Po raz pierwszy w życiu kupuję pralkę. Czuję większą ekscytację niż jak kupiłem Switcha. #hejto30plus zbliża się nieubłaganie. #gownowpis
Po raz pierwszy w życiu kupuję pralkę. Czuję większą ekscytację niż jak kupiłem Switcha. #hejto30plus zbliża się nieubłaganie. #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W nawiązaniu do tego wpisu https://www.hejto.pl/wpis/musicie-zrozumiec-ze-jak-bedziecie-jesc-suchy-chleb-i-pic-wode-z-kranu-to-mieszk naszły mnie pewne przemyślenia dotyczące ludzi na dorobku kiedyś i teraz.
Na wstępie zaznaczam, że potępiam zjawisko fliperstwa oraz wysokie oprocentowanie kredytów. Uważam jednak, że dziś młodzież żyje dużo bardziej konsumpcyjnie a trudno zjeść ciastko i mieć ciastko. Ponadto diametralnie zmieniły się standardy mieszkaniowe.
Moja mama często powtarza: "jak się nie ma miedzi to się na d⁎⁎ie siedzi" I z takiego założenia wychodzono kiedyś. Życie nie było aż tak kasochłonne jak obecnie. Teraz młody człowiek wydaje znaczną część zarobków na kosmetyki, ubrania, podróże, koncerty, serwisy typu Netflix i Spotify. Miesięczna wypłata przeznaczona na zakup telefonu nie jest rzadkością. Grosz do grosza i w ciągu roku robi się z tego kilka(naście) tysięcy. Kiedyś tak nie było, już nawet pomijając kwestie technologiczne ludzie mieli inne priorytety.
Tak samo narzeka się, że wybudowanie chałupy jest droższe. Owszem, jest, ale dla dzisiejszego trzydziestolatka standard wykończenia jego rodzinnego domu byłby dziś niedopuszczalny. Teraz obowiązkowe są: fotowoltaika, pompa ciepła, podłogówka, zmywarka, suszarka, kostka przed domem itp. Do ciężkiej cholery, to wszystko kosztuje! Kiedyś budowano taniej ale ludzie potrafili latami nie ocieplać domu czy chodzić po gumolicie i dopiero jak wpadło kilka groszy to położyć jakieś panele.
Inne realia, inne standardy, inne ceny. Pamiętam lata 90 i doceniam czasy w jakich żyję teraz.
#nieruchomosci #hejto30plus
@CoryTrevor niestety liczby nie są po stronie Twojej tezy. Osoby spoza górnych pułapów zarobków nie są w stanie kupić mieszkania nie dlatego, że jedzą awokado i piją kawę w kawiarniach trzeciej fali, tylko dlatego, że rynek mieszkaniowy w Polsce jest jednym z (jeżeli nie najbardziej, zależy od tego jakie kryteria przyjmiesz) spierdolonych rynków w Europie.
Dzisiejsza młodzież wydaje te pieniądze nie dlatego, że wolą je przepieprzac na głupoty, zamiast oszczędzać, tylko dlatego, że nie mają złudzeń co do tego, że będą w stanie to mieszkanie kupić. Zresztą, co do optymizmu wobec przyszłości - generacja z nie przejawia go wobec czegokolwiek, ale to inny temat.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ech jestem stary. Cieszę się, że kupiłem sobie nowy kosz do łazienki. I to nie byle jaki, bo biały, metalowy, otwierany pedałem, z cichym domykaniem i wewnętrznym, wyjmowanym wiaderkiem. A wcześniej miałem taki zwykły, plastikowy z ręczną klapką. No jest upgrade.
#starosc #hejto30plus
Takie rzeczy cieszą najbardziej. Niedawno sprawiłam sobie półkę pod prysznic na kosmetyki - bez wiercenia, plastikowa (łatwo się myje, nie rdzewieje), wąska i niby mała, a pojemna i wszystko mi mieści. Do tego przedłużka z perlatorem do kranu w kuchni, dzięki któremu w końcu nic nie chlapie i mogę też spokojnie opłukiwać naczynia i zlew (ma giętką szyję), do tego 3 tryby wody i woooow.
Codziennie bym ten kran i półeczkę głaskała xD
Zatem gratuluję zakupu i niech kosz służy.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Eh, chciałabym być znowu młody, poczuć ten wiatr włosach…
Ale już nigdy nie poczuję, bo jestem kurła lysy 😂
#hejto30plus #zalesie #feels
Zaloguj się aby komentować
Pod tagiem #niecodziennymatchbox wrzucam po kawałku katalog matchboxa z lat dziewięćdziesiątych. Dzisiaj na sportowo i bez dachu. Zignorujcie tego okularnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nostalgia #hejto30plus #hobby

Zaloguj się aby komentować
( ͡ಥ ͜ʖ ͡ಥ)
#heheszki #humorobrazkowy #memy #hejto30plus #portaldlastarychludzi

Zaloguj się aby komentować
Mieszkam na górce. Jakiś czas temu zaczęło mi się dużo ciężej podjeżdżać pod nią rowerem. Mój rower jest z gatunku tych "żeby nie było szkoda jak ukradli", więc uznałem że najprawdopodobniej jego żywot dobiega końca i niedługo powinienem zacząć rozglądać się za nowym.
Tak się złożyło, że przez ostatni miesiąc wziąłem się trochę bardziej za bieganie, więcej chodzę, robię pompki, więcej żegluję, itd. I wiecie co? Rower mi się naprawił! Podjeżdżanie pod górkę staje się tak samo lekkie jak było tuż po przeprowadzce. Ciekawe czy stan techniczny mojego roweru jest jakoś połączony z tym ile się ruszam w wolnym czasie... :,)
#pdk #zdrowie #heheszki już prawie #hejto30plus
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #hejto30plus

Zaloguj się aby komentować
Chyba coś nie tak jest z moim materacem albo ze mną. Z każdym dniem wstaję coraz bardziej obolały.
Jedno ramie jeszcze nie przestało boleć i drugie zaczyna i najbardziej to czuje po wstaniu. Nie wiem o co chodzi. Ciężko się kontrolować i całą noc spać na plecach i wstają z bolącymi rękami.
Jeszcze wczoraj mnie coś w dolnej części pleców zaczęło boleć, ale póki co przeszło.
#hejto30plus #gownowpis
@wewerwe-sdfsdfsdf Tak było od początku? Od dwóch lat czy od niedawna? Bo ja kupilam nowy materac. Średnio-twardy i miałam aż jakieś lumbago w szyi. No nie mogłam leżeć na nim. Kupiłam topper miękki i od tamtej pory jest ok. Ale kosztowało mnie to mega dużo hajsu bo przy pomyłce z wyborem materaca już nie opłacało się go zwracać
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=bb8n5A0839Q
Od soboty sobie znów słucham SNS...bo mi się przypomniało
#polskirap #pih #pyskaty #2006 #hejto30plus
Edit:
....no i chyba źle to wyszło bo wrzuciłem w hydepark i nie mogę edytować, no cóż...
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #hejto30plus

Zaloguj się aby komentować
bark mnie boli od tygodnia, w samym barku coś strzyka a ból rozchodzi się do łokcia
nie wiem co zrobiłem, pewnego dnia się obudziłem i bolał
ehh chyba powoli się rozpadam
altacet nie pomagał więc teraz się smaruje maścią końską, nie wiem czy działa, ale za to fajnie grzeje
#hejto30plus #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Godzina 21, moment, kiedy stary zabierał pilota i przejmował telewizor
https://www.youtube.com/watch?v=BW-mWgXzHBA&t
#nostalgia #hejto30plus #cartoonnetwork #tcm #telewizja2000s #starebajki #staratelewizja
@Czarnoksieznik_z_Angmaru Mi co prawda ojciec pilota nie zabierał, bo miałem swój telewizor, ale dobrze to pamiętam z jednego powodu...
Wkurzałem się, że nie obejrzę już dzisiaj fajnych kreskówek (a wtedy były za⁎⁎⁎⁎ste) i zostawało skakanie po różnych kanałach aż do snu. Wtedy do diskawery fajnie było oglądać
Zaloguj się aby komentować
#pytanie #pytaniedoeksperta #medycyna #zdrowie
#hejto30plus (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Kiedy to się wydarzyło że nie ma już poradni laryngoligicznych czy laryngologów tylko wszędzie nagle OTO-laryngologia?
Coś przespałem?
Jakby wszyscy masowo zginęli w tragedii na kongresie laryngologów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z czego ta zmiana wynika? ocb?

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować