nawet spoko gierka, pobugowana bardziej niż oryginał, ale zachowała schemat rozgrywki z oryginału więc grało się tak przyjemnie, że postanowiłem zrobić na 100%, poczekam na jakiegoś większego patcha i jeszcze wrócę
#gothic #gothicremake

nawet spoko gierka, pobugowana bardziej niż oryginał, ale zachowała schemat rozgrywki z oryginału więc grało się tak przyjemnie, że postanowiłem zrobić na 100%, poczekam na jakiegoś większego patcha i jeszcze wrócę
#gothic #gothicremake

Zaloguj się aby komentować
100 + 1 = 101
Tytuł: Doom
Developer: Bethesda Game Studios, id Software
Wydawca: Bethesda Softworks
Rok wydania: 2016
Gatunek: strzelanka
Użyta platforma: PC
Czas do ukończenia: 11,9 h
Ocena: 9/10
#cierpliwygaming pełną gębą. Chłop kupił grę sprzed dziesięciu lat i świetnie się przy niej bawił.
Lubię żartować, że skoro jestem mięczakiem, to przynajmniej w grach mogę role-playować badassów. Co nie zawsze ma miejsce, ponieważ moją ulubioną, wykreowaną przeze mnie postacią był nieśmiały, jąkający się początkujący mag, który wylądował na naukach u hedonistycznego czarodzieja. ; )
Wracając jednak do „Dooma”, to gra pozwala nam się wcielić w Big Fucking Guya z Big Fucking Gunem (bardzo podoba mi się nazwa tej broni), który nie boi się niczego, nawet największych skurwieli-demonów. A trzeba przyznać, że twórcom udało się wykreować naprawdę obrzydliwe i budzące postrach kreatury. Nie chciałbym spotkać na swojej drodze takiego Barona Piekła. :' )
Wybrałem drugi z poziomów trudności - nie przepadam za strzelankami, w których są punkty życia. Co zresztą widać, ponieważ wszystkie „Call of Duty” z automatycznie regenerującym się życiem, w które grałem, przeszedłem na najwyższym poziomie trudności. W przypadku „Dooma” do pewnego momentu nawet na tym normalnym poziomie trudności potrafiłem się spocić.
No bo wiecie, w „CoDzie” wystarczy wychylać i chować się za osłoną. ewentualnie czasem odbiec, gdy wróg rzuci granatem, ale w gruncie rzeczy mało co potrafi wykurzyć z bezpiecznego miejsca. W „Doomie” nie ma bezpiecznych miejsc. xD Gra wymaga nieprzerwanego poruszania się, co jest tym trudniejsze, że wrogowie potrafią przewidywać, gdzie za chwilę znajdzie się gracz, więc dodatkowo trzeba lawirować pomiędzy ich pociskami. No ale żeby nie było zbyt łatwo, to część przeciwników dąży do walki w zwarciu. Wymaga to nie tylko znajomości aren, na których się walczy, ale też umiejętności ustalenia priorytetów, którego wroga pokonać najpierw oraz doboru broni. Bo tak, wrogowie są wrażliwi na niektóre bronie i tego też trzeba się najpierw dowiedzieć, żeby ułatwić sobie rozgrywkę.
Chociaż we wspomnianym wcześniej pewnym momencie udało mi się znaleźć runę (taką dodatkową pasywną umiejętność), która sprawia, że amunicja jest nieskończona, o ile posiadany przeze mnie pancerz przekraczał określoną liczbę. Dzięki temu mogłem stać w kącie i bezkarnie strzelać do każdego niemilca, który się tylko pokazał, ale jestem pewien, że taka strategia nie przeszłaby na najwyższym poziomie trudności.
Oprawa graficzna? Świetna. „Doom” idealnie pokazuje, że gry sprzed nawet dziesięciu lat dzisiaj dalej potrafią wyglądać bardzo dobrze, więc tym bardziej nie czuję parcia na ogrywanie najnowszych produkcji. Które i tak potrafią być źle zoptymalizowane, a mam już czteroletniego kompa ze średniej półki (Ryzen 5 5600X, RTX 3060Ti), więc po co się spieszyć z czymkolwiek? Tym bardziej, że „Dooma” kupiłem za 8 złotych. xD
Muzyka? Fenomenalna. Soundtrack polubiłem jeszcze, zanim zacząłem w ogóle grać. Bardzo lubię połączenie muzyki elektronicznej z ciężkimi gitarowymi riffami.
Bardzo polecam, jeśli jeszcze nie ograliście.
Wpis wygenerowany za pomocą https://gamesmeter.bieda.it/
#gamesmeter #gry #doom #fps

Wraz z tą grą powstało określenie boomer shooter. Fani klasycznego dooma widząc zmiany w tej grze wymyślili taki termin na grę bez tych nowoczesnych udziwnień. I to też w niedalekiej przyszłości zapoczątkowalo ere gdzie zaczęło powstawać sporo takich klasycznych strzelanek od małych studiów.
Ja gram na najniższym poIomie trudności zawsze, bo choćby i tutaj mamy że na tego wroga trzeba stosować taka broń a na innego taka. Pewnie w tym doomie to jest na zasadzie ciut mniejszego damage, ale są nowsze produkcję gdzie jak wybierzesz niewłaściwa broń to możesz sobie strzelać i strzelać.
Zaloguj się aby komentować
103-1=102
Tytuł: House Flipper
Developer: Empyrean
Wydawca: Frozen Disctrict, PlayWay S.A.
Rok wydania: 2018
Gatunek: symulator
Użyta platforma: PC
Półeczka: TYLKO DLA MANIAKÓW
Odpalając tytuł "ze stajni" PlayWay nie spodziewałem się gry wybitnej. I się nie zawiodłem
Nie mam pojęcia, skąd tam "przytłaczająco pozytywne" recenzje - serio. Może dlatego, że gra nie wygląda aż na takiego crapa, jak późniejsze "symulatory" i nie ma tragicznych błędów czy niedociągnięć?
Nie wiem. Jak dla mnie gra jest nudna. Bierzesz zlecenie, coś tam malujesz, sprzątasz, kupujesz wyposażenie. I tak w kółko. Za wykonywanie czynności dostajemy punkty, które powodują, że malujemy szybciej, wyburzamy szybciej, sprzątamy szybciej itd.
Jak zrobimy kilka zleceń, to możemy kupić jakiś dom, na szybko go wyremontować, wstawić meble i sugerować się podpowiedziamy ewentualnych nabywców albo nie
Według mnie znakiem, że gra sie szybko nudzi, jest lista osiągnięć. Jak wejdziemy w zakładkę "osiągnięcia globalne", to widzimy, że pierwsze ma ponad 90% graczy (ukończenie pierwszego zlecenia, czyli jakieś 10 minut gry), a kolejne zdobyło tylko 31% graczy. Czyli tylko 1/3 ludzi zagrała na tyle długo, żeby zdobyć coś poza pierwszym zleceniem
Grafika bez szaleństw i bez jakichś fajerwerków. Mechaniki gry nawet ciekawe, bo np. montując prysznic czy pralkę, musisz wszystko dokręcić, włożyć na swoje miejsce, zamocować itd.
Muzyczka w tle nie przeszkadza.
Jakbym miał komuś polecać grę o budowaniu i remontowaniu, to poleciłbym tureckie ContractVille - może graficznie nie powala, ale jest więcej rzeczy do robienia, ciekawsze zadania, mechaniki itd.
#gry #grykomputerowe #steam #półeczkawstydu #komputery

Zaloguj się aby komentować
WYKRYTO HEREZJĘ!
Postępuj zgodnie z Poleceniem, postępuj zgodnie z Książką
#rgfk #warhammer #warhammer40k #SpaceMarine #mem

Zaloguj się aby komentować
Proste, ale nie banalne.
28.06.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
40 letters in 5 words
Zaloguj się aby komentować
Banalne.
28.06.2026 –
24 litery w 3 słowach
@Dzemik_Skrytozerca 28.06.2026 –
24 litery w 2 słowach
https://deykun.github.io/diffle-lang/pl?r=ESKwcTL0lWbuAjM10SZpBnLw4COuMjLzEjL5cTMtEWan9GbvRXathSI
28.06.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl
24 litery w 2 słowach 🟢 11 🟡 3 ⚪ 10 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/pl?r=hkCM30Cdp1mLhBzNtE2dr5CMuATMuMjLxEjL5cTMtEWan9GbvRXathSI
Zaloguj się aby komentować
104-1=103
Tytuł: XCOM: Chimera Squad
Developer: Firaxis Games
Wydawca: 2K
Rok wydania: 2020
Gatunek: strategia
Użyta platforma: PC
Półeczka: TO JUŻ NIE TO SAMO
Gier z serii XCOM jest cała masa - jedne świetne, inne znowu trzeba obchodzić szerokim łukiem. A jaka jest "Chimera Squad"?
Niezła. I do tego 3D
W zeszłym tysiącleciu zagrywałem się jeszcze nie na PC pierwszym XCOM'em. Tym tytułem nie jestem aż tak zachwycony jak klasyką, ale przechodzenie kolejnych misji daje frajdę, zwłaszcza jak trzeba ją powtarzać po kilka razy z różnym składem, bronią itd, żeby w końcu załatwić "złoli".
Grafika przyjemna, dźwięki nie przeszkadzają. Fajna zabawa dla fanów serii, ale i dla fanów turówek.
#gry #półeczkawstydu #komputery #rozrywka #steam
https://www.youtube.com/watch?v=yD-_334Yl2Q&list=PLt4-Q6ypBT6drCKTOQxDvw3YyyssSFBDh

Zaloguj się aby komentować
Konsekwentnie nie kupuje gier po cenach premierowych, tylko spokojnie czekam. Ehhh, gdyby tak umieć na giełdzie
Brać?
#gry

Zaloguj się aby komentować
Mogło być w trzech ale wykazałem się brakiem wiedzy.
27.06.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
27 letters in 4 words
Zaloguj się aby komentować
Niby znam, ale nie używam
27.06.2026 –
26 liter w 4 słowach
Zaloguj się aby komentować
Parę dni temu ukończyłem Hollow Knighta, ale, że szczerze nienawidzę tej gry to nie chciało mi się o niej pisać. Doceniam, że jest pięknie narysowana i udźwiękowiona, ale c⁎⁎j w d⁎⁎ę platformówkom, szczególnie takim janky jak ta, gdyby nie było osranego, zajebanego wall jumpa to dużo mniej bym się męczył z tym tytułem i może bym go nawet polubił. Myślałem czy może po napisach spróbować dojść do bossa Radiance, ale jak zobaczyłem ile by trzeba było grindować Dream Naila to se dałem spokój. Za to potem odpaliłem Mysz: Prywatny Detektyw Do Wynajęcia i jak na razie bawię się dużo lepiej #gry #platformowki #metroidvania #hollowknight #fps #mousepi
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj na Steam rozpoczęła się letnia wyprzedaż, więc przychodzę do Was z paroma cyberpunkowymi polecajkami:
#cyberpunkstories
1. Deus Ex Collection za 41,26 zł - > https://store.steampowered.com/bundle/2355/The_Deus_Ex_Collection/
Koniecznie do ogrania oryginalny „Deus Ex”, „Human Revolution” (moja ulubiona gra ogółem, ale w wersji „Director's Cut” moim zdaniem jest ciut gorsza niż premierowa) i „Mankind Divided”. „Invisible War” nie jest złą grą, ale nie jest tak dobrym „Deus Exem”, natomiast „The Fall” można bez żalu pominąć.
2. „Citizen Sleeper” za 27,59 zł - > https://store.steampowered.com/app/1578650/Citizen_Sleeper/
Ostatnio był za darmo na Epic Games Store, ale jeśli się ktoś brzydzi albo po prostu zapomniał, to ma okazję kupić na Steamie.
3. „Dex” za 10,79 zł - > https://store.steampowered.com/app/269650/Dex/
Świetna platformówka.
4. „Blade Runner: Enhanced Edition” za 8,99 zł - > https://store.steampowered.com/app/1678420/Blade_Runner_Enhanced_Edition/
Chyba nie muszę przedstawiać, co to za tytuł. Oczywiście nawiązuje do filmu i pozwala nam wcielić się w rolę tytułowego łowcy androidów. Co ciekawe, przy każdym podejściu kto inny jest androidem.
5. „Gamedec - Definitive Edition” za 32,49 zł - > https://store.steampowered.com/app/917720/Gamedec__Definitive_Edition/
Gamepleyowo takie biedniejsze „Disco Elysium” (gramy jako detektyw, który rozwiązuje sprawy), ale że spodobał mi się zbiór opowiadań Przybyłka, to przyjemnie mi się grało w egranizację. Lubię motyw wchodzenia w różne gierkowe światy.
6. „Ghostrunner 1” za 31 zł - > https://store.steampowered.com/app/1139900/Ghostrunner/
Połączenie „Hotline Miami” z „Mirror's Edge”. Bardzo mi się spodobało, na tyle, że przeszedłem także w trybie hardcore i wykupiłem wszystkie kosmetyczne DLC, żeby wesprzeć twórców. Druga część moim zdaniem jest gorsza, więc lepiej dokupić dodatek „Project_Hel” do jedynki.
7. „Shadowrun Trilogy” za 37,02 zł - > https://store.steampowered.com/bundle/26635/Shadowrun_Trilogy/
Trzy gry za niecałe cztery dyszki? Brzmi jak kradzież w biały dzień. Crpgowa rozgrywka w settingu łączącym fantasy z cyberpunkiem.
8. „VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action” za 36,17 zł - https://store.steampowered.com/app/447530/VA11_HallA_Cyberpunk_Bartender_Action/
Gdyby ktoś chciał się wcielić w cyberpunkowego barmana.
9. „Detroit: Become Human” za 18,49 zł - > https://store.steampowered.com/app/1222140/Detroit_Become_Human/
Bodaj najlepsza gra Dawida Klatki.
10. „RoboCop: Rogue City” za 18,49 zł - > https://store.steampowered.com/app/1681430/RoboCop_Rogue_City/
Gra o gliniarzu, który umarł, a i tak kazali mu dalej pracować.
#gry #cyberpunk #polecanki #steam

Dragon Ball Xenoverse 2, wersja podstawowa 7,90, special edition 19,90. Pewnie ani razu nie zagram ale do kolekcji dorzucę :D
https://store.steampowered.com/app/454650/DRAGON_BALL_XENOVERSE_2/
Zaloguj się aby komentować
Kiedy wy tracicie czas na prace zycie sentymentalne oraz rodzine, sa ludzie ktroych dzielo wprowadza ludzkosc w ere swiatla i podboju kosmosu.
#steam #gownowpis #programowanie

Zaloguj się aby komentować

Microsoft od 1 sierpnia podnosi ceny Xboxów na całym świecie. Firma tłumaczy to kryzysem pamięci i storageu, ale dla graczy zostaje proste pytanie: jeśli konsole przestają być tanie, to czy zamknięty ekosystem nadal ma sens? #gry
Fajne.
26.06.2026 – #diffle #diffleen #grywebowe
32 letters in 5 words
26.06.2026 – #diffle #diffleen
24 letters in 3 words 🟢 13 🟡 1 ⚪ 10 🔴 0
https://deykun.github.io/diffle-lang/en?r=QIpYTZuI2NtkGbugTOtA3bj5CMuATMuEjLzEjL3cTMtUWdxlGbjhSI
Zaloguj się aby komentować
Niby łatwe ale zwodnicze.
26.06.2026 – 🇵🇱 #diffle #difflepl #grywebowe
25 liter w 4 słowach
Zaloguj się aby komentować
Jak ktoś lubi walking-simy i jeszcze nie grał w The Invincible to polecam promkę na Steam
https://store.steampowered.com/app/731040/The_Invincible/
#gry
Zaloguj się aby komentować
Użytkownicy serwisu Epic Games Store mogą za darmo dodać do swoich bibliotek 2 gry:
RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition - reedycję strategii ekonomicznej z 2004, zawierająca „podstawkę” oraz dodatki Soaked! i Wild!
Voidwrought - platformówki akcji 2D osadzonej w rysowanym świecie kosmicznego horroru
Promocja obowiązuje do następnego czwartku, 1 lipca, do godz. 17:00.
#gry
#darmowegry
#gryzadarmo
#cebuladeals
#epicgames

Zaloguj się aby komentować
W efekcie wczesne D&D nie polegało wyłącznie na walce z potworami - równie ważne było podejmowanie decyzji, jak długo można jeszcze pozostać pod ziemią, zanim to sam loch stanie się największym zagrożeniem.
#ciekawostki #dnd #dungeonsanddragons #rpg #gry #gryrpg #gryfabularne #grybezpradu

Zaloguj się aby komentować

To nie jest mały pecet, który nagle zamieni się w platformę do dowolnych ulepszeń. Wymienisz SSD, dołożysz lub podmienisz pamięć DDR5 SO-DIMM, skorzystasz z czytnika microSD, być może ogarniesz drobniejsze naprawy związane z zasilaniem, wentylatorem czy płytkami I/O, jeśli części faktycznie trafią...