Ups
#fail #statki #transport #wypadki

Ups
#fail #statki #transport #wypadki

Zaloguj się aby komentować
W sobotę, 27 lipca 2013 roku niedoszły samobójca wspinając się na kratownicę mostu Piłsudskiego zablokował skutecznie całą komunikację samochodową i autobusową pomiędzy lewą a prawą częścią Torunia. Z uwagi na brak alternatywy (most Piłsudskiego był jedynym czynnym wówczas mostem drogowym, a most gen. Zawadzkiej dopiero się budował), kierowcy musieli zostawić swoje samochody a całą drogę pokonać pieszo. Autobusy rozpoczynające swój bieg np. na Podgórzu, a kończące na Bielanach lub Chełmińskim, nie były w stanie przejechać. Spowodowało to gigantyczne opóźnienia na kilka godzin.
U wielu kierowców złość wygrała nad empatią i krzyczeli do człowieka, który wspiął się na filary, żeby szybciej decydował się, co chce zrobić... bo blokuje ruch. W końcu mężczyzna zszedł dobrowolnie oraz najprawdopodobniej zabrany został przez karetkę, a ruch drogowy przywrócono. #torun #historia #samobojstwo #transport



Zaloguj się aby komentować
#transport #spedycja
#bhp Znajomy miał ostatnio wypadek w czasie rozładunku towaru z naczepy. Kiedy był na górze i zsuwał dach do rozładunku to spadł z wysokości
@okolicznosciowy oczywiście ze jest. Tylko kierowcy spieszy się zawsze, on nie pracuje od-do. Założymy ze podjeżdża na załadunek o 14 a firma robi do 15 i mówią mu-jak pomożesz to zdążymy jak nie, kiblujesz do jutra:/ Oczywiście można się uprzeć ale najczęściej się kończy tak, że to kierowca robi sobie pod górkę. Za czasów covida się nagle okazało, że kierowca może podstawić auto, podać papiery i nie uczestniczyć w załadunku/rozładunku ale tego już nie ma, choć kierowcy coraz mniej chetnie robią nieswoją robotę.
Zaloguj się aby komentować
Kiedy wiesz, że możesz wszystko, z nikim się nie liczysz i rozpieprzasz portal ze śmiesznymi obrazkami.
Zdjęcie niepowiązane. #transport #wykop

Zaloguj się aby komentować
Jelcze i Ikarusy są dla słabych. Duńskie DAB-y to były dopiero specyficzne maszyny. Sprowadzane do Polski w latach 90 dawały jednak powiew świeżości, bo mimo roku produkcji często starszego niż wtedy jeżdżące autobusy produkcji słusznie minionej. Mało tego - w latach 90 część zakupionych DAB-ów była nowymi pojazdami, były montowane w MZK Koszalin.
Niemniej na zdjęciu widzimy wyjątkowy egzemplarz pojazdu, który wyprodukowany został w bardzo małej serii (20szt, z czego w wersji takiej miejskiej 10). Jeden z nich w 1998r trafił do Olsztyna z Kopenhagi. To Leyland 6-31-TL11/5 DAB, wyprodukowany w 1982r. W Olsztynie przejeździł 8 lat, w 2006r został wycofany ze względu na awarię silnika. Z racji egzotyczności tego pojazdu i też faktu, że pod koniec służby był w zasadzie jedynym czynnym egzemplarzem na świecie to wiadomo jak historia tego pojazdu mogła się zakończyć.
Zdjęcie autorstwa Marcina Stiasnego, źródło: http://www.danskebusser.dk/bus/billeder/vis_billede.php?ID=11569
#wujaszkowytransport #transport #motoryzacja #komunikacjamiejska

Zaloguj się aby komentować
dworzec pks #gdansk
jest klimacik dawnych lat jak jasna cholera
szczególnie jak się patrzy na mapę połączeń autobusowych to można odnieść wrażenie, że jest jakiś 1979 a nie 2022
#transport #autobusy


Zaloguj się aby komentować
Czy są tu jacyś bohaterowie szos?
Takie jest również moje zdanie, a Twoje?
#transport #zycietruckera #bekaztransa

Zaloguj się aby komentować
Witam wszystkich związanych z transportem, z tego co widzę nie ma tu jeszcze takiej społeczności. Zapraszam więc do #tsl wszystkich związanych z tą branżą. Nie tylko kierowców ale również spedytorów a nawet ochroniarzy na bramach
( ͡° ͜ʖ ͡°) Uważam że wspólna grupa to dobre miejsce do wymieniania różnych informacji z różnej perspektywy.
#memy #heheszki #transport

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Na jakich portalach ogłoszeniowych warto szukać korzystnych ofert, żeby znaleźć zatrudnienie jako kierowca C, C+E bez doświadczenia? Czy warto zyskać kolejne uprawnienia w postaci kursu ADR? Podejmować próby zatrudnienia w transporcie krajowym czy zdecydować się na międzynarodowy? #praca #transport

Zaloguj się aby komentować
Wrocław udostępnił mapę obszarów dostępności do infrastruktury komunikacyjnej. Ładnie widać, jak słabo połączony jest zachód z zachodem xD (thx infrastruktura kolejowa i działki)
Link i legenda co do kolorów zielonych:
https://geoportal.wroclaw.pl/mapy/dostep_do_infrastruktury_komunikacyjnej_miasta/
#ciekawostki #wroclaw #mpkwroclaw #komunikacjamiejska #transport #transportpubliczny

Zaloguj się aby komentować
Ceny transportu morskiego z Chin wróciły do poziomów sprzed pandemii, co oznacza spadki nawet o ponad 90%, porównując do okresu z największymi cenami transportu. Powodami takiego spadku cen są m.in. zdjęcie restrykcji covidowych, powodujących duże kolejki w portach załadunkowych i rozładunkowych, ale również podjęte działania w portach na całym świecie, które uwolniły dotychczasowe wąskie gardła. Taki promyczek nadziei, jeśli chodzi o wszechobecną inflację
#transport #gospodarka #ekonomia #chiny

@bojowonastawionaowca już w grudniu ubiegłego roku, mój dyrektor zespołów mówił, że mój pion w firmie w nadchodzącym czyli obecnym już roku, będzie głównym filarem firmy i generatorem zysków, bo air&sea spada na mordę, podobnie z drogówką. Pamiętam gdy pracowałem jako spedytor morski latem 2021 roku. Ceny za 40' to wtedy były jakieś 14k USD w zależności od armatora, a to puchło i puchło. Maersk czyli największy armator, dochapał się takich zysków, jakich jeszcze nigdy przez lata swojego istnienia. Panedmia to było eldodaro dla armatorów. Kongestie w portach, braki w sprzęcie, brak miejsc na statkach, bardzo duży okres czekania na kontener - to wszystko napędzało ich kieszeń. Transport morski nie upadnie, bo przypominam, że ten rodzaj transportu to jakieś 80% rynku. Wszystko co mamy przypływa na statkach, w kontenerach 20' lub 40'
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Jakie taxi polecacie w Poznaniu?
Może to być nawet na daleką odległość do 30 km.
#pytanie #pytaniedoeksperta #transport #samochody #poznan #taxi
Zaloguj się aby komentować
170 minut opóźnienia i pociąg stoi w polu. 3 godziny wracam z pracy do domu #pkp #kolejemazowieckie #kolej #transport


Zaloguj się aby komentować
Kolej pasażerska w Europie vs w USA
#kolej #ciekawoski #europa #ameryka #transport

Zaloguj się aby komentować
Co rok to samo... Podwyżki, podwyżki, podwyżki... w PKP Intercity #razem #polityka #transport #pkpintercity #inflacja


@Miedzyzdroje2005 zamiast przebudowywać perony które przebudów nie potrzebują i wydawać na to grube miliony, spółka mogłaby zamiast tego zachować tę kasę w kieszeni i nie zwiększać kosztów biletów. Trudno żeby pociągi się państwu opłacały ale nie muszą, państwo jest od tego by właśnie niektóre rzeczy pozostawili stratne jeżeli są one przydatne obywatelom, jak np. podróż międzymiastowa
Zaloguj się aby komentować
Pozdrawiam z autobusu zastępczego relacji Ożarów Mazowiecki-Płochocin

Zaloguj się aby komentować