Tak jakiś czas temu wywaliłem do tej doniczki resztkę z pomidorka :)
#rosliny #pracbaza


Tak jakiś czas temu wywaliłem do tej doniczki resztkę z pomidorka :)
#rosliny #pracbaza


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj do roboty zabieram ze sobą palmę. Żeby jej się samej w domu nie nudzilo.
#pracbaza #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Jak się nazywa ta roślina? Wielkie obszary są nią obsiane. Takie jakby liście rosnące z ziemi, jakby szpinak :P ale owoc w typie grochu #rosliny #rolnictwo


Zaloguj się aby komentować
Ok nowe nabytki wysiane.
Opuncja, karłatka, jakaś inna palma, granat, limonka, oliwka
#rosliny

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wracałam do domu z psem i dostałam od sąsiadki sadzonkę mięty
A co Wy dostaliście od swoich sąsiadów?
#czujedobrzeczlowiek #rosliny

Nieraz dostałem pobudkę oraz nocną akcję policji, bo awantura, a raz do innego sąsiada straż pożarną, bo było mu zimno i podpalił fotel. Ale to stare dzieje.
Teraz jest spokojnie. Ostatnio kupiłem i zamontowałem za swoje poręcz na klatce schodowej (głównie dla dziadków i wkrótce rodziców pewni), bo ciężko im chodzić bez niej. Następnego dnia sąsiadka przyszła i mimo, że nie chciałem to mi wcisnęła 5 dych aby się "dorzucić"
Zaloguj się aby komentować
Opuncję najłatwiej rozmnaża się wegetatywnie przez sadzonki z członów. Rozmnażanie z nasion jest mocno kłopotliwe, jeżeli nasiona nie są świeże: mogą wymagać skaryfikacji (uszkodzenia okrywy nasiennej) albo np. przez moczenie w roztworze nadmanganianu potasu, albo precyzyjnego nacinania nożem. Ponadto okres od wysiewu do skiełkowania może wynosić nawet kilka lat.
Jak kurde kilka lat? XD
#ogrodnictwo #rosliny
Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #rosliny #zwierzetasaglupieiroslinytez




Zaloguj się aby komentować
#forumogrodniczehejto #rosliny #survivalofthefitness
Skoro już mu zrobiłem dziś fotkę, to mogę wrzucić update. Może ktoś pamięta słonecznik jaki zakiełkował (albo wykiełkował) w zlewie. Ma się dobrze. Co prawda wątpię, żeby zdążył zakwitnąć/zaowocować, ale jak na takie niewiadomoco ze zlewu to i tak zaszedł daleko.
Na ostatniej (pierwszej tu) fotce rośnie obok swojej dziecięcej doniczki, której fragment widać na pierwszym (ostatnim tu) zdjęciu.
Jaki z tego wniosek? Nie ważne skąd pochodzisz, ważne żeby mieć w życiu szczęście i kogoś kto pomoże



Zaloguj się aby komentować
Smialiscie się z moich doniczek z kubeczków po śmietanie czy jogurcie...
A mówiłem, że to światowy trend jest?! Mówiłem?!
#kwiaty #rosliny #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Pomoże ktoś w identyfikacji? Obiektyw Google podpowiada mi 3 różne rośliny, każda podobna, ale żadna nie wygląda tak samo
#rosliny


Zaloguj się aby komentować
W pracy koledzy mają owocująca cytrynę, a ja miałem cytrynę z pestek, poszedłem do nich i sobie uszczknąlem gałązkę. Zaokulizowałem jednym oczkiem na próbę moją cytrynkę z pestki a resztę gałązki próbuję rozmnożyć wegetatywnie w ziemi. Teoretycznie za jakieś 6 tygodni powinny się pokazać korzenie a oczko za jakieś dwa tygodnie powinno być już przyjęte. Zrobię wpis za dwa tygodnie czy się oczko przyjęło a za sześć czy pojawiły się korzenie.
#ciekawostki #zainteresowania #gownopis #rosliny



Zaloguj się aby komentować
#ciekawostki #koty #rosliny #zwierzetasaglupieiroslinytez




Zaloguj się aby komentować
Hodowla roślin z pestki/nasiona. Występują m.in. ziemniak, kalafior, truskawka, ale też różnego rodzaju egzotyczne owoce i grzyby.
https://www.youtube.com/watch?v=NtsJ5m6C7dU
#rosliny #ogrodnictwo
Zaloguj się aby komentować
Przyroda to potrafi zadziwić, pomidorki koktajlowe jakimś cudem wyrosły w starej spróchniałej belce
#natura #przyroda #pomidory #rosliny

Zaloguj się aby komentować
Mam w jednym miejscu gliniasty obszar z tendencją do zachwaszczania się. Chciałbym go obsadzić czymś niskim co nie wymaga koszenia a jednocześnie jest względnie bezobsługowe i zielone. Niestety miejsce w pełnym słońcu więc zwykły mech odpada. Zrobiłem mały research i mam parę notatek:
- macierzanka i barwinek w miarę pasują ale już je mam w innym miejscu ogrodu i chciałem coś nowego.
- Karmnik ościsty podobno szybko sie starzeje i wtedy wygląda źle, a do tego mocno przerasta chwastami.
- Azorella trójwidlasta wydaje sie spoko ale podobno nie jest zbyt mrozoodporna
W tym momencie mój wzrok pada na rozchodnik ostry oraz dymondie margaretae, ale jedno jest zbyt żółte a drugie zbyt siwe xD
Macie pomysł na jakąś byline w takie miejsce?
Zależy mi na: niskich wymaganiach glebowych, dobrych zdolnościach darniowania, zwartej gęstej formie i wytrzymałości na szeroką amplitudę temperatur.
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny
Zaloguj się aby komentować

Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu sprawdzają, czy rośliny wydają odgłosy w sytuacjach dla nich stresowych, np. niedoboru wody, nadmiernego przesuszenia albo ataku szkodników.
Rośliny wydają dźwięki o częstotliwościach niesłyszalnych dla...
#rosliny #ogrodnictwo jak byłem 3 tygodnie temu na urlopie to ktoś pisał o sosnie pinii. I zastanawiam się czy to co mam w ogrodzie to właśnie ona. Z 7 lat temu dostałem sadzonkę, że niby z szyszki przywiezionej z Włoch czy Francji. Gogle wariuje i pokazuje jakaś sosnę kalifornijską.



Zaloguj się aby komentować
#forumogrodniczehejto #rosliny
Update w temacie słonecznika ze zlewu. Chyba udało mi się go nie zabić. To już druga doniczka w jego krótkim, ale jakże barwnym życiu. Tak się ucieszył, że wypuścił te takie nowe coś tam - liście czy nieliście (żart ogrodniczo-językowy dedykowany ->@GrindFaterAnona
Dla zainteresowanych uprawą słoneczników w zlewie dodaję fotkę paczki nasion z jakiego ten pochodzi.


@GrindFaterAnona Na 90%. Tak wyglądał słonecznik, jaki wcześniej miałem (z nasion kupionych legitnie na allegro* ) i słonecznik rośnie bardzo szybko, co pasuje do tej rośliny.
Nic innego nie mogło też wpaść do zlewu. No, jeszcze migdał, ale jakiś płatek, więc wątpię, żeby dał radę
Prażony nie, ale *wyrósł z tego łuskanego najwyraźniej ¯\_(ツ)_/¯
Zaloguj się aby komentować
Cześć! Długo mnie nie było, bo sadziłem arbuzy na balkonie. Poznajcie Arbuza Adasia. Adaś jest małym arbuzem.
Co jakiś czas postaram się pokazywać progres Adasia. No chyba, że akurat zapomnę. Albo Adaś zdechnie. Albo mi się nie będzie chciało i zapomnę. Tak, zdarza mi się czasem zapominać, nie wiem, czy już wspominałem.
Dobrego dnia ogrodowe świry!
#arbuzadam #rosliny #ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować