Pamiętacie ten program? Prosty, lekki program do prostych zadań jak pocięcie, przyspieszenie/spowolnienie czy proste efekty przejścia. Program tak prosty, że każdy mógł go ogarnąć w 5 minut.
#windows #nostalgia

Pamiętacie ten program? Prosty, lekki program do prostych zadań jak pocięcie, przyspieszenie/spowolnienie czy proste efekty przejścia. Program tak prosty, że każdy mógł go ogarnąć w 5 minut.
#windows #nostalgia

@ElektrolizatorDwuczlonowy Teraz takim domyślnym programem do edycji wideo dla mas na Windowsie powoli staje się Microsoft Clipchamp. Ostatnio go odkryłem gdy ojciec pytał o jakiś prosty program w którym mógłby przyciąć filmiki z wakacji. Imo jest tak samo prosty i intuicyjny jak Movie Maker. Jedyny minus to że jak wszystko teraz jest napisany w JS i na starszych komputerach potrafi okropnie mulić.

Zaloguj się aby komentować
Weekend zleciał całkiem szybko, więc wracam do was z kolejnymi ulotkami/katalogami lego.
Kolejny krok w tył, a więc dziś przenosimy się do roku 1993.
Zaczniemy od najbardziej zużytej, czyli najczęściej używanej przez mnie rozkładówki - Lego Pirates - tudzież Piraci po prostu.
Wspaniała to była seria - nie zapomnę jej nigdy, mimo, że tak jak i inne - pozostawała jedynie w strefie marzeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale to nic! Te marzenia były bardzo rozbudowane! Godzinami toczyłem w myślach morskie bitwy, abordaże i rozróby w porcie! Przednia to była zabawa, a ta karteczka - niezwykle dla mnie cenna :3
W sumie do teraz, mimo, że ten plakat dobre 20 lat w piwnicy leżał - dokładnie tak go zapamiętałem!
Drugi z plakatów, to ponownie - Lego serii Town - ponownie dynamiczna grafika, sama w sobie sugerująca przebieg wydarzeń i 'fabułę', a w połączeniu z z katalogiem 'przyszłorocznym' tworząca już całkiem rozbudowaną historię.
Na koniec oczywiście rewers i pomniejsze zestawy z różnych serii.
#nostalgia #zabawki #tatacontent #lata90 #retro #hobby #ciekawostki #starszezwoje #wspomnienia #zuchpostuje #lego



Zaloguj się aby komentować
Pod tagiem #niecodziennymatchbox wrzucam po kawałku katalog Matchboxa z lat dziewięćdziesiątych.
Ostatnio były super bryki, to dzisiaj nuda. Takie jest życie.
#nostalgia #hejto30plus #resoraki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dziś, katalogi 'jubileuszowe' można chyba powiedzieć bo skończyły w tym roku 30 lat.
No więc co tam było na topie w Lego a.d. 1994?
Przede wszystkim zaczęła wtedy na dobre dominować osadzona w kosmosie seria Space. która miała w tym czasie swoje podserie: Ice Planet 2002 (biało niebieskie), Spyrius (czarno czerwone), Unitron (baza z kolejką) oraz 'różne' (które po prawdzie było jednym zestawem z figurkami każdej 'frakcji') - były oczywiście wcześniejsze zestawy osadzone w kosmosie, ale dopiero te miały powiązane historie i wprowadzały szerszą gamę zestawów - od najmniejszych, przez średnie po na prawdę widowiskowe bazy.
Kolejna rozkładówka to Lego Town, przy której znów warto docenić 'głębię' sceny, gdzie na kolejnych planach poutykane są różne zestawy, których ulotka bezpośrednio nie reklamuje, ale pokazuje spójność różnych podserii Town, o czym wspominałem wczoraj - City już tego czegoś nie ma (albo to ja się zestarzałem).
Numer trzy, co zapewne widać po zagnieceniach i przetarciach, był jednym z moich ulubionych 'plakatów', a rycerskie serie czyli Castle, dzielące się na czarnych rycerzy, lwich oraz wilczych. Zamek 6086 (de facto z 1992 roku) jest przez wielu do teraz uważany za najlepszy zamek w historii.
#nostalgia #zabawki #tatacontent #lata90 #retro #hobby #ciekawostki #starszezwoje #wspomnienia #zuchpostuje #lego




Zaloguj się aby komentować
Dziś wracamy do roku 1995, z którego mam dwa katalogi:
-jeden z rozkładówką z serii Lego TOWN (nie mylić z City)
-drugi z rozkładówką podwodnej serii Aquazone
Powiem wam - te stare katalogi miały w sobie to coś, widać minimalną ingerencję programów graficznych podczas składania do druku, ale same konstrukcje są 'real images', a nie generowane z renderów.
Same serie również wydają mi się 'bardziej przemyślane' tj. cała seria tworzyła jakiś koncept, który można było rozbudowywać kolejnymi zestawami - obecnie mimo, że same zestawy wydają się coraz ciekawsze, a konstrukcje 'doszlifowane' to tworzą one raczej takie samodzielne konstrukcje, a nie serie tematyczne jako takie - aczkolwiek, może to wrażenie wywołuje po prostu nostalgia, oraz to, że teraz jednak mnie stać żeby kupić zestaw z 300 klocków, podczas gdy dawniej pozostawało się cieszyć tymi najmniejszymi zestawami - co na pewno wymagało nieco więcej kreatywności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rewers na obu taki sam.
Bonus: Udało je się wczoraj trochę umyć (∩^o^)⊃━☆
#nostalgia #zabawki #tatacontent #lata90 #retro #hobby #ciekawostki #starszezwoje #wspomnienia #zuchpostuje #lego




Zaloguj się aby komentować
No więc po odnalezieniu starego pudełka po butach z moimi zestawami #lego z dzieciństwa, pierwsze co postanowiłem zrobić to zeskanować lekko sypiące się już instrukcje i 'katalogi'.
Postaram się tu stopniowo wrzucać, a nuż obudzą miłe wspomnienia (u mnie, bądź u was) ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Nie mam tego dużo, ale cóż - to były inne czasy
Teraz córka ma więcej klocków w jednym zestawie niż ja miałem wszystkich ¯\_(ツ)_/¯
Na początek najmłodszy 'katalog', skromny 28-latek z roku 1996.
Na awersie plakat z kosmicznej serii Exploriens (w mojej kolekcji zestaw Hovercraft 6815 - czyli skuter zwiadowczy, ale na zestawy jeszcze przyjdzie czas po umyciu i sprawdzeniu elementów), na rewersie po kilka zestawów z różnych serii Lego System.
Ile ja czasu spędziłem nad tymi kartkami snując w wyobraźni epickie scenariusze i zabawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taka 'kolejka' elektryczna z frontu 6991, albo robot 6949 były wtedy na tyle poza zasięgiem prowincjonalnego Polaka, że nawet nie było szans żeby zobaczyć karton w jakimkolwiek sklepie z zabawkami
Człowiek musiał się zadowolić zestawem z ~20 klocków - i zadowolony był!
Ale to nie nad tym katalogiem spędziłem najwięcej czasu - stay tuned!
#nostalgia #zabawki #tatacontent #lata90 #retro #hobby #ciekawostki #starszezwoje #wspomnienia #zuchpostuje


Zaloguj się aby komentować
Takie tam #lego z lat 90tych.
Nadszedł ten czas aby przekazać je kolejnemu pokoleniu xd
Jak to myjecie?
#nostalgia #zabawki #tatacontent #lata90


Zaloguj się aby komentować
Heniusie i Henrietty, pamiętacie tę gazetkę? Ale bym sobie poczytał takie artykuły z d⁎⁎y wyjęte co to drukowali w latach dziewięćdziesiątych i sprzedawali w kioskach kiedy o internecie w domu ludzie nawet jeszcze nie marzyli. #skandal #gazety #nostalgia #lata90

Tutaj można znaleźć więcej takiego kontentu, jeśli ktoś zainteresowany: http://niniwa22.cba.pl/skandale.htm
Zaloguj się aby komentować
Była taka kreskówka ze Zwierzojeżem. Ktoś w ogóle to pamięta?
#kreskowki #lata90 #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj mamy Dzień Jojo.
Kto pamięta przełom wieków, ten pamięta boom na jojo. Punktem obowiązkowym wycieczki szkolnej albo odpustu w parafii był stragan z badziewiem gdzie kupowaliśmy m.in. jojo (koniecznie w przezroczystym designie). Potem większość i tak potrafiła tym jojem tylko zrobić siup do dołu i siup do góry
#kalendarium #lata00 #nostalgia
Które to mogły być lata z największą jojomanią? Chyba okolice wejścia do UE tak myślę - 2000-2005?

@burt - nie jojo tylko yoyo
To na dołączonych zdjęciach było moje pierwsze poważne zakupione w sklepie skejterskim - nadawało się całkiem nieźle do loopowania - spało dobrze tylko wtedy jak usunęło mu się te korkowe hamulce - jak dla mnie wtedy kosztowało fortunę i hamulce też trzeba było dokupywać
Później to już poszło z górki bo jak zacząłem zarabiać to zakupiłem sobie ze stanów kilka profesjonalnych yoyo (za jedno zazwyczaj ponad $100) i worki sznurków (bawełniane, mieszane i nylonowe).



@burt - ale mnie nostalgia naszła - wtedy nie było jeszcze YouTube więc człowiek pobierał filmiki ze strony zwanej Sector Y aby się czegokolwiek nauczyć - widzę, że strona dalej istnieje i można z niej pobrać te oryginalne filmiki z lat około 2000: https://www.sector-y.com/videography/ - oglądam i nostalgia motzno
Zaloguj się aby komentować
Ta perfuma mocium panie
zjada Wasze na śniadanie.
A tak serio to bardzo udany stosunek ceny do jakości - czyli wspaniałość za grosze.
#perfumy #nostalgia #madeinpoland

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ale nostalgia. Wybrałem tą zabawkę 24 lata temu w happy mealu i jaralem się jak dziecko (notabene). Teraz będzie się nim bawił mój siostrzeniec, ale lepiej niech pamięta, że to moje i jak będę chciał sobie zabrać to sobie zabiorę.
#maxispam #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak miałem jakieś 14 lat to pamiętam jak na Vivie leciał ten kawałek:
Flipsyde ft. Piper - Happy Birthday https://www.youtube.com/watch?v=V2DxJW6ytSs
Jako fan rapsów ten utwór mega mi się podobał, zwłaszcza ten melodyjny bit wpadał w ucho. A jako, że mój angielski nie był wówczas taki liquid jak jest teraz to nie miałem pojęcia o czym ten kawałej tak do końca jest.
I nagle kilka dni temu w aucie spotify podrzucił ten utwór na jakiejś playliście i zacząłem wsłuchiwać się w tekst. I wbijało mnie coraz mocniej w fotel z każdą linijką. Dawno nie słyszałem tak mocnego utworu z takim głębokim tekstem i takim nie wiem... ładunkiem emocjonalnym?
O czym to w skrócie jest? O aborcji. Autor abortował dziecko i teraz rozlicza się z tej decyzji. W dzień jego potencjalnych urodzin zastanawia się jakby wyglądał, jaki by miał charakter, jakby spędzał swój czas. Tłumaczy powody dla których podjął taką, a nie inną decyzję. Bardzo żałuje swojej decyzji i zastanawia się czy jego dziecko które ma teraz nie jest wcieleniem tego, którego zabił. Ma też nadzieję, że spotkają się w przyszłości po śmierci.
Choosing our life over your life meant your death
Now you got a little brother, maybe it's really you
Maybe you really forgave us, knowing we was confused
Maybe every time that he smiles
It's you proudly knowing that your father is doing the right thing now
Przyznam szczerze, że niesamowite wrażenie ten kawałek na mnie wywarł po tylu latach.
#nostalgia #muzyka #feels
Zaloguj się aby komentować
#gownowpis #nostalgia #hejto30plus
Niedziela do południa, słyszysz to intro, a mame już robi obiad (będzie gotowe jak ziemniaki się ugotują)
@NiebieskiSzpadelNihilizmu tak szczerze to jeżeli chodzi o przekaz to te Disneyowskie animacje były dosyć, hmmmm, wątpliwe pod względem walorów edukacyjnych od dawna.
Właśnie dokładnie dlatego, że pchano do ich twórczości politykę i przesadnie Disney wygładzał rzeczywistość.
Animacje ładne, z tym się sprzeczał nie będę, piosenki fenomenalne ale to jest firmą która na siłę pcha politykę do bajek jeszcze zanim druga wojna światowa się zaczęła. W jednych okresach mocniej, w innych nieco mniej ale to jest takie megakorpo, że chociaż sekcja filmowa ostatnio przynosi straty to nic sobie z tego nie robią, bo jako całość jest ostro na plusie a wyjście z założeń DEI obniżyłoby inwestycje w całego Disneya - być może więcej pieniędzy by stracili. Ale generalnie ten ostatni mezalians polityki i biznesu i nie skupianie się na maksymalizacji bezpośredniwgo zysku uzyskiwanego od klientów jest dosyć martwiące.
Zaloguj się aby komentować
Ja Cię kręcę, oddali mi stary numer!
Ciekawe czy ktokolwiek tam jeszcze żyje
https://gadu-gadu.pl/2024/04/19/mam-gg-co-dalej/
#poklikasz #komunikatory #kiedystobylo #gadugadu #okboomer #nostalgia

Zaloguj się aby komentować
"Hej Ty tak Do Ciebie mówię!:
Dobra Panie i Panowie. Jedziemy na grubo, bo widzę, że jest tu sporo osób, które są rapowymi staruchami.
Utwór otwierający trzeciej płyty Wu Igrek Pe Trzy. Z za⁎⁎⁎⁎⁎tymi scratch'ami DJ Hansa!
https://www.youtube.com/watch?v=XPpHOMzEcDY
#muzyka #rap #nostalgia #ciekawostki #gownowpis
Zaloguj się aby komentować