Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
I wszystko jasne.
Już wiemy co mają na Mateckiego. Dowód na ustawianie konkursów w celu promocji solidarnej polski.
co tam @LordWader Gdzie niepopularna? opinia?
żałosne śmiecie i złodzieje.
i jeszcze taki śmieć śmie nazywać się patriotą.
#polityka #wiadomoscipolska #bekazpisu #bekazprawakow
Zaloguj się aby komentować
Fakt nie opinia
#polityka #heheszkipolityczne #bekazprawakow

Zaloguj się aby komentować
Kilka słów o "kaletkach".
Kojarzycie jak prawica się zesrała o "kaletki", czyli obowiązek fabrycznego mocowania nakrętki do opakowania?
Ta sprawa najpełniej pokazuje hipokryzję Zjednoczonej Prawicy, bo o ile to faktycznie jest wymóg jednej z dyrektyw UE (dyrektywa SUP) to do krajowego porządku prawnego obowiązek ten został wprowadzony ustawą o zmianie ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej oraz niektórych innych ustaw.
Skąd się więc ta ustawa wzięła?
Otóż w lutym 2023 roku opracował go rząd.... Mateusza Morawieckiego:
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/druk.xsp?nr=3009
Tak, to Zjednoczona Prawica wprowadziła ten wymóg w Polsce. Dziwnym trafem innych dyrektyw nie wprowadzali do porządku prawnego (np. sygnaliści powinni być wprowadzeni w 2021 roku i tego nie zrobili), a tę ochoczo wprowadzili dużo przed czasem. Ogólnie po rządach PiS mamy opóźnienie we wdrożeniu 23 dyrektyw.
Tu można zapoznać się z przebiegiem procesu legislacyjnego:
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=3009
Tutaj widać głosowanie:
Kaleta głosował "za". KO się wstrzymała, Lewica Za.
Konfa przeciw (wiedzieli, że sobie poranią swoje ryje xDDDD).
I dziś ten pajac śmie narzekać na "kaletki"?
Tu jeszcze fragment uzasadnienie tego projektu ustawy:
"Pod względem ilościowym produkty jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych stanowią 50% wszystkich odpadów występujących w środowisku morskim. 10 najczęściej występujących produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych stanowi 86% wszystkich tego rodzaju produktów znajdowanych na plażach w Unii Europejskiej. Narzędzia połowowe zawierające tworzywa sztuczne stanowią kolejne 27% z całości odpadów występujących w środowisku morskim. W związku z powyższym, w inicjatywie mającej na celu ograniczenie tego typu odpadów, skupiono się na 10 najczęściej występujących na europejskich plażach produktach jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Są to: butelki na napoje (nakrętki i pokrywki), niedopałki papierosów, patyczki higieniczne, opakowania po słodyczach i chipsach, artykuły higieniczne (podpaski, tampony), torby, sztućce, słomki i mieszadełka do napojów, kubki na napoje i pokrywki do nich, balony i patyczki do balonów, a także pojemniki na żywność, w tym pojemniki typu fast food. Produkty te, wraz z narzędziami połowowymi stanowiącymi odpady zawierającymi tworzywa sztuczne, pod względem ilościowym stanowią około 70% wszystkich odpadów morskich."
A dla niedowiarków treść wprowadzanego przepisu:
Art. 14b. Wprowadzający produkty w jednorazowych opakowaniach na napoje będących pojemnikami z tworzyw sztucznych o pojemności do trzech litrów może wprowadzać do obrotu napoje w tych pojemnikach, jeżeli zakrętki i wieczka tych pojemników wykonane z tworzyw sztucznych pozostają przymocowane do nich podczas etapu zamierzonego użytkowania napoju.
Co macie do powiedzenia na ten temat, drodzy Pisowcy?
Jak to wytłumaczycie? Jaki spin w tym temacie? Kaleta to też Agent Tuska?
Nie ma większych hipokrytów i kłamców niż na polskiej prawicy - szczególnie "Zjednoczonej Prawicy".
Ha, tfu.
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #kaletka #prawo #wiadomoscipolska #gordonwyjasnia



Zaloguj się aby komentować
Kolejny światły, którego przerasta plastikowy korek xD
ja naprawdę rozumiem, że pewne rzeczy można krytykować czy wyśmiewać, ale dlaczego prawaki zawsze muszą przy tym robić z siebie pośmiewisko?
#bekazprawakow #polityka
Zaloguj się aby komentować
ja jebę, w PRLu by się nie powstydzili takiej propagandy xD
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #putinowskapolska

Zaloguj się aby komentować
Dlaczego Obajtek nie chce się stawić na Komisji?
Bo wie, że prokuratura postawi mu zarzuty. Cała gra Obajtka ukierunkowana jest na to, aby zdobyć immunitet europosła - dostał "jedynkę" na Podkarpaciu, więc ma pewność, że europosłem zostanie. To da mu immunitet, który uchylić może tylko parlament europejski, co jest oczywiście komplikacją i daje kolejne pole do spinów.
Jeśli jednak zarzuty zostałyby mu przedstawione zanim obejmie mandat europosła - wtedy immunitet nie obejmie tych zarzutów. Właśnie dlatego Obajtek chce na Komisji pojawić się po wyborach, gdy będzie już miał immunitet. To nie kwestia kampanii PO. To kwestia tego, że ten obszczany tchórz boi się konsekwencji za to co zrobił.
To nie jest tak, że wiadomo gdzie jest - on pojawia się w niektórych miejscach "nagle" i bez zapowiedzi. Dziennikarze Polsatu nie wiedzieli do ostatniej chwili gdzie będą z nim przeprowadzać wywiad.
Zarzuty dla Obajtka mają być 3 - wyprowadzenie 1,6 miliarda zł z OTS, obniżka cen paliw przed wyborami i sprzedaż udziałów w LOTOS. Poza obniżką cen - pozostałe wydają się solidne.
Obajtek bawi się w 'szpiega" i ucieka przed odpowiedzialnością. Bo prawica w Polsce to banda złodziei i tchórzy.
Mam nadzieję, że zrobią mu jednak wjazd i skończy się zabawa z tą brudną pałą.
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow #orlen #wybory
Zaloguj się aby komentować
Współcześni Flinstonowie, ale poglądy nadal prehistoryczne
#polityka #bekazkonfederacji #bekazprawakow #heheszkipolityczne
/MichalMarszal

Zaloguj się aby komentować
#heheszkipolityczne #bekazprawakow #polityka

@pol-scot nie przeczę, że był, ale wiesz jaki cała ta ilość stanowiła odsetek wszystkich butelek? Albo jak ta ilość się miała do nakretek leżących w krzakach czy w najlepszym wypadku w odpadach zmieszanych?
Jeżeli te pojemniki znikną to dlaczego? Bo nie będzie już wartości w płaceniu ludziom za zbieranie tych odpadków. Cały ten system istniał tylko dlatego, że te zakrętki "ginęły". Podobnie jak z kaucją na butelki. Skoro znaleziono rozwiazanie dużo skuteczniejsze, to czemu płakać za poprzednimi, gorszymi?
Część ludzi którzy z tego korzystali oczywiście ucierpi, ale to trochę tak jakbyś rozpaczał na losem onkologów po wynalezieniu leku na raka. Rozpaczałbyś?
Zaloguj się aby komentować
Ej, pisowscy funkcjonariusze, dajcie znać czy będzie jakaś składanka taśm z waszym zleceniodawcą
#bekazpisu #polityka #bekazprawakow
"Na koniec moje zdanie: nie po to prawica wygrała w 2015 roku wybory żeby pieniądze publiczne w dalszym ciągu (jak przez ponad dwie dekady) trafiały tylko do postkomuny i skrajnej lewicy. Przemysław Czarnek kiedyś wprost powiedział: 'Podstawowe kryterium, jakie było: nie dajemy pieniędzy lewakom i komunistom, bo to jest sprzeczne z konstytucją'. A dziś klient Romana przeprasza lewicowe ngo’sy, jakby był nakaz, że one zawsze muszą otrzymywać wsparcie publiczne" – ocenia Dariusz Matecki.
https://dorzeczy.pl/opinie/591225/fundusz-sprawiedliwosci-matecki-probuja-dorobic-narracje.html
Ta jedna wypowiedź oddaje tym czym jest pis i jego srodowisko- malym,chwiwym,zachlannym i zalgsnym srodowiskiem co dla kasy zje wlasne gowno i poprosi o cudze na dokladke.
Zaloguj się aby komentować
polexitowcy chcą być traktowani poważnie odcinek 69420
#polityka #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne
Zaloguj się aby komentować
Nitka z listą rzeczy zagrażających silnym męskim konserwatywnym wartościom, ja zaczynam:
1. Zakrętki,
2. Tęcza,
3. Piosenka na eurowizji,
4. Rurki,
Dopisujcie swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #polityka #bekazprawakow #bekazpodludzi

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #kiepscy #swiatwedlugkiepskich #memy #pazdzioch #bekazprawakow
#heheszkipolityczne

Mam wrażenie, że są ważniejsze sprawy, niż może pół centymetra plastiku na butelce, a samo to, że ktoś nie ma z tym problemu, nie oznacza, że dałby się wyruchać bez wazeliny EU, tylko może ma priorytety w życiu ustawione na coś ważniejszego. Tak samo, jak to, że komuś się to nie podoba, z automatu nie oznacza, że jest konfiturą. Polecam każdemu się zastanowić, czy komukolwiek pomaga ta wojenka.
Zaloguj się aby komentować
stan chrześcijańskiego miłosierdzia w konfederosji na rok 2024
#polityka #bekazprawakow #bekazkonfederacji

Zaloguj się aby komentować
Zapraszam do dyskusji, chociaż chyba nie ma o czym.
"Odwołany został przetarg na terminal zbożowy w Gdańsku. To już kolejne odwołanie po unieważnionym przetargu na taki terminal w Gdyni. Jego powstanie byłoby kluczowe w exporcie ukraińskiego zboża, a program atomowy będzie opóźniony, pierwsza elektrownia powstanie dopiero w 2040 r. Będzie rozbudowa Okęcia i Modlina zamiast budowy CPK, KDP będzie ale okrojona, więc finalnie HUB lotniczy w Europie Środkowej będzie w Wiedniu, a HUB zbożowy w Mukran w, Niemczech - 130 km od Świnoujścia, gdzie opóźniony jest projekt budowy portu zewnętrznego, czyli terminalu obsługującego wielkie kontenerowce bo strona niemiecka kwestionuje decyzję środowiskową.
Nie wejdą na razie w życie zapowiadane zmiany w zakresie projektu budowlanego, które nazwano próbą walki z tzw. patodeweloperką. O odłożenie wejścia w życie nowych przepisów od wielu miesięcy apelowali deweloperzy a resort wysłuchał ich głosów. Rząd rezygnuje także z obowiązkowej konfiskaty aut pijanym kierowcom i opracowania listy leków krytycznych, której przedstawienie było warunkiem otrzymania 139,5 mln euro z KPO. Przygotowanie listy było jednym z kamieni milowych koniecznych do uruchomienia wypłat na rozwój infrastruktury służącej do wytwarzania w Polsce aktywnych substancji farmaceutycznych (API) do produkcji leków. Taka infrastruktura jest obecnie głównie w Chinach.
Nie będzie także na ten historycznie ważny moment liberalizacji prawa aborcyjnego, równości małżeńskiej w jakiejkolwiek formie, zmian definicji gwałtu i ustawy o ustaleniu płci - te nie mają nawet projektu. Prawo łowieckie na ten moment nie będzie zmieniane, trwają push-backi na granicy z Białorusią, ludzie z wnioskiem azylowym są nadal wyrzucani za druty a Lasy Państwowe ciągle wycinają ważne przyrodniczo tereny. Lekcje religii nie będą na razie ograniczane, poza zasięgiem jest w tej chwili renegocjacja Konkordatu. Kwota wolna od podatku na poziomie 60 tys odsunięta w czasie, mówi się o 2025 lub 2026 roku a tabletkę „dzień po” będzie można kupić tylko w 3% aptek na terenie kraju, bo tylko tyle zgłosiło się do programu.
3+ za te pół roku."
Źródło: Ruch Wkurwionych
#polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #oszukujo #tusk #kaczynski

Od siebie dodam
1. nasilone niemerytoryczne kontrolę i problemy z dofinansowaniem NGOSów i nie mówię tutaj o pisowskich tworach stworzonych do kradzieży tylko o programach z których korzysta setki tysięcy osób i działają od kilku kadencji w tym były stworzone za kadencji PO.
2.Krąża głosy nie wiem na ile prawdziwe -to może być fake o nowych wytycznych dla komisji orzekajacych o niepełnosprawności aby jeszcze bardziej uzdrawiali ludzi.
3.Do tego planowane zwolnienia i reorganizacje w róznych spółkach z udziałem skarbu państwa które nie obejmują samej góry ale też dół. Przychodzi nowa kadra zarządcza która zamiast poprostu nie kraść - znaczy się nie obstawiać fikcyjnych stanowisk miernotami które nic nie robią, co już samo w sobie poprawia wyniki spółki, to ta nowa kadra chce się wykazać aby w excelu było bardziej zielono rozpieprzajac pracę dołu.
1 i 3 to źródła z pierwszej i drugiej ręki.
Z jednej strony zamiast nie kraść są różnego rodzaju cięcia, mniej lub bardziej ukryte a z drugiej wdrażane są programy typu zmiana w składce zdrowotnej dla przedsiębiorców lub wakacje od ZUS. Do tego potencjalnie dochodzi chorobowe od pierwszego dnia płatne przez ZUS.
Nie chciałbym powrotu PIS do władzy ze względu na ich niekompetencję, demontaż demokracji oraz chciwość przekraczającą granicę zdrowego rozsądku.
Ale może się okazać że lud za 4 ( chociaż tyle to raczej nie) lub 8 lat (to już bardziej) będzie patrzył ze swojej perspektywy analizując że
Może i ten PIS kradł i rządziły miernoty ale za to wspierał lud dawał róznego rodzaju kiełbasę wyborczą, a przy covidzie i późniejszym kryzysie była inflacja i było drożej ale nic się nie rozleciało, były jakieś tarcze
a ten KO to tylko tnie wszystkie wydatki mimo niskiej inflacji a hajs daje przedsiebiorcom i deweloperom.
Krótko mówiąc jak KO się nie ogarnie to znów porządzi 4/8 lat.
Ludzie chcą posprzątania ale nie robienia z państwa firmy nastawionej tylko na zysk, dbająca tylko o góre i mająca w d⁎⁎ie pracownika.
Zaloguj się aby komentować
#polityka #bekazprawakow #heheszkipolityczne

Zaloguj się aby komentować
#polityka #bekazprawakow #humor #humorobrazkowy

@sierzant_armii_12_malp niby śmieszne, ale najpierw słomki, teraz nakrętki, a za chwile keczupu nie dostaniesz do frytek. Wszystko w imię ochrony planety, która płonie. Ty mniej wkurwiające ograniczenia, zakazy wszystkiego, dojebane normy czego się da, a tymczasem ci, którzy wymyślają takie głupoty i je wdrażają latają sobie samolotami z domu do pracy. Oni mogą, a ty dbaj o planetę wkładając do japy papierową słomkę, bo tak trzeba. Sorry, ale się odpalam zawsze przy tych nakrętkach xD
Zaloguj się aby komentować
#heheszkipolityczne #bekazprawakow #polityka #zmianyklimatu #bekazszurow

Zaloguj się aby komentować
Podczas tegotygodniowej wizyty Xi Jin Pinga w Węgrzech doszło do szeregu incydentów. Siłą usuwano/zakrywano nie tylko flagi Tybetu, ale grupa "zupełnie przypadkowych" Chińczyków w czerwonych czapeczkach (przechodzili akurat z tragarzami #pdk) nie pozwoliła również na rozwieszenie flagi Unii Europejskiej politykowi opozycji.
No ale wiecie, to nam zabierają wolność, im nie...
#wiadomosciswiat #chiny #wegry #orban #bekazprawakow
https://dailynewshungary.com/chinese-volunteer-gendarmes-flags/

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować