Zaloguj się aby komentować
Jakiś twardy negocjator...
Dodam, że przedmiot wystawiony za 1200, mało używany gdzie nowy kosztuje 1600 xD
#olx

Zaloguj się aby komentować
Dosyć oczywiste oszustwo, ale uważajcie. Zamazałam kod QR (i na wszelki wypadek jakieś dane, niby odbiorcy), prowadzi do strony typu olx-pl.dupadupa.com.
#olx #oszukujo #oszustwa

Zaloguj się aby komentować
#olx #gownowpis
Strasznie nerwowy ten fabian.
Muszę przyznać, że jestem lekko w szoku. Pierwszy raz trafił mi się taki zjeb.

@Pol616 o boże xd wyślij mu to: https://youtube.com/shorts/SnXXe0DHrAQ?si=p-XswVv4GMSrn1El
Zaloguj się aby komentować
Ktoś sprzedaje Silnik odrzutowy z drona na OLX "Silnik napędzał drona o masie 156kg i pozwalał rozpędzić go do prędkości 740km/h.
Silnik do uruchomienia lub jako ciekawostka do wystroju wnętrz lub innych."
#olx #zakupy

@waldi ja ostatnio szukałem mauzerow na wodę i po wpisaniu zbiornik na olx wyskoczył mi taki zbiornik paliwa do miga.
Może złożymy jakaś rakietę? Ziemia ziemia ? :p
https://www.olx.pl/d/oferta/zbiornik-paliwa-od-samolotu-mig-21-CID757-IDZZWuy.html
https://www.olx.pl/d/oferta/zbiornik-paliwa-mig-21-CID5-ID104nVH.html
Zaloguj się aby komentować
Wiem że trochę #czlowiekskurwiel ale uważam że kombinatorów i oszustów należy tępić bez skrupułów.
Ilekroć wyszukuję na #olx przedmiot konkretnej marki to otrzymuję spam jak na screenie. Chcę kupić rower "Marin" a dostaję "Rower badziew, jak rower Marin".
Pies Was tracał #januszebiznesu !

Elegancko, tak trzeba robić. Sam jakiś czas temu byłem wrzodem na d⁎⁎ie dla cwaniaków na olx jak szukałem działki pod budowę domu w Szczecinie i dostawałem kurwicy bo połowa ogłoszeń w tytule powiedzmy "Szczecin Pomorzany", a w dokładnym opisie jednak jakieś pizdochlewice dolne w środku lasu 70km od Szczecina z dojazdem tylko terenówka 4x4. Zgłaszałem jak leci.
@Big__lebowski piona, ja podobnie zgłaszam na allegro jak dają złe parametry, przez co wyszukiwarka po filtrach traci sens, albo złą kategorię albo spamują 2137 ogłoszeń dotyczących tego samego, ale w jakiś sposób że nawet allegro tego nie scala. Nie ogarniam jak nie można zrobić prostego filtrowania (ten sam obrazek wstawiają). Podobnie OLX ze słowem "nie", albo otomoto gdzie wymagany jest vin, a dają "xxxxx".
Z 2 tygodnie temu miałem fazę i przeglądanłęm opinie twarzoksiążki na google play store, jak idioci oceniają jakieś sklepy, restauracje etc... ale zamiast niej, dają 5/5 facebooki. A te gunwo robione na odwal nie zasługuje nawet -100. Chyba coś wprowadzili na początku roku, bo powędrowałem aż do października i wcześniej były mega, mega sporadyczne, a od paru miesięcy wysyp. Tak, asperger.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#polska #olx Jak się okazuje OLX zbierał dane o użytkownikach - o jakich nie informował swoich użytkowników! absolutnie wszystko - Ilość transakcji, kwoty, komu sprzedane, za ile, adresy, glokalizacje itp... - o tym można się dowiedzieć pobierając dane na swój temat z OLX z ustawień. Zbierał i gromadził latami po prostu wszystko w bazach danych na temat użytkowników - każde dane co zostały tam wprowadzone, edytowane (jako dopisane a nie edytowane) i tak od lat.
Nigdzie w regulaminach OLX nie wyszczególnił jakie dane zbiera - a zbierał dosłownie wszystko na temat każdego, gromadząc latami wszystko, nawet jak było kasowane przez użytkowników...
Skoro juz trzeci dzień odkrywamy #WieżeStereo typu Civic Kenwood Mazda323 JVC.
To zapraszam efektywnych poszukiwaczy do złożenia oferty sprzedaży kompletu głośników PC: zestaw 2.1 model P380 produkcji Creative seria Inspire:)
W stanie że nie popękane i powinno działać - chętnie kupię. Na wymianę mam choćby wieże Panasonic jak w ostatnim plusowanym Wpisie ( 5-cd changer) i zmieniarkę 6-cd do vw T5 , a co innego się znajdzie jeżeli napale się na stan takiego p380:) Rozważę każdą opcję, nie będę kpił z przesady
#audio #elektronika #glosniki #ogloszenie #audiopc #creative #olx




Zaloguj się aby komentować
Legitne czy jakis scam?
Pierwszy raz sprzedaje coś na olx. Tuż po wystawieniu ogloszenia dostałem sms z linkiem do jakiejś trefnej strony, chwile później taką wiadomość.
#olx

Zaloguj się aby komentować
Kochany olx
Robię małe porządki w piwnicy więc wszystko wrzucam na ogłoszenia żeby ludzie pozabierali i żebym nie musiał sam tego wywozić na śmietnik. No i z ludzkiej przyzwoitości żeby nie wyrzucać, jak może się komuś przydać.
Jeden pan postanowił skontaktować się ze mną o godzinie 1:58 xD ale przynajmniej potem się pojawił i odebrał, także finalnie +
Jakaś pani chciała 4 kartony płytek ceramicznych każda po ok 25kg wysłać przesyłką do paczkomatu xD
Aktualnie na przesyłkę namawia mnie jeden pan który chyba pomyślał że stare używane drewniane drzwi do piwnicy za 5 dych są warte transportu na palecie na drugi koniec Polski xDDD
Co ci ludzie mają na bani to ja nawet nie
#olx #porzadki
Zaloguj się aby komentować
Ten uczuć kiedy sprzedałeś alukapsle pierwszej osobie która widziała ogłoszenie.
Mogłem wystawić za więcej ehhh ... :D
#olx

Zaloguj się aby komentować

Od lipca w Polsce obowiązywać będzie unijna dyrektywa DAC7, nakładająca na platformy cyfrowe obowiązek dostarczania skarbówce informacji o sprzedawcach. Chodzi jednak o te podmioty, które mają powyżej 30 transakcji rocznie o wartości przekraczającej 2 tysiące euro. (...) Nowe przepisy nakładają na...
Handlujesz w sieci - okazjonalnie lub na większą skalę - sprzedając nawet używane graty, których nie używasz? Oferujesz w sieci usługi, np. remontowe albo nawet korepetycje, a może chcesz wynająć mieszkanie? Przeczytaj uważnie, zapiorunuj i podlinkuj dalej jeśli uważasz, że to ważne.
Szczegółowe dane o transakcjach osób handlujących w sieci, a także np. wynajmujących mieszkania, trafią do skarbówki. Dodatkowo nasze konta na Allegro, OLX czy Vinted będą mogły być zablokowane, a wypłaty wstrzymane.
Wdrażająca unijną dyrektywę DAC7 ustawa ma zapobiegać wyłudzeniom podatkowym.
"W ciągu kilku dni ustawę ma podpisać prezydent, który według naszych informacji nie ma do nowego prawa żadnych zastrzeżeń. A to oznacza, że nowe przepisy wejdą w życie od 1 lipca" - napisała GW
Ustawa wprowadza mechanizm polegający na tym, że e-platformy proszą o dane sprzedających, następnie przekazują je skarbówce, a ta sprawdza, czy dana osoba, handlująca np. na Allegro, odprowadza należne podatki czy ich unika. "Sprawdzane mają być zarówno osoby mające zarejestrowaną własną działalność gospodarczą, jak i zwykli Kowalscy" - podkreśliła "GW".
E-platfromy do 31 grudnia 2024 r. muszą "dopełnić procedur należytej staranności", czyli ustalić szczegóły, w jaki sposób i od kogo będą zbierały informacje. Konkretne raporty o sprzedających muszą przekazać skarbówce do 31 stycznia 2025 r. "Jeśli e-platforma nie przekaże danych o handlujących do skarbówki, grożą jej kary" - głosi inFakt
Obowiązkiem raportowym zostaną objęci ci sprzedawcy, którzy w ciągu roku sprzedadzą lub udostępnią na danej platformie co najmniej 30 ofert. "Obowiązek obejmie również tych, którzy w ciągu roku dokonają sprzedaży towarów na łączną kwotę przekraczającą 2 tys. euro na danej platformie, bez względu na liczbę transakcji czy wystawionych ofert" - podkreślono.
W praktyce oznacza to, że jeśli np. wystawimy po 10 ofert sprzedaży w ciągu roku na OLX, Allegro i Vinted, nasze dane nie trafią do skarbówki (oczywiście pod warunkiem, że wartość sprzedaży na danej platformie nie przekroczy 2 tys. euro) - wyjaśniła "GW".
"Skarbówka skontroluje nas natomiast, gdy tylko na jednej z platform zamieścimy co najmniej 30 ofert sprzedaży. I nie będzie miało znaczenia, czy te transakcje zostaną zrealizowane" - czytamy w artykule.
Ustawa zakłada, że do fiskusa mają spływać również dane osób, które na platformach cyfrowych oferują najem pokoi, mieszkań czy domów oraz garaży i parkingów.
Poza tym pod lupą skarbówki znajdą się "usługi świadczone osobiście". Chodzi np. o osoby przeprowadzające remonty czy kierowców, którzy swoje usługi proponują za pośrednictwem e-platform.
"Wyborcza" podkreśliła, że w sytuacji, gdy dany sprzedawca nie przekaże potrzebnych danych platformie, ta w pierwszej kolejności zablokuje wypłatę wynagrodzenia za sprzedawane towary czy usługi. "Gdy sprzedający wciąż nie będzie chciał przekazać danych, e-platforma zablokuje konto sprzedającego" - dodano.
#handel #internet #allegro #olx #vinted
żeby się dobrać prawdziwym wyłudzaczom VATu, co odczułby budżet państwa, to w urzędach musieliby zasiadać kompetentni ludzie, oczywiście we współpracy ze służbami mundurowymi, którzy byliby również odpowiednio wynagradzani za wykrywanie takich wałów
a z polskiego obywatela, który wystawił coś za kilka groszy pomnożonego przez dajmy na to 20mln, bo przy takiej skali kilka pln per capita ma już sens - zedrze byle łachudra ze skarbówki
jak osoba lub osoby pracujące w orlenie - spółce skarbu państwa - utopiły1,5mld zł to za to nikt nie beknie
ot, spółki skarbu państwa przepierdalają milirad za miliardem, ale za to rząd wynagrodzi sobie wyciskając obywatela jak cytrynę
Olx chyba zapowiedział, że przekaże tylko te zrealizowane z wysyłką olx bo tylko to można udowodnić, wystawić możesz sobie wszystko, ale jak nie ma potwierdzenia sprzedaży, to możesz równie dobrze powiedzieć, że nikt nie kupił i wywaliłeś. Szaraczków nie będzie nikt gonił za 300 zl dochodowego, bo to się totalnie nie opłaca z perspektywy urzędu, aby takimi groszami się zajmować, co innego quasi zawodowych handlarzy którzy z olx uczynili sobie sposób na życie.
Zaloguj się aby komentować
trzeba spełnić jakieś specjalne wymagania na olx, żeby móc wystawiać w dziale oddam za darmo?
ani w aplikacji, ani na stronie nie mam do wyboru tej kategorii
#olx
Zaloguj się aby komentować
Łaskawcy, mogę dodać JEDNO ogłoszenie za darmo xD
#olx
P.s. mam do sprzedania adapter android auto i yanosika gtr z abonamentem do końca października.
#motoryzacja


Zaloguj się aby komentować
Olx to stan umysłu. Napisałem w ogłoszeniu, że nie odpowiadam na wiadomości i zainteresowanych proszę o telefon.
#olx

Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #olx
Po co prosicie mnie w wiadomości na olx o numer telefonu, skoro potem nie dzwonicie? Pies wam lizał, a wy psu.
Zaloguj się aby komentować
#allegro #zakupyonline #pytanie #olx
Jeśli kupię na allegro jakiś item i chcę go zwrócić w ciągu 14 dni z powodu wady - lepiej wybrać zwykły zwrot czy zwrot jako reklamację?
Nie chcę aby sprzedawca go wymieniał na nowy czy oferował mi naprawę, po prostu chciałbym go zwrócić i dostać hajs z powrotem, a jednocześnie chciałbym być na tyle miły żeby dać znać co z tą rzeczą jest nie tak. I opis można dodać tylko w przypadku zwrotu jako reklamacja, a nie zwrotu standardowego.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować