@profil_e Z doświadczenia wiem, że warto pytać pośredników o to jaką mają prowizje. Niektóre są bardzo transparentne (jak np. 7N, czy eWork), a inne zasłaniają się lojalkami - te polecam unikać. Mało kto o tym wie, ale niektóre agencje rekrutacyjne biorą nawet więcej niż 30% pensji programisty każdego miesiąca.
Chętnie zobaczyłbym taki raport ale nie z danymi od programistów, a od agencji rekrutacyjnych i pracodawców - wtedy mielibyśmy pełny obraz tego ile warta jest jedna godzina robocza programisty w Polsce, niezależnie od tego czy jest to roboczogodzina biura typu Software House, czy body leasing z agencji.