Czarne zaczynają i matują w trzech.
#szachy #zadaniaszachowe


Czarne zaczynają i matują w trzech.
#szachy #zadaniaszachowe


Zaloguj się aby komentować
Nietypowe, ciekawe.
23.02.2026 –
32 litery w 5 słowach
Wczoraj nie zdążyłem, a dzisiaj się zrehabilitowałem 23.02.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl
22 litery w 2 słowach 🟢 10 🟡 0 ⚪ 12 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/pl?r=QIpgTOtIWYo5yMkRDZtoncw5CMuITMuAjLwEjL0UTL0FGdpJWYohSI
Zaloguj się aby komentować
23.02.2026 – #diffle #diffleen
24 letters in 3 words
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Czarne na ruchu, mat w trzech.
#szachy #zadaniaszachowe


Zaloguj się aby komentować
Ten moment na sesji, kiedy test na magiczną sztuczkę nie wejdzie i zakończy się krytyczną porażką (っ º - º ς)
[USER_SLASH] / O KURCZĘ, UCIĄŁEM CI RĘKĘ! Przepraszam! O Jeży Świnty...
Szybko, cyrulika!
#rgfk #krytyk #krytycznaporażka #pytanienaśniadanie #magicznasztuczka #magia #czary #fantasy #mem #memiknaniedzielę #sklepzplanszówkami #sklepzrpg #rpgwrocław

Zaloguj się aby komentować
Dziś wpis z nieco większą liczbą popchniętych do przodu aktów. Najpierw dociągnąlem do końca III aktu nekromantę - bez większej historii tutaj. Już jest na tyle mocny że jakoś idzie, choć teraz dla odmiany w obronie odstaje. Ale jak się gra na czas, trzeba czasem ryzykować.
Potem stwierdziłem, że potrzebuje odmiany od wolnych postaci i na jednego strzała (nie na raz, ale nie przerywając innymi bohaterami) przeszedłem cały poziom Druidem. Długo zastanawiałem się w co iść, pewnie ogień byłby najszybszy, ale za bardzo lubię zwierzaczki. Choć tym razem zwierzaki na sterydach, bo miałem swoje stadko i jednoczęsice zmieniałem się w Wilkołaka. A pod koniec używałem Rabies (wścieklizna, po zadaniu ataku daje obrażenia z trucizny, które przenoszą się na sąsiadów). Nie ma ten build dużego dps, ale jest bardzo bezpieczy no i go lubię. Miałem nadzieję zrobić bliżej 3h, wyszło nieco ponad 4h - wciąż poniżej 1h na akt.
Przy okazji dostałem chyba najlepszy przedmiot z questu od kiedy pierwszy raz zagrałem w tę grę. Ogólnie w grze są trzy questy że dostajesz za nie jakiś magiczny przedmiot (Cain. Gibdin i Anya) - ale jak to w grach bywa, zazwyczaj jest do d⁎⁎y i od razu sprzedajesz darczyńcy. Tym razem jednak jest inaczej. Magiczny pierścień w FCR, dwiema dwucyfrowymi odpornościami, życiem i podwójnym bonusem do skuteczności ataku? I jeszcze trochę życia. Normalnie nie wiesz Ormus jak ty mi zaimponowałeś. Przy okazji amulecik też dość miły, acz on pewnie za dług nie dotrwa. Pierścien to można na luzie do końca gry
Sama gra druidem była dość standardowa - wilki raczej nie dają obrażeń ale odciągają uwagę wroga (i blokują mu ścieżkę) oraz rzadko giną, kruki są mocno OP, a by być trochę szybkim też czasem używałem umiejętności, że po ataku zyskuję na prędkości. Trochę wolno w zabijaniu bossów (bo dość niskie fps), trochę sporo mikstur, ale ogólnie bezpiecznie i bez stresu.
Akty:
Akt III / Nekromanta Truhlo 1:16h
Akt I / Driud DruhBoruh 49m
Akt II / Driud DruhBoruh 53m
Akt III / Driud DruhBoruh 50m
Akt IV / Driud DruhBoruh 39m
Akt V / Driud DruhBoruh 1:12h
Statystyki:
Ukończone akty: 29/120
Ukończone poziomy 5/24
Czas łącznie: 27:36h
Postaci:
Zabójczyni Hasa - poziom 28 (akt 1/koszmar)
Paladyn Pophal - poziom 28 (akt 1/koszmar)
Czarodziejka Hejtmiona - poziom 29 (akt 1/koszmar)
Barbaczyńca Przehowalnia - poziom 28 (akt I/koszmar)
Nekromanta Truhlo - poziom 25 (akt IV/normal)
Amazonka Britneyh - poziom 14 (akt II/normal)
Druid DruhBoruh - poziom 27 (akt I/koszmar)
#diablo #diabloh #gry



Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
W niedzielę nie idzie
22.02.2026 –
44 litery w 5 słowach
Zaloguj się aby komentować
i co, ..., jeszcze?
22.02.2026 – #diffle #diffleen
34 letters in 5 words
Zaloguj się aby komentować
Bardzo ciekawy wywiad z twórcą Alternatywnego Talizmanu. Opisuje kulisy powstania czy zmiany pewnych zasad. Sporo się można dowiedzieć o taktyce gry.
https://www.youtube.com/watch?v=usXnNE2HasQ
#codziennytalisman #gryplanszowe
@PanNiepoprawny tl;dw
Podsumowanie Gemini:
Wideo pt. "Pogaduchy EP105 Wywiad z Piotrem Kowalczykiem Alternatywny Talizman" to szczegółowa rozmowa z twórcą fanowskiej, rozbudowanej wersji kultowej gry planszowej Talisman (znanej w Polsce jako Magia i Miecz).
Oto najważniejsze punkty wywiadu:
Geneza projektu
Piotr Kowalczyk, z zawodu analityk finansowy, stworzył Alternatywny Talizman z sentymentu do gry z dzieciństwa [02:13 ].
Prace rozpoczęły się w czasie pandemii, początkowo od druku figurek 3D i malowania ich, co z czasem przerodziło się w chęć stworzenia kompletnej gry [25:54 ].
Kluczowe zmiany i nowości w Alternatywnym Talizmanie
Skala gry: Projekt obejmuje nową, większą planszę (z 12 dodatkowymi polami), aż 63 unikalne postacie oraz ponad 880 kart [45:13 ], [01:05:11 ].
Dynamika rozgrywki: Autor zmodyfikował zasady tak, aby gra była bardziej "mięsista" i szybsza. Wprowadził m.in . punkty doświadczenia, które pozwalają szybciej rozwijać statystyki [36:07 ].
Mechanika interakcji: W swojej turze gracz może wykonać wszystkie trzy rodzaje spotkań (obszar, karty, inny gracz), co zwiększa dynamikę i liczbę zdarzeń [36:41 ].
Nowe elementy: Pojawiły się talie najemników, chowańców, eliksirów oraz system żetonów oznaczających trwałe stany postaci lub ulepszenia ekwipunku [37:48 ], [48:13 ].
Kraina Wewnętrzna: Została zaprojektowana od nowa jako jedna ścieżka z 10 obszarami, wymagająca większego planowania taktycznego [38:03 ].
Aspekty techniczne i wydawnicze
Gra jest w pełni kompatybilna z zasadami 4. edycji (dołączony jest specjalny suplement z listą zmian) [41:28 ].
Pudełko jest ogromne (wysokość 10 cm), a w środku znajduje się dedykowany insert ułatwiający szybkie przygotowanie rozgrywki [01:11:12 ].
Jest to projekt całkowicie fanowski, niekomercyjny, dostępny dla członków społeczności forum "Magia i Miecz". Każdy egzemplarz jest imienny i numerowany (obecnie istnieje około 40 sztuk) [01:26:40 ], [01:27:11 ].
Przesłanie autora
Piotr podkreśla, że największą satysfakcję sprawiło mu nauczenie się nowych narzędzi (Photoshop, Excel, projektowanie) oraz udowodnienie sobie, że można stworzyć tak złożony projekt od zera [01:02:22 ]. Zachęca innych do realizowania swoich marzeń i twórczego rozwijania pasji [01:38:44 ].
Zaloguj się aby komentować
Dużo krążenia. Ale niezłe.
21.02.2026 –
42 litery w 6 słowach
Zaloguj się aby komentować
taka sytuacja
21.02.2026 – #diffle #diffleen
26 letters in 4 words
21.02.2026 – #diffle #diffleen
26 letters in 3 words 🟢 14 🟡 3 ⚪ 9 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=QIpITNt4Wat5iZtIXZh5CO50CcvNmLw4SOuMjL0EjLyUTLsFmcl5WathSI
Zaloguj się aby komentować
Jak ja was k⁎⁎wy nienawidzę!
I jak ja wami k⁎⁎wy gardzę!
— ze tak pojadę klasykiem.
Taka mnie refleksja naszła, gdy ob żarty i znudzony 1 i 5 odpaliłem sobie #battlefield 4, i zaczęły mi się przypominać stare mapy i stare bronie.
Jeszcze nie tak dawno można sobie było grać ruskim i wszystko było ok, nikt nikogo nie wyzywał od onuc, świetnie się wszyscy bawiliśmy.
A a teraz biegam z NLAWem, po mapie z jakimś magazynem "long strage" czołgów na syberii (kto by przewidział jak realistyczne się to okaże, kto się spodziewał że ruscy będą to wszystko odgruzowywać i odpalać, byle załatać czymś front? Nawet T55?), patrzę na Himarsy w akcji (w życiu nie miałem pojęcia jaki to game changer będzie), i myślę sobie, jak świat się zmienił od tamtej pory.
Może jestem przekorny, ale nie chcę wszystkich ruskich wrzucać do jednego wora, tylko dlatego że to akurat modne.
Kazik mi się przypomina trochę, ruska wersja by się przydała:
Coście sk⁎⁎⁎⁎syny uczynili z tą krainą? (nie żeby trzeba było dużo zmieniać).
Ech...
https://www.youtube.com/watch?v=a0vXhwYDfOA
#przemysleniazdupy #gry #technikawojskowa #rosja #opornikcontent #przemysleniazdupy



@Taxidriver Wszyscy nie zasłużyli. Tam są miliony uczciwych, dobrych ludzi, którzy cierpią żyjąc w tym gównie, bo urodzili się Rosjanami. Był na przykład taki lekarz, który po ruskiej napaści porzucił karierę i uciekł na Ukrainę, żeby ich leczyć. Albo Rosjanie walczący po stronie Ukrainy, to jest dopiero dramat, do swoich strzelać. Ich też byś do wapna wrzucił?
Inna sprawa, że niestety są tam również dziesiątki milionów orków, imperialistów, kryminalistów, oportunistów i idiotów. I że w swojej masie jest to naród zdemoralizowany i zdegenerowany, jak chyba żaden inny na świecie.
@Opornik taa, teraz nie można mówić, że to biedne kacapki, bo jeszcze kacapki się oburzą. I jeszcze by mogli wypowiedzieć wojnę w akcie zemsty A NIE CZEKAJ TO NIE
... nooo a potem patrzysz k⁎⁎wa na to co odpierdala od lat COD i się zastanawiasz, czy to na poważnie, czy jakiś efekt grzybowego tripa. Pierwsze odsłony- przedstawienie IIWŚ z perspektywy kilku kampanii- tam jakoś nikomu nie przeszkadzało, że gramy sowietami. Potem przejście do współczesności- 2 genialne odsłony, które zredefiniowały całą serię na zawsze- obserwowanie naszej własnej egzekucji jako prezydenta kraju i ikoniczna już misja w Prypeci. Potem nie mniej zapadająca w pamięć zdrada Shepherda, który w 1 scenie zabija nas, cały nasz oddział, a potem oblewa benzyną i podpala mówiąc "That's one less loose end". To k⁎⁎wa miało moc. Grałem w te gry wiele, wiele razy i za każdym razem tak samo mnie kopały. Zostawiały z takim nieprzyjemnym uczuciem zmuszającym do refleksji. Były też pierwsze black opsy z tą całą zimnowojenną otoczką brudnej gry szpiegów i słynne "The numbers Mason, what do they mean?"- jakie to k⁎⁎wa było piękne. A potem wszystko się zaczęło j⁎⁎ać, jak coraz bardziej zaczynali udziwniać, kolejne części w kosmosie, w d⁎⁎ie na słupie, absurd gonił absurd i tym sposobem któryś poprzedni black ops to była jakaś napierdalanka humanoidalnych robotów, którym brakowało, żeby jeszcze latały. I to był ten moment, gdzie już całkowicie puścili lejce fantazji i poza remake'ami obu MW to jest równia pochyła. Albo dostajemy jakiegoś klona Fortnita o nazwie Warzone, albo cashgraba, który sam się stał cyrkiem aka... k⁎⁎wa... AW3? I tak to już się dzieją cyrki, bo za kasę sobie możesz scustomizować wszystko, włącznie ze skinami i finisherami, więc nie ma problemu, żeby Niki Minaj się napierdalała z Alucardem i zabijała go hadoukenem, a to wszystko na recyklowanych od 20 lat tych samych mapach. No poważna ta wojna w c⁎⁎j. No a ostatnio wypuścili "black opsa", ja pi⁎⁎⁎⁎le... co to w ogóle jest... wjebali tam jakieś halucynacje do usprawiedliwienia jakichś gigantycznych latających maczet i mutantów rodem z jakiegoś residenta czy innego gówna. Tyle to ma wspólnego z CODem, co moja nieżyjąca babcia z F1.
Zaloguj się aby komentować
Ja: dobra, już nie biorę tych krasnoludów seniorów, bo są za silni
Losowa oferta gry:
xD
#warlordsbattlecry


Zaloguj się aby komentować
No i podbiłem wszystkie zamki #warlordsbattlecry. Chyba zaczyna mi się nudzić, bo już nie bardzo mi się chce robić bazę, a ostatni zamek (barbarzyńcy) po prostu poszedłem z dwoma krasnoludami seniorami, których mogę wybrać przed walką (oboje max lvl), i ich tam rozdupcyłem zanim sam zdążyłem ulepszyć Pałac na drugi poziom xD
Nie chcę zwiększać poziomu trudności na ekstremum (co będzie się wiązać z samobójczym oporem na każdym regionie), bo efekt będzie taki, że będzie tylko bardziej męcząco niż trudno, a wciąż mogę ich zniszczyć w 5 minut. Przydałby się taki poziom trudności, żeby wszyscy bohaterowie przeciwnika mieli 50lvl xd
Może powinienem zastosować sam dla siebie zasadę z multi, że przez np. 5min nie ma ataków, żeby przeciwnik się mógł rozbudować? Może powinienem przestać korzystać z ulepszonych jednostek, które mogę wybrać przed walką? Wydaje mi się też, że mam już za wysoki lvl bohatera żeby mieć jakieś wyzwanie.
Handlarz, 19lvl. Wszystko tanie + czary na transmutację surowców + czar urok zwiększający zdolność handlu xd

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Dorosły chłop gra se w klocki śmiechu warte
Pierwszy raz sobie gram w minecrafta(no nie licząc krótkiego testu w 2010, wtedy nie siadło i nie rozumiałem), niespodziewałem się, że mi się tak spodoba, bo zwykle w grach mechaniki survivalowo-craftingowe mi średnio się podobały.
Wyprawy w podziemia są zawsze ekscytujące i niebezpieczne i zwykle kończą się, że padam zbyt daleko od spawna, na szczęście po każdej nieudanej wyprawie mogę wrócić nakarmić kurki i owieczki.
Super gierka do poczilowania.
#gry #minecraft

Zaloguj się aby komentować
Dziś post sponsorowany przez literę B. B jak błędy i b jak błądzenie
Challenge zbliża się już do pełnej doby rozgrywki i widać trochę rozkojarzenia u mnie. Szczególnie przy tym, że w obu postaciach co grałem postanowiłem nie iść w najoczywistszy build. Ale nie tylko to - trochę zapominam o zakładniu sprzętu - mam w skrzyniach trochę przedmiotów co bohater lub najemnik mogą sporo zyskać - i jakoś zapominam zakłożyć. Błądzenie oczywiście też, a w przypadku jeszcze dość wolnych bohaterów to zabiera czas.
Nekromantę myślałem czy nie zrobić respeca umiejętności, ale koniec końców póki co nie. Zresztą widać że znacząco przyspieszył - trochę mu sprzęt poprawiłem, ma teraz dużo szybsze poruszanie się, wreszcie ogarnąłęm jakieś odporności no i doczłapałem się do umiejętności co pozwala zabijać szybko i z daleka - czyli Włóćzni z Kości. Obecnie połączenie klątywy, włóczni, golema i trupiego kaboom dają radę. Natomiast też już widzę że akt III będzie wolny, nie dlatego że postać słaba, ale dlatego że mapa. Tak się pokręciłem po dżungli że na luzie z 10 minut w plecy.
Ale ogólnie widać, że kolega Truhlo idzie w dobrą stronę. Aczkolwiek niepokoi mnie bardzo słaba obrona (jakoś nie pomyślałem o Zbroi z Kości i żałuję teraz) - jak mnie osacza zgraja czegokolwiek to jestem o włos od śmierci. Póki co tylko raz, ale z 5 minut przez to też w plecy.
Z drugiej strony te dwie postaci spodziewałem się że będą wolne - na koniec zostawiam sobie dwóch sprinterów i na nich myślę że sporo nadrobię. O ile nie będzie błądzenia, oczywiście
Akty:
Akt I / Amazonka Brittneyh 1:15h
Akt II / Nekromanta Truhlo 1:14h
Statystyki:
Ukończone akty: 23/120
Ukończone poziomy 4/24
Czas łącznie: 21:57h
Postaci:
Zabójczyni Hasa - poziom 28 (akt 1/koszmar)
Paladyn Pophal - poziom 28 (akt 1/koszmar)
Czarodziejka Hejtmiona - poziom 29 (akt 1/koszmar)
Barbaczyńca Przehowalnia - poziom 28 (akt I/koszmar)
Nekromanta Truhlo - poziom 22 (akt III/normal)
Amazonka Britneyh - poziom 14 (akt II/normal)
#diablo #diabloh #gry


Zaloguj się aby komentować