Gąska.
Gorszy troszkę od 1670, ale o niebo lepszy od gównianego Office PL.
https://www.youtube.com/watch?v=pMtHnQuyMZk
#amazonprime
#seriale
Zaloguj się aby komentować
O, w nawiazaniu do tego wpisu:
Naszly mnie takie gownoprzemyslenia na niedziele.
https://www.hejto.pl/wpis/filmy-o-i-to-jest-prawdziwy-wiedzmin-a-nie-wasze-netflixowe-popierdolki
Macie wrazenie, ze sporo z tych Holywoodzkich produkcji ostatnich lat bardzo stracilo na jakosci? Tak jaby znikneli dobrzy rezyserzy i scenarzysci.
Jeszcze dekade temu mielismy bardzo ciekawy pierwszy sezon "Detektywa", "Breaking Bad", "House of Cards", "Fargo".
Na przyklad lata temu, pierwsze sezony Gry o Tron, to bylo naprawde cos. I to tylko dlatego, ze byly mocno na podstawie ksiazki. Jesli chodzi o Wieska, to tu nic nie bylo na podstawie ksiazki, dostalismy za to "ambitne" wytwory jakichs showrunnerow. Kiepska fabula, nieciekawa historia. Plus oczywiscie virtue signaling na kazdym kroku, zeby przekazac "The Message".
Jak sobie ogladam jakies europejskie filmy, to tam jest jakas glebia, symbole, przekaz. Czesto mozna sie doszukac jakichs odniesien do kultury, filozofii, historii. Fabula jest oryginalna, nietrywialna. Nie zawsze, ale czesto. Widac to np w dunskich produkcjach z Madsem Mikkelsenem czy w jakichs filmach-biografiach np bodajze tej o Astrid Lindgren. Jest to kino trudniejsze, ale oglada sie to dobrze.
Tymczasem, jak sie wlaczy jakies ostatnie produkcje Star Wars, ma sie troche wrazenie, ze oglada sie tworczosc nastolatka. Sa jakies wyjatki typu Andor, ale tak poza tym, to przypomina to wszystko fabule kiepskiego erpega: pojedz - powalcz - pozachwycaj sie inkluzywnoscia - powalcz (duzo scen z dzwiekami piesci, co jest dla mnie komiczne)- dostarcz zdobycz. I tak w kazdym odcinku.
Czy tam dobrzy rezyserzy przeszli na emeryture, a obecne kadry sa kiepsko wyksztalcone na amerykanskich uniwersytetach na kierunkach humanistycznych, ktore zajmuja sie sygnalizacja cnoty i ksiazkach z tym zwiazanych, zamiast na starych dobrych powiesciach i klasykach, czy o co tam chodzi?
Ja naprawde dawno nie widzialem dobrego, amerykanskiego serialu!
#przemyslenia #gownowpis #filmy #seriale #kultura

@maly_ludek_lego zapewne kojarzysz że aby film mógł kandydować do Oskara to musi spełniać zasady inkluzywnosci https://www.oscars.org/awards/representation-and-inclusion-standards
No ok ale nie każdy film chce mieć Oskara a faktem jest że większość pokazuje te dziwne zagrania. Ja np ostatnio się dowiedziałem że produkcje filmowe/serialowe są często finansowane z lokalnych dotacji (miejskich/regionalnych/fundacji) które też często mają w sobie owe DEI wymagania. Czyli po staremu jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Film paradoksalnie nie musi odnieść sukcesu bo twórcy swoje zarobili podczas jego produkcji.
Ekhem, że tak uprzejmie zapytam, w którym miejscu "Andor" jest dobrym serialem? W tym, że trzy odcinki w więzieniu były nikomu do niczego nie potrzebne, bo zupełnie nic nie wnoszą do fabuły, a jak już się skończyły, to głównego bohatera na odpier*** uratowali jacyś randomi? IMHO pierwszy sezon mógł się skończyć na skoku na imperialną bazę. Znacznie lepiej wypadł wątek Mon Mothmy i Luthena, mogli się całkowicie skupić na tym, że rebelianci nie zawsze grają czysto i mają swoje za uszami, robią złe rzeczy w dobrej sprawie itp. Ale nie, Andor i trzy odcinki w więzieniu ważniejsze, k***. Przepraszam, odpaliłam się, ale zupełnie nie rozumiem zachwytu nad tym serialem. Tak, wolę "Ashokę", która w zasadzie jest aktorską "Rebelią".
Zaloguj się aby komentować
No niemoge co za cymbał trzymajcie mnie odrzucić cute ruda bo ten ten no zle się to skończy ehhhh true rogue pierwsze r⁎⁎ha potem myśli.
#seriale #voxmachina #tagowanietomojapasja
#zwiazki


Zaloguj się aby komentować
Mój tata mi poleca Halo na #amazonprime , a wy hejtusie polecacie? Czy strata czasu? #seriale

Zaloguj się aby komentować
Obejrzałem pierwszy odcinek nowego serialu Amazona "Gąska". Nie czytałem wcześniej recenzji, nie patrzyłem na oceny. Miałem otwartą głowę. Ale...
W skrócie?
Drętwe, nieśmieszne i nudne.
Kot jako właściciel inspirujący się Ameryką i Elonem Muskiem na papierze miał potencjał, ale kompletnie tego nie wykorzystano.
Jak ktoś w ogóle mógł zatwierdzić taki scenariusz?
#amazon #gąska #seriale

Zaloguj się aby komentować
Ech, tyle powiem. Ten serial powinien się nazywać "Gra o Srom"
#graotron #hbomax #seriale #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#seriale
Jakieś gówno ta gąska...
Zaloguj się aby komentować
Ktoś już sprawdził? Siedzi?
Imo jest to coś świeżego, fajnie zrealizowane, z rozmachem, bez kompleksów, no i dużo zainwestowano. Największy minus to na pewno, że za mało to śmieszne, ale potencjał jest
Lepsze od The Office PL, ale daleko mu do 1670
#seriale #amazonprime

Po 4 odcinkach. Plusy
- Kot
- Chabor
- reszta to dla mnie nowe twarze
- oglądało by się przyjemnie gdyby nie - minusy:
- Wróżbita Maciej, i ten od milenium banku(kurde nie pamiętam). Sam motyw tych przebitek że niby ktoś do niej mówi jest słaby. Wychodzi jakby miała schizofrenię(jeśli tak się okaże dalej to przesuwam do plusów).
- motyw tego dzieciaka w wieku 28 lat z jego teoriami spiskowymi to mordęga, nie mogę tego słuchać.
To tyle na razie. Chciałem błysnąć cytatem "autor Nobla nie weźmie, ale ostatecznie ogląda się nieźle" ale wróżbita i coraz bardziej cringowe teorie spiskowe to za dużo. Jak się coś w proporcjach nie zmieni to nie dotrwam do końca.
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
#koty #pokazkota #seriale hator, hator, hator

Zaloguj się aby komentować
Kingpin to wg mnie poprawny serial, dobry ale nic nad wyraz szczególnego ale farelka miał bardzo dobrą charakteryzację. Tylko po oczach było widać, że koleś w środku jest młodszy od reszty ciała.
#kingpin #netflix #seriale #filmy #heheszki #humorobrazkowy #memy #gownowpis #benc

Zaloguj się aby komentować
Z cyklu bardzo dobre seriale, które nie zasłużyły na kasację.
Raz na rok sobie go oglądam i nie mogę się nadziwić dlaczego go zakończyli.
Wielka szkoda, bo zaprawdę to kawał dobrego kina s-f.
Polecam
Defying gravity (2009)
https://www.rottentomatoes.com/tv/defying_gravity
https://www.imdb.com/title/tt1319690/
https://www.filmweb.pl/serial/Defying+Gravity-2009-504475
#seriale
#sciencefiction
Zaloguj się aby komentować
Ej xD teraz się dowiedziałem że Powder To Jinx xD to jest dla was takie oczywiste? Oglądałem dość uważnie. #arcane #leagueoflegends #seriale
No przecież to jest cała transformacja postaci i to Jeszce kilka razy na kilku etapach w różne strony. Ta postać jest tak za⁎⁎⁎⁎scie napisana, że lepiej być nie mogła! Oczywistą oczywistością było dla mnie i żony to, że jinx to power.
UWAGA SPOILER
szybko też ogarnąłem że warwick to nie powiem kto bo spoiler
Zaloguj się aby komentować
Jakiś mini serial kryminalny polecicie?
Platforma obojętna.
#seriale #filmy #netflix #HBO #amazonprime

@kopytakonia https://www.filmweb.pl/serial/Niewiarygodne-2019-829582
Ogólnie jeden z lepszych miniseriali bez względu na gatunek.
Chociaż trzeba wziąć pod uwagę, że to najpierw dramat a potem kryminał
Zaloguj się aby komentować
6 sezon What we do in the Shadows - ominela mnie premiera, nie wiem jak do tego doszło. Trzymie poziom. Szkoda ze ostatni.
Poletzam.
Dostepny na Max(dawne HBO, HBO Max)
#seriale


Zaloguj się aby komentować