No to mam efekt końcowy. W środku kocyki polarowe, a "drzwi" zrobione z pociętych dwóch filcowych podkładek na stół. Mam nadzieję, że się lokum sprawdzi.
#majsterkowanie #zwierzaczki #patodeweloperka
Za duża dziura wejściowa, pomijając kwestie ciepla to koty wolą mniejsze, takie w sam raz na fi kota, bo nie wejdzie żaden inny większy drapieżnik np. pies
Chiński mosiądz czyli o tym jak ktoś chciał przyoszczędzić na śrubunku i niechcący stworzył ogniwo galwaniczne które przyspieszyło rdzewienie stali. Wpis jutro rano
Kiedyś bym nie powiedział, że można zajechać klawiaturę mechaniczną, które są zrobione aby wytrzymać dziesiątki milionów naciśnięć. A teraz już czwarty raz ją rozbieram, wylutowywuję i wymieniam klawisze, bo niektóre znaki reagowały x2 przy pisaniu i denerwowało ich usuwanie przy 50% naciśnięć. Łącznie wymieniłem już 8 przełączników. Tym razem dwa. Dobrze jednak, że straciłem motywację do grania w cokolwiek, bo bym nerwicy dostał jakbym otwierał np. ekwipunek w jakimś RPG i by się zamykał xD
No, ale klawiaturka ma już z 8 lat, a moje palce zrobiły na niej więcej km niż chyba zrobiłem pieszo w tym czasie xD
W kolejce jeszcze czeka enkoder myszki. Również mucha ma z 8 lat i wymieniałem go tam 2x bo scroll cofał (i raz przycisk na nowiutkie Omrony). Ostatnia wymiana pomogła tylko na pół roku. Coraz słabsze robią te sprzęty. Albo ja jestem coraz silniejszy i tego nie czuję.
@Atexor to nie zużycie w sensie wykorzystanie planowanej żywotności tylko niestety zdupione przełączniki. Miałem tak w jakichś tanich klawiaturach mechanicznych nawet po 3 miesiącach. Teraz mam nadal nie jakąś wypasna, ale trochę droższa z lepszymi przełącznikami i spokój. Dodatkowo z błędu cenowego klawiatura z niemieckim układem z wymiennymi switchami żeby do głównej było na przeszczep. Jeszcze nas moja klawiatura wszystkich przeżyje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atexor piona - wczoraj to samo robiłem. Klawiatura Roccat Pyro - wymiana 3 mechanizmów. Na szczęście mega proste lutowanko. Niektóre klawiatury mają te mechanizmy wciskane i można je wymieniać bez rozkręcania i lutowania.
Zrobiłem ja byłem projekt przeróbki stołu ikea norden w kierunku ikea kallax. Powody, które mi przyświecały to:
cebula,
drewno.
Z materiałów, które chciałbym użyć:
dąb - na blaty, montaż na kołki i klej,
sosna - na stelaż (nogi, podpory) i kołki trzymające krzesła na boki, montaż na jakieś fikuśne, mało widoczne, rozwiązania,
brzoza (właściwie "sklejka liściasta") - na szuflady, front i dno 10 mm, boki i tył 6 mm, w rogach kantówka żeby połapać wszystko ze sobą,
prowadnice rolkowe pod szuflady,
lakierowanie byłoby hartzlackiem w półmat albo mat, bo twardy.
Patrząc na załączone przeze mnie widoki, macie jakieś przemyślenia? Co byście zmienili? A może się nie opyla? Na razie jest to tylko pomysł, nie ruszyłem etapu wykonania
Panowie udzielający się pod tagiem, wołam: @emdet @owczareknietrzymryjski @PlatynowyBazant @Man_of_Gx
Najlepiej byłoby wymienić te dwie nogi na cztery, każda mocowana w rogu.
Muszę sprawdzić ile będzie ważył blat i pod to dostosować grubość nogi.
zrobiłbym tak, że noga byłaby blokowana w pozycji rozłożonej, np. za pomocą takiego mechanizmu jak w stolikach turystycznych lub profilem zamkniętym zsuwanym z góry na nogę po jej rozłożeniu.
To podparcie zewnętrznych blatów tylko punktowo to według mnie kiepski pomysł. Mam taki ogrodowy z robini i się wypacza. Ale wiadomo, na dworze jest wilgotno. Mimo to, jeśli są ze sklejki to jest ryzyko, nawet jeśli tymi kołkami to dobrze złączysz.
Kur*wa, obczajcie to...
Kupiłem budę dla psa w celu przerobienia jej dla moich przybłędowych/przydomowych kotów. Zamierzam ją poprzerabiać, docieplić i tak dalej. Trafiłem promkę w lokalnym liroju i z 455 zł., opuścili cenę na 108. W planach miałem zakup materiałów i zrobienie takiej samemu, ale to koszt podobny, jak nie większy, więc wybrałem tą. W każdym razie, gdybym kupił tą budę przed promocją, to srogo bym się wku*wił, bo to straszne badziewie. Deski odpadają, pomocowane to na takie duże zszywki, nie na wkręty i zabezpieczenie drewna też jakieś takie do poprawy. Jednak nie to mnie rozłożyło na łopatki. Ta sama buda na alledrogo, koszuje 1,5 koła... Dla mnie właśnie te 108 zł, jest adekwatną kwotą, do jakości wykonania.
Jednak chyba najpierw wolę obejrzeć coś na żywo, a później decydować, co kupie przez neta.
#chujkimarketingowe #majsterkowanie #zwierzaczki
@razALgul W Juli widziałem ostatnio szafę czy tam schowek ogrodowy za 1000 pln - szafa zrobiona z paneli z tworzywa która pusta ledwo co się trzymała xD
@GitHub budynek 3 piętrowy, w domu mam neta mobilnego od tmobil, idzie to do routera wifi6, połączenia krytyczne mam na skrętce CAT5 - mój komputer, reszta sprzętu siedzi na wifi - Mesha obsługują dodatkowe trzy routery około 170 zeta za sztukę, TPLINK
@Yes_Man Ten "stół roboczy" na pierwszym planie to się nadaje do czegoś? Chodzi głównie o stabilność. Chyba bym już wolał ciąć te deski na skrzyni na której piła leży.
W zeszłym roku pokazałem Wam mój mostek japoński: https://www.hejto.pl/wpis/zbudowalem-sobie-japonski-mostek-z-resztek-drewna-z-roznych-projektow-diy-majste
No i w tym1 roku dorobiłem pod nim wodę xd
Niestety jeszcze nie płynie, ale generalnie jest progres xd przejściówka z filtra na kaskadę kosztowała mnie chyba z miesiąc dłubaczki xD
@Barcol fajna działka ze spadkie., nigdy nie pojmę dlaczego ludzie kupując działkę ze spadkiem od razu robią z niej płaską platformę wyglądającą naturalnie jak w minecrafcie, zamiast fajnie jakoś wykorzystać ten spadek.
Poszukuję samoprzylepnych śrub. Mają być przyklejone na stałe do płytek i służyć do ustabilizowania ruszającej się szafki. Co istotne, szafka stoi na podłodze, więc trzeba tylko ją lekko przytrzymać do ściany, żeby nie przechylała się przy otwieraniu. Nie robię tego u siebie, wiercenie w tych płytkach odpada.
Z poleconych w internecie wariantów znalazłem tylko samoprzylepne śruby Tesa i... w sumie to tyle. Czy wiecie może, czy są jakieś inne, lepsze, bardziej trwałe alternatywy?
@Statyczny_Stefek z takich "śrub" nie korzystałem nigdy, ale mogę szczerze polecić tę taśmę. Będziesz mógł na większej powierzchni złapać a reszta z rolki na pewno się jeszcze przyda
#diy #majsterkowanie #budownictwo
Jest sprawa. Ja się na drewnie znam, ale mur to już inna bajka.
Jest taki sobie stary dom, ktory tak wygląda na zewnątrz.
Co byście polecili? Chodzi o to, żeby to zabezpieczyć przed dalszym niszczeniem i zatrzymać wilgoć. Nie musi być ładnie, bo funduszy nie ma.
Pozbyć się tego, co luźne, a potem zaprawa? Wystarczy? Jeśli mur jest wilgotny to suszyć go wcześniej? Jak?
Czy dać se spokój i powiedzieć teściowej, że to majstra trzeba?
@enkamayo jeśli się mylę, to niech ktoś co bardziej się zna na budowlance ode mnie wypowie ale jakbym miał ocenić to ładnie zagruntuj to co się odkrusza na przykład cersanitem głęboko wnikającym czy czymś podobnie działającym a potem otynkuj.
Nie jestem ekspertem więc się wypowiem. Wyrok to brak lubuszkodzona izolacja pozioma fundamentu. Możesz zrobić cokolwiek aby to lepiej wyglądało jednak jeśli nie zrobisz izolacji temat będzie wracał. Wilgoci jest podciągana przez fundament do ściany. Jest kilka metod żadna nie jest tania
@enkamayo usuń co luźne przy pomocy młotka i szpachelki. Wymieszaj zaprawe tynkarską 25 kg Atlasa z wodą. W czasie mieszania dodaj na oko łyżkę płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie. Zaprawa przez to będzie jak gęsta śmieta.
Przed tynkowaniem ścianę polej wodą z weża. Ważne żeby było wilgotne.
Bierzesz mała kielnię i pace styropianową.
Na pace nakładasz porcje tynku. Z tej samej pacy kielnią bierzesz małe porcje tynku (łyżka lub dwie) i rzucasz na miejsce docelowe.
Jak już uzupełniać wszystko musisz odczekać około 30minut jak całość trochę zwiąrze.
Moczysz to co otynkowałeś przy pomocy pędzla ławkowca i zaczynasz zacierać pacą styropianową.
Wczoraj udało mi się wreszcie znaleźć chwilę czasu i wzmocnić słupki na poręczy balkonowej. Konstrukcja ma 45 lat. Wydawało mi się że będzie do czego przyspawać.
I miałem rację - wydawało mi się ( ͡ಥ ͜ʖ ͡ಥ)
Finalnie coś tam posmarkałem i całość jest sztywna. Przed wycięciem miejsca na bramkę do schodków całość trzymały płaskowniki robiące za kwietnik na górnej poręczy.
SK zaplanowała wymianę poręczy w przyszłym roku - powinno wytrzymać
@Yes_Man Wytrzymałoby dłużej, jakby ktoś nawiercił na dole dziurkę do odpływu wody. Tak to jakakolwiek woda która się znajdzie w słupku to w nim stoi i gnije.
Co to jest SK? Spółdzielnia? Mieszkasz w bloku i sam sobie naprawiasz barierkę? W dodatku w tak beznadziejny sposób? Skoro przegniła i stwarza zagrożenie to zgłaszaj i wymagaj żeby Ci to zrobili jak najszybciej. A jak nie zareagują to wypierdol z kopa na dół i dzwoń do nadzoru budowlanego niech przyjadą i dojadą spółdzielnię.
Ale to trzeba było robić zanim zabrałeś się za smarkanie. Bo teraz jak trafisz na chama ze spółdzielni (a od spraw technicznych zawsze jest cham) to będzie cię gonił pismami, że sam zepsułeś i będziesz się bujał z chamem na pisma a barierka będzie wisieć na glutach.
Polecicie jakąś lampę warsztatową na aku do piwnicy która świeci jasno i długo, nie za miliony?
Kupiłem taką ale to gówno nawet pół godziny nie świeci na pełnej mocy, za późno na zwrot, a potrzebuję co długo pracuje, bo w jednej piwnicy nie mam prądu, kabla też nie będę ciągnął.
Aliexpress i Alledrogo to loteria, więc chciałem się poradzić. Zależy mi żeby na prawdę długo świeciła.
@Opornik panie taśma LED 12V lub kilka lamp roboczych szerokokątnych do tego akumulator żelowy około 20Ah i masz pan dobre źródło zasilania do ładowania w domu.
Wpadły dwa duże huby powered-up do wolnej budowy. Huby mają bardzo duże możliwości, znacznie większe niż ich poprzedniki. Trafiły się tanio - jeden od sprzedawcy, od którego brałem płyty i części pociągów, drugi z allegro lokalnie. Oba trochę wyczekałem. Mam jeszcze jeden ale zabudowany w zestawie 42124 Off-Road Buggy - nie da się go łatwo zdemontować. Teraz trzeba zapolować na silniczki, które tanie nie są. Do hubów pasują wszystkie akcesoria, które mają pasującą wtyczkę. Tj. od pociągów, od najnowszego Mindstorms/Spike, od Boost i od WeDo. Nie wiem jak z obsługą czujników od Mindstorms, ale te z prostszych systemów pasują.
Przy okazji tego drugiego trafiły się światła do tego systemu. Podobnie jak silniczki hub daje 10 stopni ich regulacji. Dla mnie trochę za dużo, ale na pewno świecą lepiej niż ich odpowiednik z ery 9V.
Postęp w budowie lawety. Wczoraj Janek bardzo mocno pocisnął i widzę że strasznie mu się proces budowy podoba Koła zamontowaliśmy wcześniej niż instrukcja mówi, ale raczej nie będą przeszkadzać.
#lego pozytywnie mnie zaskoczyło z pompką do pneumatyki - wysłali nową bez pytania. Niestety przesyłką nierejestrowaną, więc mam nadzieję że w ogóle dojdzie. Swoją drogą kupiłem jeszcze jeden zestaw, który ma poprzednik tej pompki. Ciekawe czy też ma tę wadę.
Teraz w mojej cebulastej duszy naradził się pomysł uratowania poprzedniej, skoro i tak już nie mam nic do stracenia. Pomyślałem, że 2-3 termokurczki z klejem mogłyby pomóc. Co myślicie? #diy #majsterkowanie
Kupiłem ostatnio taką piłę używaną, uszkodzoną, za 60 zł bo było w niej zwarcie i wywalała prąd. Rozebrałem, w miejscu gdzie były szczotki było pełno trocin a w tej osłonie na tarczę która się otwiera przy cięciu było pełno poklejonej żywicy która blokowała tarcze. Przez to stojan był trochę przysmażony, wirnik cały, pomiary ok więc zamówiłem sam stojan, za 76 zł ale użyłem monet do zbicia ceny o których już zapomniałem, że je mam i wyszedł mnie 16 zł. Sumarycznie wydałem 76 zł na legancką piłę :D Nawet gdyby licząc też te monety to za 136 zł chyba bym nie kupił niczego podobnego jakościowo :v Czuję się jakbym dostał prezent pod choinkę xD
#majsterkowanie #makita #gownowpis
Makity do dobre, niezawodne i proste sprzęty. Mam szlifierkę i nie tylko od nich która ma 20 kilka lat i nie jednego idiotę który ja obsługiwał przeżyła (w sensie ze ona nadal działa a idoci se poszli gdzie indziej, ciul z nimi). Także ten: 👍
@Parigot Mi się u nich najbardziej podoba, że wszystkie części dokupisz a rysunki złożeniowe są łatwo dostępne, nie trzeba się przekopywać przez ruskie fora :v
Mam też strug elektryczny Makity, idiootodporny do bólu, a jakże, do tego mam wrażenie ze obudowa jest z bakelitu. Jest u mnie od nowości ze 30 lat🙂 Nawet szczotek nie zmieniałem - choć ten klamot podciął z kilka setek drzwi i innych rzeczy. Makita.