W poprzednim odcinku. Nie trzeba mi co 4 lata przypominać
Miałem ciemne, ale jednak zamówiłem jasne na sufit. Zapewne nigdy nie zostanie użyte.
#budujzhejto #wykonczenia #budowadomu #chwalesie



W poprzednim odcinku. Nie trzeba mi co 4 lata przypominać
Miałem ciemne, ale jednak zamówiłem jasne na sufit. Zapewne nigdy nie zostanie użyte.
#budujzhejto #wykonczenia #budowadomu #chwalesie



Zaloguj się aby komentować
No to drzwi zamontowane. Czekaly dobre 3 miesiace, az posadzki wyleja, zeby nie porysowac jak ciagali weze.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Oł jea. Jedynie 4 lata od zamieszkania wziąłem się za to. Problem był ze zmieszczeniem i ułożeniem przewodów. W końcu dłutem przeorałem puszkę, podkułem i jakoś weszło. Mocowanie też musiałem wywalić. Oczywiście jest przewód, adapter kątowy, gniazdo, przewód i adaptery hdmi <-> mini displayport. Trochę chujowo dla sygnału, ale chromecast mi tnie jak po⁎⁎⁎⁎ny, a apka tvp vod się wykrzacza. A dodatek pokazuje reklamy
#budownictwo #budujzhejto #budowadomu #wykonczenia #chwalesie



Zaloguj się aby komentować
Glowny architekt przeprowadza kontrole nowej posadzki i projektuje w glowie ogrod.
#architektura #budujzhejto #budowadomu #budownictwo #dom

Zaloguj się aby komentować
Kolejny milestone. Posadzka wylana. 3 dni i mozna dreptac :)
#budujzhejto #architektura #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Se taras usypalem. Mozna klasc kafle. Takie malo gowno, a 2 lodki piasku.
#budownictwo #architektura #budowadomu #dom #budujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Darmowa ziemia i sasiad z ciezkim sprzetem za dobry piniondz to i robota idzie :)
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować

Ulga termomodernizacyjna w rozliczeniu PIT dokonywanym w 2024 roku daje możliwość odliczenia maksymalnie 106 tys. zł. Tak wysokie odliczenie w PIT występuje w przypadku podatników pozostających w związku małżeńskim, gdzie każdy z małżonków dysponuje odrębnym limitem w wysokości 53 tys. zł.
Ulga...
Widok z salonu w zime bedzie chyba nienajgorszy :)
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom #architektura

Zaloguj się aby komentować
No ladne to, podobuje sie mnie. W poniedzialek parter i moze pod koniec nastepnego tygodnia zalewanko anhydrytem 💪
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom #architektura

Zaloguj się aby komentować
#budowadomu
Pytanie do publiczności, jakiś ekspert jest tutaj od przydomowych oczyszczalni ścieków?
Gdzie uczciwą wycenę mogę dostać?
Zaloguj się aby komentować
Pytanie za milion punktow - kto mi zrobi taki kominek? Chodzi tylko o te zewnetrzna czesc, ale moglby tez calosc. Znacie takich artystow?
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Hydraulik porn
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom

Zaloguj się aby komentować
Brama zainstalowana 👌kolejny maly kroczek do przodu.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Jak dobrze, ze tesciu sobie kupil kopareczke. Na zdjeciu polozony prad, peszel na przyszly swiatlowod, a pod spodem rurka wodna. Jeszcze tylko polozyc kanalize z przodu i mozna wzywac wodociagi zeby odebrali i odpalili wode 👌
Do tego udalo sie wkoncu wybrac panele, wiec wiadomo juz ile pojdzie wylewki. W poniedzialek montuja brame garazowa Hydraulik jeszcze ze 2 tyg, potem wylewka, montaz drzwi i dokonczenie okien (klamki, listwy, regulacja) ocieplenie dachu piana i zaczynamy wnetrze. Jakos zaczelo sie spinac. Gorzej z finansami xD
#architektura #budujzhejto #budownictwo #dom #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Jak to mawiają pierwsze koty za płoty, teraz lecimy dalej z tematem, ponieważ mamy sporo do nadrobienia.
Co to za pomysł w ogóle takiego wykonania i tej technologii... I projektu?
Po batalii przeprowadzonej ze Starostwem Powiatowym, postawiliśmy na mały #apartament35mkw na zgłoszenie, który na chwilę obecną ma służyć jako tymczasowe lokum, aby zaczerpnąć odrobiny spokoju i zażyć własnego ogniska domowego, oby nie dosłownie. A w międzyczasie rozpocząć budowę może czegoś innego lub ewentualnie rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady.
I co wtedy z domkiem? Odpowiedzią jest stalowa rama na, której będzie posadowiony cały szkielet a sama będzie spoczywała na fundamentach punktowych w ilości 10 sztuk po pięć na stronę wyciągniętych do poziomu przy użyciu bloczków fundamentowych, klejonych, klejem poliuretanowym do bloczków betonowych i pustaka. Rama stalowa została tak policzona i skonstruowana aby móc przenieść domek w całości, dźwigiem na platformę niskopodwoziową i go przewieźć w nowe miejsce. Dodatkową sztywność konstrukcji, zapewnia również sam szkielet budynku a przede wszystkim płyta konstrukcyjna na ścianach.
Sama rama wykonana została z profilu zamkniętego 120x60x3 mm , wewnątrz znajdują się dodatkowe belki z profilu zamkniętego 60x60x2 mm, od strony wewnętrznej znajdują się uchwyty montażowe dla drewnianej podłogi. Całość stalowej konstrukcji została oczyszczona oraz pomalowana dwa razy farbą podkładową antykorozyjną przy pomocy pistoletu lakierniczego.
Pomiędzy bloczkami a stalową ramą za sprawą rady @michal-g-1 Znajduje się już papa, co nie było prostym zadaniem. Czemu?
A no temu, że fizycznie ściany już stoją i są obite dwoma rzędami płyty OSB 12mm do łącznej wysokości 2.5m. A cala konstrukcja okazała się na tyle sztywna że podnosząc lewarkiem z jednej strony podnosił się cały bok. Trzeba było użyć lepszego narzędzia, znacznie lepszego.
Tyle pisania o domku z drewna a tu jak narazie sam beton i stal. I już płynnie przechodzimy do drewnianej podłogi.
Sam szkielet podłogi skręcony z drewna o przekroju 145x45mm.
Bezpośrednio na ramie leży poziomo podwalina dla podłogi, ma to na celu równomierne obciążenie samej rany podłogi.
Wieniec oraz belki wewnętrzne z desek o tych samych wymiarach, przy czym warto zauważyć że belki wewnętrzne nie są kręcone od tak na oko tylko pod wymiar płyty OSB.
Na dno podłogi poszły jeszcze dwie laty 45x45mm a pomiędzy nie 50mm grubości wełny, na to pomiędzy belkami konstrukcji została wsadzona wełna 150mm a wszystko od góry zamknięte płyta OSB 22 mm.
Ciekawostką jest to że używam do cięcia wełny piły do tego Bahco chyba za 50 zł. I naprawdę daje radę.
Czekajcie to jeszcze nie wszystko w temacie podłogi. Ponieważ od spodu nie możemy zostawić wełny na wierzchu, ponieważ zaraz byśmy mieli mnóstwo "ocupas". Od dołu całość obita została membraną wiatroizolacyjną a na nią poszła jeszcze dodatkowo siatka z dostatkiem włókna szklanego.
#budownictwo
#dom
#budowadomu
#budowa
#domszkieletowy
#domnazgloszenie
#apartament35mkw
#drewno
Wołam
@tyle_slow





@Zielonywewszystkim
dźwigiem na platformę niskopodwoziową i go przewieźć w nowe miejsce
Czy można to traktować jako camper premium? Mieszkałem w takim mieszkaniu w Warszawie, gdybym mógł nim jeździć po świecie z dowolną prędkością to by w sumie było za⁎⁎⁎⁎ście.
Swoją drogą, super tag, nie wiem czy to nie j⁎⁎⁎ie bo nie moja działka, ale będę śledził
Zaloguj się aby komentować
Pan hydraulik to jest jednak ekspert. Bruzdy na rury to chyba laserem wycina.
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu #dom #architektura

Zaloguj się aby komentować
Zarówno ja, jak i większość ludzi marzy aby stworzyć coś własnymi rękoma, na tyle poważnego aby wzbudzić respekt u innych, rozwinąć się nieco i mieć z tego odrobinę przyjemności oraz satysfakcji , ale też ci sami ludzie marzą o rzeczach bardziej przyziemnych, weźmy to dla przykładu, własny #dom Zastanówmy się teraz co by wyszło gdyby zlać do kupy obie te ścieżki? Katastrofa? Kupa zmarnowanych pieniędzy i czasu? Tak, ale jest iskierka nadziei.
A zaczniemy od początku.
Pojawił się pomysł #budowadomu Ale jak wszyscy doskonale wiemy ceny materiałów budowlanych zaczęły wariować, i nie wiadomo było w, którą stronę w ogóle uderzyć. Tak więc w teleexpressowym skrócie ( o tym kiedyś ) z 140 metrowego domu technologii konwencjonalnej, stanęło na domu całorocznym na zgłoszenie o powierzchni 35 m*2 oczywiście zabudowy w technologii szkieletowej.
Cały projekt jest dość nietypowy ponieważ z biegiem czasu oraz powstawania, również urzędy miały w tym swój wkład, na bieżąco ewoluował. Delikatnie się poszerzył a także urósł w górę. Ale to za sprawą drewna, które przyjechało, a było ciut dłuższe niż w projekcie, jakieś 50 cm może więcej, więc komisyjnie postanowiliśmy że nie będziemy go skracać a dodatkowa kubatura może się przydać. Nie że jesteśmy leniwi, a oszczędni w gospodarowaniu pracą w jednostce czasu.
Aktualnie dom posiada wymiary 10 m długości. Nie śmiać się bo z kanapy w salonie na ,której w spokoju zajadasz śliwki popijając je kefirem, do łazienki, robi się już daleko. 3.5 m szeroki oraz 5 m wysoki,
Osadzony jest na bloczkach fundamentowych na stalowej ramie z profili zamkniętych. Po co tak? Z myślą transportu całego domu w całości w inne miejsce. Ponieważ plan jest taki aby trochę w nim pomieszkać a w międzyczasie budować coś nowego. Chociaż znając jak działa prowizorka to nie wykluczone że tak zostanie.
Cały szkielet z drewna konstrukcyjnego C24 ale o szczegółach w następnych wpisach.
Wracając do tematu...
Na dole po jednej stronie będzie łazienka całkiem spora jak na taki mały domek, ponieważ zajmie powierzchnię około 5 m*2
Na środku zabudowy kuchnia a na drugim końcu salon połączony z kuchnią z dużym oknem balkonowym. Po obu końcach będą antresole każda o powierzchni około 10 m*2, jedna sypialna a druga w postaci biura czy pracowni, taki pokój dzienny, o gabinet to dobre słowo. Być może że obie te antesole będą ze sobą połączone ale to jeszcze...
Dach jednospadowy, pokryty blachą w rąbek,
A ściany z zewnątrz? Deska, blacha ta sama co na dach lub siding.
Na chwilę obecną poczynione prace są dość zaawansowane ale z każdym wpisem będę etapowo wypełniał waszą ciekawość z postępów prac a także użytej technologii oraz prawa budowlanego w moim konkretnym
przypadku.
#budownictwo
#dom
#budowadomu
#budowa
#domszkieletowy
#domnazgloszenie
#apartament35mkw
#drewno





Zaloguj się aby komentować
#elektryka #budowadomu #remont #elektronika
Jestem na etapie wymiany instalacji elektrycznej w mieszkaniu. Chciałbym mieć podświetlony sufit taśmą LED ze ściemniaczem. Zależy mi na tym, aby ściemniacz był w jednej ramce z pozostałymi łącznikami na ścianie. Fajnie by też było jakby było sterowanie z Google home.
Wszystkie łączniki będę prawdopodobnie schneidera z serii asfora. Schneider ma w ofercie ściemniacz ale na 230V. Z tego co widzę taśmy led na 230v są dosyć drogie i z tego co słyszałem mniej trwałe od taśm 12/24VDC.
Jak to rozwiązać? Sterować napięciem 230V, czy są jakieś fajne sterowniki do ledów które wykorzystałyby ściemniacz schneidera?

@mortadella pytanie czy chcesz wchodzić w automatykę domową, czy ma działać i tyle, jak to drugie to najlepiej się trzymać tych 230V. Jak pierwsze, to musisz wybrać system, ja polecam Zigbee i na początek może być bramka i apka Tuya, jak się spodoba Home Assistant. Na houseIQ mają sprzęt w tym systemie, ja mam od nich ściemniacz taki z gałką, i to działa również niezależnie, ale z ozdobnymi żarówkami ściemnialnymi, do pasków trzeba jakiś osobny sterownik, z reguły z pilotem bezprzewodowym ale też wtedy żaden problem sterować nim z poziomu ściemniacza na poziomie aplikacji. Nie jest to jednak tak niezawodne, jak bezpośrednie połączenie. Daje za to dużo możliwości.
Zaloguj się aby komentować
Kiedy hydraulik byl tani ;)
Tak to u mnie. Nie, nie byl tani. Tak, jest ok. Nie, rury nie bedzie widac.
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu #architektura

Zaloguj się aby komentować