Zdjęcie w tle
OrzeszQ

OrzeszQ

Twórca
  • 4wpisy
  • 408komentarzy
Misja kulturowa tvp. Gdy ciekawe filmy zaczynają się w nocy, a w ciągu dnia łaskoczą nasze zmysły samym gęstym
Warto opłacać abonament rtv.
#tvp #zalesie
https://programtv.onet.pl/tv/300-mil-do-nieba-221785
300 mil do nieba

300 mil do nieba

Nagrodzony m.in. Złotymi Lwami Gańskimi za debiut film Macieja Dejczera z 1989 roku - "300 mil do nieba" - to oparty na faktach, wzruszający obraz, który opowiada o realiach życia w ponurej peerelowskiej rzeczywistości. Poza znakomitym scenariuszem na uwagę zasługuje tu świetna gra młodych aktorów, a także muzyka nominowanego do Feliksa Michała Lorenca. Szesnastoletni Jędrek (Rafał Zimowski) i kilka lat od niego młodszy Grześ (Wojciech Klata) Kwiatkowscy mieszkają wraz z rodzicami i rodzeństwem w starym barakowozie. Ich ojciec Tadeusz (Andrzej Mellin), niegdyś nauczyciel historii, w okresie stanu wojennego dwukrotnie stracił pracę z powodu swoich poglądów politycznych. Chłopcy są coraz bardziej rozgoryczeni biedą i brakiem perspektyw na przyszłość. W końcu decydują się na desperacji krok, który zmieni zarówno ich życie, jak i ich rodziców. Postanawiają uciec na Zachód. Bohaterowie obrazu "300 mil do nieba" dochodzą do wniosku, że najłatwiej będzie im przekroczyć granicę, gdy będą ukryci pod podwoziem ciężarówki. Dzielnie znoszą trudy tej uciążliwej podróży, a podczas kontroli celnej udaje im się zmylić psa policyjnego. W końcu samochód wjeżdża na prom. W ten sposób Jędrek i Grześ trafiają do Danii. Z początku tamtejsze władze chcą odesłać ich do kraju, ale wówczas ich losem zaczyna się interesować dziennikarka (Adrianna Biedrzyńska), która wyemigrowała z Polski. Dzięki jej staraniom chłopcy otrzymują azyl. Dramat "300 mil do nieba" nawiązuje do wydarzeń z 1985 roku, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. Dwaj nastoletni bracia Zielińscy ukryci pod podwoziem ciężarówki uciekli wówczas do Szwecji, gdzie poprosili o azyl polityczny. Polskie władze na próżno apelowały o wydanie uciekinierów. Ich rodzicom zostały sądownie odebrane prawa do opieki nad dziećmi.

programtv.onet.pl

Zaloguj się aby komentować

Zakładając, że problemy #hejto wynikają z obciążenia serwerów nowymi użytkownikami ciekaw jestem jak przez ostatni tydzień wzrosły wydatki na utrzymanie portalu i jaki osiągną poziom, gdy serwery będą już stabilne?
Pytam, bo taki współczynnik byłby dla mnie miarodajny i czytelny jeśli chodzi o nerwy związane z technicznymi problemami hejto, if u know what i mean?
OrzeszQ

@mortas Pewnie tylko to nadal nie sprawi, że czegoś się dowiemy.

Zaloguj się aby komentować

Czytam czasem jego portal kontrowersje.net
Znam go dłużej niż portal elfika
Uważam, że gość ma wyważone opinie i często trafia w punkt. Może Was zniechęcić jego sposób mówienia oraz fakt, że ma kosę z Jurkiem Owsiakiem ale niech to Was nie zniechęci.
https://m.youtube.com/watch?v=mzUHnirCvns
matka_kurka
#polityka
OrzeszQ

@coolpepe2017 Nie wychwyciłem aby mu się odwidziało.

Jakich komentatorów byś polecił?

coolpepe2017

@OrzeszQ od komentariatu odbilem ostatnio to nawet nie wiem, poza tym zalezy tez od Twoich pogladow


jak chcesz to może byc nawet matka, glupi on nie jest, i czasami cos trafnego rzuci, ale nieco mnie smieszy jego brak rzeczywistych opinii ( bycie przeciwko wszystkiemu co modne sie nie liczy XD)

OrzeszQ

@coolpepe2017 Co do poglądów to nie lubię skrajności. Czasem oglądam Atora ale często wnerwia mnie jego straszenie. Lubię Gadowskiego ale nie jest pozbawiony wad. Jak każdy. Czasem zerknę w Onet Rano, czasem Radio Wnet - w obu przypadkach tylko nieliczne. Interesują mnie odmienne opinie ludzi, dlatego zainteresował mnie wykop. Tvp, tvn, tv republika jest dla mnie nie do oglądania ale czasami włączę aby dowiedzieć się, w którą stronę wieje wiatr.

Zaloguj się aby komentować

Brakuje mi minusów. To dzięki nim zacząłem obserwować kilka profili na vikop. Często osoby wygłaszające "niepoprawną" opinię otrzymują minusy, chociaż słusznie zwracają uwagę na problem, który na pierwszy rzut oka jest niedostrzegalny.
#takaprawda
OrzeszQ

@MIcrosoftWindows Mam. W planach mam.

MIcrosoftWindows

@0nc0l @0nc0l A ja tęsknie za licznikiem łapek w dół na youtube. Minusy i plusy są równoważne, a to czy mają wpływ na wykopanie treści to inna sprawa jak to liczy portal. Usuwanie negatywów z portali to głębsza inżynieria społeczna. Jeśli możesz się wyrazić pozytywnie, ale negatywnie nie to już jakiż rodzaj cenzury. Na wykopie są dwa mechanizmy, jeden wykop/zakop daje możliwość wyrażenia akceptacji danego wpisu, natomiast plus/minus wyraża twoją opinię w stosunku do treści.

Przecież te mechanizmy mają głębsze psychologiczne znaczne.

OrzeszQ

To prawda. Jeśli ubrudziłeś się to liczysz na to, że kolega powie Ci o tym i nie będziesz z plamą chodził wśród ludzi. Jeśli robisz filmy, fotki, szeroko pojętą sztukę i chcesz robić lepszą to potrzebujesz krytyki - np. łapek w dół.

Jeśli natomiast masz na yt film, który przedstawia niską treść to kiedyś widząc więcej niż 10-15% łapek w dół to nie traciłeś na niego czasu. Rzesza ludzi już go oznaczyła jako słaby content.

Zaloguj się aby komentować