Zaloguj się aby komentować
#heheszki #praca #pracbaza #budownictwo #elektryka
Nie wiem kto by musiał być desperatem by się zatrudniać na UOP by remontować łazienki xD

Zaloguj się aby komentować
Help...
Postaram się opisać mój problem w miarę zwięźle. Mój gruzik znowu ma awarię. Ale prawdopodobnie sam ją wywołałem.
Ostatnio miałem problem z lampami z tyłu. Są nieszczelne i przepuszczają wodę. Co chwile paliłem żarówki. Zacząłem grzebać w tych lampach, ale okazało się, że blaszki w oprawkach są już połamane i zardzewiałe. Coś próbowałem na szybkości z tym zrobić i grzebałem w oprawkach pod napięciem. Wywaliło mi bezpieczniki od świateł i je wymieniłem.
I... auto już nie odpala. Objawy są takie, że przy próbie zapalenia, nic się nie dzieje, tylko cyka w puszcze z bezpiecznikami.
Miałem już kiedyś taki problem, ale to wynikało ze słabej masy na aku. Tym razem to nie to, bo pomierzyłem wszystko i masa jest ok. Aku naładowane. Wydawało mi się, że cyka któryś z przekaźników, ale po wyjęciu wszystkich, to cykanie nadal słychać. Trzymam kluczyk do odpalenia auta i słychać miarowe "cyk, cyk, cyk".
W końcu zdecydowałem się wziąć go na pych, a raczej na hol. I tu nowa niespodzianka, bo przy próbie odpalenia z trzeciego biegu i puszczenia sprzęgła, ponownie pojawia się to cykanie. i tak sobie próbowałem z tym cykaniem, do rozładowania akumulatora. O ile z mechaniki coś kumam, to w elektryce jestem jak dziecko we mgle. Może ktoś potrafi mi doradzić, zanim zaciągnę, lub zamówię lawetę do elektryka. Bo wydaje mi się, że problem jest ewidentnie elektryczny.
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #elektryka #konstruktorelektrykamator #landrover #pytanie #kiciochpyta #ciekawostki

weź zadzwoń jutro z rana, może cos wykminimy., dzis mam juz dośc motoryzacji, najpierw stojący dęba alternator w hyundaiu potem króćce od nagrzewnicy w szaranie, jutro z rana mam wolne to można cos podziałac zdalnie, obstawiam któryś przekaźnik, baj de łej na przyszłość jak grzebiesz w elektryce to wyciągaj kluczyk ze stacyjki.
Zaloguj się aby komentować
Łącznik oświetleniowy, który przycisk powinien zapalać światło?
A: Wciskam u góry aby zapalić światło,
B: Wciskam u dołu aby zapalić światło,
#ankieta #budownictwo #elektryka

Zaloguj się aby komentować
Na chwilę obecną prace skończone, oba magazyny przeniesione do obudów rackowych, starszy magazyn z nowym V19 BMSem, dodana miedziana szyna zbiorcza 250mm2 (400A) połączona apatorem z falownikami kablem 70mm2.
Taki zestaw pozwoli na wygodną rozbudowę w przyszłości.
#dildomajsterkuje #elektronika #elektryka #fotowoltaika



@dildo-vaggins Orientujesz się ile kasiarki trzeba by było wydać na instalacje z jakimś małym magazynem? Mam umowę na starych zasadach więc wiem ze nie opłacalne, ale dosyć często mamy przerwy w dostawie pradu i stąd pomysł na mały magazyn który podtrzyma dom przez pół dnia na minimalnym obciążeniu.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator #elektryka #druk3d
Elo
W końcu dokończyłem jeden z pobocznych projektów, taki na lekkie odmóżdżenie.
Silnik V2, w wersji elektrycznej.
Rozrzadz zrobiony na 4 krańcówkach i krzywce, którą drukowałem 3x, raz była za duża a drugi raz za mały kąt działania.
Tłoki też były drukowane wielokrotnie, a to średnica nie taka, a to długość inna.
Może dołożę jeszcze 4 krańcówki żeby obie cewki robiły jako push-pull, bo teraz tylko odpychają magnes.
Zaloguj się aby komentować
Ktoś słyszał o przeglądzie elektrycznym w bloku co 5 lat ? To jest obowiązkowe czy "obowiązkowe, ale żadnej kary nie ma i ludzie mają to w d⁎⁎ie i nie wpuszczaja " ? Jak to wygląda w praktyce ?
Nowy blok, instalacje robił mi elektryk po studiach pracujący w branży, a ubezpieczenia mieszkania żadnego nie mam.
#elektryka
@pokeminatour prawo budowlane nakazuje wykonać przegląd elektryczny raz na 5 lat. Jest to potrzebne z uwagi na ryzyko pożarowe i porażeniowej. Głównie sprawdzany jest uziom instalacji. Brak przeglądu może skutkować grzywną do 5k od nadzoru budowlanego a w przypadku pożaru lub wypadku odpowiedzialnością karną i pokryciem wszyskich kosztów nawet jak jest wykupione ubezpieczenie. Brak ubezpieczenia w bloku to odważnie, wystarczy że sąsiad nad Tobą zaleje ciebie i sąsiada pod tobą i to ty będziesz płacił za remont u sąsiada pod tobą :) znam z realnego przypadku
@pokeminatour Wykonanie przegladu spoczywa na administratorze budynku. Raz na 5 lat. W praktyce wykonawca wylaniany jest w ramach przetargu. Bardzo czesto cena okreslana jest od punktu elektrycznego, a oferenci daja tak niskie stawki, ze umarliby z glodu wiec sam przeglad robia po lebkach badajac roznicowki i jedno gniazdko na obwodzie, a zyskow doszukuja sie w zdobywaniu klientow na naprawy usterek, ktore znajduja. Czesto szukaja przy tym frajerow. Edit: No i dodam, ze zgodnie z prawem budowlanym uzytkownik lokalu odpowiada za stan instalacji wewnetrznych i nie powinien uniemozliwiac wykonania tego typu przegladu. Takze wpusc Panow, niech se pomierza. Jak wskaza usterki to powiedz, ze zgodnie z Prawem Budowlanym naprawisz je niezwlocznie (czyli bez zbednej zwloki, prawo nie definiuje tego slowa ale go uzywa ;)). Najwyzej dostaniesz pismo albo kwitek z prosba o usuniecie usterek, na ktory bedziesz musial im odeslac pisemko z oswiadczeniem elektryka, ze naprawil.
Zaloguj się aby komentować
Czy byłby ktoś w stanie polecić jakiś niedrogi wykrywacz przewodów? Szykuję się do malutkich przeróbek przedpokoju, będę musiał kilka dziurek wywiercić, w tym jedną betonową ścianę na wylot, żeby przeprowadzić sobie przewód z gniazdka po drugiej stronie. Muszę też przenieść domofon z 2 metry dalej, ale nie wiem którędy idzie jego przewód. Pytanie czy zwykły miernik wykryje takie przewody z niskim napięciem? Coś powiedzmy w budżecie do maksymalnie 200 zł. Są takie cuda na allegro: https://allegro.pl/oferta/wykrywacz-przewodow-kabli-detektor-metali-rur-w-scianie-drewna-metalu-11973241073
niby większość opinii pozytywnych, ale mnie zawsze zastanawiają te negatywne.
Nie ma być to sprzęt profesjonalny, ale przynajmniej w miarę wiarygodny do domowych amatorskich prac.
#elektryka #dyi #remontujzhejto
Zaloguj się aby komentować
Profesor @myoniwy wykłada o instalacjach #elektryka u @PanNiepoprawny w domu
XD


Zaloguj się aby komentować
Chinczycy juz tak maja
#podroze #bhpfailure #chiny #barteknamorzu #elektryka



Zaloguj się aby komentować
Fajna robota, nie trzeba się użerać z klientami, tylko do kibla daleko...
#pracbaza #elektryka #energetyka



Zaloguj się aby komentować
Czy ma ktoś może instalację FV z inwerterem Solar Sofar oraz magazynem energii (też od nich), a to wszystko spięte w #homeassistant? Mam problem z wtyczką solarman - nie mogę za bardzo nic przestawiać, jedynie tryb działania. A chciałbym móc harmonogramy zmieniać.
#fotowoltaika #elektryka
Zaloguj się aby komentować
Nastąpiły pewne zmiany w #fotowoltaika a w zasadzie z moich magazynach energii.
Trafiło się ze do polskiego magazynu dopłynęły nowe obudowy leżące z mocowaniem do szafy rack - i postanowiłem oba tak złożyć.
Link do oferty: https://www.alibaba.com/x/1l9wqbM?ck=pdp
Może @myoniwy będziesz zainteresowany bo są niedrogie.
A do tego szafa open rack 12U regulowana długość od Lanberg (ma deklarowany udźwig 600kg a oba magazyny to 240-250kg łącznie) https://pl.lanberg.eu/produkt/open-rack-12u-19-600x600-1100-regulowany-czarny-lanberg
Myślałem czy brać większą szafę rack ale nie planuje najbliższy rok czy dwa dokładać kolejnego magazynu - ale kilka paneli już tak.
Wiec podsumowując: Stary magazyn przełożę do nowej obudowy i dam nowy BMS (aktualnie mam JK BMS ale ten obudowany nie z serii inverter bez komunikacji), drugi nowy magazyn przełożę do nowej obudowy, a strojącą sprzedam teściowi. Całość zamontuję w stojaku rack żeby móc łatwo poruszać całością w razie potrzeby.
#dildomajsterkuje #elektryka #diy #zrobtosam


Zaloguj się aby komentować
Hej, z zona robimy dekoracje na rozne eventy, ona jest od strony artystycznej, a ja od technicznej (i fizycznej xD). Chcemy zmomtować takiego truposza z garem jak w tym linku z pinteresta.
https://pl.pinterest.com/pin/820358888413211032/
Mamy truposza i gar z zeszlego roku, ale w tym roku ma sie to krecic. Na spodzie gara jest umocowany silnik z dzwignia, do ktorej przytwierdzony jest kij i tak to sie kreci. Ja zupelnie nie znam sie na elektryce i elektronice, wiec prosze o pomoc. Jaki silnik kupic, jak go zasilic z 240V zeby mial tak wolne obroty, gdzie to zamowic (tylko wysylka zPL), czy sa jakies opcje gdzie nie bede musial lutowac, jak najlepiej osadzic dzwignie na walku silnika - tych rzeczy chcialbym sie dowiedziec. Prosze o pomoc(ಥ﹏ಥ)
#elektryka #elektronika #modelarstwo #dekoracje
Zaloguj się aby komentować
czystość w domu to podstawa
#heheszki i może trochę #elektryka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#konstruktorelektrykamator
Elo ziomeczki.
Mamy progres w budowie dopalarki do kabli #elektryka
Karkasy do trafo wydrukowane #druk3d materiał to PET-G
Idealnie pasują jeden do drugiego.
Myślę żeby zrobić na jednym uzwojenie HV a na drugim HC, dzięki temu łatwiej byłoby dopalać kable.
Idą też z Chin paczki, z kondensatorami powinna być dzisiaj, a rezystory w przyszłym tygodniu.
Zaczyna to nabierać rozpędu.





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować