trzynasty wojownik
https://www.youtube.com/watch?v=VMK7xuRiJgM
#norwegia #islam #skandynawia #filmy #kino
trzynasty wojownik
https://www.youtube.com/watch?v=VMK7xuRiJgM
#norwegia #islam #skandynawia #filmy #kino
Zaloguj się aby komentować
Box Office: „The Marvels” uziemia drugi najniższy dzień otwarcia MCU w historii.
Tłum. translatorem: Film znalazł się na drugim najniższym otwarcia w historii wśród 32 filmów w Marvel Cinematic Universe, zarabiając 21,5 miliona dolarów z 4030 miejsc. Obejmuje to 6,6 miliona dolarów w podglądach Ledwo przekroczył „The Incredible Hulk” z 2008 roku, który jest rekordzistą najniższego krajowego dnia otwarcia MCU na poziomie 21,46 miliona dolarów, i pozostaje w tyle za „Ant-Man” z serii (22,6 miliona dolarów), nie skorygowanym o inflację. Jeśli „The Marvels” nie nabierze tempa, będzie podążał za początkowymi weekendowymi nagrodami obu tych filmów (odpowiednio 55,4 miliona i 55,7 miliona dolarów), aby zapewnić najgorszy debiut franczyzowy. https://variety.com/2023/film/box-office/box-office-the-marvels-opening-day-second-lowest-1235787894/
#marvel #marvels #kino #filmy #boxoffice #mcu

Zaloguj się aby komentować
Wczoraj trafiłem na https://35mm.online -> znacie? Ogromne baza polskich filmów zupełnie za free. Jest też apka na telefon, działa acz daleko do ideału jeszcze, potrafi się przyciąć, wyszukiwarka działa różnie itd.
Tak czy inaczej, polecam.
#ciekawostki #filmy #kino

Zaloguj się aby komentować
Włączyłem wczoraj ostatniego Indianę Jonesa i tak sobie myślę: przecież ten film jest zrobiony bez szacunku dla widza, wszędzie grafika komputerowa, dialogi, jakie dialogi?, Indy ledwo chodzi a bije się jak dwudziestolatek, jeszcze jakiegoś babo chłopa tam wcisnęli, a pamiętam jak Raczek zachwalał ten film, no ale przynajmniej ojciec zadowolony. Ojciec za chwilę: przecież tego nie da się oglądać...
#filmy #ogladajzhejto #kino #filmnawieczor
@pol-scot ogólnie jakość współczesnego kina z Hollywood skłoniła mnie do zostania hipsterem i oglądam starsze kino amerykańskie, kino koreańskie, kino indyjskie i jeszcze parę innych.
Kiedyś amerykańskie filmy były bezkonkurencyjne i to w różnych gatunkach, może poza kinem akcji nastawionym na walkę, bo Chińczycy są i będą świetni w tym aspekcie.
Dosłownie moją główną motywacją swego czasu żeby angielskiwgo się nauczyć było to żeby nie oglądać z napisami i takiego wała, badziewność holyłudu znowu mnie do tego zmusiła.
I moja postawa i omijanie filmów z USA współczesnie nikogo nawet za specjalnie nie dziwi, reputację budowaną przez 100 lat rozwalili w lat 15. Jeszcze Chińczykom tak dobrze robią że nawet tego głupawego filmy jak Barbie są zakazane w paru krajach ze względu na szerzenie chińskiej propagandy, bo nawet tam jest wciśnięta. Zresztą silne wpływy chińskie w sumie dobrze tłumaczą czemu Disney tak ostro swoje filmy potrafi cenzurować i czemu trzeba szukać poza oficjalnym dystrybutorem nieocenzurowanych wersji.
@DiscoKhan a ja mam zupełnie odwrotne wrażenie - w Korei jeszcze parę lat temu kręcili perełkę za perełką, teraz to głównie taśmowo produkowane kryminały i romansidła na Netfliksa. W Chinach kręcili perełki, aż weszła hardkorowa cenzura za Xi Pingponga i klepią taśmowo propagandowe wojenne akcyjniaki, albo durne komedyjki. Indie czyli klepanie taśmowo filmów z gatunku "chuj kurwa zatańczmy". xD Kino europejskie - raz na ruski rok coś ciekawego, mam wrażenie że dogorywa.
A w USA w holiłudzie dalej jest wszystko - od blockbusterów po ambitne dramaty czy różne dziwne eksperymenty, do wyboru do koloru i jak się nie jest marudą to bez problemu co roku znajdzie się po kilka dobrych rzeczy do obejrzenia.
@cotidiemorior pewnie kwestia, że niedawno się takim kinem zainteresowałem także wśród starszych tytułów się głównie poruszam po poleceniach.
Jak lubię kino akcji to amerykańskie zwyczajnie jest dosyć słabe obecnie, nie ma tego "uuumpf". CGI może i jest klasa ale wszystko jest tak przycinanez nawet w filmach PEGI-18 żeby nie było widać dobrze ciosów.
Gdzie ja też generalnie wolę czytać książki jeżeli chodzi o coś bardziej ambitnego.
Ale ostatnio jak się zastanawiam czy w tej samej klasie obejrzeć Marvela czy coś z Bharatu to się nawet chwili nie zastanawiam i po opiniach i obejrzanych fragmentach wiem, że nie mam czego żałować. Zwłaszcza, że w Indiach dźwięk jest znacznie lepszy zaś że głupowe i przesadzone? To przecież tak jest z jednym i drugim. Marvela to nawet za darmo mi się nie chce już oglądać, a nie ukrywam, że takie niewymagające kino akcji lubię czasem obejrzeć, po prostu nie współczesne amerykańskie.
No ja wolę wlasnie być marudą, bo książka, film i jeszcze na kompie lubię pograć z jakbym selekcji nie robił to bym się mocno zawiódł.
Seriali wcale nie oglądam, za dużo czasu to żre. Raz do roku robię sobie miesiąc z HBO i to tyle chociaż może w końcu te od Amazona obejrzę ale właśnie nie wiem czy te ich seriale są rzeczywiście dobre czy tylko na tle konkurencji się takie wydają.
Zaloguj się aby komentować
Zabójca - Dobry film z Michaelem Kwassblenderem! Taki trochę podobny do Johna Wicka, tylko bez debilizmów i głupawej oprawy, poważniejszy i stonowany - przez co w opór lepszy. Polecam na sobotni wieczur ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.youtube.com/watch?v=vs1epO_zLG8
https://www.imdb.com/title/tt1136617/
#kino #dobrekino #filmy #film #kryminalne #netflix #filmnawieczor

@alisco Mi się podobał, właśnie dlatego że był taki, można by powiedzieć, realistyczny. Bez głupawych akcji typu ryczące motocykle strzelające rakietami i główny bohater z wyjmujący z dupy magazynki podczas robienia salta w powietrzu. Scenariusz jest właśnie dobry, ponieważ tak mogło by to wyglądać w rzeczywistości - jeśli by się takie coś wydarzyło. Bohater działa chłodno, metodycznie, cicho, racjonalnie i skutecznie bez meczących i głupawych fajerwerków w stylu Bonda, Wicka czy innego Rambo Bambo -przez co bardzo fajnie się to ogląda.
Zaloguj się aby komentować
Siemanko,
Pytanie z dziedziny #filmy #kino
Szukam tytułu filmu który widziałem daawno temu, a oto co o nim zapamiętałem:
z rodzaju wyścigi uliczne, nielegalne
główny bohater chyba pracował w jakimś warsztacie
miał kosę z typami co podcięli mu przewody hamulcowe
temu przy hamowaniu przed skrzyżowaniem strzeliły przewody i rozbił auto
w dalszej części filmu był jakiś starszy aktor z czerwonym starym pickupem który miał zrobioną przepustnicę wydechu na linkę i startował se świateł z innym gościem.
Więcej nie pamiętam
Zaloguj się aby komentować

Zemsta jest zawsze słodka, no i dobrze kiedy jest serwowana na zimno. Dlatego dzisiaj mamy dla Was zestawienie kina, które opiera się tylko i wyłącznie na tej najbardziej pustej emocji jaką jest dokonanie mściwego zadośćuczynienia. Zobaczmy dokąd droga zemsty prowadzi i jak skończą dzisiejszy...
Siema,
Dzisiaj o słodkim filmie. Zapraszam na #piechuroglada
----------
Tytuł: Sweet and Lowdown
Reżyseria: Woody Allen
Moja ocena: 3.5/5
Genialny jazzowy gitarzysta, do cna zakochany w samym sobie, brnie przez życie pijąc alkohol, rozkochując w sobie kobiety i strzelając do szczurów dla rozrywki.
Film łączy w sobie elementy zwykłego filmu fabularnego oraz paradokumentu. Opowiada o losach fikcyjnej postaci, żyjącej w latach 30. ubiegłego wieku. Penn w roli Emetta Raya, bohatera, na którym skupia się fabuła, jest po prostu czarujący. Mimo, że wszystkie wady jego postaci są widoczne jak na dłoni, jakoś nie sposób jej nie pokochać. Bardzo lubię ten obraz, jest nieco melancholijny, pełno w nim absurdalnych i zabawnych scen, a zakończenie zwyczajnie wryło mi się w pamięć i jego wspomnienie powoduje u mnie dziwnego rodzaju rzewność. Polecam tym, do których trafi załączony plakat, bo świetnie oddaje ducha filmu.
#filmy #kino #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować

126 filmów, z czego połowa po raz pierwszy w Polsce, zostanie pokazanych podczas rozpoczynającej się we wtorek 14. edycji American Film Festiwal. Doroczna impreza jest największą w Polsce prezentacją amerykańskiego kina autorskiego.
American Film Festival (AFF) już po raz czwarty przyjmie formę...

Wszystko jest na dobrej drodze. Najstarsze kino świata może być własnością miasta. Wystarczy, by radni zgodzili się na wydanie 2 mln zł na kupno lokalu, w którym mieszczą się sale kinowe i ich wyposażenie. Ostateczne decyzje w tej sprawie zostaną pwodjęte już w najbliższy wtorek.
#polska...
Siema,
W tym wpisie o tym, że sequel może być lepszy. Zapraszam na #piechuroglada
----------
Tytuł: The Equalizer 2
Reżyseria: Antoine Fuqua
Moja ocena: 3/5
Bohater z pierwszej części - wyspecjalizowany emerytowany agent - mieszka w innym miejscu, ale robi to samo, czyli pomaga potrzebującym w społeczności, w której żyje. W tle rozgrywa się jednak akcja, która wkrótce wyjdzie na pierwszy plan, a on przyjmie rolę w niej główną rolę.
Nie wiem czemu zdecydowałem się oglądnąć ten film po tym, jak zdecydowanie nie przypadła mi jedynka. Zrobiłem to jednak i kurczę, bawiłem się nieźle. Początek tego nie zapowiadał, na szczęście ulepszono kilka elementów. Po pierwsze, zrezygnowano ze spowalniania czasu przed konfrontacją, zamiast tego dano wskazówkę, że tak się dzieje w głowie bohatera. Po drugie, to co działo się później było bardziej osobiste, przez co finałowa potyczka (bardzo fajnie zobrazowana) miała też większą moc. Świetnie pokazano też walkę pewnej kobiety z dwoma oprychami, według mnie lepiej zrealizowana sekwencja jeśli chodzi o tego typu pojedynki. Dodatkowo jeden tekst w filmie mnie rozbawił. Cała reszta jak w jedynce, trochę byle jaka, a fabuła boleśnie przewidywalna. Polecam tym, którzy już oglądali pierwszą część i są chętni podjąć ryzyko oglądając drugą.
#filmy #kino #ogladajzhejto

Ja tam lubię, te filmy które zaczęły się od Uprpwadzonej są zawsze na jedno kopyto i fabuła schodzi na dalszy plan. Ważne żeby akcja była szybka, postaci dały się w miarę lubić, brutalności było tak w sam raz i sceny walki/strzelanin sprawiały wrażenie jak najbardziej realnych.
No jest John Wick, który był przełomowym filmem i wpłynął bardzo na Hollywood ale to taki rodzynek.
Który tekst był taki zabawny?
@L4RU55O To było w scenie, gdy wszedł z klamką do pokoju pełnego nastoletnich gangusów i jeden zapytał go "Kim jesteś?", na co dostał odpowiedź "Twoim ojcem tylko mama ci nie mówiła", czy coś w tym stylu. Sposób dostarczenia, szybkość tego jak to zostało zrobione i w ogóle to, że nie było żadnej pauzy, tylko była to jedna z wielu rzeczy, które się wtedy wydarzyły, jakoś mnie urzekły.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Matthew Perry znany jak Chandler z Przyjaciół, nie żyje. Jego ciało znaleziono w jego domu w jacuzzi, nie jest znana dokładna przyczyna śmierci. Miał 54 lata ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#usa #seriale #usa #kino #wiadomosciswiat

Zaloguj się aby komentować
Siema,
Zapraszam na #piechuroglada
----------
Tytuł: Konopielka
Reżyseria: Witold Leszczyński
Moja ocena: 4/5
W położonej gdzieś na odludziu wsi czas płynie zgodnie z Bożą wolą, a ludzie żyją podług tradycji, nie kwestionując panujących zasad i zwyczajów. Spokój mieszkańców burzy pojawienie się nauczycielki, która powoli, mimo że w dobrej wierze, kruszy fundamenty, na których opierał się ich świat.
Film ten w różnych programach telewizyjnych pojawiał i pojawia wielokrotnie. Mimo to, ilekroć mi błyskał, nie wzbudzał mojego zainteresowania - może właśnie ze względu na to, że był tak katowany, wyszedłem z założenia, że nie ma wiele do zaoferowania. Myliłem się bardzo i żałuję, że nie doświadczyłem go wcześniej. Absolutnie fantastyczny obraz, pełen humoru, którym opatulony jest dramat rozgrywający się w życiu głównego bohatera. Jednocześnie prześmiewczy, ale też zmuszający do refleksji i pokazujący wiele z tego, jak życie wyglądało kiedyś na wsi. Świetne kadry i ujęcia, wspaniale zagrane postacie, pasująca muzyka i mocny trzeci akt. Kyrie eleison, jakie to jest dobre. Polecam fanom Kolskiego, którzy jakimś cudem to przegapili, oraz tym, którzy lubią taki lekko odklejony klimat.
#filmy #kino #ogladajzhejto

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Siema,
Już dziś w #piechuroglada
----------
Tytuł: Cloud Atlas
Reżyseria: Wachowscy/Wachowskie (jak kto woli), Tom Tykwer
Moja ocena: 3/5
W różnym czasie i w różnych miejscach rozgrywają się historie na pozór od siebie oderwane i niepowiązane. W miarę, jak opowieść się rozwija, można jednak dostrzec nić splatającą losy bohaterów w jedną całość.
Atlas Chmur to film poprawny, jednak moim zdaniem nie sprostał obietnicy, którą dał światu świetny trailer , który oglądałem przed seansem po kilka razy dziennie (zwłaszcza fragment od trzeciej minuty, gdy bez pardonu wjeżdża M83). Spodziewałem się niesamowitej, zapierającej dech w piersiach przygody, z historią, która zapadnie mi w pamięć i zmusi do rozmyślań i refleksji. Zamiast tego dostałem opowieść, która była w porządku, ale nie zrobiła na mnie większego wrażenia, okraszoną efektami, które nie do końca dobrze się zestarzały. Szkoda, bo potencjał był olbrzymi. Film polecam wszystkim tym, którzy chcą obejrzeć coś ciekawego, ale nie AŻ TAK ciekawego.
#filmy #kino #ogladajzhejto

@SirkkaAurinko Ogólnie zgodzę się co do charakteryzacji, chociaż z wyjątkami - według mnie nie wyglądała ona dobrze przy postarzeniu postaci, a już w ogóle w przypadku zrobienia z nich Azjatów (na zdjęciu Hugo Weaving, który wyglądał koszmarnie w tej wersji; za to jego siostra Rathed była świetna).

Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Wybiła dwunasta moi drodzy, godzina duchów, no może akurat nie teraz bo jest koło 10 rano jak to nagrywamy, ale to nie ważne, jesienna aura zwiastuje nam dwie rzeczy - wysyp jesieniar na instagramie oraz dobre kino grozy do oglądania wieczorem, ale oczywiście nieważne kiedy oglądacie ten odcinek,...
Przypomniał mi się pewien film, który oglądałem dawno temu, a którego tytułu nie mogę sobie przypomnieć. Fabuła wyglądała mniej więcej tak, że doszło do gwałtu i morderstwa pewnej dziewczyny, po którym prywatne (albo nieoficjalne) śledztwo rozpoczyna Clint Eastwood (tak mi się wydawało, chociaż w jego filmografii nie udało mi się filmu odszukać). Sukcesywnie znajduje i zabija każdego ze sprawców gwałtu. Wreszcie dociera do ostatniego. ten jednak okazuje się inny, niż wszyscy przed nim. Nigdy nie udało mu się uporać z tym, co zrobił, a wydarzenie z przeszłości odcisnęło na nim ogromne piętno. Dostrzegając to Clint daruje mu życie.
Może ktoś z Was kojarzy, co to jest za film?
#filmy #film #kino #pytanie
Zaloguj się aby komentować
#rozdajo #poznan #kino
Halo Poznań,
może ktoś by chciał się dzisiaj wybrać do Cinema City na Czas krwawego księżyca? Mam dwa bilety na 17.10.
Człowiek już niedomaga, kupił sobie bilety na nie ten dzień xD
Zaloguj się aby komentować