Brawa dla Microsoftu za działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska
Windows Update jest teraz świadomy emisji dwutlenku węgla - Pomoc techniczna firmy Microsoft

Brawa dla Microsoftu za działania na rzecz ekologii i ochrony środowiska
Windows Update jest teraz świadomy emisji dwutlenku węgla - Pomoc techniczna firmy Microsoft

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj odkryłem, że po naciśnięciu klawiszy "Windows + . (kropka)" wyskakuje okienko z możliwością wyboru emoji, symboli, jak i kaomoji. Człowiek na co dzień pracuje w Okienkach i dopiero takie rzeczy odkrywa (●'◡'●)

W sumie fajna nitka, podzielmy się przydatnymi skrótami.
Windows+...
e - otwiera "mój komputer"/system plików
d - minimalizuje wszystko, pokazuje pulpit
R - otwiera stare, dobre "uruchom" z którego możemy szybko odpalić linie komend (wpisując cmd) lub kalkulator (calc)
L - blokuje komputer, przechodzi do ekranu wyboru użytkowników
Zaloguj się aby komentować
BleachBit - darmowy program open-source do czyszczenia dysku komputera.
Działa pod Linuksem oraz Windows i jest wyjątkowo prosty w użyciu. Pozwala wyczyścić dane różnych aplikacji, w tym popularnych przeglądarek i klientów poczty. Nie tylko kasuje pliki (lub rekordy z bazy danych programów), ale robi to w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie (łącznie z zamazaniem wolnego miejsca i ewentualnych innych pozostałości). Narzędzie jest o tyle ciekawe, że pozwala skutecznie usunąć konkretne dane użytkownika bez konieczności bezpiecznego kasowania całego dysku. Czyści też pamięć RAM, pliki swap, rejestr systemu, cache, nawet skróty i miniatury plików, potrafi też zmieniać dane w bazie SQLite3 przed ich usunięciem, żeby uniemożliwić ich odtworzenie. Jednym słowem działa precyzyjnie, skutecznie i co interesujące, nie pozostawia po sobie śladów. Oprócz standardowych opcji usuwania oferuje również zaawansowane funkcje umożliwiające bezpowrotne kasowanie danych.

Zaloguj się aby komentować
Przeglądarki internetowe dbające o prywatność
Tor Browser (Windows, Android, Mac, Linux) - przeglądarka internetowa, która zapewnia anonimowość w sieci. Aplikacja do tego celu wykorzystuje wirtualną sieć komputerową, która stanowi implementację drugiej generacji tarasowania cebulowego. Wszystkie wysyłane informacje są szyfrowane.
Firefox (Windows, Android, iOS, Mac, Linux) – wieloplatformowa przeglądarka o otwartym kodzie źródłowym oparta na silniku Gecko, stworzona i rozwijana przez Mozilla Corporation oraz wolontariuszy.
https://www.mozilla.org/firefox/
LibreWolf (Windows, Mac, Linux) - niezależny projekt, który jest „rozgałęzieniem” Firefoksa (fork). Głównymi celami tej przeglądarki internetowej są bezpieczeństwo, prywatność i wolność użytkownika.
DuckDuckGo Browser (Android, iOS) - blokowanie śledzenia, zaawansowane szyfrowanie i prywatne wyszukiwanie.
Firefox Focus (iOS, Android) - automatycznie blokuje śledzące elementy. Zapewnia łatwe usuwanie historii i blokowanie ciasteczek.
https://www.mozilla.org/firefox/browsers/mobile/focus/
Bromite (Android) - przeglądarka open-source oparta na Chromium. Wyposażona w blokadę reklam i dodatkowe funkcje z myślą o bezpieczeństwie i prywatności.

@deafone No właśnie PrivacyGuides to stara ekipa PrivacyTools. Przenieśli się ponieważ founder PrivacyTools był nieaktywny od dłuższego czasu https://www.reddit.com/r/privacytoolsIO/comments/pnql46/rprivacyguides_privacyguidesorg_what_you_need_to/
Więc nie wiem czy privacytools.io jest aktualne.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Na Windowsie przy instalacji Gita można sobie dodatkowo doinstalować też nowy terminal - Git Bash. Fajnie, bo jest bashowy shell, więc osobiście pochodząc z unixowych środowisk (zawodowo) jest mi łatwiej, bo znam wszystkie komendy.
Dzialam we frontendzie i nie mogę nigdzie w internecie znaleźć odpowiedzi
Czy da się na Windowsie, pewnie w Git Bashu prędzej, odpalać skrypty NPMowe itp, które ustawiają zmienne środowiskowe? Mam na myśli coś w stylu `NODE_ENV=production npm run build`
Windows w Git Bash wywala mi się, bo nie zna składni `NODE_ENV=production`
I myślę o czymś szerszym, niż doinstalowanie cross-env, bo chodzi mi o wszystkie rodzaje zmiennych, nie tylko NODE_ENV
Dziękuję za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
o curva, dzieje się
nie wiem czy się cieszyć czy smucic
https://blog.thunderbird.net/2022/06/revealed-thunderbird-on-android-plans-k9/
Zaloguj się aby komentować
nie mogę skopiować plików na telefon z androidem, na jednym porcie USB dzieją się jakieś cuda z łącznością, a na innych nie kopiuje się wszystko jak należy, zaraz mnie popierdoli
Zaloguj się aby komentować
Jeśli ktoś mnie kiedyś zapyta za co cenię Windows, odpowiem że za jakość tłumaczeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)



Zaloguj się aby komentować
Windows 10, screenshoty od jakiegoś czasu mam w słabej jakości gdzie kiedyś wyglądały normalnie, bez żadnych artefaktów, no tak jak widać gołym okiem na monitorze a teraz mam tak jak na screenie, jakby jakaś kompresja jpg się robiła. Widać to wkoło tekstu najlepiej.
Robię przyciskiem na klawie printscreen, pojawia się okienko w prawym dolnym rogu z miniaturą, klikam, otwiera się apka "wycinek i szkic", daję ikonę dyskietki czyli zapisz i zapisuję.
Kurde wie ktoś może o co chodzi?

Zaloguj się aby komentować
Ktoś wie może, jak ogarnąć pokazywanie tygodni w kalendarzu w Windowsie, który pojawia się po naciśnięciu na zegarek?
Wszystko co znajduję po necie, to albo pokazywanie tygodni w programie "Kalendarz" albo jakieś protezy, które pokazują tylko obecny tydzień. A ja bym chciał coś takiego jak w androidzie, że cały czas jest widoczny tydzień.
@zero To jest Rainlendar2 i można skonfigurować, żeby nie było takie pstrokate coś jak u mnie. Przykleja się to pulpitu i jeśli nie masz nasrane ikon na pulpicie to ładnie widać co i jak trzeba zrobić wg kalendarza i listy zadań itp. Zapłaciłem za to, ale drobna kwota i ładnie z kalendarzem google współpracuje, pewnie z innymi też. Dla mnie bardzo przydatne.
Zaloguj się aby komentować
Jaka jest obecnie najlepsza przeglądarka internetowa na Windows?
Proszę o uzasadnienie.
@Ryan każdy ma swoje ulubione, i ok, system jest w jabcu dopracowany, ale kontrola jak w sojuzie i za to dziękuję serdecznie... oczywiście można zrobić jailbreak, ale i tak uważam, że smartphone na snapgragonie 870 (a nie jest on najnowszy) jest szybszy niż najnowsze jabco
Zaloguj się aby komentować
Jakieś opinie czy instalować? Czytałem, że powoduje spore spadki wydajności w grach.

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
zdziwiłem sie że mój 2 miesięczny laptop na ryzenie nie spełnia wymagań W11, ale sie okazało że TPM sobie wyłączyłem w biosie (dokładnie mówiąc ukryłem bo gówna wyłączyć nie mozna)
Zaloguj się aby komentować
dzisiaj w robocie mając dostęp do kompa z windowsem pobrałem ten weryfikator wymogów do instalacji, ale zanim kliknąwszy "dalej" rzuciło mi się w oczy że wymogiem jest stałe podłączenie do internetu oraz konto microsoftu xD
Czyli epoka systemów operacyjnych microsoftu się skończyła, teraz to systemy terminalowe.
Zaloguj się aby komentować
Ludzie nie przestają zadziwiać. Nie wiem czy użyteczne ale fajne!
Zaloguj się aby komentować
Jest 17, siadam po męczącym dniu do komputera, a Windows:
Zanim zaczniesz dzień, sprawdź prognozę pogody.
???
Zaloguj się aby komentować
Microsoft chce mieć ciastko i zjeść ciastko. Chociaż wymagania sprzętowe w zasadzie pozostają takie same, to Microsoft pozoli na instalację Windowsa 11 na starszych komputerach.
https://www.geekweb.pl/inne/sprzet/item/2241-microsoft-wymagania-sprzetowe-windowsa-11
Zaloguj się aby komentować