Bążur, smacznego śniadanka, jeszcze gorący, świeżo wyciągnięty z piekarnika.
#365chlebowgazelki



Społeczność
Z szacunku do chleba. I ciasta. I ciasteczka. I we wzajemnym szacunku. Każdy piecze jak potrafi.
Bążur, smacznego śniadanka, jeszcze gorący, świeżo wyciągnięty z piekarnika.
#365chlebowgazelki


Zaloguj się aby komentować
Niedziela, to chlebek upiekłem jak zawsze. Można się częstować!
#chleb #bojowkapiekarska #pieczzhejto #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Dawno w sumie nic nie wrzucałem na te społeczność, to wrzucę wczorajszy wypiek 😁
Chlebek w 100% żytni, na zakwasie, trójfazowy, z prażonym słonecznikiem i kminkiem 💪
#jedzenie

@pszemek @dildo-vaggins
https://smaczne-zdrowe.blogspot.com/2020/05/chleb-zytni-na-zakwasie-metoda.html?m=1
Nie chciało mi się dużo o tym pisać więc pierwszy link z google 🧐
Zaloguj się aby komentować
Niby zwykły chleb, a już połowy nie ma.
#chleb #bojowkapiekarska #pieczzhejto #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Sernik który spać nie dał bo 2 h się piekł. XD
#gotujzhejto #upomidora #pieczzhejto #bojowkapiekarska #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Niektórzy mówią, że nie można olać zakwasu i zostawić go w lodówce na kilka miesięcy, ale to nieprawda. Można, tylko trzeba go potem wyciągnąć 2 dni przed pieczeniem zamiast jednego. Na tym polega odpowiedzialność.
Takie wypieki na święta.
#bojowkapiekarska #pieczzhejto #chleb



Zaloguj się aby komentować
Niedziela - dzień pieczenia chleba.
#bojowkapiekarska #pieczzhejto #chleb #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Hello, kiedyś sobie rozmawialiśmy z @moll o foremkach.
@moll
A więc, foremki przybyły i robię właśnie ciasteczka wielkanocne (+ nowa foremka na walenie tynków ^_^)
Foremka serduszka:
Foremka zajączki:
A poza tym, OPEREJSZYN SERNIK, mój pierwszy i to w wersji LCHF, ciekawe jak będzie jutro dziełchom smakować
Przepis na ciastki od Kocura zajumałem już kawał czasu temu i przerobiłem na swoje
https://www.youtube.com/watch?v=O8ACkofTgys
Przepis na sernik robię od Krzyśka raz pierwszy, na chwilę obecną... wygląda sztos





@pluszowy_zergling superaśne! Ja za to wypatrzyłam takie, ale jeszcze nie kupiłam - https://elhandel.pl/forma-silikonowa-foremka-tort-ciasto-pisanka-jajka-wielkanoc-swieta-mix-kolorow-dekoracja-6-szt-p-8361.html
A sernik też robiłam na ciemnym spodzie -piąteczka! Mały urus Ci fantastycznie
Jak nie chcesz żeby opadł po upieczeniu to zostaw na kilka minut w delikatnie uchylonym piekarniku
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry, ja jeszcze całkiem gorący ale nie spocony
#gotujzhejto #bojowkapiekarska #chleb


Zaloguj się aby komentować
Niedziela = świeży chleb
#chleb #pieczzhejto #bojowkapiekarska #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
W końcu wyszedł taki, że mam chęć się podzielić. Pszenny, głównie pełne ziarno, i na drożdżach - po zakwasowych łapiemy z różową zgagę
#chleb #pieczzhejto #bojowkapiekarska


Zaloguj się aby komentować
Chleb upiekłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chleb #bojowkapiekarska #pieczzhejto #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Może nie najlepiej, ale kto robi dobrze?
#pizza #pieczzhejto #bojowkapiekarska #jedzenie #obiad

Zaloguj się aby komentować
Po pączkach zostało dużo kremu i białek.
Pierwsza z trzech bez, z kremem i posypana czekoladą
#gotujzhejto #pieczzhejto #bojowkapiekarska

Zaloguj się aby komentować
Eh, #chleb to mi najlepiej wychodzi jak mnie się nie chce xD
Ostatnio mi coś chleb tak fajnie wyrastać nie chciał.
Wczoraj robiłem go na wyjebce bo mi się nie chciało.
Tylko co jakiś czas odpalałem mikser by mielił chlebem.
Ani razu go ręcznie nie zagniotłem (noo... jedynie na końcu kiedy
to musiałem go poukładać do koszyka).
Parę razy nawet o nim zapomniałem i sobie leżał i obsychał xD
Efekt? No kurde, bardzo dobry i do tego gnida wyrosła jak nigdy xD


Zaloguj się aby komentować
Tl;dr Upiekłam chleb bezglutenowy.
Jakiś czas temu niebieskiemu wyszły jakieś problemy z glutenem. Ma to chyba jakiś sens biorąc pod uwagę celiakię obecną w bliskiej rodzinie. Jako babie, co to jednak lubi w kuchni siedzieć, trochę zrzedła mi mina. Swoje eksperymenty piekarnicze musiałam na jakiś czas wstrzymać.
Generalnie rzecz biorąc, duża część bezglutenowych zamienników, typu makarony, pieczywo, jest po prostu niedobra. Niebieski się nawet skarżył, że po niektórych się źle czuje. Więc nie byłabym sobą, gdybym nie zaczęła eksperymentować z przepisami bezglutenowymi. Z większym lub mniejszym powodzeniem stopniowo rozszerzam swój katalog. Tym razem wzięłam się za chleb jasny.
Zaczęło się od tego, że trafiłam na bardzo ciekawy blog o kuchni bezglutenowej: https://theloopywhisk.com/ . Niby takich blogów na pęczki, ale jednak, na plus autorki przemawiają bardzo rozbudowane sekcje w każdym przepisie opisujące, np. funkcje poszczególnych składników. Padło na chleb biały.
Nie miałam na podorędziu mąki jaglanej, więc użyłam zwykłej ryżowej, przez co jest jaśniejszy od tego w przepisie, ale efekt mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Ten "wypiek" nie tylko wygląda jak chleb, ale też całkiem nieźle smakuje! Oczywiście, na pierwszym zdjęciu po przekrojeniu kromki już nadgryzione, bo nie mogliśmy się doczekać degustacji.
#gotujzhejto #bezglutenu #chleb


@memorystor wygląda mega dobrze. Też ostatnio jadę bezglutenowo (ale chyba u mnie to nie to), w każdym razie kiedyś na jakiejś imprezie jakaś laska przyniosła ciasto bezglutenowe ala brownie - do dzisiaj szukam tego przepisu, bo było za⁎⁎⁎⁎ście dobre - soczyste, nie suche, słodkie, no nie lubię takich ciast "gąbek" zazwyczaj, ale to było fantastyczne.
Sama robiłam kilka ciast bezglutenowych i były - tak jak piszesz - niedobre. Do dzisiaj tamtego przepisu nie udało mi się znaleźć, ale może tobie się uda! Powodzenia, chlebek wygląda mega dobrze
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem czy mogę się podpiąć do kolegów i koleżanek piekarzy. Chciałbym się podzielić swoim "chlebem" z boczkiem, oliwkami, serem i cebulą. Tym razem wyszedł lepszy - wziął się w garść i się trzyma kupy.
#gotowanie #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
Miał wyjść ładny rustykalny niski chlebek ala ciabatta, wyszedł balon xD
#bojowkapiekarska #chleb #pieczzhejto #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Zaczyn wyszedł idealny. Będzie pieczone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bojowkapiekarska #pieczzhejto #chleb #chlebekzlp

Zaloguj się aby komentować
Ale ogromny bydlak wyszedł
#bojowkapiekarska #chleb

Zaloguj się aby komentować