I jak tam po 2. sezonie "Squid Game"? Podobał się? Lepszy od pierwszego?
#seriale #netflix #squidgame

„Squid Game” po drugim sezonie znajduje się na rozdrożu – pomimo dość dobrego 2. sezonu, jeżeli twórcy produkcji będą podążać przetartymi już wcześniej schematami mogą w znacznym stopniu zaszkodzić odbiorowi całej produkcji, która dla widzów stanie się po prostu nudna. To czego potrzebuje koreański przebój, to powiew świeżości – coś czym Hwang Dong-hyuk mógłby nas jeszcze zaskoczyć. Tylko czy w przypadku „Squid Game” można czymś jeszcze widza zaskoczyć? Jest dobrze, emocjonująco, ale mogłoby być lepiej
Więcej w bezspoilerowej opinii, zapraszam
https://serialomaniak.com/squid-game-sezon-2-recenzja-bezspoilerowa/
Zaloguj się aby komentować
Ogladacie #nfl na #netflix ? Spoko nawet, jakbym w to gral to na 100% jako wide receiver, glownie bo na inne pozycje ciezko by bylo wagowo sie zalapac xd
#sport


Zaloguj się aby komentować
jest teraz na #netflix albo #hbomax jakiś czas za darmo do oglądania? jakieś kody czy coś podobnego?
#vod
Nie ma możliwości oglądania Netflix lub HBO MAX za darmo, ale Amazon wydaje się mieć bezpłatny okres próbny. https://www.leawo.org/fi/entips/how-to-get-amazon-prime-for-free-1428.html?utm_source=hejto.pl&utm_medium=250415_barelink&utm_campaign=1426
Zaloguj się aby komentować
Wyczytałem na Reddit, że Arcane jest jedynym serialem w historii, który ma cały jeden sezon z ocenami powyżej 9,0 na IMDB.
Nie sprawdzałem czy to prawda, ale moim zadaniem w pełni na to zasługuje. Obejrzałem całość na dwa podejścia i byłem od początku do końca zachwycony.
Każda jedna scena to uczta wizualna. Muszę sobie przypomnieć pierwszy sezon, ale wydaje mi się że twórcy poszli zdecydowanie "szerzej" i odważniej jeżeli chodzi o wizualne efekty i projekty lokacji. Osobiście (tak samo jak w pierwszy sezonie) widzę tam połączenie "kwadratowości" postaci niczym w disneyowskiej Atlantydzie, z szalonymi efektami, niczym w niektórych odcinkach Love, Death and Robots. Dla mnie - strzał w dziesiątkę - moje ulubione style w animacji.
Muzyka w większości przypadków jest świetnie dopasowana, chociaż moim zdaniem nic nie przebije starcia Ekko i Jinx na moście z pierwszego sezonu (wracam do niego co jakiś czas na YT). Drugi sezon poszedł jeszcze bardziej w "teledyskową" stylistykę. Nie ma odcinka bez conajmniej jednej takiej sekwencji, często jako "otwieracz". Na początku trochę mnie to drażniło, ale wykonanie za każdym było razem świetne.
Jeżeli mam się czepiać, to momentami miałem wrażenie, że niektóre decyzje stylistyczne mogły być pokierowane chęcią przyspieszenia produkcji. Na przykład scena z pogrzebu na początku sezonu, gdzie tylko jedna postać jest animowana, na tle jakby story-boardów. Efekt końcowy jest jak najbardziej zadowalający artystycznie, ale nie wątpię, że manager projektu też był zadowolony
To była zresztą moja główna obawa co do drugiego sezonu i możliwe, że też dlatego byłem bardziej wyczulony. Pierwszy sezon był niespiesznie dopieszczany latami, podczas gdy dwójka została wyprodukowana w ile? 2 lata? Mimo w zasadzie krótkiego czasu produkcji, twórcy absolutnie dowieźli. Jestem tak samo zachwycony drugim sezonem jak byłem pierwszym.
Na pewno niedługo zrobię rewatch dwóch sezonów pod rząd. Szczególnie, że mam wrażenie że nie zrozumiałem do końca wszystkich wątków drugiego sezonu (motywacje Jezusa, kto ostatecznie jest kim i co z czego wynikło, jak łączą się ze sobą linie czasu itd).
Nie napisałem w zasadzie nic o fabule. Moim zdaniem jest dobra, ale zdecydowanie to nie ona jest najmocniejszym elementem Arcane. Niemniej, mało który serial tak mocno mnie poruszył emocjami swoich bohaterów i bohaterek. Czy wszystko jest tutaj over the top? Prawdopodobnie tak. Ale nigdzie indziej krzyki rozpaczy i grymasy determinacji nie działały na mnie tak bardzo jak w świecie Arcane. Aktorzy głosowi i produkcja dźwięku jest tutaj w światowej czołówce.
#arcane #leagueoflegends #filmy #seriale #netflix #ciekawostki

@lukmar dobry, nawet bardzo. Animacja top - nikt nigdy nie pokazywał tak emocji na twarzach. Muzyka dobrana świetnie. Postacie wyraźne, czasem nieco płaskie, ale czasem jakaś 'cicha woda' potrafi zaskoczyć.
Czekałem na drugi sezon jak na zbawienie, ale lekko się zawiodłem. Fabuła coraz słabiej, co chwila deus ex machina, niektóre postacie tylko liznięte, a był potencjał. Zamiast pięknego steampunk z sezonu I, w finale już tylko kosmosy i lasery. No i ideologiczne pierdololo wjechało również niestety.
Szkoda, bo zapowiadało się na majstersztyk.
@lukmar - jedyne czego szkoda to to, że Arcane napycha chińską kabzę
No ale przynajmniej w samym Riot Games pracują ludzie z różnych krajów (mają całkiem sporo tych swoich biur ) a studio animacji Fortiche jest francuskie.
Co do samego serialu to sezon drugi stoi na całkiem wysokim poziomie - emocjonalnie czasami nawet porusza - ale jednak sezon pierwszy był ciut lepszy w moich oczach - niemniej jako całość gorąco polecam!
Zaloguj się aby komentować
Ja chciałem tylko powiedzieć, że na netflix wrzucili serial "Sto lat samotności". Właśnie zaczynam.
#netflix #seriale #literatura #ksiazki
@RogerThat Obejrzałem pierwszy odcinek i mam dość. Takiego nagromadzenia głupot i dziwactw dawno nie widziałem. Dalej będą spoilery jak ktoś nie chce niech nie czyta: jakiś typ próbuje pukać swoją kuzynkę ale nie może bo ona ma pancerne majtki od mamy (na prawdę). Potem jakiś wąsacz się z tego powodu z niego publicznie wyśmiewa, dochodzi do pojedynku. Wąsacz przychodzi z szablą a nasz bohater z dzidą, rzuca w wąsacza dzidą i ten umiera (akcja trochę jak z Indiany Jonesa gdzie ten strzela z rewolweru do gościa co wywijał jakimś mieczem). Potem sąd, okazuje się, że w sumie niewinny czyli rzucanie dzidą w typa z szablą jest ok. Następnie głównego bohatera prześladuje duch wąsacza więc cała wioska się wyprowadza i wędruje gdzieś tam w poszukiwaniu morza. Tak sobie wędrują potem w skrócie: bohater szuka złota, potem zostaje jakimś kartografem amatorem Ogólnie jedno wielkie WTF. To wszystko w jednym odcinku. Następnych nie oglądam.
Zaloguj się aby komentować
POMOCY. Jak nazywa się film familijny o dwóch rodzinach na amerykańskim osiedlu domków. Bohaterami są niezbyt lubiący się chłopiec i dziewczynka. Akcja dzieje się w latach 70(?). Film jakościowo wyglądał jak z lat 1990-2000. Dawno temu widziałem w tv. Dla zwycięzcy brak nagrody. #tv #kino #film #netflix
Zaloguj się aby komentować

O znajomość z nim zabiegali François Mitterrand, Felipe González, Bill Clinton, choć zdecydowanie najwięcej kontrowersji przysporzyła mu przyjaźń z Fidelem Castro.
Fot. Gabriel García Márquez w 1984 roku (fot. F3rn4nd0, opublikowano na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych...
**Black Doves **polecam z czystym sumieniem. 8-9/10 jeśli ktoś lubi szpiegowskie #seriale, które zamykają się w kilku odcinkach.
#netflix
Zaloguj się aby komentować
Szukam jakiegoś urządzenia dla mamy, które pozwoli zainstalować aplikacje tj. MAX albo Netflix. TV mojej mamy to taki mały 20 kilka cali z HDMI, ale niestety z zerowymi możliwościami instalacji aplikacji.
Myślałem o czymś podobnym do Amazon Fire Stick ale nie wiem czy w Polsce to by dobrze działało. Jakieś sugestie (poza "wymień telewizor" xD).
#prezenty #telewizja #amazon #vod #netflix #hbomax
Zaloguj się aby komentować
Taki oto mój tekst sprzed 6 lat przypomniał mi dziś fejsbuk :)
Chodzi o serial 1983 z Netfliksa.
Zdania nie zmienię :)
No dobra, jestem po seansie 1983. Refleksje? Bardzo proszę. Z gówna bicza nie ukręcisz. I nie wiem jak bardzo by się utalentowane Panie reżyserki oraz bardzo dobrzy aktorzy starali, niedopracowany scenariusz pisany chyba na kolanie nie pomoże temu serialowi w Polsce. Nie wiem, może na świecie się spodoba, bo zaprawdę, zrealizowany jest na najwyższym światowym poziomie. Wielka szkoda opowiedzianej historii, bo był to koncept bardzo dobry, ale na wskroś niedopracowany a wiadomo - diabeł tkwi w szczegółach. Z jednej strony w 2003 zaawansowana technologia typu płaskie ekrany i Traszki, z drugiej strony - po ulicach jeżdżą auta rodem ze Złombola. Kolejna sprawa - co się stało z władzą i opozycją w 1983? Gdzie Wałęsa, Kuroń, Mazowiecki, Geremek i Jaruzelski? Wystarczyło jedno, dwa zdania, że zostali internowani/zabici i wszyscy by byli ukontentowani. Nie da się nakręcić filmu o najnowszej historii Polski bez kluczowych postaci. Zwłaszcza jeśli jest to serial political fiction. No ale tak to jest jak scenariusz pisze słownie jedna osoba, i, co niestety widać, osoba nie do końca zanurzona w naszej historii. Teraz plusy - ogromny szacunek dla Pań Holland, Adamik, Smoczyńskiej i Chajdas, że mimo tak słabego scenariusza zrealizowały wraz z ekipą tak dobry technicznie serial. Duże uznanie dla starych wyg aktorskich - Więckiewicza i Chyry oraz, mimo wszystko, dla Maćka Musiała. Pozostali młodzi też zasługują na lepsze scenariusze. Żal Michaliny Olszańskiej która jest znakomitą aktorką a tu nie miała za bardzo co pokazać. Natomiast dla mnie największym odkryciem tego serialu jest Mirosław Zbrojewicz. Życzę mu światowej kariery w rolach charakterystycznych.
#seriale
#netflix
Zaloguj się aby komentować
Kingpin to wg mnie poprawny serial, dobry ale nic nad wyraz szczególnego ale farelka miał bardzo dobrą charakteryzację. Tylko po oczach było widać, że koleś w środku jest młodszy od reszty ciała.
#kingpin #netflix #seriale #filmy #heheszki #humorobrazkowy #memy #gownowpis #benc

Zaloguj się aby komentować
Jakiś mini serial kryminalny polecicie?
Platforma obojętna.
#seriale #filmy #netflix #HBO #amazonprime

@kopytakonia https://www.filmweb.pl/serial/Niewiarygodne-2019-829582
Ogólnie jeden z lepszych miniseriali bez względu na gatunek.
Chociaż trzeba wziąć pod uwagę, że to najpierw dramat a potem kryminał
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jednak się da zrobić z czarnego za⁎⁎⁎⁎stą postać w dzisiejszych czasach? Bez wciskania jej na siłę byle poprostu było poprawnie? Wow
#arcane #netflix #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
#seriale #coobejrzec #netflix
Niedawno na netflix wpadł serial **Tajny informator (Man on the inside) - 8 odcinków po około 30 minut. **W roli głównej Ted Danson.
Możecie go kojarzyć z serialu Dobre Miejsce. I nie jest to jedyna osoba z obsady tego serialu, która występuje również i tu. ;-)
Jeśli ktoś oglądał **Dobre Miejsce **i towarzyszyło mu przy tym takie miłe ciepełko w środku, to myślę że zazna to i przy tej produkcji.
Dla tych którzy nie widzieli **Dobrego Miejsca **- serial **Tajny Informator **to komediowa opowieść, z lekko absurdalnym humorem, zahaczajacą o wątki relacji międzyludzkich, relacji z rodziną, pogodzenia się ze stratą, starością i tym jak zmienia ona życie gdy staje się jego częścią (no może nie jakoś w patetycznych tonach). A to wszystko w atmosferze sprzyjającej oglądaniu tego serialu pod kocykiem, z kakałkiem w dłoniach.
Serial przedstawia historie, w której Charles (Ted Danson) w ramach prób aktywizacji i pójściu dalej po śmierci żony, postanawia wprowadzić coś nowego do swojego życia i odpowiada na ogłoszenie w gazecie wystawione przez prywatną detektyw. Sprawa dotyczy przeniknięcia do domu opieki jako jeden z jego rezydentów i zidentyfikowania sprawcy kradzieży drogiego naszyjnika, który należał do jednego z mieszkańców.
Z opisu dość sztampowe i nawet nudne ale naprawdę dużo dzieje się wokół. Dom pomocy to bardziej ekskluzywny hotel niż nasze rodzime ośrodki, także proszę nie mieć obrazu gołych smutnych ścian przed oczami, między którymi śmigają zdemęciali staruszkowie. ;-)
Serial naprawdę polecam. Wchłonąłem dziś wszystkie 8 odcinków.
Ode mnie dostaje 8/10.
Zwiastun:
https://youtu.be/xhsVj_4ONoA?si=P97Aby-8no9_MJ-D
https://www.netflix.com/pl/title/81677257?s=a&trkid=13747225&trg=cp&vlang=pl&clip=81923905
@michalnaszlaku cieszę się bo myślę, że warto dać mu szanse, proszę nabijać wyświetlenia. Niech robią kolejny sezon. XD
Jestem ciekaw jak produkcja, która ani nie szczuje seksem, atrakcyjnością, wybuchami, ciągłym stymulowaniem widza akcją, da sobie radę.
Intryguje mnie czy widzów nie odrzuci wizja oglądania starych ludzi w ośrodku opieki (oczywiście nie jest to jedyne miejsce w którym dzieje się akcja, chodzi mi o ten mało pociągający aspekt starości...), choćby nie wiem jak zajmujące widowisko by to nie było. Trochę mi się to nie wpisuje w obecne tendy.
Zaloguj się aby komentować
Jak wrażenia po 2 sezonie "Arcane"? Dziś na Netflix pojawiła się trzecia część (i zarazem ostatnia) finałowego sezonu.
#netflix #seriale #arcane #leagueoflegends

Konsekwentne i emocjonujące zamknięcie historii. Było widowiskowo, zaskakująco rozwiązaniami czy losami postaci, rozmach finału poruszyła na wielu płaszczyznach i zostawił mały niedosyt - najważniejsze wątki są kompletnie opowiedziane, ambitnie i rozwojowo dla świata znanego z gry, natomiast niektóre pozostawione niedopowiedziane (lub pokazane w nieoczywisty sposób), że nie wiadomo jak je interpretować (wiedza z gry nie pomaga).
Przygotowałem dla Serialomaniak bezspoilerową opinię, do której zapraszam:
https://serialomaniak.com/arcane-odcinki-7-9-sezon-2-opinia-bezspoilerowa/
Zaloguj się aby komentować