Zdolność kredytowa szoruje po dnie. Tutaj przykład zdolności dla rodziny z dwójką dzieci o dochodzie 8000zł netto.

Zdolność kredytowa szoruje po dnie. Tutaj przykład zdolności dla rodziny z dwójką dzieci o dochodzie 8000zł netto.

Duza czesc zaladowania sie po kule zawdzieczamy wszelkiej masci doradcom, jutubowyn guru, inwestorskim kolczom i tego typu przyglupom, ktorzy sprzedawali swoje bajki innym frajerom. Kto nie operuje kredytem ten gamon, powinienes miec conajmniej 10 mieszkan, dochod pasywny, praca jest dla glupcow, itp. Dokladnie ten sam poziom co midasy od kryptowalut, ktorzy cos ostatnio cichutko siedza.
I nie zrozumcie mnie zle - jak najbardziej jestem za i sam inwestuje w rozne rzeczy, w tym nieruchomosci, ale to wszystko z glowa. Niestety sytuacja teraz wszystkich zweryfikuje i bedzie jeden wielki placz i powrot do „normalnej” pracy.
Zaloguj się aby komentować
Siemka,
w jakim wieku kupowaliście mieszkanie lub dom?
Czy są w wśród was osoby mieszkające na wsi koło większego miasta? Jak się odnajdujecie tam?
Zaloguj się aby komentować
Sytuacja na rynku nieruchomości jest trudna. Spadek marż deweloperów staje się faktem.
Zaloguj się aby komentować
Mieszkania używane zaczęły tanieć. Deweloperzy nie spuszczają z tonu
Od ponad 1 proc. w Warszawie i Poznaniu do 7,2 proc. w Gdańsku spadły średnie transakcyjne ceny lokali używanych. Nowe mieszkania wciąż drożeją.
Deweloperzy zaczynali też budować bloki na górce cen materiałów budowlanych i robocizny. Zakręcenie kurka z kredytem spowodowało zapaść a z marży schodzi się ciężko.
Zaloguj się aby komentować
Co myślicie o takiej sytuacji?
Ogólnie PiS od d⁎⁎y strony chce zrobić tanie mieszkania na wynajem. W teorii ma to pomóc młodym ludziom stwarzać rodziny itd. Teoretycznie zamysł jest dobry. Sam wolałbym płacić za wynajem i mieć możliwość bycia mobilnym (model zachodni), niż uwiązać się w jednym miejscu na kilkanaście lat. W UK to wyszło. Tylko to jest PiS. Znając życie odkupią mieszkania po bankrutach (wynik rosnących stóp) i będą je wynajmować. A wy co myślicie?

Zapytam retorycznie. Czy ta ekipa zrobiło cokolwiek co zadziałało? Serio. Milion mieszkań, milion eklektryków, dopłaty węglowe, internet w obszarach wykluczonych, podatek od marketów, ustawa przeciw marnowaniu żywności? Cokolwiek. Nawet jeśli ktoś rzuci fajnym pomysłem to zawsze okazuje się, że to się kompletnie kupy nie trzyma i realizacja przerasta naszych rządzących. Co w sumie im nie przeszkadza, bo do wyborów potrzebne są im tylko tanie i proste hasła...
Zaloguj się aby komentować
Mam piec viessmann vitopend 100 do tego auraton 2020 economic.
Domyślną temperaturę w mieszkaniu mam 19 stopni ale chciałem sobie dogrzać i włączyłem tryb ręczny na sterowniku na ścianie i ustawiłem 22 stopnie i piec ogrzał mieszkanie do 22 ale nie wyłączył się tylko dalej nagrzewał. Nawet mimo przejścia na tryb auto czyli 19 stopni.
Robiłem tak już kilka razy jak było mi chłodno wieczorem ale pierwszy raz mam taką sytuację.
Próbowałem wyłączyć piec z prądu, guzikiem i nic - po chwili znów zaczynał grzać.
A i na sterowniku na ścianie po osiągnieciu wyznaczonej temperatury pokazuje, że piec przestał grzać, a jednak dalej działał.
Teraz wyłączyłem ręcznie na piecu ogrzewanie.
Jakieś rady?
Zaloguj się aby komentować
PKO BP ocenia, że wyzwaniem dla studentów w roku akademickim 2022/23 będzie znalezienie mieszkania w akceptowalnym budżecie, a napływ uchodźców wraz z wybuchem wojny w Ukrainie mocno ograniczył ofertę mieszkań i wywindował stawki za wynajem.
"Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie w lutym liczba ofert najmu skurczyła się drastycznie – w niektórych miastach, jak Gdańsk, Kraków czy Wrocław, w ciągu dwóch miesięcy podaż wolnych mieszkań zmniejszyła się o 70 proc. W kolejnych miesiącach obserwowaliśmy stopniowe zwiększanie się oferty wraz z odpływem części uchodźców, obecnie jest ona jednak wciąż o ok. 40 proc. mniejsza niż przed wybuchem wojny. W reakcji na silny szok popytowy stawki za wynajem mocno wzrosły. W wymienionych wyżej Wrocławiu, Gdańsku czy Krakowie najem jest obecnie droższy o ponad połowę względem lutego. I to właśnie w tych miastach obserwujemy największy wzrost aplikacji o miejsce akademiku – o 30 proc. rdr" - napisano. (PAP Biznes)

@Argony Cóż, społeczeństwo zniesie, tak jak znosi inflację, rajd kredytowy z ubiegłego roku którego pokłosiem są teraz tarapaty finansowe mniej zamożnych osób, absolutny upadek kultury politycznej (która zresztą nigdy nie była u nas fenomenalna). Osobiście rozważam wyprowadzkę z Wrocławia na rzecz spokojnego, małego miasteczka, bez smrodu, korków i hałasu ale za to taniej xd Okres gwałtownej urbanizacji społeczeństwa najwidoczniej chyli się ku upadkowi, ekonomiczny sens życia w dużych miastach wojewódzkich, takich jak właśnie Wrocław, Kraków czy Poznań przestaje dla większości osób istnieć.
Zaloguj się aby komentować
Pamiętacie mój dawny wpis o kryzysie mieszkaniowym w Irlandii?
Jest kilka błędów jak: opisanie mechanizmu dopłat do czynszów (jest wręcz na odwrót), główna strona do szukania chaty to daft.ie, ceny mieszkań/domów nie istanieją w Cork poniżej 300k, a co dopiero w Dublinie xD
Zaloguj się aby komentować
Mieszkania w abonamencie - "You will own nothing and you will be happy." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Zagraniczne fundusze hurtowo wykupują mieszkania w Polsce
Zakup mieszkania w Polsce postrzegany jest dziś jako długoterminowa lokata i ochrona kapitału przed inflacją. Rosnący popyt na nieruchomości ze strony zagranicznych funduszy i sprzyjająca koniunktura powodują, że przed deweloperami mieszkaniowymi rysuje się świetna perspektywa.
Zagraniczne fundusze kupują w Polsce nie pojedyncze mieszkania, a całe osiedla, aby stworzyć bazę mieszkań na wynajem...
Więcej na ten temat: https://300gospodarka.pl/analizy/zagraniczne-fundusze-wykupuja-mieszkania-w-polsce

Zaloguj się aby komentować
Grützi! Byłem tu trochę nieobecny ale będę się starał wszystko nadrobić
Zaloguj się aby komentować