https://www.youtube.com/watch?v=sderF7vDSG0
#polityka #wybory #ai #bezspojlera #muzyka #zajebanezfacebooka
https://www.youtube.com/watch?v=sderF7vDSG0
#polityka #wybory #ai #bezspojlera #muzyka #zajebanezfacebooka
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #memy #mikrokoksy #boks

Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory #memy #bekazpisu #polska

Zaloguj się aby komentować
Tak sobie czytam opinie różnych ekspertów, twitterowych prognostyków, "sondażologów", politologów itd. i wszyscy w sumie przytakują sobie nawzajem, że tak naprawdę wszystko zależy od mobilizacji uśpionego/niegłosującego wcześniej elektoratu, a nieco bardziej odważni mówią wprost, że przy odpowiednio większej frekwencji Trzaskowski może liczyć na około 0,7% więcej niż ma obecnie w sondażach.
I kompletnie nie rozumiem jednej rzeczy, mianowicie nikt już nie przypomina, jak bardzo pomyliły się sondażownie w I turze jeżeli chodzi o obóz prawicowy. Licząc średnie z ostatniego tygodnia przed 18 maja i porównując je z oficjalnymi wynikami wychodzi jasno, że ta różnica to ponad 5%.
Czy uznano, że to był tylko jednorazowy wypadek przy pracy? Czy kompensowano to w jakiś sposób w aktualnych sondażach? Tłumaczono skąd wynikał poprzedni błąd i co się robi obecnie, żeby go uniknąć? Bo ja niczego takiego nie widzę. Nastąpiła zbiorowa amnezja.
Cofając się do wyborów prezydenckich w 2020 roku Duda, (mimo, że prowadził w sondażach) również był niedoszacowany o ok. 2%. U twitterowych prognostyków (Dollart, Pers, Drzazga, Pluta) było to 0,71%.
Zakładając więc hiper-optymistycznie, że Trzaskowski dostanie więcej o te 0,7%(bo frekwencja) to co z niedoszacowaniem prawej strony w osobie Nawrockiego? Nawet przyjmując kolejną optymistyczna tezę, że tym razem będzie to tylko 2% - dalej nie daje to Trzaskowskiemu wygranej.
Dodam tylko, że licząc średnią poparcia w sondażach z ostatniego tygodnia oraz dodając do nich wagę wyliczoną na podstawie wielkości błędu z tej strony - https://xn--sprawdzamysondae-3rd.pl/prezydenckie-2025/wybory/sondaz/#Ranking to wychodzi mi praktycznie to co wyszło w sondażu OGB, czyli 49,21% dla Trzaskowskiego i 50,79% dla Nawrockiego. Dodając 49,21+0,70 dalej wychodzi "tylko" 49,91%. Bez uwzględnienia niedoszacowania prawicy.
P.S. sorry za defetyzm, piszę to z ciężkim sercem, w niedzielę po prostu będę liczył na cud nad urną
#polityka #wybory
@dolinah Pewne są dwie rzeczy:
(1) Nadal trzeba pompować Polski Kościół "Katolicki" publicznymi pieniędzmi;
(2) Nadal politycy prodemokratyczni powinni włazić w du....py biskupom. Wtedy PiS, Konfederacja i reszta prorosyjskiego tałatajstwa nie będzie musiała już robić nic. Władza sama wróci w ich ręce.
Hołownia i Kamysz pokazali, jak topić własną łajbę próbując lizać pupki biskupów. Sorry, ale Hołownia i Kamysz nawet tam nie dotrą, bo tam są już politycy z prawicy, zadeklarowani jako prorosyjscy.
I tak nasza podobno "ojczyzna" wisi na skraju upadku i powrotu pod wpływy Putina.
Najmniej zmobilizowany województwem w pierwszej turze było opolskie. Tam jest jedno miasto, kilka miasteczek i same wiochy. A wiadomo jak wiochy głosują. Liczyć można jedynie na mniejszości niemieckiej, które raczej batyra nie poprą.
Także na pewno będzie ciekawie, pytanie czy to nie zapowiedź chaosu politycznego.
Zaloguj się aby komentować
Żeby nie było. W niedzielę jadę 2,5h w jedną stronę, żeby zagłosować. Wiadomo, że nie na alfonsa.
#wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować
Czy można bardziej pomóc Nawrockiemu niż ta bananowa typiara wrzucająca zdjęcie ze starszymi ludźmi myśląca, że jest fajna, bo dała im po 5kg ziemniaków? Córeczka bogatego tatusia, która wraz z mężem są posłami i pasożytują na naszych garbach - czy to nie z nią była ta afera z kilometrówkami? albo że jej ojciec kogoś tam zabił?
Przccież to przypomina tylko niezdecydowanym o tym co najgorsze w PO - "wielkomiejskie elity", a potem dziwne, że ludzie na podlasiu wolą zagłosować na kibola - on (w ich mniemaniu) przynajmniej z nich nie kpi.
Sam zagłosuję na trzaskowskiego, ale k⁎⁎wa ta akcja pokazuje co PO ma w głowach.
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować
Do długiej listy zabawnych memów tegorocznej kampanii dołączyła Kinga Gajewska z wizytą duszpasterską w hospicjum

Zaloguj się aby komentować
Za niecałe 10 godzin zacznie się cisza wyborcza. Mam nadzieje, że potrwa dłużej jak te 2 dni, bo mam już dość nasranej polityki wszędzie gdzie się da. Nawet mając wywalone na newsy polityka i wojna polsko polska atakuje wszędzie. Za chwilę otwierając lodówkę będzie nas atakować. Ten kraj potrzebuje normalności na wczoraj.
#wybory #polityka
Zaloguj się aby komentować
Sprzed 10ciu lat...
#heheszki #humorobrazkowy #wybory

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Analiza przedwyborcza do poczytania w obcym języku ...
#wybory
#polityka
Zaloguj się aby komentować
#polityka #wybory
Dużo powiedziano o nawrockim - dla mnie jest to spójny obraz i jestem w szoku, że taki kandydat nie został odstawiony daleko z tyłu w tym prezydenckim wyścigu. Ja bym takiego typa nie chciał mieć jako sąsiada ale najwyraźniej ok 50% polaków chce go mieć jako przedstawiciela naszego kraju.
Ja jednak nie o tym - uważam, że jeżeli ten tryglodyta zostanie prezydentem to będzie to również wina PO (i całej KO). Nie dali oni rady przedstawić żadnej spójnej i przekonującej historii przemawiającej do zwykłych ludzi (nie do tych co już na nich głosują XD). Mam nieodparte wrażenie, że taktyka była taka, że trzaskowski ma wysokie poparcie, nie zdąży spaść do wyborów, nie ma z czym przegrać YOLO i grzejemy afery. Lata rządów pis pokazały jednak, że nawet 1000 afer nie ruszy elektoratu kaczynskiego a narracja PO była miałka, nieprzekonująca, wtórna, nie potrafili sprzedać swojego planu i wizji na PL. I szczerze to mam do nich ogromny żal bo przecież są tam ludzie, którzy na polityce zęby zjedli. Po prostu spierdolili tą kampanię - dlaczego? Nwm. Już nawet nie mówię o debilnym poziomie dyskusji w tej kampanii (to tylko oznaka ogłupienia społeczeństwa).
No więc apeluje - idźcie na wybory w niedzielę i wybierzcie osobę, która pozwoli na dalszy rozwój kraju w stronę zachodu. Inaczej czeka nas gwałtowne pogrążenie się w dalszym chaosie politycznym i prawnym - ku zadowoleniu ruskich, którzy na pewno obserwują co się dzieje i zacierają ręce. Pewnie przeżyjemy i tego chama namaszczonego przez jarosława ale do k⁎⁎wy dajmy sobie szansę na jakiś awans w tym cywilizowanym świecie, a nie tylko na egzystencje w chaosie politycznym.
Tak, tak, jak wygra PiS to wina Tuska i PO. Wszystko i do tego zawsze to ich wina, a nie to że część społeczeństwa to po prostu debile, co widać po tym, że chcą głosować na Nawrockiego. I dla tych wyborców nie ma znaczenia żadna prawda, ani argumenty, tylko tępa propaganda.
To o czym ty bredzisz, to właśnie oczekiwanie, że PO zacznie robić taką samą propagandę, opartą na nienawiści do jakichś grup społecznych, straszeniem, wmawianiem ludziom, że Polska upada, a Unia nas okrada itp.
My na nich głosujemy właśnie dlatego, że tacy NIE SĄ.
@ColonelWalterKurtz Masz rację. To jest ciągle ten sam błąd, jaki popełnia Platforma: "jesteśmy elitą, powinniśmy rządzić, ludzie mają na nas głosować, a jeśli nie, to nie dorośli do demokracji". Trzaskowski, który nie pojawił się na debacie w TV Republika. Pogarda dla wyborców PiS, zamiast choćby próby ich zrozumienia czy przyciągnięcia do siebie. Pogardliwe: "co szkodzi obiecać", albo to zdjęcie z workiem ziemniaków dla staruszka w hospicjum, to jest brak empatii poza wszelką skalą. No i sprawa dopłat dla deweloperów zamieciona chwilowo pod dywan, przyczajona na czas wyborów, żeby po 1 czerwca wrócić do tematu. Oraz innych kontrowersji, od których Koalicja się wcale nie odcięła, tylko o nich nie teraz mówi "bo są wybory". Ludzie to widzą.
Zaloguj się aby komentować
Tomki chyba zwariowałem albo mam jakiś kryzys oczywiście przez ostatnie wybory.
Zacznę od tego, że nie mam pojęcia kiedy i gdzie granica takiego zwykłego ludzkiego rozsądku została przekroczona ale moment, w którym „elity” wychodzą przed narodem i twierdzą, że ustawki to coś moralnie uzasadnionego, a nawet akceptowalnego to ten moment, w którym nie mogę przejść obojętnie to jest dla mnie symbol upadku pewnych wartości i rozumienia w jakim społeczeństwie chciałbym żyć. A najgorsze jest to, że ta amoralna narracja stworzona tylko i wyłącznie w celu poparcia politycznego kosztem społecznych norm udzieliła się najważniejszej osobie w moim życiu mojemu ojcu… Nie chcę tutaj się rozwodzić i użalać się nad sobą ale to mnie bardzo uderzyło. Moja ostoja i wzór do naśladowania, ciężko pracujący człowiek, pomocny, życzliwy, zawsze gotowy poratować dobrą życiową radą wprost powiela propagandową wizję świata gdzie napierdalanie się grupy troglodytów to coś całkowicie normalnego… Wiem, że dla niektórych może to się wydawać wyolbrzymianiem ale ja naprawdę mam poczucie jakby nastała jakaś rewolucja kulturalna ale w stronę w jaką nigdy bym się nie spodziewał, że kiedykolwiek pójdzie.
Dla mnie te wybory to symbol początku pewnego upadku, upadku zwykłej ludzkiej moralności i postrzegania życia społecznego jako pewnego zbioru wartości nabytych, których nigdy sami z siebie się nie wyzbędziemy ale jednak moja naiwność nie zna granic i teraz ciężko mi jest pogodzić się z tym jak bardzo się myliłem. Szczerze nie wiem jak wrócić do porządku dziennego z tą świadomością nie mam pojęcia jak w tym momencie mam podchodzić do kwestii moralnych i oceny ogólnego postępowania w takim społeczeństwie nawet w takich przyziemnych sprawach. Nie widzę już sensu oceniania i zastanawiania się czy osoba, która zaparkuje na chodniku to jakieś przewinienie warte potępienia skoro jutro prezydent wyda orędzie, że takie zachowanie jest ok, a cały naród tylko przytaknie z wielką ochotą. Mam też poczucie, że popełniłem błąd w życiu i jednak bycie dobrym człowiekiem nie ma najmniejszego sensu w takiej rzeczywistości. Nawet nie ironicznie zastanawiam się w związku z tym czy gdybym zajął się podobnymi aktywnościami jak pewien kandydat na prezydenta to czy bym nie wyszedł na tym o wiele lepiej?
A już nie mam siły więcej pisać nawet nigdy nie byłem zbyt wylewny w internetach zostawiam ten wpis jako mój mały sprzeciw i chciałem tylko się wygadać jak ogromną bezsilność odczuwam w tym momencie. Dla mnie niezależnie, który kandydat wygra to i tak to niczego nie zmieni granica została przekroczona i moim zdaniem nie ma od tego odwrotu będziemy żyć w całkowicie zepsutej moralnie zaplutej melinie, gdzie szlachetne wartości zostaną odwrócone do góry nogami.
Trzymajta się tam i powodzenia.
#polityka #wybory
Bążur powinien głośno odcinać się od emigrantów bo wielu wyznawców PiS powtarza jak mantrę że Rafael sprowadzi inżynierów z Afryki i jest to główny powód dlaczego go nie lubią. Ludzie widzą jak upada zachodnia Europa i nie chcą postępowego kandydata, dlatego betonizuja się z PiSem. Głos na kibola jest gwarantem że emigrantów nie będzie.
moment, w którym „elity” wychodzą przed narodem i twierdzą, że ustawki to coś moralnie uzasadnionego, a nawet akceptowalnego to ten moment, w którym nie mogę przejść obojętnie
@Intermission140 tak piszesz, jakbys nie rozumial sytuacji. Trwa kampania wyborcza. Co ma teraz mowic zaplecze polityczne Karola Nawrockiego? "Tak, macie rację. Te zarzuty pogrążają naszego kandydata. Glosujcie na Pana Rafała". No proszę Cię. Obudź się. Do niedzieli będą go bronić choćby największą głupotą i kłamstwem, a potem sami przyznają, ze ten czlowiek nigdy nawet nie powienien być wspomniany jako kandydat. Realnym problemem jest to, co przedstawiles pozniej - że ludzie k⁎⁎wa łykają tą narrację i nie potrafią sami zrozumiec i ocenic na co patrzą, co obserwują. Wierzą w te kłamstwa i je powtarzają. TO JEST PRAWDZIWY PROBLEM jak głupie mamy społeczeństwo w tym kraju.
Zaloguj się aby komentować
Fortuna wy śmieszki xD
#wybory #bukmacherka #polityka

Zaloguj się aby komentować
" Ten półdebil! Ta sklonowana owca! To gówno w błyszczącym dresie... "
Nic nie mów, i tak wiem o kim myślisz w kontekście najbliższej niedzieli
#wybory
Zaloguj się aby komentować
Czytając taki wpis budzi się we mnie nowa motywacja by pójść na wybory I zagłosować na kandydata, do którego żywię, żeby nie powiedzieć dosadniej, niechęć. Mianowicie bardzo chciałbym zobaczyć zesrańsko Stanowskich, Mazurków, Rachoniów, Ziemkiewiczów, Karnowskich. Naprawdę liczę, że dane mi to będzie zobaczyć.
#polityka #wybory

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Całkiem przypadkiem TVP puszcza teraz program o mafii kibolskiej, bo Nawrocki kandyduje
#wybory #wyboryprezydenckie2025 #prezydent #tvp #bekaztvp #nawrocki #lechia #polityka

Zaloguj się aby komentować
#wybory #polityka #bekazpisu
Prawda Oskarku z tym, że nie po ryju tylko do ryja.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować