Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #ptaki #golebie No właśnie widzieliście kiedyś małego gołąba?

Zaloguj się aby komentować
Nigdy nie miałem najlepszego mniemania na temat gołębi. W zasadzie uważam je za jedne z najgłupszych zwierząt, a jedyne z czym mi się kojarzą, to syf. No nie mam do nich szacunku za grosz.
Niedawno utwierdziłem się w swoim zdaniu o tych latających szczurach.
W ciągu dnia od pracy na HO oderwał mnie hałas z balkonu. Poszedłem zobaczyć co się stało. Patrzę, a tam gołąb. Ale nie taki zwykły syfiarz miejski, tylko syfiarz hodowlany. O, tego jeszcze nie było. Okazało się, że właśnie “awaryjnie” wylądował. Czytaj: prz⁎⁎⁎⁎⁎⁎olił w ścianę z impetem. No i tak sobie siedział. Nie powiem - trochę się zmartwiłem, czy nic mu się nie stało, bo jednak żywe stworzenie. Próbowałem podejść, ale żwawo przede mną uciekał. Mówię sobie: “nie jest z nim chyba tak źle. Ale z drugiej strony jednak nie odlatuje. Może oszołomiony i potrzebuje chwilę, żeby dojść do siebie?”. Wróciłem do pracy i w międzyczasie szukam jakiegoś kontaktu, żeby mu pomóc. Eko-straż nie zajmuje się gołębiami i gdzieś mnie tam odesłali. Pomyślałem, że złapie gada i zawiozę do weta, co by mu się przyjrzał. Co prawda pazurki miał spore i trochę się obawiałem, że mnie przypadkiem poharata i dostanę jakiejś gangreny. Wziąłem rękawice-wampirki, pudło po butach i dawaj za nim. No i tak się ganiamy po tym balkonie, aż w końcu podskoczył na barierkę i odleciał.
TEN JEGO MÓŻDŻEK DOZNAŁ FATAL ERRORA, NIE OGARNĄŁ, ŻE MOŻE LATAĆ I UZNAŁ SZKLANĄ BARIERKĘ ZA PRZESZKODĘ NIE DO PRZEJŚCIA. I tak przez pół dnia dreptał w tę i z powrotem…
Ale co nasrał na balkon, to jego.
#niesamowitahistoria #zwierzeta #golebie #latajaceszczury #oswiadczeniezdupy

Zaloguj się aby komentować
9 kwietnia:
Międzynarodowy Dzień Jednorożca
Światowy Dzień Gołębia
#nietypoweswieta #kalendarz #dziendobry #ciekawostki #jednorozce #golebie

Zaloguj się aby komentować
Mieszkałem kiedyś w bloku to poznałem przenikliwość tych stworzeń szczególnie w kwestii gniazdowania. Dalsza część w komentarzu.
#golebie #heheszki #humorobrazkowy





Zaloguj się aby komentować
Gołębie nie ogarniają budowy gniazd
#golebie #heheszki





Zaloguj się aby komentować
Ciekawostka przyrodniczo-ornitologiczna:
Przysmakiem gołębi jest groch cały w łupinie.
#natura #ptaki #golebie

Zaloguj się aby komentować
Budapeszteńskie krótko-dziobe lotniki to rasa ozdobnych gołębi, która została rozwinięta przez wiele lat selektywnej hodowli. Rasa ta została stworzona w Budapeszcie na Węgrzech. Budapeszteńskie krótko-dziobe lotniki, podobnie jak inne odmiany udomowionych gołębi, pochodzą od gołębia skalnego (Columba livia).
Źródło: https://www.tiktok.com/@1minuteanimals/video/7429415587664776481
#zwierzaczki #ptaki #golebie
Zaloguj się aby komentować
Gołomp odpoczywa, zaobrączkowany.
#golebie #ptaki #trylinkaboners





Zaloguj się aby komentować
Niedawno tu pisałem o #golebie #ptaki że wysiaduje mi jajo na balkonie.
Oto update
Ptasi menele xd postanowili znieść jajo na podłodze. Se tam siedziała gołąbeczka ale nagle znikła. Poczekałem 2 dni bo nie wracała.
Jaja były .Obydwa się stoczyły w szpare pomiędzy 'ścianą' a podłogą balkonu.
Wyjąłem i włożyłem do miski wysciełanej ale wróciły Ino raz i odleciały.
Jaja są pęknięte lekko i raczej je wywalę na posiłek dla czegoś co je te jajka.
Tego czego się dowiedziałem, to że gołębie łączą się w pary nawet na całe życie.
Teraz jak przylecą to wy⁎⁎⁎⁎dolę bo miałem być wujkiem i co i nic
Aaa
Kupy zeszły absolutnie bez wysiłku.
Zaloguj się aby komentować
Czy karmić / poić gołębia co se jajeczko zniosła na balkonie i wysiaduje? Chłop przylatuje raz dziennie.
#ptaki #golebie
@Paulie No i zaczęło się straszenie.
Ujmę to tak: przez kilka lat pracy z chorymi, dzikimi ptakami nic od nich nie złapałem, niczym się nie zaraziłem, a jedyne ewentualne uszczerbki na zdrowiu wynikały z łapania gołymi ( na ogół ) rękami ptaków drapieżnych.
To były ciekawe czasy.
Była (hehe) "pandemia ptasiej grypy", media rozpisywały się o "śmiercionośnych bocianach", które przylecą na wiosnę, z biurowca w centrum Warszawy ewakuowano ludzi, bo przed budynkiem leżała martwa mewa.
A nam dali taką śmieszną wycieraczkę, i gdy się na niej stanęło, to robiła się piana aż do kolan.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować