę! Widać postaranko i bardzo mi się podoba




Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj w #encyklopediapiorwiecznych wracamy do europy, a wręcz na “nasze podwórko” bo do sąsiadów niemiaszków. A było to tak: Historia marki Kaweco Firma powstała w 1883 roku z ramienia Heidelberg Pen Company i odpowiadała za produkcję drewnianych piór maczanych i sprzedaż importowanych stalowych i złotych stalówek, które dość dynamicznie zastępowały gęsie pióra w codziennym użytkowaniu i, przede wszystkim, szkołach. Lokalizacje do tego mieli naprawdę przednią, bo firma znajdowała się rzut beretem od Uniwersytetu w Bonn. K jak Kaweco Biznes nie był jednak tak lukratywny, jak życzyłby sobie tego pierwotny założyciel i ręce zmieniał...
Atrament na dziś numer kolejny: Jacques Herbin numer kolejny XD
J. Herbin Gris Nuage - przepiękny, delikatny i zimny szary, zahaczający o fiolet(?) z bardzo fajnym cieniowaniem. Tak, jest tak niepraktyczny jak można by się tego spodziewać XD
Zwłaszcza w moim szarym Jinhao Sharku z cienką Mką i dość suchym przepływem. Ale mimo wszystko daje radę.
Stawiając go obok Kaweco Smokey Grey na ciepłym, żółtym papierze, to ten drugi jest aż brązowy.
Cena: 33,60 złociszy
Tyle ode mnie raz jeszcze!
#piorawieczne




@vredo coś knuje smoluch, mówiłem. Zoofilia / rusofilia / podróże Jedno z tych 3 https://youtube.com/watch?v=zDeajKEabWQ
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejsza recenzja pióra będzie bardzo krótka.
To jest jinhao shark. Szary, taki jak od początku chciałem. Stalówka inna niż w poprzednich, bo większa, rozmiar M 0.5mm. tak sobie wymyślili, że F będą z napletem a Mki obrzezane.
I to w sumie tyle ode mnie XD
#piorawieczne




Zaloguj się aby komentować
Cześć
Zaloguj się aby komentować
Miała być #cebulawpiórka a wychodzi j⁎⁎⁎ny chłam.
Wyskoczyła mi reklama noteki na Black Friday - 15% zniżki na cały asortyment.
Ależ k⁎⁎wa okazja, żebyście się nie zesrali tym asortymentem czasami. Doszedłem do 3 strony i nie znalazłem nic z ceną promocyjną różniącą się od najniższej z 30 dni.
Wstyd, chamstwo i żenada.
#piorawieczne #blackfriday



Nie wiem po co to komu nie lepiej długopis, ołówek normalna rodzina?
https://m.youtube.com/watch?v=OO3FANjwKHY&pp=ygUNUG8gY28gdG8ga29tdQ%3D%3D
Zaloguj się aby komentować