Mega szuria z czapeczką foliową, czyli Justysia Socha usunięta z list kandydatów do Sejmu RP z ramienia prokremlowskiej partii konfederosja. Błąd matrixa?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zapraszamy do obejrzenia jutrzejszej debaty na żywo poświęconej rynkowi pracy.
Porozmawiamy m. in. o:
- rynku pracownika (czy w ogóle istnieje coś takiego),
- spadku realnych wynagrodzeń,
- braku ciekawych ofert dla młodych ludzi,
- obciążeniach pozapłacowych pracodawców,
- kulturze pracy w Polsce i na Zachodzie.
- tzw. sztucznej inteligencji i jej wpływowi na rynek pracy.
Oraz o o wielu innych kwestiach.
Wśród ekspertów znajdą się Pan Łukasz Komuda - analityk rynku pracy oraz Pani Róża Szafranek founder i CEO HR Hints, reprezentująca środowisko startupowe. Obecność potwierdził również Pan Poseł Borys Budka - Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Mamy nadzieję, że przybędą również zaproszeni przedstawiciele rządu oraz #konfederacja.
Pomimo zaproszenia i bardzo życzliwej postawy prowadzącego mainstreamowe związki zawodowe odrzuciły nasze zaproszenie. (Spróbujemy jednak w ich imieniu "wrzucić" kilka tematów). W tym miejscu dziękujemy Panu Przewodniczącemu Szumlewiczowi za dłuższą rozmowę telefoniczną i wprowadzenie nas w bieżącą tematykę działalności związkowej. Bardzo doceniamy tę otwartość mimo, że stoimy po innych stronach i reprezentujemy odmienne środowiska.
"Pracodawca będzie mógł odjąć 450 zł miesięcznie z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - proponuje MRiPS. Ale tylko w wybranych przypadkach - chodzi o koszt finansowanych przez pracodawcę posiłków, które są udostępniane pracownikom bez prawa do ekwiwalentu."
To jest powód, dlaczego #konfederacja rośnie. Ludzie zdają sobie sprawę, jakim absurdem jest to fiskalne państwo. Powyższe to dopiero kolejna cegiełka, jaką PiS dorzuca na ten nieskładny Mount Everest przepisów, regulacji, ustaw.
Przedsiębiorca zamiast zajmować się biznesem, będzie się zajmował wyliczaniem wartości żarcia pracowników i ile może im odjąć od składek emerytalnych. Serio?
Samo słowo "pracodawca" jest obraźliwe, czy też jego synonimy "chlebodawca" czy komuszy twór "zakład pracy".
Wciąż pokutuje stwierdzenie, że firma zajmuje się dawaniem pracy.
Jesteś przedsiębiorcą że ci się tak podoba troska o przedsiębiorców czy zwykłym totalnym frajerem?
Dlaczego przeszkadza ci żeby przedsiębiorcy płacili wyższe podatki? I tak już płacą niższe niż pracownicy.
Słuchaj, a może gdyby polscy janusze normalnie płacili te podatki jakie są, zamiast kombinować jak koń pod górę razem z różnymi doradcami podatkowymi jak ich nie zapłacić, to może by mniej czasu na tym stracili, co?
Dlaczego wskaźnik mówiący o liczbie czasu jaki rzekomo przedsiębiorcy spędzają na pracy (naprawdę ich księgowi i doradcy) jest dla ciebie ważniejszy niż wskaźnik mówiący o wskaźniku płac w PKB a który jest jeden z najgorszych w europie i oznacza że duuuużo godzi pracy pracownik pracuje na pracodawcę (np. pracownik musi o 128 godzin rocznie dłużej pracować na pracodawcę od niemieckiego pracownika).
Spędziłem tu 2 dni i się przekonałem, że społeczność hejto to śmierdzące lewaki dostający kociokwiku na słowo "Konfederacja". Jest z nimi gorzej niż z wykopkami. To, że nie lubią Konfederacji traktują jako IQ superior xD
też mnie to irytuje. Lubię konstruktywną krytykę, a większość osób pisze jakieś pierdoły, które w sumie pasują obecnie do każdej parii, bo każda obiecuje cuda.
@panpieczi a czemu by miały przeszkadzać? Ktoś rok czeka na wakacje, to przecież nie odwoła, zamieszki to nie wojna, z resztą w Kijowie podobno też sporo turystów
Za tydzień w wydawnictwie Znak pojawi się książka Chłopcy. Idą po Polskę Marcina Kąckiego. Jest to reportaż o środowisku Konfederacji:
Poszedłem do korwinistów i konfederatów.
Na początek? Dużo cukru.
A potem rozgrywki polityczne, intrygi, kochanki, noce na barze, nazistowskie piosenki.
Wbiłem się w szeregi chłopców, którzy maszerują równo, zauroczeni wizją wolności totalnej.
A jeśli na końcu tego marszu czeka nas Polska totalna, w której wolność będzie tylko dla wybranych?
Marcin Kącki, jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich reporterów, nagradzany autor takich książek jak Białystok. Biała siła, czarna pamięć czy Oświęcim. Czarna zima, wraca z nowym reportażem o ludziach, którzy walczą o przejęcie władzy w Polsce.
Pokazałem sondaże, napisałem ci konkretny długi komentarz wraz z linkami, to zamknąłeś mordę, udajesz że tego nie było i teraz robisz kolejny temat bazując na jakimś niewyraźnym zdjęciu. A i tak jesteś w tym nieudany, bo cały pierwszy rząd na twoim zdjęciu to ludzie poniżej 30-stki czyli najmłodszy elektorat.
No i na szczęście lekarstwem na twoją kucowską ignorancję jest crc+ctrv. Będziesz musiał mnie zczarnolistować jak to robią inne kuce żeby udawać że krytycy k0nfederosji i kuców niby że zostają bez słowa na twoje gównowarte kucowpisy.
Opcja Korwina (obecnie Konfa) i jego aktualnie poparcie w grupach wiekowych, na podstawie sondażu:
grupa 50 lat i więcej - poparcie 2%,
grupa 49 lat i mniej - poparcie 22%
grupa 39 lat i mniej - poparcie 24%
Wniosek: Ewidentny bardzo silny tren wzrostowy poparcia wraz z niższym wiekiem. Osoby młodsze diametralnie chętniej popierają partię Korwina niż starsze.
Idziemy dalej:
W grupie ludzi urodzonych w latach 1966-1978 miał w roku 1996 20% poparcia (jeśli wierzyć w słowa Korwina). Na podstawie powyższych sondaży szacuję że w tej samej grupie ludzi (obecnie wiek 45-57lat) ma dziś około 5% poparcia (maksymalnie, bo myślę że jeszcze mniej) czyli co najmniej 3/4 osób z tych lat przestało na niego głosować, a to znaczy że co najmiej 75% popierających osób przestaje go w końcu popierać.
Chyba że uważasz że Korwin kłamał w tym filmie, uważasz? A jeśli tak uważasz to dlaczego.
Inne wskazówki:
Rok 2014, czyli 9 lat temu, Korwin ma 28,5% poparcia u osób do 18-25 lat:
To jest wg tej samej sondażowni. Dziś ci ludzie mają 27-34 lata, czyli znajdują się mniej więcej w środku grupy 18-39 która ma wg sondaży 24% poparcia, a więc wygląda na to że w grupie urodzonych 1989-1996 nastąpił spadek o 4,5% czyli jakieś 15% osób z tej grupy odeszło od Korwina tylko w przeciągu 9 lat, a przed nimi jeszcze czterdzieste urodziny, pięćdziesiąte, sześćdziesiąte....
Idziemy dalej:
Korwin jest na drugim miejscu wśród kandydatów na prezydenta u licealistów z Torunia, rok 2015:
W roku 2008 blog Korwina był najpopularniejszy w Polsce, daruję sobie już dane o tym że w tych latach z netach korzystali niemal wyłącznie młodzi ludzie:
Milton Fridman o tym kim otaczał się Korwin w latach 90-siątch, kiedy to go odwiedził:
"był aktywny przed '89 w drugim obiegu. Wydał Kapitalizm i wolność, Drogę do zniewolenia Hayeka, oraz inną literaturę libertariańską (...) W czasie, kiedy byliśmy w Warszawie jego partia mieściła się w dawnym mieszkaniu, które było dosłownie labiryntem małych biur, WYPEŁNIONYCH MŁODYMI LUDŹMI, aktywnie pracującymi nad szerzeniem libertariańskiej ewangelii."
Podsumowując: Korwin miał już dekady temu wysokie poparcie u młodych wg sondaży i analiz CBOS, a także wg własnych słów samego Korwina.
Ci ludzie dziś już nie popierają Korwina, wg sondaży.
Poparcie w kategorii "do 49 lat" jest diametralnie niższe niż te powyżej 49 lat, a w kategorii "do 49 lat" nabijają te poparcie również ci bliżej 18 lat a nie 49 lat. Jak zawsze z resztą i jak zawsze wyrosną z tego.
Co by nie mówić, to Konfa ma dobrze rozpoznane potrzeby i obawy swoich wyborców. Jeśli przeanalizować wypowiedzi o uchodźcach, to bardzo często pojawia się motyw "mokebe z wielką pałą ruchającym p0lki". Ktoś mógłby wywnioskować, że osoby tak piszące mają jakiś kompleks...
Oczywiście, egoistycznie (ale i chyba rozsądnie) uważam, że kraj jednolity etnicznie to lepszy i bezpieczniejszy kraj, ale komentarz nie o tym. Komentarz o tym, że Konfa ma rozpracowanych swoich wyborców i że dziwne dla mnie jest zawsze, że ktoś w tak otwarty sposób ujawnia swoje niedoskonałości anatomiczne w internecie
Prawdziwymi wyborami dla Konfederacji będą te w 2028 lub 2032, gdzie mogą sięgnąć po władzę
Już po pierwszym zdaniu widać żeś k0nfederacki kuc. Ile masz lat?
Jesteśmy w tej chwili w czasie, gdy elektorat PiS i PO będzie po prostu wymierał.
Jesteśmy, byliśmy i będziemy w czasie gdy elektorat korwinistów odchodzi od korwinizmu matole.
Część z nich zacznie z wiekiem chorować i rozumieć że służba zdrowia jest niejako poza kategoriami ekonomicznymi, część z nich będzie bliżej emerytury i inaczej zacznie na nie patrzeć itd.
Jakby kuce nie wyrastały z Korwina to dawno Korwin już by był co najmniej wicepremierem.
Opcja Korwina (obecnie Konfa) i jego aktualnie poparcie w grupach wiekowych, na podstawie sondażu:
grupa 50 lat i więcej - poparcie 2%,
grupa 49 lat i mniej - poparcie 22%
grupa 39 lat i mniej - poparcie 24%
Wniosek: Ewidentny bardzo silny tren wzrostowy poparcia wraz z niższym wiekiem. Osoby młodsze diametralnie chętniej popierają partię Korwina niż starsze.
Idziemy dalej:
W grupie ludzi urodzonych w latach 1966-1978 miał w roku 1996 20% poparcia (jeśli wierzyć w słowa Korwina). Na podstawie powyższych sondaży szacuję że w tej samej grupie ludzi (obecnie wiek 45-57lat) ma dziś około 5% poparcia (maksymalnie, bo myślę że jeszcze mniej) czyli co najmniej 3/4 osób z tych lat przestało na niego głosować, a to znaczy że co najmiej 75% popierających osób przestaje go w końcu popierać.
Chyba że uważasz że Korwin kłamał w tym filmie, uważasz? A jeśli tak uważasz to dlaczego.
Inne wskazówki:
Rok 2014, czyli 9 lat temu, Korwin ma 28,5% poparcia u osób do 18-25 lat:
To jest wg tej samej sondażowni. Dziś ci ludzie mają 27-34 lata, czyli znajdują się mniej więcej w środku grupy 18-39 która ma wg sondaży 24% poparcia, a więc wygląda na to że w grupie urodzonych 1989-1996 nastąpił spadek o 4,5% czyli jakieś 15% osób z tej grupy odeszło od Korwina tylko w przeciągu 9 lat, a przed nimi jeszcze czterdzieste urodziny, pięćdziesiąte, sześćdziesiąte....
Idziemy dalej:
Korwin jest na drugim miejscu wśród kandydatów na prezydenta u licealistów z Torunia, rok 2015:
W roku 2008 blog Korwina był najpopularniejszy w Polsce, daruję sobie już dane o tym że w tych latach z netach korzystali niemal wyłącznie młodzi ludzie:
Milton Fridman o tym kim otaczał się Korwin w latach 90-siątch, kiedy to go odwiedził:
"był aktywny przed '89 w drugim obiegu. Wydał Kapitalizm i wolność, Drogę do zniewolenia Hayeka, oraz inną literaturę libertariańską (...) W czasie, kiedy byliśmy w Warszawie jego partia mieściła się w dawnym mieszkaniu, które było dosłownie labiryntem małych biur, WYPEŁNIONYCH MŁODYMI LUDŹMI, aktywnie pracującymi nad szerzeniem libertariańskiej ewangelii."
Podsumowując: Korwin miał już dekady temu wysokie poparcie u młodych wg sondaży i analiz CBOS, a także wg własnych słów samego Korwina.
Ci ludzie dziś już nie popierają Korwina, wg sondaży.
Poparcie w kategorii "do 49 lat" jest diametralnie niższe niż te powyżej 49 lat, a w kategorii "do 49 lat" nabijają te poparcie również ci bliżej 18 lat a nie 49 lat. Jak zawsze z resztą i jak zawsze wyrosną z tego.
Wyobraźcie sobie rządy koalicji PiS i Konfederacji jedynej koalicji, która te partie mogą stworzyć xDDD
PiS musi na lewo i prawo rozdawać hajs, kraj zadłużony pod kurek, inflacja najwyższa w UE, budżet co miesiąc rozjeżdża się coraz bardziej, a tu Konfiarze do nich, że oni nie wiedza co to jest ten budżet, ale trzeba obniżyć podatki i zlikwidować składki zdrowotne xDDD
jedyne co się dogadają, to jak Orban, że Rosja to nie jest kraj zbrodniczy i że trzeba wprowadzić zamordyzm xDDD
@travel_learn_wine konfederacja ma w pompie te hasła związane z gospodarką. Jak tylko dorwą się do koryta to będzie koniec tego typu pomysłów. Od razu zajmą się rozpieprzaniem państwa od środka, wprowadzaniem państwa katolickiego i faszyzmu.
@travel_learn_wine skąd pewność, że będzie koalicja? Jak konfa ma olej w głowie to do rządu nie wejdzie tylko kolejne 4 lata będzie torpedoac pis. Pis zniszczy ich jak Samoobronę.
Wybory sie zbliżają, a ja za nic nie wiem na kogo zagłosować. Każda partia tak naprawdę ma jakieś argumenty, które są dla mnie istotne. Przykladowo, wcale mi sie nie widzi przyjmowanie imigrantow czy program dodatkow socjalnych, a z drugiej strony jestem za aborcją i in vitro oraz swieckoscia panstwa. (...W sumie NFZ też bym sie pozbyl...). Chyba sobie zrobie rzetelnie Latarnika Wyborczego... albo zaloze wlasna partie.
@farmaceut te wybory są specyficzne, bo głosujemy przede wszystkim za tym czy chcemy być proeuropejską demokracją czy autokracją pomiędzy wschodem a zachodem
W pierwszej opcji będziesz wybierał między KO a Lewicą (resztę raczej wchłonie KO)
W drugiej opcji masz PiS I Konfederacje
Ewentualnie na jakieś maleństwa, ale nie zapowiada się, żeby ktoś miał szansę chociaż na 3%, chyba że Hołownia się uprze
No i z tego masz wybrać, szczegóły to sprawa drugorzędna, bo politycy raczej są znani z tego, że się obietnic nie trzymają zbytnio
@Legitymacja-Szkolna wydaje mi się, że Tusk już jednoznacznie postawił na maksymalne osłabienie ich, próg dla koalicji to 8%, a oni od marszu bardzo spadli i nie widać perspektyw, żeby mieli skąd czerpać wyborców
Wybory sie zbliżają, a ja za nic nie wiem na kogo zagłosować. ...jestem za aborcją i in vitro
Twoja kobieta jest bezpłodna a chcecie mieć dziecko, czy po prostu traktujesz wybory jako coś "za czym jesteś" w sensie jak oglądanie meczu i co ci się bardziej podoba, ale w ogóle cię nie dotyczy?
A z twojego wpisu wychodzi to samo co większości Polaków, czyli liberalizm, egro: Nowoczesna albo PO.
Co to w ogóle za podejście... Jak cos ma wpływ na dzietność, a te dwie rzeczy wybitnie mają, to ma ogromny wpływ na to jak ten kraj będzie wyglądał za 10-20lat. Jak to może kogoś nie dotyczyć?