#las #grzyby
Potrzeba relaksu zaprowadzila mnie w boczne scieżki....






#las #grzyby
Potrzeba relaksu zaprowadzila mnie w boczne scieżki....






Zaloguj się aby komentować
Widzieliście kiedyś grzyba, który wygląda jak kosmita? Albo grzyba, który wygląda jakby szedł wam wklepać? Dziś przedstawię łobuza, który łączy obie te cechy
Gwiazdosz czteropromienny należy do rzadkiej rodziny gwiazdoszowatych - chyba wszystkie jej gatunki w Polsce są pod ochroną. Charakterystyczne dla tego Gwiazdosza są cztery nóżki które z rozwojem owocnika odchylają się w dół, przez co wygląda jakby chodził. Niewielki, parucentymetrowy. Rozwija się w lasach i zaroślach, często pod świerkami, chętnie na podłożu wapiennym. Owocniki wytwarza od sierpnia do października, pojedynczo lub w małych grupach.
Jest to również najmniejszy zbadany gatunek gwiazdoszów.
#grzyby #fungi






Zaloguj się aby komentować
Gzib. Boczniak różowy. 6 dni od rozpoczęcia hodowli. #grzyby

Zaloguj się aby komentować
Uwaga, #rozdajo
No wiec szczesliwiec - może Ty! - otrzyma oto ten sloiczek kurek.
Zadanie: wrzuc zdjecie swoich najbardziej szalonych skarpetek.
Najlepiej plusowany komentarz wygrywa. Plus robimy hejtolos i ktos otrzyma dziką karte. ZAPRASZAM DO ZABAWY!
#grzyby #glupiehejtozabawy



Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Taka pieczarka mi rosna na balkonie, pewnie przywlókłem razem z malinami jakiegoś zarodnika.
Wg google grafika to sinoblaszek trujący
#grzyby #mykologia


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wpis zainspirowany pytaniem koleżanki @rain . Jako że znam się dość dobrze na Sudetach (sporo osobiście przeszedłem, mam też sporo wiedzy tylko palcem po mapie, organizowałem imprezy sportowe w górach, a moja rodzina też z Sudetów pochodzi) to poświęciłem pół godziny by zaproponować Wam co moim prywatnym i subiektywnym warto zobaczyć w Sudetach, a o czym nie przeczytacie na większości portali.
Ograniczam się też tylko do polskiej strony granicy. By nie było - czestkie też pewnie świetne, ale słabo znam.
Jako że jest tego dużo, to będzie częściami. Zacznę od Sudetów Zachodnich. Kolejne częsci jak będzie zainteresowanie
Karkonosze (+bonusem górki w Kotlinie Jeleniogórskiej) - wiadomo, najwyższe góry w promieniu X kilometrów, piękne pozostałości polodowcowe i widoki. Z drugiej strony tak zajebane ludźmi, że trochę odechciewa się. Ogólnie absolutnie polecam, ale polecam poza sezonem. Ukryta perełka - pasmo Łysociny. Góra na południe od przełęczy Okraj, gdzie większość nie wie, że tam dalej są jakieś Karkonosze. Wschód słońca z Łysociny jest jak dla mnie lepszy niż jakikolwiek inny jaki widziałem w Sudetach - dodatkowy bonus że tam nie ma nikogo i możesz legalnie tam na ów wschód wchodzić.
Miejsca nietrywialne jakie polecam:
* Łysocina, na wschód słońca
* Czarny Kocioł Jagniątkowski
* Góra Witosza
* Wodospad w Podgórzynie i Kaskady Myi
* Kamień Jadwigi Krause w Sosnówce Górnej - prawdopodobnie najstarszy w Polsce "przydrożny krzyż"
Góry Izerskie (wliczając Pogórze Izerskie) - ogolnie fajne, ale też zatłoczone bliskością Szklarskiej i Świeradowa. Z rzeczy które w nich polecam to wejście na Wysoki Kamień w pięknymi widokami na Karkonosze oraz pójście nocą na Halę Izerską. Dużo większe i ciekawsze po czeskiej stronie (choć to u nas najwyższy szczyt).
Miejsca nietrywialne jakie polecam:
* Narzeczeński Kamień
* Skałki zakochanych
* Bobrowe skały
* Zamek Czocha
Rudawy Janowickie (plus rzeczy na zachód od trasy S3) - moje ulubione pasmo. Piekne skaly, fajne lasy, a do tego cisza i spokój, których nie spotkasz w Karkonoszach. Kilka miejsc z fajnymi widokami, a w samych górach praktycznie zerowa infrastruktura. Poza Szwajcarką koło Sokolików - dwóch gór znanych jak m.in. "Cycki Janowickie"
Miejsca nietrywialne jakie polecam:
* Zamek Świny
* Świerk "Maciek" z Kowar - największy świerk w Polsce
* Skała Enis. I tak, nazwa nie jest przypadkowa
* Zadzierna. Po drodze warto przejechać przez wioskę Stara Białka. Wiecie dlaczego.
* Miedzianka.
Góry Kaczawskie (wliczając Pogórze Kaczawskie) - w opór niedoceniane góry, bo szczyty nie mają wysokości, a dookoła pola i wioski. A do tego szczyt z KGP jest taki że w 5 minut od parkingu, więc zbieracze robią go na odpierdol, byle zaliczyć. A to piękne, urozmaicone pasmo o fantastycznej historii, geologii, florze i faunie. Dodam od siebie, że jedno z najlepszych miejsce w Polsce na różnego rodzaju borowiki (w tym te ekstremalnie rzadkie ) jest właśnie tam - dlatego czasem mówię o tych górach na #grzyby . Polecam szczególnie z dziećmi. Zresztą lista która zaraz walnę pokazuje jak bardzo uważam ze niedoceniany ten rejon
Miejsca nietrywialne jakie polecam:
* Góra Miłek
* Sztolnie w Radzimowicach
* Okole (faktycznie najwyższa góra pasma, z pięknym widokiem)
* Stromiec
* Perła Zachodu i Dolina Bobru
* Wieża książeca w Siedlęcinie
* Zapora Pilchowice - plus most co chcieli dla filmu rozjebać
* Góra Szybowcowa
* Organy Myśliborskie (+ byłem tam na fantastycznych warsztatach o nietoperzach)
* Czartowska Skała (to zdjęcie właśnie)
#gory #sudety #wakacje #karkonosze
FYI @KierownikW10


Zaloguj się aby komentować

Grzyby zmieniały owady w bezbronne zombie już prawie 100 milionów lat temu. Świadczy o tym kawałek bursztynu znaleziony w Mjanmie, w którym naukowcy zidentyfikowali mrówkę oraz muchę z owocnikiem grzyba wyrastającym z jej głowy.
Na terenach dzisiejszej Mjanmy (dawniej Birma) znaleziono kawałek...
Zaloguj się aby komentować
Krasnoborowik Ceglastopory jak sama nazwa wskazuje ma w sobie dużo koloru czerwonego. No chyba że nie ma
Forma odbarwiona
#grzyby #niemoje



Zaloguj się aby komentować
Drodzy rodzice, z okazji zakończenia roku szkolnego, uprzejmie przypominam o konieczności opróżnienia tornistrów lub plecaków.
#szkola #rodzicielstwo #heheszki #grzyby

@paulusll no cóż... miałem jeden taki rok
Zaloguj się aby komentować
Ale mialem fajny dzien
#cybulionjestinny #grzyby #las #mazuryzachodnie






Zaloguj się aby komentować
Pięknie to zdjęcie pokazuje cechy dwóch grzybów co teraz rosną
Ceglastopory i Żółtopory. Chyba nie muszę pisać który jest który.
#grzyby #niemoje


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Pytanie z tych oczywistych
#grzyby #narodowyagraryzm


Zaloguj się aby komentować
Dajcie facetowi za dużo ciasta naleśnikowego to będzie wymyślał
Cukinia 6/10, trochę bez smaku, jak to cukinia. Ze śmietaną ok.
Banan, mocno dojrzały, 8/10, klasyka gatunku, ale zawsze dobre
Jabłko 9/10, jakoś dobrze weszło
Pieczarka brązowa 10/10, wrzciłem dla jaj kilka co się walało, ale #grzyby nigdy nie zawodzą.
W tle specjalnie wykardowane by było widać #thermomix , biedaki
#gotowanie #gotowanietomojapasja


Zaloguj się aby komentować
Heh. Sosik ugotowałem. Mam nadzieje że wyszedł smakowity bo dziś odwiedza mnie koleżanka...
#las #grzyby






Zaloguj się aby komentować