Hej, mam wrażenie, że logowanie poprzez mObywatel nie działa- co najmniej od piątku. W skrócie na stronie https://login.mobywatel.gov.pl powinien wygenerować się kod QR, który następnie skanujecie w aplikacji mObywatel. Czy możecie mi potwierdzić, że kod QR graficzny na tej stronie się Wam wyświetla poprawnie- czyli pokazuje się prostokąt z kropkami (nie jak w załączniku), lub w wersji mobilnej możecie skopiować kod, następnie go wkleić gdzieś i kod nie ma wartości NULL? Niestety prawdopodobnie jak widzicie to się nie dzieje, przeglądarka dostaje kod http 401 zanim się jeszcze zalogujemy. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pytałem paru innych znajomych, mają ten sam problem, sam również to testowałem z łącza mobilnego i stałego na wielu przeglądarkach, z trybu incognito. Nadal nie działa.
Dzwoniłem na helpdesk dwa razy- za każdym razem po drugiej stronie telefonu ktoś z helpa mówi, że mu działa XD jak poprosiłem chłopaka, by sprawdził na łączu mobilnym z telefonu to raz, że nie potrafił wymusić pełnej wersji, to mi powiedział, że ma ajfona i mu po wymuszeniu wersji pełnej wyświetla się Whitelabel error page i to wina telefonu. XD
Założyłem ticket, obecnie dostałem odpowiedź, bym wyczyścił cookiesy- więc znowu podejrzewają, że problem jest u mnie lokalnie mimo dodania, że problem pojawia się u większej ilości osób. Cookiesy wyczyszczone, problem jest nadal.
inb4 w stopce jest link odnośnie deklaracji dostępności i gdzie ją zgłaszać- KPMR, niestety przekierowują mnie dalej na wspomniany helpdesk XD
@TMBRK powiem tak - od kilkunastu lat korzystam z programu pity.pl. Z nim wypełnisz ale tez wyślesz PITa. Jak autentykacja do wysyłki - będziesz potrzebował tylko wartości któregoś pola z zeszłorocznego PITu. Zero pieprzenia się z mObywatelem / epuapem / podpisem zauwanym. Jedyny minus - brak dostępu do twoich pitów 11 lub 8b od pracodawcy, ale zakladam, że i tak te dokumenty masz.
A tak serio to odkąd z 8 lat temu kupiłem Macbooka to do "codziennej pracy" (cokolwiek przez to rozumiemy) nie wyobrażam sobie powrotu do Windy. Super przyjemnie się pracuje na systemie, który ma prostą i przemyślaną strukturę plików (w końcu UNIX), ustawienia w jednym miejscu czy jest po prostu estetyczny.
@maly_ludek_lego - kurde - już zapomniałem ile się trzeba przy intalacji Archa nakomendować - no ale człowiek teraz przynajmniej wiem co każda ta komenda znaczy i do czego służy
@koszotorobur a ten caly slynny archinstall script nie pomaga czasem sporo? Poza tym jakis kolega tlumaczyl to, ze takiego calkiem ogarnietego archa masz z endeavour OS wiec moze juz nie potrzeba sie bawic.
@maly_ludek_lego - ale ja te nawet jeszcze 10 lat temu to tak właśnie chciałem się bawić... teraz to już jednak nie... no ale co się nauczyłem to moje
Mam kilka(4) dysków robiących za backup. Męczy mnie już bieganie z kabelkami i sprawdzanie na którym mam to czego potrzebuję.
Szukam taniego rozwiązania gdzie mogę je podłączyć w coś w rodzaju macierzy i podpiąć w sieć domową tak bym miał dostęp do zawartości 24h z każdego lapka w tej sieci.
Polecam więc najważniejsze pliki albo wgrywać do chmury albo mieć automatyczny proces robienia ich kopii na inny dysk lub NAS.
Niektóre NASy mają możliwość wgrania Linuksa - wtedy możesz użyć narzędzia #rsync do przegrywania danych.
Jak nie chcesz wydawać kasy to możesz zrobić BiedaNAS z routera z wgranym OpenWrt - pisałem kiedyś o tym: https://www.hejto.pl/wpis/kupilem-jakis-czas-temu-router-tp-link-archer-a7-na-promocji-ale-lezal-przynajmn