Irysy zaczynają pokaz.
#ogrodnictwo #rosliny



Irysy zaczynają pokaz.
#ogrodnictwo #rosliny



Zaloguj się aby komentować
Dzień 9 #kwiataloesu - kwiatów dalej niet, ale coraz więcej pączków oddziela się od głównej szyszki.
Dziś foto całościowe, żeby było widać na ile wyrósł + foto samej bazy, bo dość ładnie wygląda.
2.6cm od wczoraj, 18cm od początku
#rosliny




Zaloguj się aby komentować
Dzień 8 #kwiataloesu chyba jesteśmy na skraju zobaczenia pierwszych płatków
2.4cm od wczoraj, 15.4od początku
#rosliny



Zaloguj się aby komentować
Najprostrze jak się da poidełko dla owadów.
Kubek, garść keramzytu, mineralka.
Keramzyt się unosi na wodzie i osy lub pszczoły przysiadają sobie i piją. Raz dziennie wystarczy uzupełniać wodę.
Przy skąpych deszczach bardzo to dla nich pomocne.
#ogrodnictwo #rosliny #chilihead #chilipolutt

Zaloguj się aby komentować
Hej, ktoś ma pomysł jak mogę to ogarnąć? Mam na balkonie dwie donice z ziemia z zeszłego roku. Ziemia jest bardzo mokra i zastanawiam się jak mogę to ogarnąć na balkonie żeby nie zrobić większego syfu i bez specjalnych narzędzi. Chciałbym tam wsadzić jakieś ziółka typu bazylia, mięta etc. Donice nie maja tych otworów którymi ucieka woda. Jak to sensownie wysuszyć?
#rosliny #ogrodnictwo #dyi

Zaloguj się aby komentować
Cześć, jestem P__P i jestem roślinoholikiem.
Przesadzać zaczęłam już w dzieciństwie. Najpierw niewinnie- grządki na RODzie, rzodkiewki, marchewka. Rodzice nie podejrzewali. Paznokcie zawsze czyste, łopatka w piasku- nie w ziemi. Umiałam to dobrze ukrywać. Myślałam, że kontroluję. Potem bunt nastolatki. Podlewałam już przed południem. Czasem do wieczora , po nocach. Myślałam – jeden sukulent to nie problem, mam miejsce- to tylko zabawa… Powoli wchodziłam w dorosłe życie. Już wszyscy wiedzieli. Wyjazdy do Ikei zawsze z rodziną- nigdy nie schodziliśmy na parter… W przychodni, urzędzie- zawsze tyłem do parapetu. Znajomi przestali ubierać się na zielono- żeby się nie kojarzyło. Wtedy już było za późno- już nawet nie rozcieńczałam biohummusu. Paczka pałeczek przeciwgrzybicznych szła na raz. Worek ziemi dziennie- 50 litrów uniwersalnej . Nie bawiły mnie już sadzonki pilei, młode liście monstry. Mieszkanie powoli przekształcało się w ogród botaniczny. Wszędzie walały się butelki po odżywkach do storczyków i spryskiwacze. Przecież nigdy nie lubiłam storczyków… Już nikt z dawnych przyjaciół nie przychodził w odwiedziny. Czasem wpadały ziemiórki lub wełnowce. Spędzałam z nimi noc lub dwie, wspólne grzebanie w ziemi a potem awantura, lała się ostra chemia. Ostatnie lata były krytyczne- dwa razy pobyt w palmiarni, raz zamknięta szklarnia z egzotykami. Było mi duszno. Po ścianach spływały strugi … już sama nie wiem- chlorofilu czy karotenoidów. Miałam omamy. Zaczęła wzbierać we mnie żądzą zabijania. Najpierw subtelnie, jakby niechcący… paprocie na słońce, kalatea blisko grzejnika, zalany wilczomlecz. Potem już z zimną krwią- zepchnięcie opuncji z balkonu, asparagus zostawiony w wannie na noc, filodendron z obciętymi korzeniami powietrznymi. Jestem na skraju… w tym danse macabre, między pożółkniętym skrzydłokwiatem a suchą alokazją, kołacze się w głowie tylko jedno pytanie… Jak nie zabić swoich roślin?
#rosliny #ogrodnictwo #pdk
Zaloguj się aby komentować
Yeej po roku od zasadzenia beda 4 truskawki
#truskawki #domowahodowla #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Dzień 7 #kwiataloesu
2.5cm od wczoraj, 13cm od początku
#rosliny



Zaloguj się aby komentować
@Analnydestruktor zapytał mnie o moje awokado to wrzucam moje roślinki/sadzonki.
Całego ogrodu nie pokazę, bo wciąż pamiętam jak 4chan (a konkretnie /pol/) znalazł flagę używając tylko tras samolotów i konstelacji gwiazd.
*Pliki skompresowałem programem xnconvert. A zrobiłem starym aparatem bo nie mam aparatu w telefonie.
1 Awokado w środku a obok rośnie chyba winogron czerwony. Te czerwone to jakieś kwiatki co pozbierałem nasionka w zeszłym sezonie.
2 i 3 to zoom na listki sami mi powiecie co to za rośliny.
4 to butelka pełna niespodzianek rosła pokrzywa ale zwiędła, potem jakieś czerwone drzewko rosło ale zwiędło w zimie a teraz rosną tam.... ????
5 po środku rośnie grejpfrut, po lewej jabłoń i chyba nastepna jabłoń i dwie wiśnie (z jednej pestki).
mozna dodac tylko 5 Reszta zdjeć w komentarzach.
#rosliny





Zaloguj się aby komentować
Mamy dzień 6 #kwiataloesu
Przyrost 3.7cm od wczoraj, 10.5cm od początku.
Sytuacja na dole szyszki bardzo dynamiczna, powstały takie mini szyszki, jak fraktale.
#rosliny



Zaloguj się aby komentować
#winogronadeserowe
O to kwiatostan odmiany Skarb Panonii
Jest to odmiana węgierska której mrozoodporność wynosi -18°C i niestety jest polecana do zasadzen w tunelu chyba że jest się hardkorem i człowiekiem zawziętym to w gruncie ale rok do roku trzeba cały krzew wówczas okrywać ziemią bo to jest winorośl prawdziwa.
Smak tej winorośli jest prosty słodki bez szaleństw
Więcej o niej i jej gronach będzie koło sierpnia września.
P.S. Coś czuję że w tym roku może dać czadu z owocowaniem.
#ogrodnictwo #zainteresowania #ciekawostki #rosliny #chwalesie


O Panie kolego @starebabyjebacpradem to ja mam biznes do Ciebie :D
Mam winogrono, jeszcze chyba za Niemca sadzone. W każdym razie stare. Chciałbym coś z tego krzaka wyciągnąć coś i może jakieś własne winko ukręcić.
Zajalem się pielęgnacją i usunąłem martwe gałęzie, a nowe podwiązałem. Co dalej powinienem zrobić zeby zmaksymalizować zbiór oraz podnieść jego jakość?
Ps. Nawet nie wiem co to za odmiana. Wiem że to są dwa osobne krzewy, ten po lewej ma białe owoce, podłużne w kształcie. Ten po prawej czerwone, okrągłe, owoce i w smaku słodko-winny.

@KranikSpolski na czerwono prowadź latorośle w tym roku a w przyszłym na żółto ci wybiją. I trzymasz się schematu czerwonego co roku na jesień. Trzeba zawsze zostawiać latorośle bliżej pnia z których wyprowadzasz na przyszły rok ramię (wariant czerwony) z każdym krzakiem tak postępuj. Ten po lewej z czasem doprowadzisz jak ten po po prawej.

Zaloguj się aby komentować
Jednym z najpopularniejszych miejsc w UK w maju jest zdecydowanie Rannerdale, wieczorami na wyznaczonych sciezkach w szeregu stoja tripody, bo na chwile przed zachodem Slonce wychyla sie zza Mellbreak aby zniknac za Crummock Water i wypelnic niebiesko-fioletowa doline cieplym swiatlem.
Na poczatku maja zaczynaja kwitnac hiacyntowce (zwane takze endymionem) a w Rannerdale znajduje sie ich rezerwat, dolina jest wypelniona ich slodkim zapachem oraz licznymi turystami. W tym czasie wolno poruszac sie tylko wyznaczonymi sciezkami, hiacyntowcow nie wolno zrywac ani deptac, sa dosyc wrazliwe i w razie uszkodzen umieraja, bo nie moga przeprowadzic fotosyntezy.
Hiacyntowce sa bardzo popularne w UK i rzadziej spotykane w Europie.
#fotografia #pokazpsa #uk #gory #psy #rosliny #ciekawostki





Ja niestety trafilem na chmury o zachodzie i Slonce zza Mellbreak juz nie zobaczylem ale znajomemu dzien wczesniej sie udalo.
https://www.instagram.com/p/CsN9IymMfjD/?igshid=MmJiY2I4NDBkZg

Zaloguj się aby komentować
#rosliny a u mnie w ogródku avocado zaczyna rosnąć

Zaloguj się aby komentować
Szybciej rośnijcie moje małe sk⁎⁎⁎⁎syny xD.
#rosliny #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Dzień 4 obserwacji #kwiataloesu
Bardzo duży przyrost na łodydze, dolne płatki zaczynają się powoli rozkładać.
+ 2.2cm od wczoraj
+ 3,6 cm od początku
#rosliny




@Zielczan Kilka miesięcy temu poprosiłem w farm shopie o "małą roślinkę do niezbyt dużego pokoju". Za chwilę będę musiał dosztukować dłuższe podpórki po raz drugi, a roślinka niebezpiecznie zbliża się do sufitu. Mam ochotę wrócić do miejsca jej zakupu i rozbić doniczkę na głowie tej paniusi, co mi ją sprzedała

Zaloguj się aby komentować
Kwiat jest 1.4cm wyższy niż wczoraj. Pojawiła się wyraźna łodyga, a najniższy poziom szyszki coraz wyraźniej zmienia się w płatki kwiatu.
Dzień 3 monitorowania #kwiataloesu
#rosliny




Zaloguj się aby komentować
No i cyk kolejna kasa na kfiatki poszła.
Muszę się jakoś ogarnąć i wysiać trochę z dwuletnich na kolejny sezon, bo z torbami pójdę, w szczególności, że nasiona zakupione w lodówce czekają.
#ogrodnictwo #rosliny
Zaloguj się aby komentować
Świeżynka, chwilę temu zrobiony.
#laswsloiku #rosliny


@Zielczan bardzo fajny! Ja mam dwa ; ten wiekszy nazywa sie ZZSZ ( zwiazek zjednoczonych sloikow zamknietych) i jak widac przetrwal inwazje plesni bo przedobrzylem i za duzo wody dolalem, ale cierpliwie otwieralem zeby wyparowalo i plesn upadla a roslinka idzie dalej. Ten mniejszy nazywa sie Bogdan i byl pierwsz dostalem jako prezent juz gotowy ale jak mowil Bob Ross « everybody needs a friend » to mu zrobilem z kitu kupionego na amazonie wiekszego brata i tak powstal ZZSZ.

Zaloguj się aby komentować
Wziąłem sugestie @360obrot na poważnie i zakładam tag #kwiataloesu bo wygląda na to, że takowy mi rośnie. Postaram się aktualizować stan kwiatu codziennie.
Dzień 2 monitorowania
#rosliny #aloes




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować