Zaloguj się aby komentować
a cóż to się schowało w etui do przechowywania płyt?
gdzieś powinienem mieć jeszcze dyskietkę startową. ciekawe czy dałoby się jeszcze zainstalować system z takiego zestawu
#windows #retro #technologia #komputery

Zaloguj się aby komentować
Chcę wymienić dysk M.2 na większy. Czy jest jakaś opcja zrobienia obrazu dysku i przerzucenia na nowy? Nie chce mi się bawić z instalacją i ustawianiem wszystkiego na nowo.
Mogę tymczasowo postawić inny system na innym dysku sata i wrzucić obraz systemu na nowy M.2?
Jakiego softu użyć?
#komputery #windows #windows11 #kiciochpyta #pcmasterrace
Ja używam AOMEIa, jeśli chcesz mieć wszystko 1 do 1 a masz jakikolwiek dysk zewnętrzny to możesz łatwo zrobić klona i skopiować nowy dysk, robiłem tak jak przesiadałem się z SSD sata na m.2 i zadziałało bez zarzutu. W dodatku pomijasz wtedy potrzebę robienia botowalnego pendrive aczkolwiek jeśli idziesz w tą opcje to polecam Sergei strelec raczej niż hirenza bo ten drugi dawno nie miał update.(na sergeiu jest też aomei).
Zaloguj się aby komentować
Mam instagrama i fejsbooka sciągnietego z microsoft store jako aplikacje na komputerze, czy istnieje możliwość by linki się otwierały w fire foxie a nie w edge? Bo to trochę wkurwiające jest. #instagram #facebook #windows #komputery
Zaloguj się aby komentować
Zrobiłem właśnie factory reset z win10 do win11. Zaznaczyłem "Clean all data" czy jakoś tak. Podczas instalacji dostaje komunikat, że nam się nie udało usunąć wszystkich danych. Jak moge zrobić ten faktycznie factory reset, żebym miał komputer bez żadnych wrażliwych danych. Proszę o pomoc
Zdjęcie przedstawia aktualny stan dysku.
#pomocy #windows #win11

Zaloguj się aby komentować
Dobry wieczór Państwu.
Mam pewną zagwostkę - ostatnio dodawałem użytkowników do domeny i teraz przyszła kolej na komy działu IT.
Problem jest taki, że nie wiem jak to najlepiej zrobić.
Myślałem, żeby dodać nas do grupy Account Operators, Group Policy Creator Owners i Event Log Readers + dodać do zarządzania LAPS.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Może zaproponujecie coś lepszego?
#windows #informatyka
Zaloguj się aby komentować
Jak poradzić sobie z błędem 0xc000007b? Już mnie dobija to, człowiek chce wyluzować i pograć w gierkę a od wczoraj ten błąd + kilka z brakującymi .dll wyskoczyło. Dll już ściągnąłem, został tylko ten. Robiłem już:
Windows 10. Poradźcie proszę co mogę sprawdzić/zrobić, żeby to gówno ożyło
#windows #microsoft #it #komputery #gry
@Bigos @Aramil będę próbował jutro od rana. Jak nie pomoże to będę mógł się zgłaszać do Was dalej? I zapomniałem wspomnieć - gierka działała przez tydzień normalnie, wczoraj wyłączyłem i potem już nie odpaliłem. Nie robiłem żadnych aktualizacji w trakcie
@mejwen nic specjalnego, poczciwy Farming Simulator 17 na rozluźnienie
brakujące Visual C++ @Mowi
Pobierz najnowszą paczke instalacyjną
https://github.com/abbodi1406/vcredist/releases/download/v0.64.0/VisualCppRedist_AIO_x86_x64_64.zip
Zaloguj się aby komentować
Taki wasz obraz Linuxiarze
#takaprawda #macos #windows #linux #apple #microsoft #komputery #pcmasterrace

@neczar Przed tym jak zawodowo zacząłem pracować z Linuxem byłem ogromnym fanem desktopowego Archa. Jednak codzienna zabawa z tym oprogramowaniem skusiła mnie do zainstalowania macOSa na moim ThinkPadzie. Obecnie jestem o krok przed kupnem mojego pierwszego MacBooka (windows to jeszcze gorsze gówno jak dla mnie). Chociaż zauważam to, że Linux ma naprawdę wiele zastosowań, na pewno zostanie na moim desktopie do gier oraz oczywiście na serwerze. Jednak jako główny OS do pracy już go nie chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
@JamesOwens A masz Decentraleyes albo Polska Ciasteczkowa Zgoda? Może coś z tego blokuje?
Jak nie to standardowo sprawdź czy masz najnowszą wersję firefoxa (ja mam 109.0), wyczyść ciasteczka/local storage. Jak nie pomoże to ostateczność: https://support.mozilla.org/pl/kb/przywracanie-domyslnych-ustawien-firefoksa#w_jak-dziala-odswiezanie
Zaloguj się aby komentować
Właśnie odkryłem skrót shift+win+s i świat stał się lepszy.
#gownowpis #windows #pcmasterrace
Zaloguj się aby komentować
Hej. Dziś następny fragment o kolejnych krokach milowych jakie Microsoft podjął na koniec aby nas rozczarować ¯_(ツ)_/¯.
Windows Cairo zostawił po sobie nazwę kodową dla systemu Windows NT 4.0 i szereg technologii - m.in. Object File System. Microsoft zajmował się tymi technologiami non stop, w latach 90' (1991-1998). Jednak każdy z nas - zaawansowanych użytkowników systemu Windows, którzy mieli z nim styczność jeszcze nawet przed Windows 95 pamięta plotki o niejakim "Windows 96". Większość się dowiedziało że to plotka, inni - że hack. Źródła są inne.
Windows "Nashville"
Moje źródło wiedzy o systemach operacyjnych mówi mi...
Update Hejto w Windows Forms
Już jakoś to zaczyna wyglądać...
#programowanie #csharp #dotnet #windows #windowsforms #winforms #hejto

Zaloguj się aby komentować
Jak ja nie cierpię programów, które nie mają wbudowanego updatera tylko wyskakuje okienko "jest nowa wersja!" i trzeba pobrać ze strony, zamknąć program i zainstalować manualnie
#windows
Zaloguj się aby komentować
Wielu z Was zapewne kojarzy lub pamięta Longhorna, prezentowanego przez Microsoft na targach przed 2007 rokiem. Oczywiście i na 'Dobrych programach' znajdzie się wideo o jednym z najstabilniejszych buildów - 4074. Jednak czy to jest ta słynna już 'Vista'? Co to w ogóle jest za system operacyjny - mimo że nie wydany, wciąż miło wspominany?
Zacznijmy od początku, od czego to się zaczęło...
Windows Cairo
Mało osób wie że już w późnych latach 90tych Microsoft planował wydać właśnie taki system. Wzmianki o Object File System dochodzą nawet z 1992 roku, który pierwotnie miał być częścią systemu "Cairo". Windows Cairo miał być przełomowym...
Hejto w Windows Forms?
Czemu nie... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #csharp #dotnet #windows

Zaloguj się aby komentować
Zapraszam do społeczności dotyczącej systemu operacyjnego Windows - Społeczność Windows - Hejto.pl
#windows #komputery #technologia
Zaloguj się aby komentować
Najlepszy komunikator
Signal – otwartoźródłowa, niekomercyjna, szyfrowana aplikacja komunikacyjna dla systemów Android i iOS. Wersja desktopowa jest również dostępna dla Linuksa, macOS i Windows. Wykorzystuje Internet do wysyłania wiadomości w trybie indywidualnym i grupowym, które mogą zawierać pliki, notatki głosowe, obrazy i wideo, a także do wykonywania połączeń głosowych i wideo w trybie indywidualnym.
Signal wykorzystuje standardowe komórkowe numery telefonu jako identyfikatory i używa szyfrowania od końca do końca do zabezpieczenia łączności z innymi użytkownikami. Aplikacje zawierają mechanizmy, za pomocą których użytkownicy mogą niezależnie weryfikować tożsamość swoich rozmówców oraz integralność kanału przekazu informacji.
Wersja Android może również opcjonalnie działać jako aplikacja SMS, dzięki czemu jej funkcjonalność jest w przybliżeniu porównywalna z iMessage.
Signal jest opracowywany przez Open Whisper Systems. Oprogramowanie klienckie udostępnione jest na wolnej i otwartej licencji GPLv3. Kod serwera publikowany jest na licencji AGPLv3. W lutym 2018 roku powołana została fundacja non-profit Signal Foundation z początkowym finansowaniem w wysokości 50 milionów dolarów.
#technologia #android #ios #windows #linux



@..... xmpp + otr > Signal
Nie musisz zakładać konta w konkretnym serwisie, usługa jest zdecentralizowana i możesz sobie wybrać u kogo założysz konto
Masa osób udostępnia to w taki sposób, że nie potrzebujesz nawet maila by założyć konto
Możesz postawić własnego noda jak masz VPSa i w sumie ejabberd jest banalny w postawieniu
Nie potrzebujesz telefonu, ani żadnego innego urządzenia używającego tak okropnego systemu operacyjnego jak Android czy iOS.
Plusy Signala to:
rozmowy szyfrowane w tym videorozmowy
Ale jak wybierasz xmpp to w sumie to się da osiągnąć także wtyczkami do klienta. Tylko minus to, że muszisz przekonać drugą stronę by też użyła
Minusy Signala:
Konieczność posiadania mobilnego urządzenia.
Konieczność podania numeru telefonu.
Scentralizowanie.
Jak dobrze pamiętam, nie odpala (tu w zestawieniu z jeszcze gorszym telegramem) trybu incognito w klawiaturach androidowych.
Przy czym to wyłącznie te osobiście zauważone.
Zaloguj się aby komentować
Można usunąć wszystkie wersje Visual C++ oprócz najnowszej?
Będzie to miało wpływ na jakieś programy lub gry?
#windows #pytanie #komputery

Nie można tego usuwać. Programy co to instalowały mogą wymagać tych konkretnych bibliotek. Generalnie to wszystko do pobrania jest więc jak chcesz się pobawić to możesz usuwać i jak czegoś zabraknie to doinstalować. Biblioteki x32 są dla programów x32, nie każdy program będzie w pełni 64 bitowy, temu tak jest.
Zaloguj się aby komentować
Na jednym z laptopów nie mogę ustawić formatu dźwięku 24 bit/192 kHz. Maksymalnie jest do wyboru 48 kHz.
Zainstalowany najnowszy sterownik Realtek.
Ktoś wie, jak temu zaradzić?

Zaloguj się aby komentować